X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną adopcja zarodków
Odpowiedz

adopcja zarodków

Oceń ten wątek:
  • Monika29 Autorytet
    Postów: 3029 5400

    Wysłany: 4 lutego 2023, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuzka83 wrote:
    Dziewczyny po AZ
    Czy robiłyście podczas badań prenatalnych szacunek tzw. ryzyka preeklampsji?
    Mi robili wraz z pappa. Wyszło niskie ryzyko .

    Córka z zespołem wad genetycznych
    Translokacja chromosomów, 6 strat, mthfr, pai1 plus amh 0.27, decyzja o AZ.
    05.10.2022 transfer AZ 🥰
    Bhcg 7dpt - 33.2, 9dpt -79, 12dpt - 202, 16dpt - 1073.
    09.11.2022 - jest ❤
    12.12.2022 - usg prenatalne, 6 .5cm szczęścia ❤
    27.02.2023 - usg połówkowe , 590g synka
    28.04 - usg 3 trymestr, 2kg chłopaka ❤
    26.05 - 2600g synka
    07.06.2023 - synuś jest z nami, 3380g i 54cm do kochania
    age.png
  • Jeżóweczka Autorytet
    Postów: 2093 3810

    Wysłany: 4 lutego 2023, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    islanegra wrote:
    Czy w Czechach wymagają podobnych badań przed transferem co w Polsce? Jak wygląda u nich selekcja zarodków do dawstwa? Czy dobrze zrozumiałam, że u nich każdy przed podaniem badają, ale rezerwuje się niewiadomą??
    Zarodki w Czechach są od młodych dawców, którzy nawet się nie znają. Są zdrowi i nie leczą się z powodu niepłodności. Mają zarodki do adopcji tylko najwyższej klasy, zarówno przebadane jak i nieprzebadane- zanim zaczną szukać zarodka dla Ciebie będą pytali jaki chcesz- różnią się ceną- przebadany jest okolo 1000 euro droższy od nieprzebadanego. My braliśmy nieprzebadany. Jak chcesz wiedzieć coś jeszcze śmiało pytaj!

    mała, islanegra lubią tę wiadomość

    26.10.2022 r. Reprofit Ostrava
    ➡️7 dpt beta 72,18
    ➡️9 dpt beta 147,70
    ➡️12 dpt beta 644,72
    ➡️14 dpt beta 1507,05
    ➡️26 dpt mamy ❤
    ➡️30.12.22 USG prenatalne 5.66 cm Maleństwa ❤
    ➡️21+0 tc 03.03.23 USG połówkowe 483g. Córeczka❤
    ➡️26+4 tc 11.04.23 957g.
    ➡️30+4 tc 1432 g.
    ➡️32+3 tc III USG prenatalne 1968 g.
    ➡️34+4 tc 2411 g.
    ➡️36+4 tc 2623 g.
    ➡️40+0 tc córeczka na świecie SN 3430g.
    age.png
  • mała Autorytet
    Postów: 2778 3850

    Wysłany: 4 lutego 2023, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżóweczka wrote:
    My jechaliśmy do Ostrawy pociagiem- z Olsztyna do Ostrawy i z powrotem wyszło nas okolo 950 zł, z tym, że na powrót wzięłam bilety w 1 klasie, żeby było wygodniej i można się było rozłożyć. Koszty biletów są spore. Autem wyszłoby nas podobnie, ale dla mnie to była mniej stresująca podróż. Nocleg na miejscu około 400 zł.
    No pociągi mega drogie ale za to większy komfort. Z wyprzedzeniem można kupić dużo taniej.
    Ja miałam bilety na flixbus kupione dużo wcześniej do Katowic po niecałe 50zł a potem z Katowic do Ostravy za 29 zł w jedną stronę. Nocleg w Katowicach bo to tylko 1h drogi busem do Ostravy. Także moja podróż była zaplanowana po mega niskim koszcie ale niestety się nie odbędzie ☹️

    Starania 10 lat
    36+5 nasze szczęście jest już z nami 🥰❤️

    age.png[/url]
  • mała Autorytet
    Postów: 2778 3850

    Wysłany: 4 lutego 2023, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ona900 wrote:
    Tak mi przykro 🥺😢
    Teraz dopiero będę miała cykora 😱
    Trzymaj się 🫂😔
    Ona trzymamy mocno kciuki za ciebie ✊🍀💚 Nie stresuj się!

