X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną adopcja zarodków
Odpowiedz

adopcja zarodków

Oceń ten wątek:
  • Maggi Autorytet
    Postów: 3605 5198

    Wysłany: 25 stycznia 2021, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LilkaMi wrote:
    Dziewczyny mam pytanie, czy po nieudanych transferach ubiegałyście się / dostaliście dokumentację np. Klasa zarodków, opis hodowli, jakie było endometrium ? Kliniki dawały to w standardzie, czy na wyraźne życzenie ?
    Właśnie mnie oświeciło (że nic takiego nie dostałam - chciałam sprawdzić jakie miałam endometrium, bo czytałam tutaj, że minimum 7mm, a max15mm? )
    W raporcie po transferze są informacje o klasie zarodka, kiedy rozmrożony, kiedy podany i jakie było Endo, czy były kłopoty w trakcie transferu i zalecenia. W niektórych klinikach też dołączają zdjęcie zarodka. Taki dokument dostaje się w dniu transferu.

    Wiek 41 lat, MTHFR 677C-T ukł. hetero, PAI-1 4G ukł. homo
    Niedrożny prawy jajowód
    Początek starań z pomocą 11.2017, AMH 2.17
    3 cykle z clo 😢
    07.2018 AMH 2.32
    08.2018 krótki protokół lCSI 1 zarodek 3-dniowy 8A, beta <1 😢
    10.2018 krótki protokół lCSI 4BB i 3BB, beta <1 😢
    02.2019 długi protokół - 2 oocyty ❄️
    03.2019 start aku, supli itp.
    03.2019 AMH 1.16
    04.2019 krótki protokół - 2 oocyty, ICSI 4 oocytów - 4 CC,
    06.2019 transfer 4CC, beta <1😢
    07.2019 kwalifikacja do AZ
    07.2019 naturalny cud, beta 156 😍, 48h po beta 93,5, dzień później beta 66,7- ciąża biochemiczna 😢
    06.2020 AZ 4BB, 8 dpt. beta 40,1; 10 dpt. beta 51,3; 12 dpt. beta 94,3; 14 dpt. beta 246; 16 dpt. beta 596, 19 dpt jest pęcherzyk, 27 dpt puste jajo 💔
    09.2020 AZ 6AA, 8dpt. beta 165, 10 dpt. beta 382, 12 dpt. beta 660, 14 dpt. beta 1279, 27 dpt. ❤️...🙏🙏🙏
    9ewnflw1wegxal6g.png
  • LilkaMi Znajoma
    Postów: 30 10

    Wysłany: 25 stycznia 2021, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maggi wrote:
    W raporcie po transferze są informacje o klasie zarodka, kiedy rozmrożony, kiedy podany i jakie było Endo, czy były kłopoty w trakcie transferu i zalecenia. W niektórych klinikach też dołączają zdjęcie zarodka. Taki dokument dostaje się w dniu transferu.

    Oo dziękuję właśnie tego nie dostałam w ogóle, apo transferze lekarz nie miał czasu .... pielęgniarka tylko zapytała czy chcę l4, a przed tylko szybka informacja o zarodkach była typu „pierwszy wolny, drugi był dobry ale zwolnił” bo embriolog się spieszył ....
    teraz chcemy zmienić Klinikę i pójść w kierunku AŻ dlatego zastanawiam się jakie dokumenty będą przydatne (będę pisać do kliniki o dokumentację)

  • Mayu85 Autorytet
    Postów: 784 965

    Wysłany: 25 stycznia 2021, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny bylam dzis na wizycie po nieudanym transferze- ciaza biochem, oprocz standardowych lekow,medrolu i euthyroxu dostalam jeszcze heparyne. Zostala mi jeszcze blastka 4ab i z nia w lutym startuje 😊 ci sami dawcy wiec widze cien nadziei..

