X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Angelius Provita- Katowice
Odpowiedz

Angelius Provita- Katowice

Oceń ten wątek:
  • Erl Autorytet
    Postów: 1731 1480

    Wysłany: 28 lutego 2018, 06:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frelcia wrote:
    Właśnie...jak to jest z podawaniem zarodków przez Manke? Zaleca dwa czy jeden? Czy para sama decyduje? Właśnie ja się boję ciąży blizniaczej..marzymy póki co o jednym dziecku. Potem jeśli Bóg da chcemy wrócić po rodzeństwo. Jeśli się uda.
    Zaleca jeden, ale dyskutuje decyzje z parą. My chcieliśmy dwa, powiedział że zobaczymy po punkcji jak się będą dzielić. Ostatecznie podano mi dwa, ale jeden słabszej jakości. Wydaje mi się że w naszej sytuacji był to dobry krok, bo wszystkie nasze słabszej jakości w laboratorium przestały się rozwijać, więc podawanie samego jednego słabszej jakości miało małe szanse powodzenia (w naszej sytuacji, teraz tak myślę, bo u nas aż 4 słabsze zarodki przestały się rozwijać). A tak, podano mi dwa, jeden bardzo dobrej jakości (i z niego najpewniej jest ciąża) i ten słabszy. Mamy jeszcze dwa zamrożone takie same i też je przyjmę razem, ale jeśli stałby się podwójny cud to bardzo bym się ucieszyła. Także myślę że Mańka Wam doradzi co zrobić także przy uwzględnieniu tego co się wydarzy w laboratorium. :)

    Frelcia lubi tę wiadomość

    XII 2017 IMSI => 22 I 2018 CRIO z EG 3-dn. Maluchów 8A i 6B => 8dpt II beta 11; 9dpt 23,4; 11dpt 79; 14dpt 357,2; 16dpt 918,1; 23dpt 8646; 25dpt ❤ ur. 17.10.2018
    ❄❄
    1 VI 2014 Aniołek [*]
  • Quczi Autorytet
    Postów: 486 725

    Wysłany: 28 lutego 2018, 08:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nam doradzano dwa zarodki ze względu na słabe parametry nasienia. Niestety te zarodki które zostały w klinice do 5 doby przestały się rozwijać i nie mamy nic zamrozonego. Blagalan o cud żeby chociaż jeden został z nami a zostały dwa. Cud normalnie cud no no troszkę szczęścia

    STORK, ania8306, Flowwer lubią tę wiadomość

    bl9ch371t8hhoupo.png
    8lat starań, zmiana lekarza prowadzącego
    Serafin Clinic skierowanie na in vitro
    Provita in vitro pierwsza próba udana, ciąża mnoga - dr Serafin
    Ciaza bliźniacza bez problemów
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 lutego 2018, 08:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Quczi wrote:
    Nam doradzano dwa zarodki ze względu na słabe parametry nasienia. Niestety te zarodki które zostały w klinice do 5 doby przestały się rozwijać i nie mamy nic zamrozonego. Blagalan o cud żeby chociaż jeden został z nami a zostały dwa. Cud normalnie cud no no troszkę szczęścia

    I oby zostały przez najbliższe 9 miesięcy a potem do końca życia :-)

  • ania8306 Autorytet
    Postów: 2010 1050

    Wysłany: 28 lutego 2018, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam pobraną tylko jedną komórkę, więc automatycznie nie mieliśmy wyboru ;-)
    We wcześniejszym podejściu w innej klinice miałam dwa niuńki, jeden dużo lepszy od drugiego, podane razem. Gdzieś wyczytyłam że nie powinno się transferować zarodków o dużej różnicy morfologicznej, że słabszy może "ciągnąć" ze sobą silniejszego. Ale ile w tym prawdy to nie wiem...

    7 lat starań: 2xIVF, 2xIUI, HSG, 3xHSC, niskie AMH, MTHFR 1298A-C układ homo, operacja -endometrioza głębokonaciekająca.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 lutego 2018, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny :)

  • KarenMillen Autorytet
    Postów: 662 725

    Wysłany: 28 lutego 2018, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frelciu wszystko zależy od lekarza. Dr Paliga również nie zaleca podawania dwóch z uwagi na wiele komplikacji i zagrożeń ciąży mnogiej. Z tego też powodu miałam trzy razy podawany jeden zarodek. Faktycznie mówi się też że powinno podawać się dwa tylko w przypadku gdy mają podobne oznaczenia. W przeciwnym wypadku jeden może pociągnąć za sobą drugiego. Ja teraz wyjątkowo miałam podane dwa ale oczywiście tej samej klasy.

