X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Angelius Provita- Katowice
Odpowiedz

Angelius Provita- Katowice

Oceń ten wątek:
  • monik123 Autorytet
    Postów: 3143 2511

    Wysłany: 4 października 2019, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pia88 wrote:
    Chciałam też Was zapytać jakie macie doświadczenia z wagą po stymulacji do in vitro. Poszłyście znacząco w górę?
    A u mnie waga stoi w miejscu tylko gdzieś od kwietnia nie potrafię się pozbyć oponki z brzucha....ogólnie jestem szczupła, a ta opona mnie bardzo drażni, tylko chyba zbyt leniwa, żeby zacząć ćwiczyć, bo wcześniej nie miałam takich problemów :P

    Starania od 02.2016
    Nk 24->10% HBA 52% morfologia 2%-4%
    2xIUI :(
    02.2019 pICSI - 4 zarodki - 1xcb
    06.2020 pICSI - 8 zarodków
    08.2020 - crio 1x 2BB ;(
    11.2020 - crio 2x 3AA ;(
    01.2021 - crio 1 x 3AA ;(
    Zostały 4❄
  • monik123 Autorytet
    Postów: 3143 2511

    Wysłany: 4 października 2019, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    m_d_f wrote:

    Za to mam masakrę na twarzy :/

    Mam to samo :( u mnie szczególnie w okolicy brody i pod szyją....tragedia, od jakiegoś czasu myję się żelem dla dzieci i wcześniej działało, bo nie wyskakiwało nic nowego, ale już nie działa...stosujesz jakieś specyfiki?

    Starania od 02.2016
    Nk 24->10% HBA 52% morfologia 2%-4%
    2xIUI :(
    02.2019 pICSI - 4 zarodki - 1xcb
    06.2020 pICSI - 8 zarodków
    08.2020 - crio 1x 2BB ;(
    11.2020 - crio 2x 3AA ;(
    01.2021 - crio 1 x 3AA ;(
    Zostały 4❄
  • aurola Autorytet
    Postów: 738 859

    Wysłany: 4 października 2019, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karolcia35 wrote:

    Dziewczyny nie trudno dojść kto jest kim jak niektóre podają że dziś wizyta o 12 u takiego lekarza Ale już zaczepianie i gratulowanie takiej czy innej decyzji uważam że jest nie na miejscu.
    Rozumiem że po transferze płacąc w rejestracji Pani życzy nam powodzenia i na tym powinno się kończyć.

    Dokładnie. Każdy z nas jest indywidualnym przypadkiem, nie trudno nas rozpoznać. Forum jest publiczne i dla wsztskich. Dlatego dobrze ze jest czytane. Zresztą każdy dba o swoją renomę i z tym się zgadzam bo Klinika jest cudowna. Jestem w niej od 2013 roku z małą przerwa i zawsze będę polecać. Ludzie w niej pracujący sa wspanialiil i moim zdaniem profesjonalni. Mam czasem zastrzeżenie do recepcji ale ostatnio jest znacznie lepiej. Więc dziwią mnie te sytuacje. Komentowanie jakiekolwiek czy oczywiste przyznawanie, ze sie wie kto jest kto, moim zdaniem jest nie na miejscu. Jest wręcz żenujące i nie na poziomie tak dobrej kliniki. A już nie wspomnę o komentowaniu przez lekarza. Dramat. Przecież każda ma pseudonim nie po to żeby było fajnie, tylko po to żeby zachować odrobinę prywatności (oczywiste jest ze udzielanie sie na forum i tak już nas z niej okrada ale to z własnego wyboru) i poprostu patrzenie komuś w oczy i powiedzenie mu, tak wiem ze to ty jest krępujace dla pacjentki. Tak poprostu. Klinika i lekarze w niej pracujący są publiczni i mamy prawo się wypowiadać na ich temat. Taki jest teraz świat. Nawet na znany lekarz można dać dobry czy zły konentarz. Nam jako pacjentom powinna zostać zachowana poufność.
    Szczerze to moje pierwsze w życiu forum i gdyby nie ono to nie byłabym tak gdzie jestem teraz. Zaczęłam dążyć pewne wątpliwości i trafiłam do najlepszego specjalisty od moich problemów, co do tego nie mam wątpliwości.

