Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Angelius Provita- Katowice
Odpowiedz

Angelius Provita- Katowice

Oceń ten wątek:
  • Ewa89_89 Autorytet
    Postów: 9937 8543

    Wysłany: 27 listopada 2019, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    evkill wrote:
    Wiesz, że nie powinniśmy jeść glutenu?

    Odstawiłam rok temu i nie było różnicy :-) Ja jeść gluten i jakoś z tym żyć! Gdybym miała dostosować dietę do wszystkich moich chorób to chyba tylko woda by mi została :-)

    nick nieaktualny lubi tę wiadomość

    5.2026 VI IMSI, 23 komórki, 12 MII, 0 zarodków 😭

    02.2026 V IMSI 15 komórek, 5MII, 1❄️ 4BB

    01.2026 10 FET 10a i 8a ❌
    11.2025 9 FET 3AA ❌
    03-05.2025 8 FET 4AB 💔 9+2/10 tc [*] ♂️😔

    12.2024 IV IMSI 18 komórek, 10 MII, 9 zapłodnień, 8a,10a, 3AA, 4AB

    08.2024 FET 8a❌
    06.2024 FET 8a❌
    04.2024 FET 4BA ❌
    12.2023 FET 3BB ❌
    12.22- 01.23 FET 4AB 💔 9/10 tc [*] ♂️😔

    01.2022 III IMSI InviMed Wro, długi: 29 kom./19 MII/12 zapłodnień/2x8a, 3bb,4ab,4ba.

    25.07.2020 FET 8b: 9dpt bhcg 12, niskie bhcg, krwotoki (krwiaki), niewydolność szyjki, pessar, hipotrofia - >ciężki start ale jest♀️💜

    12.19 II IMSI AP Kato, długi prot.: 17 komórek/ 8MII/ 4 zapłodnienia/1x8b

    06.2019 IMSI AP Kato, krótki 12 komórek/7 MII/5 zapłodnień/ 1 zarodek 2BB ET :-( cb 😥 💔

    Ja: AMH ok; mix G-B/Hashi, łuszczyca, RZS, PAI homo, KIR AA, endometrioza. Cd138✔️, cross 54%

    Mąż: MSOME 0%

    Walka od 2016
  • monik123 Autorytet
    Postów: 3143 2512

    Wysłany: 27 listopada 2019, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa89_89 wrote:
    Z kamica przybijam piateczke choć ostatnie usg pokazało że chyba wysikałam tego co uwierał w moczowodzie :-) dumna ja!

    Mam jeszcze gangliony i cieśń nadgarstków :-)
    Co to gangliony?

    nick nieaktualny lubi tę wiadomość

    Starania od 02.2016
    Nk 24->10% HBA 52% morfologia 2%-4%
    2xIUI :(
    02.2019 pICSI - 4 zarodki - 1xcb
    06.2020 pICSI - 8 zarodków
    08.2020 - crio 1x 2BB ;(
    11.2020 - crio 2x 3AA ;(
    01.2021 - crio 1 x 3AA ;(
    Zostały 4❄
  • evkill Autorytet
    Postów: 6139 4222

    Wysłany: 27 listopada 2019, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa89_89 wrote:
    Z kamica przybijam piateczke choć ostatnie usg pokazało że chyba wysikałam tego co uwierał w moczowodzie :-) dumna ja!

    Mam jeszcze gangliony i cieśń nadgarstków :-)
    Co to są gangliony?
    Cieśń nadgarstków pewnie też mam bo często mam z nimi problem.
    No i też jestem Ewa;)

    Dlaczego się nie jodowalas?

    nick nieaktualny lubi tę wiadomość

    moja historia

    "Gdy nie mamy w sobie gniewu, nie mamy też wrogów, gdy pożera nas nienawiść, widzimy wrogów wszędzie"
  • MegiMal Autorytet
    Postów: 401 199

    Wysłany: 27 listopada 2019, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    evkill wrote:
    A co to jest?