    3cxdo4w.png
    <3 <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 lutego 2018, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozumiem. Dziękuję za cierpliwość:) MUSZE się jeszcze zapytać Manke o ten embryoglue

  • Niuni Autorytet
    Postów: 2547 789

    Wysłany: 28 lutego 2018, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Karen.
    Czy ja dobrze widze, że u Ciebie dwa serduszka??? Ojej, co za szczęście! Gratuluję!
    U mnie przytrafil się naturalsik :-)
    Wszystkiego dobrego!

    Erl, KarenMillen, Yummymummy, KateHawke, STORK, Flowwer, ania8306, CzterolistnaKoniczyna lubią tę wiadomość

    1769e124dc.png
  • Erl Autorytet
    Postów: 1731 1480

    Wysłany: 28 lutego 2018, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarenMillen wrote:
    Frelciu wszystko zależy od lekarza. Dr Paliga również nie zaleca podawania dwóch z uwagi na wiele komplikacji i zagrożeń ciąży mnogiej. Z tego też powodu miałam trzy razy podawany jeden zarodek. Faktycznie mówi się też że powinno podawać się dwa tylko w przypadku gdy mają podobne oznaczenia. W przeciwnym wypadku jeden może pociągnąć za sobą drugiego. Ja teraz wyjątkowo miałam podane dwa ale oczywiście tej samej klasy.
    Karen, niby tak się zaleca, ale u mnie na przykład jeden był dobrej jakości a drugi słabszy a ciąża i tak jest. Więc chyba tak jak pisałaś przy innej okazji: jak ciąża ma być to będzie. Przy kolejnym podejściu też raczej nie będę rozdzielać moich Śpioszków, skoro tym razem się udało.

    KarenMillen lubi tę wiadomość

    XII 2017 IMSI => 22 I 2018 CRIO z EG 3-dn. Maluchów 8A i 6B => 8dpt II beta 11; 9dpt 23,4; 11dpt 79; 14dpt 357,2; 16dpt 918,1; 23dpt 8646; 25dpt ❤ ur. 17.10.2018
    ❄❄
    1 VI 2014 Aniołek [*]
  • Erl Autorytet
    Postów: 1731 1480

    Wysłany: 28 lutego 2018, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niuni wrote:
    Hej Karen.
    Czy ja dobrze widze, że u Ciebie dwa serduszka??? Ojej, co za szczęście! Gratuluję!
    U mnie przytrafil się naturalsik :-)
    Wszystkiego dobrego!
    Gratulacje Niuni :)

    XII 2017 IMSI => 22 I 2018 CRIO z EG 3-dn. Maluchów 8A i 6B => 8dpt II beta 11; 9dpt 23,4; 11dpt 79; 14dpt 357,2; 16dpt 918,1; 23dpt 8646; 25dpt ❤ ur. 17.10.2018
    ❄❄
    1 VI 2014 Aniołek [*]
  • KarenMillen Autorytet
    Postów: 662 725

    Wysłany: 28 lutego 2018, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wow Niuni jakie wieści! Gratulacje! A zastanawiałam się co u Ciebie:) Te naturalsy ostatnio coraz częstsze - niesamowite jak natura płata nam figle:)

    3cxdo4w.png
    <3 <3
  • KarenMillen Autorytet
    Postów: 662 725

    Wysłany: 28 lutego 2018, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Erl wrote:
    Karen, niby tak się zaleca, ale u mnie na przykład jeden był dobrej jakości a drugi słabszy a ciąża i tak jest. Więc chyba tak jak pisałaś przy innej okazji: jak ciąża ma być to będzie. Przy kolejnym podejściu też raczej nie będę rozdzielać moich Śpioszków, skoro tym razem się udało.
    Co do podawania dwóch zarodków jest tyle teorii ile lekarzy wiec absolutnie przy żadnej się nie upieram bo nie wiem która jest faktycznie prawdziwa. Ja znam tylko stanowisko dr Paligi.

    3cxdo4w.png
    <3 <3
  • Quczi Autorytet
    Postów: 486 725

    Wysłany: 28 lutego 2018, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frelcia wrote:
    Rozumiem. Dziękuję za cierpliwość:) MUSZE się jeszcze zapytać Manke o ten embryoglue
    Frelcia miałam embrioglue i aktywację oocytow. Myślę że to ma też znaczenie...

    bl9ch371t8hhoupo.png
    8lat starań, zmiana lekarza prowadzącego
    Serafin Clinic skierowanie na in vitro
    Provita in vitro pierwsza próba udana, ciąża mnoga - dr Serafin
    Ciaza bliźniacza bez problemów
  • Yummymummy Autorytet
    Postów: 700 935

    Wysłany: 28 lutego 2018, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Quczi wrote:
    Frelcia miałam embrioglue i aktywację oocytow. Myślę że to ma też znaczenie...
    Dziewczyny a lekarz teraz embryoglue sam proponuje ? Czy trzeba się upomnieć ? Jaki jest dodatkowy koszt? W Angeliusie można już płacić karta ?

