X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną adopcja zarodków
Odpowiedz

adopcja zarodków

Oceń ten wątek:
  • Szapiro Autorytet
    Postów: 799 365

    Wysłany: 23 stycznia 2021, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marmis wrote:
    Dziękuję Kochana. To prosze podeslij mi ten namiar. Szkoda, ze Paliga nie zalecila laparo-histero. Moze to by cos wiecej powiedziało . A tak w ogole jesli wyszlaby endometrioza to co wtedy, tego chyba nie da sie wyleczyc? Proszę przyjmi zaproszenie do przyjaciölek.
    To wtedy stosuje się wyciszanie, więc co nowego to wniesie ? Możliwe zrosty, powikłania
    Ja mam endo 4st i zaszłam 2x po wyciszaniu, a po operacji ani razu transcer nie zaskoczyl

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 stycznia 2021, 10:10

    Szs
  • marikka Przyjaciółka
    Postów: 223 44

    Wysłany: 23 stycznia 2021, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 października 2021, 11:32

  • marikka Przyjaciółka
    Postów: 223 44

    Wysłany: 23 stycznia 2021, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 października 2021, 11:32

  • HaBie Koleżanka
    Postów: 53 25

    Wysłany: 23 stycznia 2021, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szapiro wrote:
    Jakąś reklama??
    Nieeee kochana Pracuję w Czechach i znam ich realia i prawo. Osobiście miałam doświadczenie z kliniką z Mysłowic i uważam, że dużo jest naciągactwa i bardzo ogranicza się w Polsce możliwości zapłodnienia pozaustrojowejo i tyle. Polscy lekarze są świetnymi fachowcami ale mają związane ręce w niektórych aspektach spowodowanych beznadziejnym prawem polskim. Pozdrówka

  • Szapiro Autorytet
    Postów: 799 365

    Wysłany: 23 stycznia 2021, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marikka wrote:
    Na usg nie widac ognisk, widac tylko wieksze zmiany czyli torbiele. Bez laparoskopii nie wiadomo co sie dzieje w srodku. Wyciszanie stosuje sie czasem po laparoskopii lub przed zeby zmiejszyc objawy jako leczenie uzupelniajace ale nie zamiast laparoskopii. Laparoskopie zaleca sie w przypadku problemow zajscia w ciaze lub jej donoszenia. Leki moga sprawic ze ogniska endometriozy beda nieaktywne podczas ich brania ale to nie jest leczenie a nie leczenie endometriozy moze byc niebezpieczne nie tylko dla plodnosci ale i dla zdrowia. Endometrioze trzeba leczyc.Moze kliniki nieplodnosci nie stawiaja na laparoskopie ale znam tysiace przypadkow ze nie udawalo sie in vitro a po laparoskopii udala sie ciaza naturalna. Gdybym sluchala klinik nieplodnosci to nie mialabym szans zajsc w ciaze bez in vitra bo uznali ze takiej szansy nie mam. Leki zaszuszyly u mnie ogniska ale laparoskopia wykazala ze mam ich pelno w jajowodach i wszedzie, bez ich usuniecia zostawalo mi tylko in vitro. Dzieki laparoskopii zaszlam w ciaze.
    Co do markera Ca 125 to prawda ze pokazuje rozne schorzenia ale stosuje sie go tez w przypadku endometriozy, podwyzszony do pewnych wartoci wynik moze wskazywac na endometrioze.
    Tylko zauważ ze To dwie różne sytuacje Ty i Marmis, inny wiek inne przyczyny inna historia, nie jesteś lekarzem więc przestań diagnozować innych i zalecać leczenie
    O Ca125 głupoty piszesz ale wystarczy sięgnąć do fachowych wytycznych eshre czy badań klinicznych a nie korzystać z doświadczeń kolezanek
    Usunięcie ognisk z jajowodów jest nie możliwe bez ich zniszczenia więc piszesz głupoty kolejne
    Czytając Twoje wypowiedzi wcześniejsze o az, młodym dawcy dla Marmis, o zaniżaniu h specjalnie przez kliniki i masa innych bzdur utwierdzam się w przekonaniu że powinnaś się trochę zastanowić co piszesz,

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 stycznia 2021, 11:09

    Szs
  • Szapiro Autorytet
    Postów: 799 365

    Wysłany: 23 stycznia 2021, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    HaBie wrote:
    Nieeee kochana Pracuję w Czechach i znam ich realia i prawo. Osobiście miałam doświadczenie z kliniką z Mysłowic i uważam, że dużo jest naciągactwa i bardzo ogranicza się w Polsce możliwości zapłodnienia pozaustrojowejo i tyle. Polscy lekarze są świetnymi fachowcami ale mają związane ręce w niektórych aspektach spowodowanych beznadziejnym prawem polskim. Pozdrówka
    To fakt że tam łatwiej wiele rzeczy zrobic