    Jakaś super metoda selekcji plemników. Ale nie znam szczegółów. Poszukuje kogoś kto z tego korzystał i coś więcej wie 😃

    nick nieaktualny lubi tę wiadomość

    Starania od 09.18
    Angelius Provita od 02.19
    07.19 pierwsza iui na naturalnym :(
    09.19 2 iui z clo - cb :(
    11.19 3 iui z clo :(
    12.19 naturalna cb :( + wykryte bakterie e-coli w nasieniu
    KIR AA-brak wszystkich kirów implantacyjnych
    02.20 - ❤️naturalny cud, accofil włączony po pozytywnej becie, poród zdrowej dziewczynki👧
    2022 - rozpoczęcie kolejnych starań
    01.2023 - poronienie zatrzymane 7/12 tydz. 💔
    Nieudane 2 iui
    Amh 0,6
    10.2024 I procedura invi. 2 nieudane transfery
    04.2025 naturalna ciąża
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 listopada 2019, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MegiMal wrote:
    Jakaś super metoda selekcji plemników. Ale nie znam szczegółów. Poszukuje kogoś kto z tego korzystał i coś więcej wie 😃

    my z niej skorzystamy to dam znać jak tam z zarodkami było

    MegiMal lubi tę wiadomość

  • evkill Autorytet
    Postów: 6139 4222

    Wysłany: 27 listopada 2019, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa89_89 wrote:
    Odstawiłam rok temu i nie było różnicy :-) Ja jeść gluten i jakoś z tym żyć! Gdybym miała dostosować dietę do wszystkich moich chorób to chyba tylko woda by mi została :-)
    Też przez rok nie jadłam a potem wróciłam. Ale teraz znów odstawiam do tego transferu ostatniego zarodka.

    To wszystko przez basedova - atakuje cały organizm.

    Badalas KIRy?

    nick nieaktualny lubi tę wiadomość

    moja historia

    "Gdy nie mamy w sobie gniewu, nie mamy też wrogów, gdy pożera nas nienawiść, widzimy wrogów wszędzie"
  • Ewa89_89 Autorytet
    Postów: 9937 8543

    Wysłany: 27 listopada 2019, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monik123 wrote:
    Co to gangliony?

    Torbiele w nadgarstkach. Bolą i tak uciskają na nerwy że czaem często ruszyc choćby palcem. Miałam jUnkilka terminów na operacje ale zawsze coś mi wypada. Ostatnio miałam tok temu to zachorowałam na tarczyce i kazano mi to odwołać bo nikt by mnie nie znieczulil przy pulsie 130 :-) No i kolejny rok zleciał. A mam to gowno już od szkoły średniej

    5.2026 VI IMSI, 23 komórki, 12 MII, 0 zarodków 😭

    02.2026 V IMSI 15 komórek, 5MII, 1❄️ 4BB

    01.2026 10 FET 10a i 8a ❌
    11.2025 9 FET 3AA ❌
    03-05.2025 8 FET 4AB 💔 9+2/10 tc [*] ♂️😔

    12.2024 IV IMSI 18 komórek, 10 MII, 9 zapłodnień, 8a,10a, 3AA, 4AB

    08.2024 FET 8a❌
    06.2024 FET 8a❌
    04.2024 FET 4BA ❌
    12.2023 FET 3BB ❌
    12.22- 01.23 FET 4AB 💔 9/10 tc [*] ♂️😔

    01.2022 III IMSI InviMed Wro, długi: 29 kom./19 MII/12 zapłodnień/2x8a, 3bb,4ab,4ba.

    25.07.2020 FET 8b: 9dpt bhcg 12, niskie bhcg, krwotoki (krwiaki), niewydolność szyjki, pessar, hipotrofia - >ciężki start ale jest♀️💜

    12.19 II IMSI AP Kato, długi prot.: 17 komórek/ 8MII/ 4 zapłodnienia/1x8b

    06.2019 IMSI AP Kato, krótki 12 komórek/7 MII/5 zapłodnień/ 1 zarodek 2BB ET :-( cb 😥 💔

    Ja: AMH ok; mix G-B/Hashi, łuszczyca, RZS, PAI homo, KIR AA, endometrioza. Cd138✔️, cross 54%

    Mąż: MSOME 0%

    Walka od 2016
  • Ewa89_89 Autorytet
    Postów: 9937 8543

    Wysłany: 27 listopada 2019, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    evkill wrote:
    Co to są gangliony?
    Cieśń nadgarstków pewnie też mam bo często mam z nimi problem.
    No i też jestem Ewa;)

    Dlaczego się nie jodowalas?