    Ona900 lubi tę wiadomość

    Starania 10 lat
    36+5 nasze szczęście jest już z nami 🥰❤️

    age.png[/url]
  • Sas Autorytet
    Postów: 1204 927

    Wysłany: 5 lutego 2023, 01:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżóweczka wrote:
    Zarodki w Czechach są od młodych dawców, którzy nawet się nie znają. Są zdrowi i nie leczą się z powodu niepłodności. Mają zarodki do adopcji tylko najwyższej klasy, zarówno przebadane jak i nieprzebadane- zanim zaczną szukać zarodka dla Ciebie będą pytali jaki chcesz- różnią się ceną- przebadany jest okolo 1000 euro droższy od nieprzebadanego. My braliśmy nieprzebadany. Jak chcesz wiedzieć coś jeszcze śmiało pytaj!
    A w sumie to czego dowiadujemy sie podczas tego przepadania zarodka ?

  • Monika29 Autorytet
    Postów: 3029 5400

    Wysłany: 5 lutego 2023, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sas wykluczają np. Zespół Downa,Edworsa i czy nie ma zmian na chromosomach. Tak hakbu mnie np. chcieliśmy na naszych zarodkach też zrobić pgt żeby wykluczyć translokacje chromosomów, czy tak jak u Milvy . Wiadomo że te badania nie są w stanie wykryć tych " głębszych " uszkodzeń w budowie, albo wad legalnych które powstają później.
    Milvaa jesteś? Bo teraz tak mi się nasunęło jedno pytanie, a co z zarodkiem który będzie nosicielem tak jak Ty ?

    Córka z zespołem wad genetycznych
    Translokacja chromosomów, 6 strat, mthfr, pai1 plus amh 0.27, decyzja o AZ.
    05.10.2022 transfer AZ 🥰
    Bhcg 7dpt - 33.2, 9dpt -79, 12dpt - 202, 16dpt - 1073.
    09.11.2022 - jest ❤
    12.12.2022 - usg prenatalne, 6 .5cm szczęścia ❤
    27.02.2023 - usg połówkowe , 590g synka
    28.04 - usg 3 trymestr, 2kg chłopaka ❤
    26.05 - 2600g synka
    07.06.2023 - synuś jest z nami, 3380g i 54cm do kochania
    age.png
  • Julowa Autorytet
    Postów: 879 1073

    Wysłany: 5 lutego 2023, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuzka83 wrote:
    Dziewczyny po AZ
    Czy robiłyście podczas badań prenatalnych szacunek tzw. ryzyka preeklampsji?

    Jeżóweczka wrote:
    To chyba robi się standardowo, nijt mnie o to nie pytał, ja miałam po prostu w opisie. Ryzyka niskie.

    No właśnie nie robią standardowo. Dostałam skierowanie na 1 prenatalne do Gyncentrum na NFZ i pani na infolinii poinformowała mnie o możliwości zrobienia takiego badania za dodatkową opłatą 170zl. W 2 i 3 badaniu to kwota 280zl.
    Niektóre miejsca robią faktycznie ocenę ryzyka w standardzie ale jak widać nie Gyncentrum.
    Jutro idę na wizytę i zapytam jak to jest.
    Mam stwierdzone podwyższone ciśnienie od 15rż, więc przydało by się wykonać to badanie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 lutego 2023, 10:39