    parviflora, Maggi, One, Rozi1989, Sywi, Virginia lubią tę wiadomość

    ❌AMH 0,51
    ❌Torbiele endometrialne
    ❌Czynnik męski
    Wskazanie do IVF 2017/18
    1. Podejscie icsi styczen 2019🔸️4 komórki, brak oocytów.😏
    2. podejscie do AZ 2020🔸️Transfer 11.07.2020 dwa mrożaki ❄❄ (FET 3dniowce) Beta 0,2 😒-nieudany transfer
    3. Kolejne podejscie do AZ
    mamy 3 zarodki❄❄❄, dwa 3dniowce i jedna blastka 4AB
    🔹️Transfer FET 23.11.2020 Dwa 3dniowce ❄❄-drgnela beta-ciaza biochemiczna😔
    🌺III transfer FET 08.03.2021 🍀✊ blastka 4ab +embryoglue
    Test 8dpt druga wyrazna kreseczka
    I Beta 9dpt 102🍀✊
    II Beta 11dpt 242 🍀✊
    III Beta 14dpt 1138 🍀✊
    IV Beta 21dpt 19460 🍀✊
    29dpt mamy ❤ 🙏🍀✊
    37dpt 148bpm 💗 🍀✊
    51dpt 181bpm 💗🍀✊
    Nifty pro OK :) 🩰
    2.12.2021 👧 3560g 55cm🥰
    65205e2d92.png[/url]
  • Marmis Autorytet
    Postów: 3248 2932

    Wysłany: 26 stycznia 2021, 08:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mayu85 wrote:
    Dziewczyny bylam dzis na wizycie po nieudanym transferze- ciaza biochem, oprocz standardowych lekow,medrolu i euthyroxu dostalam jeszcze heparyne. Zostala mi jeszcze blastka 4ab i z nia w lutym startuje 😊 ci sami dawcy wiec widze cien nadziei..
    Mocne kciuki za Ciebie i Kropka. Luty to dobry miesiąc 🍀🍀🍀

    Marmis
  • Marmis Autorytet
    Postów: 3248 2932

    Wysłany: 26 stycznia 2021, 08:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny moj horror sie skończył. Wczoraj miałam zabieg- ale jeszcze zostawili mnie w szpitalu- bo cos im mocno zakrwawilam w czasie zabiegu . Mam nadzieję, ze dzis wyjdę. Ostatecznie zdiagnozowali puste jajo. Mam nadzieje, ze beta zacznie mi szybko spadac- bo jeszcze wczoraj byla 21 tysięcy. Powiem Wam, ze troche zwatpilam w te zarodki z AZ . Oba niby piękne. Ten poprzedni przebadany i beta nawet nie drgnela. To wzielismy teraz nieprzebadany i taka historia ... Z calego serca dziękuję za wszystkie dobre slowa i ogromne wsparcie. Jesteście cudowne i bez z Was te 6 trudnych tygodni bym nie przetrwała.Niestety nie bede dalej walczyc- bo zwyczajnie nas na to nie stac. Ten ostatni transfer to juz były finansowe opary oparów. A poza tym ja kolejnego poronienia psychicznie nie udzwigne. To bylo moje 3. Ale ogromnie Wam wszystkim kibicuje. Wierze, ze Wasza droga po szczescie nie bedzie tak wyboista jak moja. I kazda z Was, bez wyjatku bedzie cieszyla sie rosnącym brzuszkiem - a potem upragnionym macierzyństwem. Ściskam Was mocno ❤❤

    Nusieńka, Sywi, nowa43, Jusia 82, Krakowska, Maggi, Mayu85, Virginia, Rozi1989, parviflora, karolcia35, Kaśkaaaa, sandzu, Blondie81 lubią tę wiadomość