    Cześć Ewa :-) Bo po jodowaniu trzeba odczekać 2-3 lata na powrót do starań. Mnie basedov dopadł 1,5 roku temu. Gdybym poszła na jod to wciąż nie miałabym szans na dziecko. Po tylu latach starań nie chciałam pogodzić się z zawieszeniem na kolejne lata. Poszłam w leczenie farmakologicne. Póki co dobrze zareagowałam na leki i nie żałuje.

    nick nieaktualny lubi tę wiadomość

    5.2026 VI IMSI, 23 komórki, 12 MII, 0 zarodków 😭

    02.2026 V IMSI 15 komórek, 5MII, 1❄️ 4BB

    01.2026 10 FET 10a i 8a ❌
    11.2025 9 FET 3AA ❌
    03-05.2025 8 FET 4AB 💔 9+2/10 tc [*] ♂️😔

    12.2024 IV IMSI 18 komórek, 10 MII, 9 zapłodnień, 8a,10a, 3AA, 4AB

    08.2024 FET 8a❌
    06.2024 FET 8a❌
    04.2024 FET 4BA ❌
    12.2023 FET 3BB ❌
    12.22- 01.23 FET 4AB 💔 9/10 tc [*] ♂️😔

    01.2022 III IMSI InviMed Wro, długi: 29 kom./19 MII/12 zapłodnień/2x8a, 3bb,4ab,4ba.

    25.07.2020 FET 8b: 9dpt bhcg 12, niskie bhcg, krwotoki (krwiaki), niewydolność szyjki, pessar, hipotrofia - >ciężki start ale jest♀️💜

    12.19 II IMSI AP Kato, długi prot.: 17 komórek/ 8MII/ 4 zapłodnienia/1x8b

    06.2019 IMSI AP Kato, krótki 12 komórek/7 MII/5 zapłodnień/ 1 zarodek 2BB ET :-( cb 😥 💔

    Ja: AMH ok; mix G-B/Hashi, łuszczyca, RZS, PAI homo, KIR AA, endometrioza. Cd138✔️, cross 54%

    Mąż: MSOME 0%

    Walka od 2016
  • Ewa89_89 Autorytet
    Postów: 9937 8543

    Wysłany: 27 listopada 2019, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    evkill wrote:
    Też przez rok nie jadłam a potem wróciłam. Ale teraz znów odstawiam do tego transferu ostatniego zarodka.

    To wszystko przez basedova - atakuje cały organizm.

    Badalas KIRy?

    Dostałam basedowa po kontrascie z jodem przy drożności jajowodów. Także u mnie wszystko sprowadza się do niepłodności :-/ to jakiś koszmar.
    Kirów nie badałam.

    5.2026 VI IMSI, 23 komórki, 12 MII, 0 zarodków 😭

    02.2026 V IMSI 15 komórek, 5MII, 1❄️ 4BB

    01.2026 10 FET 10a i 8a ❌
    11.2025 9 FET 3AA ❌
    03-05.2025 8 FET 4AB 💔 9+2/10 tc [*] ♂️😔

    12.2024 IV IMSI 18 komórek, 10 MII, 9 zapłodnień, 8a,10a, 3AA, 4AB

    08.2024 FET 8a❌
    06.2024 FET 8a❌
    04.2024 FET 4BA ❌
    12.2023 FET 3BB ❌
    12.22- 01.23 FET 4AB 💔 9/10 tc [*] ♂️😔

    01.2022 III IMSI InviMed Wro, długi: 29 kom./19 MII/12 zapłodnień/2x8a, 3bb,4ab,4ba.

    25.07.2020 FET 8b: 9dpt bhcg 12, niskie bhcg, krwotoki (krwiaki), niewydolność szyjki, pessar, hipotrofia - >ciężki start ale jest♀️💜

    12.19 II IMSI AP Kato, długi prot.: 17 komórek/ 8MII/ 4 zapłodnienia/1x8b

    06.2019 IMSI AP Kato, krótki 12 komórek/7 MII/5 zapłodnień/ 1 zarodek 2BB ET :-( cb 😥 💔

    Ja: AMH ok; mix G-B/Hashi, łuszczyca, RZS, PAI homo, KIR AA, endometrioza. Cd138✔️, cross 54%

    Mąż: MSOME 0%

    Walka od 2016
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 listopada 2019, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    evkill wrote:
    Daje to coś?