    09.2018 - Artvimed start
    10.2018 - I IVF krótki protokół - 0 zarodkow
    12.2018 - II IVF długi protokół - 1 zarodek 6 dni 333 ❄️
    03.2019 - niedoczynność, hashimoto
    04.07.2019 transfer ❄️ 8dpt beta <1.2 😞
    08.2019 start III ivf długi protokół- pobranych 17- 13 zaplodnionych - 2 zarodki 322
    28.10 - transfer 2❄️
    8dpt - 3.3
    10dpt - 1.5 😭😭😭
    04.2020 jajowody drożne
    10-12.2020 3x AID 😢
    06.2021 Histeroskopia-ok
    Kariotyp - ok
    NK - CD56+ : 120/DPW, CD138+ : 3 w materiale
    KIR - brak 7 genów
    11.2021 IV IVF długi protokół - pobranych 10 - 9 zapłodnionych - 1 zarodek 333
    14.11.2022 transfer ❄️ accofil, encorton
    8dpt - beta 0
    12.12.2022 transfer ❄️
    7dpt beta 45.1 / 9dpt beta 150.7 / 11dpt beta 369 / 15dpt beta 2058 / 22dpt beta 12969 - zatrzymana 13t+2d 💔
    Trombofilia, zespół antyfosfolipidowy, celiakia - wykluczone.
    07.2023 histeroskopia CD138 26dpw, leczymy
    09.2023 CD138 11dpw
    12.2023 CD138 9dpw
  • I gave up Autorytet
    Postów: 1397 3221

    Wysłany: 5 lutego 2023, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa3bit, Mała, przytulam Was mocno i trzymam.kciuki za kolejne podejścia.

    One900,.czekamy na betę 😊

    Monik4491, gratuluję i czekam na dzień, w którym wyślesz zdjęcie małego boiska 🥰

    Jeżóweczka, Monik, jak ten czas szybko leci. Dopiero co pamiętam Waszempodejscia, a tu już zakuph dla maluszków. Super!!!

    Sas, my za pierwszym razem mielismy w Czechach zarodek nieprzebadany i mieliśmy również pecha, bo było puste jajo (moje drugie z rzędu, przy czym w pierwsze w ciąży naturalnej). Zarezerwowaliśmy 3 zarodki (również nieprzebadane). Po.lonsultacji z Rakosovą zzrezygnowalismy z tych zarodków nieprzebadanych i aktualnie czekamy na zarodki przebadane. Na ten moment "tworzą się i będą poddane badaniom". Uznaliśmy, że jednak podejdziemy z zarodkiem przebadanym, gdyż chcemy wykluczyć kolejne puste jajo płodowe i z racji wieku również podstawowe wady chromosomalne i alopluidalne (choroba Downa, Edwardsona, Patauta i jeszcze jakaś jedna). Ostatnio była dziewczyna, która opisywała swoją historię z AZ i z wykryta wadą Zespołu Downa (nie pamiętam, czy to forum). Było to jak byłam już po transferze. Teraz wszystkie te sytuacje, no i niestety mój wiek, spowodował, że chcemy zarodek przebadany, nawet jeśli miałby być to dla.nas ostatni transfer. Uświadomiłam sobie, zenjestem coraz starsza, a nie młodsza i muszę też myśleć o przyszłości mojego ewentualnego dziecka. Zatem to, co można będę starała się wykluczyć na starcie. Oczywiście mam świadomość, że za tym wszystkim idą pieniądze. Sama też.na początku tak podeszłam, ale teraz jakoś (po tym moim poronieniu) mam troszkę inne podejście. Chyba po prostu chcę wykluczyć jak najwięcej.

    Kochane, za wszystkie trzymam kciuki!!!!!