    Dlatego dla podsumowania mojego wywodu (lubię się rozpisywać) to forum niech sobie czyta kto chce ale to co jest na forum niech zostanie na forum 😁😜

    minia61 lubi tę wiadomość

    hchyvfxmo1eygfw1.png
  • aurola Autorytet
    Postów: 738 859

    Wysłany: 4 października 2019, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na cere polecam dobre oczyszczanie np. Peelingi enzymatyczne kub z kwasem migdałowy bo te sa do każdej cery. Po peelingu maseczka z zielonej glinki a po za tym dobrze nawilżac (tylki uważać na zapychacze porów) A punktowo na noc bardzo skuteczny jest olejek z drzewa herbacianego (jedyne 7 zl). Na przebarwienia po kroście cóż mocnego z wit. C co rozjaśnia cere. A.... i pod żadnym pozorem nie wciskać!!! Zmiany hormonalne sa okropne ale da się z tym wygrać.

    m_d_f lubi tę wiadomość

    hchyvfxmo1eygfw1.png
  • Ewa89_89 Autorytet
    Postów: 8539 7432

    Wysłany: 4 października 2019, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przytyłam 4-5kg (ivf w czerwcu). Aktualnie samo już zeszło na 3kg a byłam przecież na wakacjach :-)
    I tak najwiecej przytyłam lecząc się na gravesa, gdzie ponoć przy tej chorobie się chudnie... obiecanki cacanki :-p
    Początkowo brzuchol przy stymulacji jest bardzo spuchnięty ale to z czasem schodzi. Ja jadąc na punkcję mieściłem się tylko w spódnice na gumce :-)
    Pia nie martw się bo jak umiesz trzymać dietę to pewnie nic nie przytyjesz. Możesz spuchnąć ale to po chwili wraca do normy :-)

    Wciąż walczę
    04.2024 FET 4BA ❌
    12.2023 FET 3BB ❌
    12.2022 FET 4AB 💔 10 tc [*] ♂️ 😔

    01.2022 III IMSI InviMed Wro, długi: 29 komórek/19 MII/12 zapłodnień/2❄️❄️8a, 3bb,4ab,4ba

    25.07.2020 FET 8b: 9dpt bhcg 12, niskie bhcg, krwotoki (krwiaki), niewydolność szyjki 23tc, pessar, hipotrofia - - >ciężki start ale jest na świecie! ♀️💜

    12.19 II IMSI AP Kato, długi protokół: 17 komórek/ 8MII/ 4 zapłodnienia/1❄️8b
    06.2019 IMSI AP Kato, krótki 12 komórek/7 MII/5 zapłodnień/ 1 zarodek 2BB ET :-( cb 😥 💔
    IUI 03.04.19 :( Invicta Wro

    Ja: AMH ok 3; mix G-B/Hashi, łuszczyca, RZS, zrosty, PAI homo, KIR AA, przegroda macicy usunięta, Endometrioza II st. (laparo), 3x histero, po cholecystektomii (10.2023). Cd138✔️ NK 6/1

    Mąż: słabo z ilością, upłynnieniem i ruchliwością, MSOME 0%, FDNA 18%; HBA 86%, 96% uszkodzeń główki, wszystkie parametry do kitu.

    Walka od 2016
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 października 2019, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przy ivf schudłam kilka kg. Ze stresu 🙄

    A jeśli chodzi o cerę problematyczną - polecam zainteresować się produktami The Ordinary 🙂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 października 2019, 10:45

  • Meggie1 Autorytet
    Postów: 2346 2303

    Wysłany: 4 października 2019, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pia88 wrote:
    Chciałam też Was zapytać jakie macie doświadczenia z wagą po stymulacji do in vitro. Poszłyście znacząco w górę?
    Ja przy pierwszym w ogóle. Wręcz chyba schudłam troszkę. A cera - masakra zarówno broda jak i plecy. Co prawda pojedyncze, ale takie gule, które się utrzymują po 2 tyg.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 października 2019, 10:52

    KIR AA
    HLA-C c2c2 (oboje)
    NK 26%
    PAI-1 hetero
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 października 2019, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, zaczęło się. Dostałam okres.
    Już się denerwuję a gdzie tam do czego.

    Co do wagi to ja z niej spadam dopiero po diecie przepisanej przez dietetyczkę. Wcześniej mogłam się głodzić i g*** z tego było. Przy IO trzeba jednak wiedzieć co można jeść a czego lepiej unikać.