    HaBie lubi tę wiadomość

    Szs
  • marikka Przyjaciółka
    Postów: 223 44

    Wysłany: 23 stycznia 2021, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 października 2021, 11:32

  • marikka Przyjaciółka
    Postów: 223 44

    Wysłany: 23 stycznia 2021, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 października 2021, 11:33

  • Szapiro Autorytet
    Postów: 799 365

    Wysłany: 23 stycznia 2021, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marikka wrote:
    Co do usuniecia ognisk z jajowodow to mialam pogrubione i niedrozne jajowody od ognisk. Leki tylko zasuszyly ogniska ale one fizycznie zostaly w jajowodach. Podczas laparoskopii ogniska zostaly usuniete a jajowody zaczely spelniac swoja funkcje. Wiec nieprawda jest to co piszesz ze nie mozna uratowac jajowodow jak sa w nich ogniska. Jestem zywym przykladem ze mozna. Zalezy od tego kto robi laparoskopie.
    Ognisko to coś co jest wrosniete i wycinając z jajowodu lub przypalając zniszczysz jajowod, i nie ważne kto robi obejrzyj webinary dr olka o endo dokładnie tak tam mówił więc nie wierzę w to co piszesz. A u kogo się leczylas? Może źle zrozumiałaś jak dr tlumaczyl

    Bellakawa lubi tę wiadomość

    Szs
  • marikka Przyjaciółka
    Postów: 223 44

    Wysłany: 23 stycznia 2021, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 października 2021, 11:33

  • Marmis Autorytet
    Postów: 3248 2932

    Wysłany: 23 stycznia 2021, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marija Szapuro bardzo dzuekuje zz Wasze opinie. Na razie to ja czekam na to nieszczesne poronienie. A tu cisza- wiec pewnie czeka mnie lyzeczkowanie. Wiec jeśli jeszcze cos bede robila ze staraniami, to znowu albo histero albo laparo- bo pewnie zrosty sie zrobia . A jak rozmawialam z Paliga to wlaśnie mowiła- ze gdybym poroniła to znowu od razu diperheline na wyciszenie. Ehhh... to wsztstko jest takie skomplikowane. Chociaż tak sobie myślę, ze jednak AZ juz za drugim razem zaskoczyło - jak na moj trudny przypadek - to w sumie moze jest jednak nadzieja...

    Rozi1989, Virginia lubią tę wiadomość

    Marmis
  • marikka Przyjaciółka
    Postów: 223 44

    Wysłany: 23 stycznia 2021, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 października 2021, 11:33

  • karolcia35 Autorytet
    Postów: 4915 4004

    Wysłany: 23 stycznia 2021, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    HaBie wrote:
    Nieeee kochana Pracuję w Czechach i znam ich realia i prawo. Osobiście miałam doświadczenie z kliniką z Mysłowic i uważam, że dużo jest naciągactwa i bardzo ogranicza się w Polsce możliwości zapłodnienia pozaustrojowejo i tyle. Polscy lekarze są świetnymi fachowcami ale mają związane ręce w niektórych aspektach spowodowanych beznadziejnym prawem polskim. Pozdrówka
    Akurat podalas najgorszy z możliwych przykładów. Mysłowice?! W 2008 jak zaczęłam szukać kliniki to już mieli takie opinie że w życiu bym tam nie poszła. Nie wiedziałam że nadal funkcjonują.

    HaBie lubi tę wiadomość

    AMH 0,54
    10.2014 IMSI 2 zarodki :( beta <0,1
    05.2015 brak oocytów
    03.2016 brak oocytów
    08.2016 IMSI 1 zarodek, ciąża pozamaciczna :(
    02.2017 IMSI 2 zarodki :( beta <0,1
    mlr 0%, I seria szczepień mlr 38% :)
    10.2017 IMSI 3 zarodki 01.2018 crio :( 03.2018 crio :( 09.2018 crio :(
    12.2018 IMSI 2 zarodki 2-dniowe 4b i 5b w oczekiwaniu na crio...
    NK 16,5%
    07.2019 crio 4b, 12 dpt - 99,8; 13 dpt - 185,6; 15 dpt - 825,6; 17 dpt - 2509; 21 dpt - 4942 :( ciąża ektopowa
  • HaBie Koleżanka
    Postów: 53 25

    Wysłany: 23 stycznia 2021, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karolcia35 wrote:
    Akurat podalas najgorszy z możliwych przykładów. Mysłowice?! W 2008 jak zaczęłam szukać kliniki to już mieli takie opinie że w życiu bym tam nie poszła. Nie wiedziałam że nadal funkcjonują.
    Jak widać od 2008 nic się nie zmieniło pozdrówka