    Ona900, mała, Ewa3bit, Monika29, Jeżóweczka, Virginia lubią tę wiadomość

    age.png

    12 lat starań

    38+6 nasza PEREŁKA na świecie

    💙💜💙💜💙💜💙💜💙💜💙💜💙💜

    Za każdym razem, gdy patrzę na swoje dziecię, jestem wdzięczna losowi za ten piękny dar w postaci mojego syna i za tę możliwość nazywania siebie jego mamą i przyznam szczerze, że kocham tego swojego Księcia ponad wszystko 💜
  • islanegra Ekspertka
    Postów: 167 207

    Wysłany: 5 lutego 2023, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika29 wrote:
    Islanegra jest wliczone, ale biorę jeszcze dodatkowo 😊 będę trzymała kciuki i czekam na wieści 😉😊można wybrać czy chcesz przebadanego czy nie.
    Dziękuję! A dużo jeszcze tego magnezu bierzesz dodatkowo? Ktoś Ci w ten sposób kazał czy to Twój wybór na podstawie zebranej wiedzy? Ja co chwilę czuję jakieś małe skurcze - albo no-spa z magnezem nie działają, albo biorę za małe dawki, albo to od mojego ześwirowania na tym punkcie 😓 Rozważam czy nie polecieć po te czopki Scopolan, które biorą niektóre dziewczyny...
    Jeżóweczka wrote:
    Zarodki w Czechach są od młodych dawców, którzy nawet się nie znają. Są zdrowi i nie leczą się z powodu niepłodności. Mają zarodki do adopcji tylko najwyższej klasy, zarówno przebadane jak i nieprzebadane- zanim zaczną szukać zarodka dla Ciebie będą pytali jaki chcesz- różnią się ceną- przebadany jest okolo 1000 euro droższy od nieprzebadanego. My braliśmy nieprzebadany. Jak chcesz wiedzieć coś jeszcze śmiało pytaj!

    To mnie zaskoczyłaś! Dziękuję za wszystkie informacje! Czyli to nie tak jak w Polsce. A te nieprzebadane to drogie są? Niestety z kasą już u nas krucho i to 1000E więcej to już za wiele😡 Też byłaś w Reproficie Ostrava?

    3x IUI - 2016 👎👎👎
    2x IMSI - 2017 - ❄❄❄,❄❄
    1 ET - 2017 👎
    2,3 FET - 2018 👎👎
    3 IMSI - 2019 - 4 ET 3-dniowców 👎, brak blastocyst do mrożenia - wszystkie zarodki padły po 3 dniu 😞
    1 AZ pl - FET X 2019 - poronienie 9tc
    allo-mlr 0%, szczepienia limfocytami=>allo-mlr 70%-83%
    2 AZ pl - FET 03.02.2023 - poronienie 8tc
  • mała Autorytet
    Postów: 2778 3850

    Wysłany: 5 lutego 2023, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I gave up myślę, że to bardzo dobra decyzja że bierzecie przebadany zarodek.
    Trzymam kciuki żeby kolejny transfer okazał się tym szczęśliwym ✊

    islanegra scopolan czopki są świetne przy skurczach, polecam. Moim zdaniem są lepsze niż np nospa.
    Co do magnezu to lekarze zalecają po transferze brać nawet 3 razy dziennie.
    Jakieś skurcze będą zawsze, to normalne ale należy próbować je ograniczać właśnie środkami rozkurczowymi i magnezem.
    Cena zarodka nieprzebadanego w Reprofit to 1380 euro a badanego coś około 2400 euro.
    Ceny się delikatnie zmieniły po nowym roku więc nie jestem pewna, można sprawdzić na ich stronie

    islanegra, I gave up lubią tę wiadomość

    Starania 10 lat
    36+5 nasze szczęście jest już z nami 🥰❤️

    age.png[/url]
  • Magra3 Autorytet
    Postów: 932 1893

    Wysłany: 5 lutego 2023, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cena zarodka przebadanego 2450euro. Przynajmniej my tyle płaciliśmy w styczniu