    Marmis
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 stycznia 2021, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marmis cieszę się że masz się lepiej. Kasa to ciężki i ogromnie niesprawiedliwy temat. Ja dla odmiany zaczęłam w nie bardzo wierzyć, to właśnie ten nieprzebadany walczyl mocno dla mnie ale może się mylę. Jeśli chodziłoby tylko o pieniadze, doradziłbym założyć zbiórkę i wkleić tu, jest sporo osób, które Cie znają i by wsparły nawet jeśli nie są bogaczam;) jeśli o psychikę, to rozumiem, Ty wiesz najlepiej. Nie wiem czy to znaczy że uciekasz czy nie, jak nie to super, jak tak to była naprawdę przyjemność moc Cię wirtualnie poznać, jesteś wartościową i silna kobieta która razem z nami żyje w niesprawiedliwym swiecie. Mam nadzieję że dalej ułoży Ci się najlepiej jak się da 🍀

    Marmis, Jusia 82, Cherry78, Virginia lubią tę wiadomość

  • One Autorytet
    Postów: 1149 1235

    Wysłany: 26 stycznia 2021, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marmis. Odpocznij, ochłoń. Jeśli znajdziesz siłę znajdź teraz klinikę w Polsce. Wciąż są takie gdzie koszt az to 2 tys. Zarodki są, może trzeba poczekać a może będą od razu. W ramach alternatywy, może być czas na zmianę. AZ udaje się wszędzie. Wszystkiego dobrego, trzymaj się🌻

    Marmis, Bellakawa, Cherry78, Maggi, Virginia, Zocha, Blondie81 lubią tę wiadomość

    18’córka❤️
  • LilkaMi Znajoma
    Postów: 30 10

    Wysłany: 26 stycznia 2021, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marmis wrote:
    Dziewczyny moj horror sie skończył. Wczoraj miałam zabieg- ale jeszcze zostawili mnie w szpitalu- bo cos im mocno zakrwawilam w czasie zabiegu . Mam nadzieję, ze dzis wyjdę. Ostatecznie zdiagnozowali puste jajo. Mam nadzieje, ze beta zacznie mi szybko spadac- bo jeszcze wczoraj byla 21 tysięcy. Powiem Wam, ze troche zwatpilam w te zarodki z AZ . Oba niby piękne. Ten poprzedni przebadany i beta nawet nie drgnela. To wzielismy teraz nieprzebadany i taka historia ... Z calego serca dziękuję za wszystkie dobre slowa i ogromne wsparcie. Jesteście cudowne i bez z Was te 6 trudnych tygodni bym nie przetrwała.Niestety nie bede dalej walczyc- bo zwyczajnie nas na to nie stac. Ten ostatni transfer to juz były finansowe opary oparów. A poza tym ja kolejnego poronienia psychicznie nie udzwigne. To bylo moje 3. Ale ogromnie Wam wszystkim kibicuje. Wierze, ze Wasza droga po szczescie nie bedzie tak wyboista jak moja. I kazda z Was, bez wyjatku bedzie cieszyla sie rosnącym brzuszkiem - a potem upragnionym macierzyństwem. Ściskam Was mocno ❤❤

    Ściskam ❤️❤️❤️❤️❤️❤️

    marikka lubi tę wiadomość

  • LilkaMi Znajoma
    Postów: 30 10

    Wysłany: 26 stycznia 2021, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mayu85 wrote:
    Dziewczyny bylam dzis na wizycie po nieudanym transferze- ciaza biochem, oprocz standardowych lekow,medrolu i euthyroxu dostalam jeszcze heparyne. Zostala mi jeszcze blastka 4ab i z nia w lutym startuje 😊 ci sami dawcy wiec widze cien nadziei..


    Trzymam mocno kciuki ! 🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀

  • Morze_Bałtyckie Przyjaciółka
    Postów: 102 173

    Wysłany: 26 stycznia 2021, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marmis wrote:
    Dziewczyny moj horror sie skończył. Wczoraj miałam zabieg- ale jeszcze zostawili mnie w szpitalu- bo cos im mocno zakrwawilam w czasie zabiegu . Mam nadzieję, ze dzis wyjdę. Ostatecznie zdiagnozowali puste jajo. Mam nadzieje, ze beta ...