    Jeszcze większy wkurw niestety..

  • Agila Ekspertka
    Postów: 205 86

    Wysłany: 27 listopada 2019, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    evkill wrote:
    Badalas rezerwę jajnikowa?

    No tego jeszcze jeszcze nie.. to to badanie AMH ? Ono chyba kosztuje 180zl ,musze zrobić... mam 28 lat , jakos Myslalam zenie muszę...

  • Ewa89_89 Autorytet
    Postów: 9937 8543

    Wysłany: 27 listopada 2019, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agila wrote:
    No tego jeszcze jeszcze nie.. to to badanie AMH ? Ono chyba kosztuje 180zl ,musze zrobić... mam 28 lat , jakos Myslalam zenie muszę...

    Zrób bo to ważne badanie i będziesz wiedziała ile masz czasu :-) albo odetchniesz z ulga albo przyspieszyć i ruszysz z kopyta jak dupa się będzie palić.

    5.2026 VI IMSI, 23 komórki, 12 MII, 0 zarodków 😭

    02.2026 V IMSI 15 komórek, 5MII, 1❄️ 4BB

    01.2026 10 FET 10a i 8a ❌
    11.2025 9 FET 3AA ❌
    03-05.2025 8 FET 4AB 💔 9+2/10 tc [*] ♂️😔

    12.2024 IV IMSI 18 komórek, 10 MII, 9 zapłodnień, 8a,10a, 3AA, 4AB

    08.2024 FET 8a❌
    06.2024 FET 8a❌
    04.2024 FET 4BA ❌
    12.2023 FET 3BB ❌
    12.22- 01.23 FET 4AB 💔 9/10 tc [*] ♂️😔

    01.2022 III IMSI InviMed Wro, długi: 29 kom./19 MII/12 zapłodnień/2x8a, 3bb,4ab,4ba.

    25.07.2020 FET 8b: 9dpt bhcg 12, niskie bhcg, krwotoki (krwiaki), niewydolność szyjki, pessar, hipotrofia - >ciężki start ale jest♀️💜

    12.19 II IMSI AP Kato, długi prot.: 17 komórek/ 8MII/ 4 zapłodnienia/1x8b

    06.2019 IMSI AP Kato, krótki 12 komórek/7 MII/5 zapłodnień/ 1 zarodek 2BB ET :-( cb 😥 💔

    Ja: AMH ok; mix G-B/Hashi, łuszczyca, RZS, PAI homo, KIR AA, endometrioza. Cd138✔️, cross 54%

    Mąż: MSOME 0%

    Walka od 2016
  • Agila Ekspertka
    Postów: 205 86

    Wysłany: 27 listopada 2019, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa89_89 wrote:
    No u nas żadne suple ani latanie na golasa nie poprawiło pozostałych parametrów.
    Poza tym nie wiem ile masz wyników badań nasienia. Ja mam chyba więcej niż 10 i raz ilość była np 14 mln a za 3 miesiące 90, pózniej nagle 20 mln a narobie 200! Także kosmos!
    Cały czas niesłona niepłodnośc idiopatyczna lub męska a teraz ja się zdiagnozowałam i w ogóle jest lipa :-/

    A co u Ciebie wyszło?
    My mamy dopiero drugie badanie , jedno z lipca drugie z teraz w lipcu morfologia 0% a teraz 2%
    Ilość taka sama

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 listopada 2019, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MegiMal wrote:
    U nas podobnie :( chociaż ostatnio coraz mniej plemników. A m ma zajęcie chodzące :( przyjmuje koenzym q10, selen, cynk, wit c1500, wit e400, wit d, l-kartynine, magnez i acc optima bo ma za gęste i nieuplynniajace się nasienie. Za niedługo badamy znów morfologię. Ale co iui miał mniej plemników :( jestem załamana.