    mała lubi tę wiadomość

    10.2023 nasza miłość 💚
    age.png
  • Ada M Autorytet
    Postów: 485 395

    Wysłany: 5 lutego 2023, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    islanegra poszukaj na forum Reprifit Ostrava, tam dziewczyny są najlepiej poinformowane.
    Ja miałam u nich transfer w styczniu 2022, taki ,, prosto z marszu" Nie udało się, dopiero póżniej wylądowałam u gina, który zlecił dodatkowe badania i widząc problem wysłał do immunologa.
    Teraz odpoczywam po kolejnym transferze w Katowicach i porównując ilość tableteki zastrzyków i badań☺ jest to duuuża różnica.
    Nie wiem, czy zarodek się przyjmie, ale ma wspomaganie farmalogiczne, aby się udało.
    Co dwa dni kontola progesteronu a w Reproficie tego nie miałam i nawet nie robiłam go po transferze
    Wiem, że pieniądze uciekają, ale Reprofit Ci nie ucieknie, poszukaj dobrego ginekologa i dopiero tam po zarodek możesz jechać.
    Jeśli nie będzie u Ciebie wszystko Ok, to nawet przebadany zarodek nie pomoże.

    Monika29, mała, islanegra lubią tę wiadomość

    👩‍🦰+👨>40
    Mimo leczenia brak ciąży naturalnej
    AZ
    ●Reprofit:
    ❄21.01.2022
    Transfer 5 dniowego❌
    ●Invimed Katowice+ immunologia.
    KIR AA, Allo Mlr 33%
    brak implantacyjnych
    Leki:Accofil, encorton, Acard
    20.12. Biopsja CD138+ CD56 ✅
    ❄02.02.2023
    transfer 3 dniowego 9 I-II
    Brak pulsu 8 tydzień💔👼
  • Ada M Autorytet
    Postów: 485 395

    Wysłany: 5 lutego 2023, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ona900 wrote:
    Ja mam nadzieje ze Twój już się wgryzł 😁🤞
    Czekam na Twoja betę ✊️
    Jak się cxujesz? Czy boli Cię brzuch? Ja biorę codziennie zastrzyk z progessteronem i co 3 accofit. Nie wiem czy to zastrzyki czy to progesteron od węwnątrz daje znski. Robiłam w sobotę progesteron i jest 35,23, co prawda poszłam ba badanie półgodzinki po zastrzyku.
    Poślij mi link do tej grupy, bo chyba do złej się zameldowałam, bo brak przyjęcia do dziś.

    Ona900 lubi tę wiadomość

    👩‍🦰+👨>40
    Mimo leczenia brak ciąży naturalnej
    AZ
    ●Reprofit:
    ❄21.01.2022
    Transfer 5 dniowego❌
    ●Invimed Katowice+ immunologia.
    KIR AA, Allo Mlr 33%
    brak implantacyjnych
    Leki:Accofil, encorton, Acard
    20.12. Biopsja CD138+ CD56 ✅
    ❄02.02.2023
    transfer 3 dniowego 9 I-II
    Brak pulsu 8 tydzień💔👼
  • Ona900 Autorytet
    Postów: 875 1409

    Wysłany: 5 lutego 2023, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ada M wrote:
    Jak się cxujesz? Czy boli Cię brzuch? Ja biorę codziennie zastrzyk z progessteronem i co 3 accofit. Nie wiem czy to zastrzyki czy to progesteron od węwnątrz daje znski. Robiłam w sobotę progesteron i jest 35,23, co prawda poszłam ba badanie półgodzinki po zastrzyku.
    Poślij mi link do tej grupy, bo chyba do złej się zameldowałam, bo brak przyjęcia do dziś.

    Wczoraj strasznie bolał mnie żołądek, chyba za dużo leków 😖 a brzuch to tak muli jak na okres. Cyce bolą juz całe bo na poczatku bolaly tylko sutki i brodawki. Dzisiaj usiadlam kolo siostrzenicy (5mscy) po turecku na macie i wzięłam ja na ręce. Chciałam poprawić bo mi się trochę zsunęła... Jak mnie zarwały oba jajniki na raz to szwagier musiał mi ją zabrać z rąk bo nie mogłam się ruszyć 😱 ogólnie entuzjazm trochę opadł... boję się czy ten kropek w ogóle jeszcze tam jest 😔
    Z leków przyjmuje
    Luteina dopochwowo 3x2
    Estrofem 2x2
    Duphaston 3x1
    Luteina podjęzykowa 3x2

    O jaka grupe chodzi?
    In Vitro w Polsce czy
    Adopcja zarodka🙂 Az/Ak - sięgając po marzenia ?