    Marmis, bardzo mi przykro - te 6 tygodni horroru wiadomo, że na psychikę pójdzie. Aż ciężko się czyta bo to tak bliskie nam tutaj! Odpocznij sobie od wszystkiego psychicznie i fizycznie i zobacz co dalej jak będziesz gotowa. Finansowo jak dziewczyny mówią są kliniki w Polsce które kosztują nie wiele. A jak jakaś zbiórka to chętnie sie dorzucę! Teraz najważniejsze wyzdrowiej jak najszybciej! Ściskam z całego serca <3

  • Krakowska Autorytet
    Postów: 4667 4347

    Wysłany: 26 stycznia 2021, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marmis wrote:
    Dziewczyny moj horror sie skończył. Wczoraj miałam zabieg- ale jeszcze zostawili mnie w szpitalu- bo cos im mocno zakrwawilam w czasie zabiegu . Mam nadzieję, ze dzis wyjdę. Ostatecznie zdiagnozowali puste jajo. Mam nadzieje, ze beta zacznie mi szybko spadac- bo jeszcze wczoraj byla 21 tysięcy. Powiem Wam, ze troche zwatpilam w te zarodki z AZ . Oba niby piękne. Ten poprzedni przebadany i beta nawet nie drgnela. To wzielismy teraz nieprzebadany i taka historia ... Z calego serca dziękuję za wszystkie dobre slowa i ogromne wsparcie. Jesteście cudowne i bez z Was te 6 trudnych tygodni bym nie przetrwała.Niestety nie bede dalej walczyc- bo zwyczajnie nas na to nie stac. Ten ostatni transfer to juz były finansowe opary oparów. A poza tym ja kolejnego poronienia psychicznie nie udzwigne. To bylo moje 3. Ale ogromnie Wam wszystkim kibicuje. Wierze, ze Wasza droga po szczescie nie bedzie tak wyboista jak moja. I kazda z Was, bez wyjatku bedzie cieszyla sie rosnącym brzuszkiem - a potem upragnionym macierzyństwem. Ściskam Was mocno ❤❤

    Cieszę się, że to za Tobą. Doskonale Cię rozumiem, choć moje przejścia nie były aż w połowie tak straszne jak Twoje. Nie wytrzymałabym 6 tygodni horroru, podziwiam Cię.
    Jak tylko finanse są problemem jak mówią dziewczyny załóż zrzutkę. Jesteś tu lubiana i na pewno niejedna dziewczyna pomoże. Sama mogłabym rozpropagować link do zrzutki itp.
    Obserwuję zrzutkę jednej z nas i dziewczynie świetnie idzie, ma już chyba połowę żądanej kwoty.

    Marmis lubi tę wiadomość

    Immunologia. Drastycznie wysokie TNF.
    I-VII transferów - niskie bety lub bety zerowe.
    VIII transfer na immunoglobulinach. Wysokie bety od początku. Dziecko na świecie. Ciąża to matematyka.
  • Ewuszek Autorytet
    Postów: 2485 3342

    Wysłany: 26 stycznia 2021, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marmis kochana jeśli chodzi o koszty AZ to już Ci wcześniej pisałam że w Gamecie Gdyni to koszt transferu czekałam na propozycję dwa tygodnie przemyśl to... wiem że obawiasz się AZ w Polsce, ale może jednak warto spróbować ważne żebyś postąpiła zgodnie ze swoim sumieniem i żebyś za kilka lat niczego nie żałowała mimo wszystko ja wierze i czuję że szczęście na ciebie czeka 💚💚💚

    Marmis lubi tę wiadomość

    2019-2020 3xICSI 👎 tylko jedna blastocysta 👎
    2021 AZ Nasz cud ❤️❤️❤️
    08.02 AZ FET
    11dpt - 206 mlU/ml
    14dpt - 1292mlU/ml
    19dpt - 7688mlU/ml
    28dpt - ❤️
  • Mayu85 Autorytet
    Postów: 784 965