  • HaBie Koleżanka
    Postów: 53 25

    Wysłany: 23 stycznia 2021, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LilkaMi wrote:
    Dziękuję, nam zależy na AZ, nie na adopcji komórek😉
    LilkaMi zarodek też można adoptować. Cena to chyba coś ok 6000 zobacz sobie na stroniehttps://www.gyncentrum.com/pl/

    LilkaMi lubi tę wiadomość

  • Bellakawa Ekspertka
    Postów: 150 127

    Wysłany: 23 stycznia 2021, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    HaBie wrote:
    LilkaMi zarodek też można adoptować. Cena to chyba coś ok 6000 zobacz sobie na stroniehttps://www.gyncentrum.com/pl/
    HaBie ta reklama jest nazbyt nachalna.
    Tu są dziewczyny już na takim stopniu wtajemniczenia, ze same potrafią sobie znaleźć dobrą, czeską klinikę. Gyncentrum Ostrava niestety do takich nie należy. Przekaż pracodawcom, że jak chcą walczyć o polskich klientów to muszą trochę zainwestować w personel, aparaturę i przede wszystkim remont kliniki bo ta pozostawia wiele do życzenia. To typowy "czeski film". Mąż do dzisiaj wspomina wasz pokój zwierzeń... I ”intymność" podczas procesu przekazywania nasienia. O higienie nie będę nawet wspominać.
    Proponuję doinwestować, podnieść standardy i później się reklamować.

    One, Kla_Mum, Ewuszek, HaBie lubią tę wiadomość

    f2w3dqk3ufds5p3l.png
  • Rozi1989 Autorytet
    Postów: 570 561

    Wysłany: 23 stycznia 2021, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marmis wrote:
    Marija Szapuro bardzo dzuekuje zz Wasze opinie. Na razie to ja czekam na to nieszczesne poronienie. A tu cisza- wiec pewnie czeka mnie lyzeczkowanie. Wiec jeśli jeszcze cos bede robila ze staraniami, to znowu albo histero albo laparo- bo pewnie zrosty sie zrobia . A jak rozmawialam z Paliga to wlaśnie mowiła- ze gdybym poroniła to znowu od razu diperheline na wyciszenie. Ehhh... to wsztstko jest takie skomplikowane. Chociaż tak sobie myślę, ze jednak AZ juz za drugim razem zaskoczyło - jak na moj trudny przypadek - to w sumie moze jest jednak nadzieja...

    Trzymaj się... pewnie, że jest nadzieja! Jeszcze będziesz grubaskiem! 😘😘😘 szkoda tylko, że to musiało się tak skończyć... cały czas w Was wierzyłam

    Marmis, HaBie lubią tę wiadomość

    👩🏼 31 lat; endometrioza IV stopnia

    I IVF - wrzesień 2019; brak zarodków 😢
    II IVF - listopad 2019; 1 zarodek 8A -> beta 0 😢
    III IVF - marzec 2020; brak zarodków 😢
    IV IVF - lipiec 2020; brak zarodków 😢

    AZ Listopad 2020 - transfer blastki klasy 3 -> beta 0 😢

    AZ Luty 2021 - transfer blastki klasy 2 -> beta 0 😥

    AZ Marzec 2021 ➡️ Reprofit ♥️
    08.08.2021 Liliana [*] 23 tc 👼💔

    AZ Luty 2022 ➡️ Reprofit 🍀🙏
    BetaHCG: 5 dpt 10; 7 dpt 42; 10 dpt 175; 12 dpt 313; 13 dpt 367; 14 dpt 478; 17 dpt 1195
    ♥️ 14.04.2022 prenatalne I trymestru ➡️ 12+6 wszystko ok ☺️
    ♥️ 06.06.2022 prenatalne II trymestru + echo ➡️ 20+1 wszystko ok ☺️
    ♥️ 16.08.2022 prenatalne III trymestru ➡️ wszystko ok ☺️
    ♥️ 22.08.2022 echo serduszka ➡️ wszystko ok ☺️