    Ada M lubi tę wiadomość

    12 lat starań
    🙎‍♀️33l
    🙎‍♂️40l
    Niedrozne jajowody
    Słaba jakość 🥚
    1 ivf 2019 - 0 zarodkow
    2 ivf 2022 - 1 ❄️ beta 0
    Decyzja o AZ - ❄️ 3.2.2 transfer 1.02.23 ☺️
    7dpt - beta 42,20
    9dpt - beta 86,70
    12dpt - beta 204
    14dpt - beta 467
    16dpt - beta 962
    19dpt - beta 2467
    23dpt - beta 7174
    26dpt - ❤
    Prenatalne - 6,43 cm człowieczka 🥰
    Córcia 💗👶💗
    Połówkowe 339g 🥰
    27.06 601 gram 👶
    17.08 1594 gramy 👶
    31.08 1946 gram 👶
    14.09 2487 gram 👶
    28.09 2864 gramy 👶
    4.10 3152 gramy 👶
    16.10.2023 Oliwia 3240g 49cm 💗
    age.png
  • Ada M Autorytet
    Postów: 485 395

    Wysłany: 5 lutego 2023, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chodzi mi o tą invitro grupę, jest ich parę i nie wiem czy dobrą znalazłam.
    Mnie tylko brzuch pobolewa, biust bez zmian.
    Lepiej uważać na siebie, niż coś ciężkiego podnieść a potem żałować.
    Ja mam tyle leków, że mam aplikację przypominającą dawki leki. Ja jestem taka stara, że już więcej trzeba tego brać, aby coś się udało.
    Wiesz, jak niewielkie szanse, to lepiej za dużo brać niż coś pominąć.
    Prosiłam gin o receptę, bo chcę wszystko wykupić w poniedziałek, nawet przy transferze jeszcze raz upominałam się. W sobote poszłam do apteki a tam niespodzianka: jedno opakowanie estrofenu🙄 i jeden Accofit. Znów muszę dzwonić, bo muszę mieć min.2 op. Accofilu, a estrofen biorę 4 razy dziennie. Gdzie prolutex (codziennie) i progesteron benis ( 3 razy dxiennie)? Przecież wiadomo co biorę i ile.
    Clexane mam zapas z pierszej recepty i encortonu też duże opakowanie zostało.
    Dodatkowy stres i latanie po aptekach, dobrze, że accofil już zamówiłam i tylko odebrac muszę, ale na receptę.
    Kiedy będzie u Ciebie beta?

    Ona900 lubi tę wiadomość

    👩‍🦰+👨>40
    Mimo leczenia brak ciąży naturalnej
    AZ
    ●Reprofit:
    ❄21.01.2022
    Transfer 5 dniowego❌
    ●Invimed Katowice+ immunologia.
    KIR AA, Allo Mlr 33%
    brak implantacyjnych
    Leki:Accofil, encorton, Acard
    20.12. Biopsja CD138+ CD56 ✅
    ❄02.02.2023
    transfer 3 dniowego 9 I-II
    Brak pulsu 8 tydzień💔👼
  • Sas Autorytet
    Postów: 1204 927

    Wysłany: 5 lutego 2023, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I gave up wrote:
    Ewa3bit, Mała, przytulam Was mocno i trzymam.kciuki za kolejne podejścia.

    One900,.czekamy na betę 😊

    Monik4491, gratuluję i czekam na dzień, w którym wyślesz zdjęcie małego boiska 🥰

    Jeżóweczka, Monik, jak ten czas szybko leci. Dopiero co pamiętam Waszempodejscia, a tu już zakuph dla maluszków. Super!!!