    Wysłany: 26 stycznia 2021, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marmis, trzymaj się mocno, finanse niestety to nasz najwiekszym problem dlatego ja walcze w pl bo sa nizsze koszty a rezultaty wiadomo...rozne..moj maz mi tez zadal wczoraj pytanie jak dlugo mysle jeszcze probowac...bo wiadomo zyc trzeba i dalam sobie czas do konca roku i zobaczymy co bedzie, mam 36 lat w tym roku i walczymy juz dosc dlugo ...wiadomo z przerwami... i tak zyje ostatnio od cyklu do cyklu jak wiekszosc z nas..kiedys w koncu trzeba odpuscic..zdaje sobie z tego sprawe, niestety psychocznie bedzie ciezko pogodzic sie z tym, narazie staram sie o tym nie myslec i byc pozytywnie nastawiona bo przeciez ostatnio beta drgnela...trzymam kciuki za twoja decyzje i rozumiem brak sił na dalsza walke❤
    Pamietaj ze jest jeszcze jedno wyjscie..adopcja

    Marmis, Virginia lubią tę wiadomość

    ❌AMH 0,51
    ❌Torbiele endometrialne
    ❌Czynnik męski
    Wskazanie do IVF 2017/18
    1. Podejscie icsi styczen 2019🔸️4 komórki, brak oocytów.😏
    2. podejscie do AZ 2020🔸️Transfer 11.07.2020 dwa mrożaki ❄❄ (FET 3dniowce) Beta 0,2 😒-nieudany transfer
    3. Kolejne podejscie do AZ
    mamy 3 zarodki❄❄❄, dwa 3dniowce i jedna blastka 4AB
    🔹️Transfer FET 23.11.2020 Dwa 3dniowce ❄❄-drgnela beta-ciaza biochemiczna😔
    🌺III transfer FET 08.03.2021 🍀✊ blastka 4ab +embryoglue
    Test 8dpt druga wyrazna kreseczka
    I Beta 9dpt 102🍀✊
    II Beta 11dpt 242 🍀✊
    III Beta 14dpt 1138 🍀✊
    IV Beta 21dpt 19460 🍀✊
    29dpt mamy ❤ 🙏🍀✊
    37dpt 148bpm 💗 🍀✊
    51dpt 181bpm 💗🍀✊
    Nifty pro OK :) 🩰
    2.12.2021 👧 3560g 55cm🥰
    65205e2d92.png[/url]
  • sylvuś Autorytet
    Postów: 1158 985

    Wysłany: 26 stycznia 2021, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marmis wrote:
    Dziewczyny moj horror sie skończył. Wczoraj miałam zabieg- ale jeszcze zostawili mnie w szpitalu- bo cos im mocno zakrwawilam w czasie zabiegu . Mam nadzieję, ze dzis wyjdę. Ostatecznie zdiagnozowali puste jajo. Mam nadzieje, ze beta zacznie mi szybko spadac- bo jeszcze wczoraj byla 21 tysięcy. Powiem Wam, ze troche zwatpilam w te zarodki z AZ . Oba niby piękne. Ten poprzedni przebadany i beta nawet nie drgnela. To wzielismy teraz nieprzebadany i taka historia ... Z calego serca dziękuję za wszystkie dobre slowa i ogromne wsparcie. Jesteście cudowne i bez z Was te 6 trudnych tygodni bym nie przetrwała.Niestety nie bede dalej walczyc- bo zwyczajnie nas na to nie stac. Ten ostatni transfer to juz były finansowe opary oparów. A poza tym ja kolejnego poronienia psychicznie nie udzwigne. To bylo moje 3. Ale ogromnie Wam wszystkim kibicuje. Wierze, ze Wasza droga po szczescie nie bedzie tak wyboista jak moja. I kazda z Was, bez wyjatku bedzie cieszyla sie rosnącym brzuszkiem - a potem upragnionym macierzyństwem. Ściskam Was mocno ❤❤
    Odpocznij. Pomyśl teraz tylko o sobie, zrób coś tylko dla siebie. Może mały wyjazd(weekend) albo mały drobiazg.
    Niestety tez ten temat przeszłam wśród niepowodzeń.
    Gdybyś miała jakiekolwiek pytania-jestem.
    Wszystkiego dobrego 🌷