    Spokojnie, daj sobie czas na załamanie. Dopóki są jeszcze rozwiązania to jest nadzieja!
    Upłynnienie i gęstość nasienia można ominąć in vitro, Ale oczywiście trzymam kciuki, żebyś nie musiała się na to decydować.

    MegiMal lubi tę wiadomość

  • Ewa89_89 Autorytet
    Postów: 9937 8543

    Wysłany: 27 listopada 2019, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agila wrote:
    A co u Ciebie wyszło?
    My mamy dopiero drugie badanie , jedno z lipca drugie z teraz w lipcu morfologia 0% a teraz 2%
    Ilość taka sama

    W sumie nie wyszło nic konkretnego. Zaniżona ilość, ruchomość, złe upłynnienie, skaba morfologia. Ogólnie wszystkie możliwe parametry poniZej normy. Ale mąż ma plemniki i ma ich na tyle że teoretycznie nie powinien mieć problemów żeby niec dzieci. Ale parametry są zaniżone. U nas jest tez 95% uszkodzeń główki plemnika która jest najważniejsza bo niesie materiał genetyczny.
    Do tej pory skupialiśmy się na mezu a tu ja, okaz zdrowia i płodności okazałam się nosicielką wachlarza chujowych chorób w tym endometriozy 🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️

    Ale wiesz... nawet najzdrowsi maja problemy wiec nie ma co skupiać się na jednym problemie.

    Bo przecież nieważne na co my chorujemy. Ważne żeby nasze dzieci były zdrowe! :-)

    5.2026 VI IMSI, 23 komórki, 12 MII, 0 zarodków 😭

    02.2026 V IMSI 15 komórek, 5MII, 1❄️ 4BB

    01.2026 10 FET 10a i 8a ❌
    11.2025 9 FET 3AA ❌
    03-05.2025 8 FET 4AB 💔 9+2/10 tc [*] ♂️😔

    12.2024 IV IMSI 18 komórek, 10 MII, 9 zapłodnień, 8a,10a, 3AA, 4AB

    08.2024 FET 8a❌
    06.2024 FET 8a❌
    04.2024 FET 4BA ❌
    12.2023 FET 3BB ❌
    12.22- 01.23 FET 4AB 💔 9/10 tc [*] ♂️😔

    01.2022 III IMSI InviMed Wro, długi: 29 kom./19 MII/12 zapłodnień/2x8a, 3bb,4ab,4ba.

    25.07.2020 FET 8b: 9dpt bhcg 12, niskie bhcg, krwotoki (krwiaki), niewydolność szyjki, pessar, hipotrofia - >ciężki start ale jest♀️💜

    12.19 II IMSI AP Kato, długi prot.: 17 komórek/ 8MII/ 4 zapłodnienia/1x8b

    06.2019 IMSI AP Kato, krótki 12 komórek/7 MII/5 zapłodnień/ 1 zarodek 2BB ET :-( cb 😥 💔

    Ja: AMH ok; mix G-B/Hashi, łuszczyca, RZS, PAI homo, KIR AA, endometrioza. Cd138✔️, cross 54%

    Mąż: MSOME 0%

    Walka od 2016
  • monik123 Autorytet
    Postów: 3143 2512

    Wysłany: 27 listopada 2019, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa89_89 wrote:
    Torbiele w nadgarstkach. Bolą i tak uciskają na nerwy że czaem często ruszyc choćby palcem. Miałam jUnkilka terminów na operacje ale zawsze coś mi wypada. Ostatnio miałam tok temu to zachorowałam na tarczyce i kazano mi to odwołać bo nikt by mnie nie znieczulil przy pulsie 130 :-) No i kolejny rok zleciał. A mam to gowno już od szkoły średniej
    Teraz umówisz się na operację dopiero jak skończysz karmić, ewentualnie po porodzie, bo przecież niedługo będziesz w ciąży 😊

    Ewa89_89 lubi tę wiadomość

    Starania od 02.2016
    Nk 24->10% HBA 52% morfologia 2%-4%
    2xIUI :(
    02.2019 pICSI - 4 zarodki - 1xcb
    06.2020 pICSI - 8 zarodków
    08.2020 - crio 1x 2BB ;(
    11.2020 - crio 2x 3AA ;(
    01.2021 - crio 1 x 3AA ;(
    Zostały 4❄
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 listopada 2019, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martinka, chciałam Ci jeszcze napisać, że moja mama też miała 36 lat jak mnie urodziła :)

    Monik, super że wróciłaś. Jakie u Ciebie dalsze plany?