    Angelius
    IMSI kwiecień 2012- 3 zarodki
    Maj 2012-I-crio,2x8AA,beta:11dpt-267, córeczka ❤️ I.2013
    Marzec 2018-II-crio,1xblasto,beta:10dpt-261, synuś ❤️ XI.2018
  • Niuni Autorytet
    Postów: 2547 789

    Wysłany: 28 lutego 2018, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarenMillen wrote:
    Wow Niuni jakie wieści! Gratulacje! A zastanawiałam się co u Ciebie:) Te naturalsy ostatnio coraz częstsze - niesamowite jak natura płata nam figle:)
    Po różnych przygodach udało mi się.
    Tak.w.skrocie : po crio było podejrzenie ciąży pozamacicznej. Beta rosła a nigdzie nic nie było widać. W końcu zrobili laparo+łyżeczkowanie i zaczęła spadać. Po zabiegach nie dostałam już @. Jeszcze w tym samym cyklu zaszłam. Wielki szok i niedowierzanie. Po 7 latach walki taka niespodzianka kilka dni przed Wigilia :-)
    Teraz wszystko jest w porządku, oczywiście jestem obserwowana z każdej strony, częstsze wizyty, abym czuła się bezpieczna. Boję się każdego dnia, ale wierzę że będzie dobrze :-)
    U Ciebie też piękna niespodzianka :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 lutego 2018, 14:00

    ania8306 lubi tę wiadomość

    1769e124dc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 lutego 2018, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co to jest aktywacja oocytow?

  • Quczi Autorytet
    Postów: 486 725

    Wysłany: 28 lutego 2018, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frelcia wrote:
    Co to jest aktywacja oocytow?
    . Polega na umieszczeniu komórki jajowej, po wprowadzeniu do niej plemnika, w specjalnym medium zawierającym jonofor wapnia
    Zwiększa odsetek zaplodnionych komórek

    bl9ch371t8hhoupo.png
    8lat starań, zmiana lekarza prowadzącego
    Serafin Clinic skierowanie na in vitro
    Provita in vitro pierwsza próba udana, ciąża mnoga - dr Serafin
    Ciaza bliźniacza bez problemów
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 lutego 2018, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Quczi wrote:
    . Polega na umieszczeniu komórki jajowej, po wprowadzeniu do niej plemnika, w specjalnym medium zawierającym jonofor wapnia
    Zwiększa odsetek zaplodnionych komórek

    Dziękuję:) to wezmę sobie wszystko co możliwe

  • njut Autorytet
    Postów: 4864 2361

    Wysłany: 28 lutego 2018, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Quczi wrote:
    . Polega na umieszczeniu komórki jajowej, po wprowadzeniu do niej plemnika, w specjalnym medium zawierającym jonofor wapnia
    Zwiększa odsetek zaplodnionych komórek
    Zastanawiałam się nad aktywacją oocytów ale biorąc pod uwagę to, że i tak zostawią max 6 zarodków... nie wiem czy ma to sens.

    Dziewczyny a możecie napisać jak Provita rozwiązuje problem wolnych niedzieli i świąt?
    Jak podchodziłam w Bocianie to omijali okres świąteczny ale w niedziele jak trzeba było to przyjeżdżali.

    Erl lubi tę wiadomość

    STARANIA ZAKOŃCZONE BEZ SKUTKU
    3 poronienia naturalnych ciąż: 2011 5+6tc, 2013 7+1tc, 2019 8+2tc i 1CB po CT
    2 IVF > 11 zarodków > 2013 8A+8A, 8A+6B, 2015 8B, 2018 3BC, 2019 3BB, 3AB (CB, beta max 17,18), 2020 4AB, 8A... czeka 8A, ❄️
    A1298C hetero, PAI-1 4G/5G hetero, APA +, endometrioza II (zatoki), KIR AA, NK 21% > 17% > 15%, aktywność NK 58,9%, MLR 0% > szczepienia mężem > 0% mąż, 0% dawcy > 4 mc > 0% mąż, 33,6% dawcy > szczepienia pulowane > 91,2% mąż, 0% dawcy > 4cs CB, 5cs poronienie 8+2tc > 45,3% mąż, 55,5% dawcy > 7 mc > immunosupresja > cdn
    on: FDNA 22%, HLA-C C1
    moja historia leczenia
  • Gosia321 Autorytet
    Postów: 2606 1906

    Wysłany: 28 lutego 2018, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane pilnie potrzebny gonal f jesli ktos posiada zbedne opakowanie prosze o kontakt 506904800

    Będziesz szczęśliwa- powiedziało życie ale najpierw nauczę Cie być silną ❤❤

    gann3e3kewa6j1el.png
‹‹ 110 111 112 113 114 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