    Marmis lubi tę wiadomość

    W życiu bywają noce i dnie ale bywają też niedziele...
    Ja swoją już dostałam od losu:)

    "https://www.suwaczki.com/tickers/iv09gu1r4bn550rd.png"
  • Zocha Autorytet
    Postów: 1257 2000

    Wysłany: 26 stycznia 2021, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marmis droga, podpiszę się pod tym co dziewczyny piszą. Odpocznij, pomyśl o sobie. A co do następnego podejścia to przede wszystkim musisz chcieć i w to wierzyć. Klinika w Polsce jest dobrą propozycją. My zdecydowaliśmy się na Ostrawę, oczywiście z pożyczką, bo chcieliśmy ogarnąć temat szybko, ale i tak różne komplikacje to zweryfikowały. Jeśli coś pójdzie nie tak to spróbujemy w Gdyni. Zrelaksuj się, przemyśl wszystko i jakby co to na Gdynię uzbierasz. Buźka.

    Marmis lubi tę wiadomość

    ufnip2.png
    29.03.21 transfer
    Beta-9dpt.318; 11dpt. 850; 13dpt.-2175; 21dpt 9357; 28dpt.-7,5mm człowieka ❤
  • parviflora Autorytet
    Postów: 2501 3422

    Wysłany: 26 stycznia 2021, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marmis, dobrze że w końcu masz ten straszny czas za sobą teraz czas żebyś odpoczęła fizycznie a przede wszystkim psychicznie. Po tym co przeszłaś to zrozumiałe, że masz dosyć i nie widzisz na razie szans na jakiś plan ale jesteś bardzo silna i z całego serca Ci tego życzę żebyś za jakiś czas znalazła w sobie jeszcze trochę siły i wiary w to, że w końcu się uda. Finanse to ciężka sprawa i wiem, że po wielu próbach jest z nimi krucho ale tak jak dziewczyny piszą jak będziesz gotowa psychicznie to rozważ AZ w Polsce bo koszty są dużo niższe a jeśli chodzi o kasę to tak jak dziewczyny piszą możesz założyć zbiórkę myślę, że nie jedna z nas będzie chciała Ci pomóc. Trzymaj się Kochana❤️

    Marmis, Krakowska lubią tę wiadomość

    Starania od 02.2016
    2019 - 3x IUI
    2020 - 3x IMSI, 3x ET 3 dniowych zarodków - beta 0, brak ❄️
    2021 - ruszamy po AZ
    - 17.02 - FET 4BB - poronienie zatrzymane 10.04👼
    - 26.06 - FET 4BA - beta <0.2
    - 22.09 - FET 3AA - 12 dpt beta 4.3 - cb
    2022
    -11.04 - FET 4AB🍀
    7dpt - II, 9dpt - beta 38.8, 11dpt - beta 102, 14dpt - beta 275
    28dpt-❤️
    30dpt-CRL 8,2 mm
    23.05-8t2d CRL 1,85 cm🥰
    31.05-9t4d CRL 2,79 cm i 💓 185/min
    06.06-10t5d CRL 3,81cm i 💓 178/min
    20.06-12t5d usg prenatalne- CRL 5,51 cm i 💓160/min + papp-a niskie ryzyka
    11.07-15t5d - 126 g naszego Szczęścia i 💓 150/min
    22.07-17t2d - 181 g i 💓 140/min - dziewczynka👧
    18.08-21t1d usg połówkowe- 369 g i 💓 138/min
    12.09-24t5d- 700 g
    13.10-29t1d- 1369g
    10.11-33t1d- 2100g
    28.11-35t5d- 2700g
    08.12-36t4d- 3000g
    19.12- 38+1, nasza córeczka przyszła na świat -3,030 kg, 51cm😍