    Biedn jesteście z tymi wypryskami na twarzy. Ciekawe co mnie czeka.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 października 2019, 11:15

  • Ewa89_89 Autorytet
    Postów: 8539 7432

    Wysłany: 4 października 2019, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie u mnie tez cera kiepsko zniosła stymulację i wciąż szału nie ma. Wypryszcza mnie na brodzie i na skroniach. A plecy i dekolt tragedia! W życiu nie miałam tam syfkow a teraz rozsiadły się jak grzyby w lesie.

    Pia teraz już będzie z gorki :-) cieszę się bardzo :-)

    Wciąż walczę
    04.2024 FET 4BA ❌
    12.2023 FET 3BB ❌
    12.2022 FET 4AB 💔 10 tc [*] ♂️ 😔

    01.2022 III IMSI InviMed Wro, długi: 29 komórek/19 MII/12 zapłodnień/2❄️❄️8a, 3bb,4ab,4ba

    25.07.2020 FET 8b: 9dpt bhcg 12, niskie bhcg, krwotoki (krwiaki), niewydolność szyjki 23tc, pessar, hipotrofia - - >ciężki start ale jest na świecie! ♀️💜

    12.19 II IMSI AP Kato, długi protokół: 17 komórek/ 8MII/ 4 zapłodnienia/1❄️8b
    06.2019 IMSI AP Kato, krótki 12 komórek/7 MII/5 zapłodnień/ 1 zarodek 2BB ET :-( cb 😥 💔
    IUI 03.04.19 :( Invicta Wro

    Ja: AMH ok 3; mix G-B/Hashi, łuszczyca, RZS, zrosty, PAI homo, KIR AA, przegroda macicy usunięta, Endometrioza II st. (laparo), 3x histero, po cholecystektomii (10.2023). Cd138✔️ NK 6/1

    Mąż: słabo z ilością, upłynnieniem i ruchliwością, MSOME 0%, FDNA 18%; HBA 86%, 96% uszkodzeń główki, wszystkie parametry do kitu.

    Walka od 2016
  • MeHe Ekspertka
    Postów: 242 78

    Wysłany: 4 października 2019, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pia88 wrote:
    Chciałam też Was zapytać jakie macie doświadczenia z wagą po stymulacji do in vitro. Poszłyście znacząco w górę?
    Waga na minus, ale brzuch większy.

  • Luna Autorytet
    Postów: 951 496

    Wysłany: 4 października 2019, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pia88 wrote:
    Dziewczyny, zaczęło się. Dostałam okres.
    Już się denerwuję a gdzie tam do czego.

    Co do wagi to ja z niej spadam dopiero po diecie przepisanej przez dietetyczkę. Wcześniej mogłam się głodzić i g*** z tego było. Przy IO trzeba jednak wiedzieć co można jeść a czego lepiej unikać.

    Biedn jesteście z tymi wypryskami na twarzy. Ciekawe co mnie czeka.

    A ja zaś na odwrót normalnie mam zawsze jakiies krostki zwłaszcza na brodzie po których zostają mi ślady a w trakcie stymulacji twarz miałam gladziutka kompletnie nic i fajnie bylo mieć cerę bez wypryskow co to była za ulga

    Pia88 lubi tę wiadomość

    Starania od 2014 roku,
    od 2018 Provita
    1 procedura krótki protokół 2 komórki, transfer 2 dniowca 😟 brak ❄️
    2 procedura krótki protokół 6 komórek, 3 blastki, transfer 2BB😟 2❄️❄️, criotransfer 3BB😢 criotransfer 2BC😢 XI/2020 start 3 i ostatnia procedura
    Ja: niedoczynność tarczycy, niskie AMH, endometrioza 2 stopnia, Kir bx brak 4 kirow implantacyjnych, rozjechane cytokiny, komórki nk30%, mutacje PAI i MTHFR w homo
    Mąż: słabe nasienie ilość i morfologia 2%, HBA 1%
  • Martinka Autorytet
    Postów: 2501 2672

    Wysłany: 4 października 2019, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Franiczka wrote:
    Ja przy ivf schudłam kilka kg. Ze stresu 🙄