    Sas, my za pierwszym razem mielismy w Czechach zarodek nieprzebadany i mieliśmy również pecha, bo było puste jajo (moje drugie z rzędu, przy czym w pierwsze w ciąży naturalnej). Zarezerwowaliśmy 3 zarodki (również nieprzebadane). Po.lonsultacji z Rakosovą zzrezygnowalismy z tych zarodków nieprzebadanych i aktualnie czekamy na zarodki przebadane. Na ten moment "tworzą się i będą poddane badaniom". Uznaliśmy, że jednak podejdziemy z zarodkiem przebadanym, gdyż chcemy wykluczyć kolejne puste jajo płodowe i z racji wieku również podstawowe wady chromosomalne i alopluidalne (choroba Downa, Edwardsona, Patauta i jeszcze jakaś jedna). Ostatnio była dziewczyna, która opisywała swoją historię z AZ i z wykryta wadą Zespołu Downa (nie pamiętam, czy to forum). Było to jak byłam już po transferze. Teraz wszystkie te sytuacje, no i niestety mój wiek, spowodował, że chcemy zarodek przebadany, nawet jeśli miałby być to dla.nas ostatni transfer. Uświadomiłam sobie, zenjestem coraz starsza, a nie młodsza i muszę też myśleć o przyszłości mojego ewentualnego dziecka. Zatem to, co można będę starała się wykluczyć na starcie. Oczywiście mam świadomość, że za tym wszystkim idą pieniądze. Sama też.na początku tak podeszłam, ale teraz jakoś (po tym moim poronieniu) mam troszkę inne podejście. Chyba po prostu chcę wykluczyć jak najwięcej.

    Kochane, za wszystkie trzymam kciuki!!!!!

    W Polsce tez mozna przebadac zarodek . Mozna to zrobic na zyczenie ?

  • Ona900 Autorytet
    Postów: 875 1409

    Wysłany: 5 lutego 2023, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ada M wrote:
    Chodzi mi o tą invitro grupę, jest ich parę i nie wiem czy dobrą znalazłam.
    Mnie tylko brzuch pobolewa, biust bez zmian.
    Lepiej uważać na siebie, niż coś ciężkiego podnieść a potem żałować.
    Ja mam tyle leków, że mam aplikację przypominającą dawki leki. Ja jestem taka stara, że już więcej trzeba tego brać, aby coś się udało.
    Wiesz, jak niewielkie szanse, to lepiej za dużo brać niż coś pominąć.
    Prosiłam gin o receptę, bo chcę wszystko wykupić w poniedziałek, nawet przy transferze jeszcze raz upominałam się. W sobote poszłam do apteki a tam niespodzianka: jedno opakowanie estrofenu🙄 i jeden Accofit. Znów muszę dzwonić, bo muszę mieć min.2 op. Accofilu, a estrofen biorę 4 razy dziennie. Gdzie prolutex (codziennie) i progesteron benis ( 3 razy dxiennie)? Przecież wiadomo co biorę i ile.
    Clexane mam zapas z pierszej recepty i encortonu też duże opakowanie zostało.
    Dodatkowy stres i latanie po aptekach, dobrze, że accofil już zamówiłam i tylko odebrac muszę, ale na receptę.
    Kiedy będzie u Ciebie beta?

    Jak wpiszesz na fb w lupkę in vitro w Polsce to pierwsza z brzegu. Ma w profilu szare zdjecie małych stópek w dłoniach.
    https://www.facebook.com/groups/2174022255972509/?ref=share
    Podsyłam link ⬆️

    Ja z leków tylko wykupowalam 3 opakowania estrofemu i 3 opakowania luteiny bo jeszcze mialam zapasy z poprzedniego transferu.
    Ostatnio policzyłam wszystko to ogolnie przyjmuje 27 tabletek w ciągu dnia😱🥴
    Betę planuje 7dpt czyli w środę 🙈