    Czekamy na drugiego Maluszka😌Naturalny cud - TP 03.06.2024☺️
  • LilkaMi Znajoma
    Postów: 30 10

    Wysłany: 27 stycznia 2021, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć,
    Mam jakąś obsesję 😅
    Ciagle pojawiają się u mnie nowe pytania np. Dziś zastanawiam się: skoro cechy fenotypowe są brane pod uwagę to jakie pary ,fenotypy są najpopularniejsze = najkrócej czekają na zarodki?
    Proszę może ktoś mnie wytłumaczy jak ten dobór działa, rozmawiałam o tym z koleżanką i czy to jest tak, że np. u blondyna i brunetki gdzie mają grupę krwii A+ i B+ Są większe możliwości doboru (rożny wygląd i różne grupy krwii)? Czy jakoś inaczej się to dzieje ? Przepraszam z góry, że tak wypytuję i dziękuję za pomoc 🥰😉

  • Virginia Autorytet
    Postów: 1346 1615

    Wysłany: 27 stycznia 2021, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LilkaMi wrote:
    Cześć,
    Mam jakąś obsesję 😅
    Ciagle pojawiają się u mnie nowe pytania np. Dziś zastanawiam się: skoro cechy fenotypowe są brane pod uwagę to jakie pary ,fenotypy są najpopularniejsze = najkrócej czekają na zarodki?
    Proszę może ktoś mnie wytłumaczy jak ten dobór działa, rozmawiałam o tym z koleżanką i czy to jest tak, że np. u blondyna i brunetki gdzie mają grupę krwii A+ i B+ Są większe możliwości doboru (rożny wygląd i różne grupy krwii)? Czy jakoś inaczej się to dzieje ? Przepraszam z góry, że tak wypytuję i dziękuję za pomoc 🥰😉

    Nie wiem jak dokladnie lekarz dobiera w Polsce. Czasem wydaje mi sie, ze jest to raczej subiektywne (oprocz krwi), bo jak dziewczyny pisza, procent zgodnosci fenotypowej moze byc rozny.

    Ale mysle, ze w Polsce jest o tyle latwo, ze Polacy maja bardzo uniwersalna urode. Masz ludzi z jasna i ciemniejsza skora, rozne kolory oczu i rozne kolory wlosow. Tak mnie sie przynajmniej wydaje, ze malo jest par gdzie np oboje sa bardzo jasnymi blondynami i z niebieskimi oczami, albo oboje typu wloskiego. Na ogol pary to mieszanka - zreszta jak ich rodziny.
    Po za tym geny roznie sie lacza. Dziecko moze miec wiecej od jednego rodzica, albo byc totalna mieszanka. Jak sobie np pomyslisz o parach gdzie jeden rodzic jest czarny a jeden bialy, to dzieci potrafia potem byc biale, czarne albo mulaci. to jest jak loteria.
    Ja sama wybieralam sobie zarodek (jestem w Stanach), i zdarzaly sie opisy gdzie mowiono, ze rodzice mieli takie cechy fenotypowe, i z ich zarodkow urodzily sie dzieci o takich cechach. Dzieci naprawde roznie wychodzily :)

    LilkaMi, Blondie81 lubią tę wiadomość

    ona 42 lat.
    3 IVF 😥
    AZ - 01.09.20, 13dpt - beta 1815, 15dpt -beta 3873, 23dpt - mamy ❤️, 8.10.20 - 8 tyg ❤️, BOBO- Maj 2021 :)