    A jeśli chodzi o cerę problematyczną - polecam zainteresować się produktami The Ordinary 🙂
    Po hormonach, które brałam w lipcu w połączeniu ze słońcem zrobiło mi się przebarwienie na twarzy. Znajoma właśnie mi poleciła tą firmę kosmetyków. Gdzie kupujesz w Pl? Całkiem fajne ceny jak na ten skład.A jeśli chodzi o cerę to po odstawieniu encortonu zawsze mam okropne uczulenie na plecach o włoskach na twarzy nie wspomnę od hormonów, ale co tam... wszystko jest do zniesienia.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 października 2019, 12:38

    0901d7c722.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 października 2019, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zarezerwowałam sobie miejsce na USG w 9 dniu brania zastrzyków na sobotę 27.10. Przed nim mam zrobić estradiol i progesteron, ale niestety w Angeliusie nie działa lab w sobotę. Myślicie, że gdzie indziej zrobią mi badanie na cito takie w 2h? Jakie są Wasze doświadczenia?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 października 2019, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa89_89 wrote:
    No właśnie u mnie tez cera kiepsko zniosła stymulację i wciąż szału nie ma. Wypryszcza mnie na brodzie i na skroniach. A plecy i dekolt tragedia! W życiu nie miałam tam syfkow a teraz rozsiadły się jak grzyby w lesie.

    Pia teraz już będzie z gorki :-) cieszę się bardzo :-)

    Oj czuję jakbym dopiero na nią wchodziła

  • Martinka Autorytet
    Postów: 2501 2672

    Wysłany: 4 października 2019, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pia88 wrote:
    Zarezerwowałam sobie miejsce na USG w 9 dniu brania zastrzyków na sobotę 27.10. Przed nim mam zrobić estradiol i progesteron, ale niestety w Angeliusie nie działa lab w sobotę. Myślicie, że gdzie indziej zrobią mi badanie na cito takie w 2h? Jakie są Wasze doświadczenia?
    Z tego co pamiętam to krew Ci pobiorą a dr zobaczy wynik w poniedziałek. Ja tak często robiłam

    Pia88, m_d_f lubią tę wiadomość

    0901d7c722.png
  • Martinka Autorytet
    Postów: 2501 2672

    Wysłany: 4 października 2019, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pia88 wrote:
    Oj czuję jakbym dopiero na nią wchodziła
    Pia, ktoś tu kiedyś fajnie napisał- nie narzekaj, że masz pod górkę skoro zmierzasz na szczyt😊👶🍼. Pozytywne myślenie bardzo pomaga przejść tą drogę pomimo, że czasami brakuje sił.

    Pia88, monik123, Ewa89_89, Bejzi lubią tę wiadomość

    0901d7c722.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 października 2019, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martinka wrote:
    Z tego co pamiętam to krew Ci pobiorą a dr zobaczy wynik w poniedziałek. Ja tak często robiłam

    Ja w gorącej wodzie kąpana już dzwoniłam do Diagnostyki i w jednym punkcie zrobią mi w 4h, więc spróbuję w ten sposób. Wolę jechać już z wynikami.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 października 2019, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martinka wrote:
    Pia, ktoś tu kiedyś fajnie napisał- nie narzekaj, że masz pod górkę skoro zmierzasz na szczyt😊👶🍼. Pozytywne myślenie bardzo pomaga przejść tą drogę pomimo, że czasami brakuje sił.

    Właśnie ja się tak bardzo cieszę z tego wszystkiego aż boję, że spadnę z samych obłoków. Chociaż jak spadnę to szybko się podniosę. Jestem silna!

  • MeHe Ekspertka
    Postów: 242 78

    Wysłany: 4 października 2019, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pia88 wrote:
    Zarezerwowałam sobie miejsce na USG w 9 dniu brania zastrzyków na sobotę 27.10. Przed nim mam zrobić estradiol i progesteron, ale niestety w Angeliusie nie działa lab w sobotę. Myślicie, że gdzie indziej zrobią mi badanie na cito takie w 2h? Jakie są Wasze doświadczenia?
    W Diagnostyce, która jest przy szpitalu.

  • Martinka Autorytet
    Postów: 2501 2672

    Wysłany: 4 października 2019, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pia88 wrote:
    Właśnie ja się tak bardzo cieszę z tego wszystkiego aż boję, że spadnę z samych obłoków. Chociaż jak spadnę to szybko się podniosę. Jestem silna!
    💪 i brawo za taką postawę!

    Pia88 lubi tę wiadomość

    0901d7c722.png
‹‹ 1676 1677 1678 1679 1680 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