    Martinka lubi tę wiadomość

  • evkill Autorytet
    Postów: 6139 4222

    Wysłany: 27 listopada 2019, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa89_89 wrote:
    Cześć Ewa :-) Bo po jodowaniu trzeba odczekać 2-3 lata na powrót do starań. Mnie basedov dopadł 1,5 roku temu. Gdybym poszła na jod to wciąż nie miałabym szans na dziecko. Po tylu latach starań nie chciałam pogodzić się z zawieszeniem na kolejne lata. Poszłam w leczenie farmakologicne. Póki co dobrze zareagowałam na leki i nie żałuje.
    Mi lekarka mówiła, że pół roku. Nawet podpisuje się w przychodni medycyny nuklearnej, że zostałaś poinformowana o tym. A moja lekarka mi jeszcze mówiła, że miała pacjentkę, która źle to zrozumiała, myślała, że nie może przez pół roku zajść w ciążę, bo będzie przez te pół roku niepłodna i zaszła miesiąc po jodowaniu.

    moja historia

    "Gdy nie mamy w sobie gniewu, nie mamy też wrogów, gdy pożera nas nienawiść, widzimy wrogów wszędzie"
  • evkill Autorytet
    Postów: 6139 4222

    Wysłany: 27 listopada 2019, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa89_89 wrote:
    Dostałam basedowa po kontrascie z jodem przy drożności jajowodów. Także u mnie wszystko sprowadza się do niepłodności :-/ to jakiś koszmar.
    Kirów nie badałam.
    Jakieś tam Kiry są odpowiedzialne z łuszczycę dlatego pytam.

    moja historia

    "Gdy nie mamy w sobie gniewu, nie mamy też wrogów, gdy pożera nas nienawiść, widzimy wrogów wszędzie"
  • evkill Autorytet
    Postów: 6139 4222

    Wysłany: 27 listopada 2019, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agila wrote:
    No tego jeszcze jeszcze nie.. to to badanie AMH ? Ono chyba kosztuje 180zl ,musze zrobić... mam 28 lat , jakos Myslalam zenie muszę...
    Dr pewnie Ci zleci. Po porodzie może spaść. U jednej dziewczyny z forum właśnie niskie AMH było powodem wtórnej niepłodności.

    moja historia

    "Gdy nie mamy w sobie gniewu, nie mamy też wrogów, gdy pożera nas nienawiść, widzimy wrogów wszędzie"
‹‹ 1858 1859 1860 1861 1862 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowy rok - Nowy plan na świadomą ciążę. Kluczowe 90 dni przed poczęciem czyli jak świadomie przygotować organizm.

Nowy Rok sprzyja planom, nowym początkom i drobnym decyzjom, które z czasem mają realne znaczenie. To także dobry moment, by świadomie przygotować organizm do ciąży - spokojnie, bez presji i krok po kroku. Polskie Towarzystwo Ginekologów i Położników zaleca suplementację folianów co najmniej 12 tygodni przed planowaną koncepcją1, aby umożliwić osiągnięcie ich optymalnego poziomu w organizmie. Dlatego wspólnie z Partnerem Akcji Femibion zachęcamy do rozpoczęcia 90-dniowego planu przygotowania organizmu przed poczęciem. Twoje codzienne wybory dziś mogą mieć znaczenie dla prawidłowego rozwoju dziecka w przyszłości.2 Sprawdź naszą noworoczną checklistę i zobacz, jak świadomie przygotować się do ciąży jeszcze przed pojawieniem się dwóch kresek.

CZYTAJ WIĘCEJ