    Starania o BOBO nr 2
    FET - 21.07.23 😢
    II FET - 19.10.23, 6dpt- II kreski, 11dpt -beta 726, 13dpt -beta 2137, 27dpt - mamy ❤️, 27.11.23 - 8 tyg ❤️ Nifty i usg polowkowe ok :)

    preg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 stycznia 2021, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mieliście ostatnio kontakt z panią Alena z reprofit? Wiem że była/jest chora, przychodził automatyczny mail jako odpowiedź. Potem już nie i zastanawiam się czy dalej jest. Ja faktycznie muszę trzymać sie od sztucznego jak najldalej- progesteron nie utrzymał okresu który pojawił się ponownie w 23 dniu cyklu, aktualnie mam 10 dzień krwawienia, na szczęście od dziś już plamienie brązowe bo naprawdę jestem zmęczona:( najpierw 5 dni krwotoku na początku estrofemu, potem co dwa dni dzień plamienia i teraz 10 dni okresu... Jestem właśnie na kontroli USG u siebie czy cykl ruszył w ogóle czy kolejny miesiąc w dupę. Eh.

  • Maggi Autorytet
    Postów: 3605 5198

    Wysłany: 27 stycznia 2021, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LilkaMi wrote:
    Cześć,
    Mam jakąś obsesję 😅
    Ciagle pojawiają się u mnie nowe pytania np. Dziś zastanawiam się: skoro cechy fenotypowe są brane pod uwagę to jakie pary ,fenotypy są najpopularniejsze = najkrócej czekają na zarodki?
    Proszę może ktoś mnie wytłumaczy jak ten dobór działa, rozmawiałam o tym z koleżanką i czy to jest tak, że np. u blondyna i brunetki gdzie mają grupę krwii A+ i B+ Są większe możliwości doboru (rożny wygląd i różne grupy krwii)? Czy jakoś inaczej się to dzieje ? Przepraszam z góry, że tak wypytuję i dziękuję za pomoc 🥰😉
    Największe sito to dobór krwi. Determinowane jest to przez to, czy rodzice mają rzadszą grupę krwi czy nie. Oczywiście im bardziej jest zróżnicowana grupa krwi między rodzicami i tym samym im więcej jest możliwości uzyskania różnych grup krwi u dziecka tym lepiej. My oboje mamy grupę krwi 0, jedno Rh -, Drugie Rh+. Było to dla nas wąskie gardło i naprawdę było ciężko z zarodkami, dlatego zdecydowaliśmy się na Czechy.

    Wiek 41 lat, MTHFR 677C-T ukł. hetero, PAI-1 4G ukł. homo
    Niedrożny prawy jajowód
    Początek starań z pomocą 11.2017, AMH 2.17
    3 cykle z clo 😢
    07.2018 AMH 2.32
    08.2018 krótki protokół lCSI 1 zarodek 3-dniowy 8A, beta <1 😢
    10.2018 krótki protokół lCSI 4BB i 3BB, beta <1 😢
    02.2019 długi protokół - 2 oocyty ❄️
    03.2019 start aku, supli itp.
    03.2019 AMH 1.16
    04.2019 krótki protokół - 2 oocyty, ICSI 4 oocytów - 4 CC,
    06.2019 transfer 4CC, beta <1😢
    07.2019 kwalifikacja do AZ
    07.2019 naturalny cud, beta 156 😍, 48h po beta 93,5, dzień później beta 66,7- ciąża biochemiczna 😢
    06.2020 AZ 4BB, 8 dpt. beta 40,1; 10 dpt. beta 51,3; 12 dpt. beta 94,3; 14 dpt. beta 246; 16 dpt. beta 596, 19 dpt jest pęcherzyk, 27 dpt puste jajo 💔
    09.2020 AZ 6AA, 8dpt. beta 165, 10 dpt. beta 382, 12 dpt. beta 660, 14 dpt. beta 1279, 27 dpt. ❤️...🙏🙏🙏
    9ewnflw1wegxal6g.png
‹‹ 228 229 230 231 232 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