    🥳 12.10.2022 She’s finally here! ♥️
  • HaBie Koleżanka
    Postów: 53 25

    Wysłany: 24 stycznia 2021, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bellakawa wrote:
    HaBie ta reklama jest nazbyt nachalna.
    Tu są dziewczyny już na takim stopniu wtajemniczenia, ze same potrafią sobie znaleźć dobrą, czeską klinikę. Gyncentrum Ostrava niestety do takich nie należy. Przekaż pracodawcom, że jak chcą walczyć o polskich klientów to muszą trochę zainwestować w personel, aparaturę i przede wszystkim remont kliniki bo ta pozostawia wiele do życzenia. To typowy "czeski film". Mąż do dzisiaj wspomina wasz pokój zwierzeń... I ”intymność" podczas procesu przekazywania nasienia. O higienie nie będę nawet wspominać.
    Proponuję doinwestować, podnieść standardy i później się reklamować.
    Droga Bellaklawa
    Nie rozumiem dlaczego tak piszesz i skąd ta frustracja. Przecież pisałam wyżej o doświadczeniu w jednej z polskich kilinik w Mysłowicach. Jaka reklama? Ja zwyczajnie mam dobre wspomnienia i tyle. Wiem, że w Polsce jest kiepsko w tym temacie o czym sama dobrze pewnie wiesz. Doczytaj post dokładnie, że napisłam o świetnych polskich lekarzach ze związanymi rękami przez polskie prawo. Dziwnie to odbierasz. Jeżeli tylko w użalaniu i pocieszaniu widzisz coś dobrego a w pomocy podstęp tylko to trochę dziwne. Chciałam pomóc i to wszystko. Przeszłam podobnie jak wy drogę do szczęścia o nazwie dziecko i wiele rozumiem a pomoc innych zwyczajnie mnie cieszy. Pozdrawiam Cie gorącco i życzę wszystkiegp dobrego.

  • Bellakawa Ekspertka
    Postów: 150 127

    Wysłany: 24 stycznia 2021, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    HaBie wrote:
    Droga Bellaklawa
    Nie rozumiem dlaczego tak piszesz i skąd ta frustracja. Przecież pisałam wyżej o doświadczeniu w jednej z polskich kilinik w Mysłowicach. Jaka reklama? Ja zwyczajnie mam dobre wspomnienia i tyle. Wiem, że w Polsce jest kiepsko w tym temacie o czym sama dobrze pewnie wiesz. Doczytaj post dokładnie, że napisłam o świetnych polskich lekarzach ze związanymi rękami przez polskie prawo. Dziwnie to odbierasz. Jeżeli tylko w użalaniu i pocieszaniu widzisz coś dobrego a w pomocy podstęp tylko to trochę dziwne. Chciałam pomóc i to wszystko. Przeszłam podobnie jak wy drogę do szczęścia o nazwie dziecko i wiele rozumiem a pomoc innych zwyczajnie mnie cieszy. Pozdrawiam Cie gorącco i życzę wszystkiegp dobrego.
    Moja "frustracja" wynika z nachalnej reklamy jednej z czeskich klinik, reklamy którą tu uskuteczniasz. Wystarczy przejrzeć Twoje posty, na 20 postów chyba 17dotyczy kliniki Gyncentrum Ostrava. Nie musisz podawać wszędzie cen, telefonów, gdy któraś z nas będzie zainteresowana bez problemu na stronie je znajdzie.
    Odnieś się może do tego co napisałam a nie pisz o polskim prawie i o biednych polskich lekarzach ze związanymi rękami. Jeszcze raz Ci powtarzam, my tu nie jesteśmy nowicjuszkami, znamy realia, znamy prawo, wiemy na czym polega przewaga czeskich klinik, znamy przewagę procedury na świeżych komórkach, wiemy co znaczy miesiącami bądź latami czekać na zarodek i co znaczy móc go przygarnąć od ręki.
    Moj post dotyczył standardu kliniki o ktorej rozmawiamy i jakości oferowanych przez nią usług. Przechodzilam tam też procedurę i mam ns ten temat odmienne zdsnie. Jeśli jak twierdzisz Tobie się tam tak podobało i Ci się udało... Cóż mogę powiedzieć. Gratuluję 😂

    Kla_Mum lubi tę wiadomość

    f2w3dqk3ufds5p3l.png
  • HaBie Koleżanka
    Postów: 53 25

    Wysłany: 24 stycznia 2021, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    One wrote:
    Zapewniam, że Bellakawa nie jest sfrustrowana. Odniosę się krótko do Twojego posta-trochę brzmi sarkastycznie, trochę złośliwie. Niestety, Gyncentrum w Ostravie nie cieszy się dobrą opinią i Twoja nade ciepła jego reklama nie brzmi przekonująco.
    Ja naprawdę nie pracuję w tej klinice. Jestem Polką i pracuję w polsce. Nie korzystałam z pokoju intymnego i nie wiem jak tam jest. Nie zwracałam na takie szczegóły uwagi bo nie w tym celu tam byłam. Jak każda z nas odwiedziłyśmy różne miejsca i mamy swoje opinie. Chciałam zwyczajnie pomóc jak kobieta kobiecie to wszystko. Przykro mi, że tak to odbieracie. Pozdrawiam Was

‹‹ 226 227 228 229 230 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