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 lutego 2023, 18:58

    Ada M lubi tę wiadomość

    12 lat starań
    🙎‍♀️33l
    🙎‍♂️40l
    Niedrozne jajowody
    Słaba jakość 🥚
    1 ivf 2019 - 0 zarodkow
    2 ivf 2022 - 1 ❄️ beta 0
    Decyzja o AZ - ❄️ 3.2.2 transfer 1.02.23 ☺️
    7dpt - beta 42,20
    9dpt - beta 86,70
    12dpt - beta 204
    14dpt - beta 467
    16dpt - beta 962
    19dpt - beta 2467
    23dpt - beta 7174
    26dpt - ❤
    Prenatalne - 6,43 cm człowieczka 🥰
    Córcia 💗👶💗
    Połówkowe 339g 🥰
    27.06 601 gram 👶
    17.08 1594 gramy 👶
    31.08 1946 gram 👶
    14.09 2487 gram 👶
    28.09 2864 gramy 👶
    4.10 3152 gramy 👶
    16.10.2023 Oliwia 3240g 49cm 💗
    age.png
  • Ada M Autorytet
    Postów: 485 395

    Wysłany: 5 lutego 2023, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki kochana już szukam.😘
    Jak Ty zrobisz Betę, to ja za 2 dni.

    Ona900 lubi tę wiadomość

    👩‍🦰+👨>40
    Mimo leczenia brak ciąży naturalnej
    AZ
    ●Reprofit:
    ❄21.01.2022
    Transfer 5 dniowego❌
    ●Invimed Katowice+ immunologia.
    KIR AA, Allo Mlr 33%
    brak implantacyjnych
    Leki:Accofil, encorton, Acard
    20.12. Biopsja CD138+ CD56 ✅
    ❄02.02.2023
    transfer 3 dniowego 9 I-II
    Brak pulsu 8 tydzień💔👼
  • Ona900 Autorytet
    Postów: 875 1409

    Wysłany: 5 lutego 2023, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ada M wrote:
    Dzięki kochana już szukam.😘
    Jak Ty zrobisz Betę, to ja za 2 dni.

    Czyli 10.02 robisz?
    Ja druga też robię 10go dla doktora

    12 lat starań
    🙎‍♀️33l
    🙎‍♂️40l
    Niedrozne jajowody
    Słaba jakość 🥚
    1 ivf 2019 - 0 zarodkow
    2 ivf 2022 - 1 ❄️ beta 0
    Decyzja o AZ - ❄️ 3.2.2 transfer 1.02.23 ☺️
    7dpt - beta 42,20
    9dpt - beta 86,70
    12dpt - beta 204
    14dpt - beta 467
    16dpt - beta 962
    19dpt - beta 2467
    23dpt - beta 7174
    26dpt - ❤
    Prenatalne - 6,43 cm człowieczka 🥰
    Córcia 💗👶💗
    Połówkowe 339g 🥰
    27.06 601 gram 👶
    17.08 1594 gramy 👶
    31.08 1946 gram 👶
    14.09 2487 gram 👶
    28.09 2864 gramy 👶
    4.10 3152 gramy 👶
    16.10.2023 Oliwia 3240g 49cm 💗
    age.png
  • Ada M Autorytet
    Postów: 485 395

    Wysłany: 5 lutego 2023, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ona900 wrote:
    Czyli 10.02 robisz?
    Ja druga też robię 10go dla doktora
    Nie wiem, bo będę się bała wyniku.
    Albo będę wyć przez weekend albo masować się po brzuchu i też płakać ze szczęścia.

    👩‍🦰+👨>40
    Mimo leczenia brak ciąży naturalnej
    AZ
    ●Reprofit:
    ❄21.01.2022
    Transfer 5 dniowego❌
    ●Invimed Katowice+ immunologia.
    KIR AA, Allo Mlr 33%
    brak implantacyjnych
    Leki:Accofil, encorton, Acard
    20.12. Biopsja CD138+ CD56 ✅
    ❄02.02.2023
    transfer 3 dniowego 9 I-II
    Brak pulsu 8 tydzień💔👼
‹‹ 864 865 866 867 868 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