X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Angelius Provita- Katowice
Odpowiedz

Angelius Provita- Katowice

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lutego 2020, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    N!eb!esk@ wrote:
    Hmm... A może trzeba by słychać zaleceń lekarzy i sprawdzać dopiero w dniach ach między 12 a 14? Może tu za szybko się sprawdza?
    Gdzie nie czytam to wszędzie piszą o testach dopiero w tych dniach po...
    U mnie jest według zaleceń no może 12 h wcześniej zrobiłam.

  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 21 lutego 2020, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    N!eb!esk@ wrote:
    A z podróżami to też mi jakoś nie e bardzo pasuje... Bo rozumiem się troszczyć o siebie...ale to co? Do pracy nie chodzić i nic nie robić?

    To bym dopiero sfiksowała... Ja staram się wierzyć, że jak ma być coś to będzie!!
    Trasa do pracy nie zajmuje Ci chyba tyle czasu co Adze do labolatorium? Wszystko w ramach rozsądku.

    Poza tym ja mam trochę transferów i ciąż za sobą, więc mam zalecenia, żeby siedzieć w domu, odpoczywać i robić tylko to co sprawia przyjemność. Zwłaszcza gdy transfery były o tej porze roku, przede wszystkim miałam unikać skupisk ludzi 🤷‍♀️

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 21 lutego 2020, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    N!eb!esk@ wrote:
    Hmm... A może trzeba by słychać zaleceń lekarzy i sprawdzać dopiero w dniach ach między 12 a 14? Może tu za szybko się sprawdza?
    Gdzie nie czytam to wszędzie piszą o testach dopiero w tych dniach po...
    12-14dpt blastocysty to 17-19dpo, to nienaturalnie długa faza lutealna.

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • N!eb!esk@ Autorytet
    Postów: 364 279

    Wysłany: 21 lutego 2020, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella93 wrote:
    Trasa do pracy nie zajmuje Ci chyba tyle czasu co Adze do labolatorium? Wszystko w ramach rozsądku.

    Poza tym ja mam trochę transferów i ciąż za sobą, więc mam zalecenia, żeby siedzieć w domu, odpoczywać i robić tylko to co sprawia przyjemność. Zwłaszcza gdy transfery były o tej porze roku, przede wszystkim miałam unikać skupisk ludzi 🤷‍♀️
    Nie miałam nic złego na myśli... Może po prostu źle odczytałam to, co napisałaś, jak tak to sorki...
    Ale o to mi właśnie chodziło... Że trzeba ufać lekarzowi i do zaleceń się stosować...

    N!eb!esk@
  • N!eb!esk@ Autorytet
    Postów: 364 279

    Wysłany: 21 lutego 2020, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella93 wrote:
    12-14dpt blastocysty to 17-19dpo, to nienaturalnie długa faza lutealna.
    Nie rozumiem chyba? Czemu długa faza? Zbyt dużo skrótów myślowych jak dla mnie jak na piątek o tej porze...

    N!eb!esk@
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 21 lutego 2020, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    N!eb!esk@ wrote:
    Nie rozumiem chyba? Czemu długa faza? Zbyt dużo skrótów myślowych jak dla mnie jak na piątek o tej porze...
    Bo rzadko sie zdaza, żeby kobieta naturalnie miała taką długą fazę lutealną (17-19dni), książkowo jest to 14dni (9dpt blastocysty) i większość kobiet właśnie taka ma drugą fazę 13-15dni.

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lutego 2020, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam wlasnie 11 maks :/

  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 21 lutego 2020, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    N!eb!esk@ wrote:
    Nie miałam nic złego na myśli... Może po prostu źle odczytałam to, co napisałaś, jak tak to sorki...
    Ale o to mi właśnie chodziło... Że trzeba ufać lekarzowi i do zaleceń się stosować...
    Nic się nie stało, nie musisz przepraszać :-)

    Aga, nie chciałam Cię zestresować. Niektore kobiety robią dłuższe trasy po et, bo np. muszą wrócić do domu z innego miasta i wszystko jest ok. Chodziło mi tylko o to, że to nie jest podróż, którą musisz koniecznie odbyć, warto byłoby po prostu odpocząć w domu i poczekać 😊

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lutego 2020, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella93 wrote:
    Bo rzadko sie zdaza, żeby kobieta naturalnie miała taką długą fazę lutealną (17-19dni), książkowo jest to 14dni (9dpt blastocysty) i większość kobiet właśnie taka ma drugą fazę 13-15dni.

    Czy to jest nadal nawiązanie do mojego wyniku . Bella Ty się na tym znasz. powiedz mogę z czystym sumieniem odstawić leki

  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 21 lutego 2020, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Samos88 tymczasowo;) wrote:
    Ja mam wlasnie 11 maks :/
    Przy cyklu sztucznym nie ma to takiego dużego znaczenia na szczęście ;-)
    Ale sztuczne wydłużanie tej fazy, może powodować zawirowania w kolejnych cyklach, jeśli się nie uda.

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 21 lutego 2020, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Berbeć. wrote:
    Czy to jest nadal nawiązanie do mojego wyniku . Bella Ty się na tym znasz. powiedz mogę z czystym sumieniem odstawić leki
    Moim zdaniem nie. Bo to nawet nie jest dzień spodziewanej @.
    Też tego nie lubię i przy negatywnym wyniku mam ochotę się po prostu najebać i odstawić leki, a jeszcze gorzej jest jak wynik jest niejednoznaczny.
    Napij się trochę wina i poczekaj do tego 9dpt.

    SusieOne lubi tę wiadomość

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lutego 2020, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella93 wrote:
    Moim zdaniem nie. Bo to nawet nie jest dzień spodziewanej @.
    Też tego nie lubię i przy negatywnym wyniku mam ochotę się po prostu najebać i odstawić leki, a jeszcze gorzej jest jak wynik jest niejednoznaczny.
    Napij się trochę wina i poczekaj do tego 9dpt.

    No ale to co wszystkie leki jeszcze brać? Może już chociaż prolutex i clexane sobie odpuszczę. Lutinusa i duphaston zostawię jeszcze

  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 21 lutego 2020, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Berbeć. wrote:
    No ale to co wszystkie leki jeszcze brać? Może już chociaż prolutex i clexane sobie odpuszczę. Lutinusa i duphaston zostawię jeszcze
    Dobrze wiesz, że to Twoja decyzja, ja Ci nie powiem co masz robić.
    Ale...jeśli to jest dokładna wartość bety, dzisiaj miałaś plamienie to mi osobiście sumienie by nie pozwoliło na odstawienie jakiegokolwiek leku, bez względu na to czy beta w pn będzie negatywna, super pozytywna czy wyjdzie z tego cb. To tylko 6ukłuć, kilkadziesiąt złotych i tylko kilkadziesiąt godzin, to nic w porównaniu do tego co już wydałaś i nic w porównaniu do czasu, który już poświęciłaś.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lutego 2020, 22:33

    Samos88 tymczasowo;), ania8306, SusieOne, Wisienka39*, Pia88 lubią tę wiadomość

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lutego 2020, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Berbeć. wrote:
    No ale to co wszystkie leki jeszcze brać? Może już chociaż prolutex i clexane sobie odpuszczę. Lutinusa i duphaston zostawię jeszcze
    Ja Ci powiem ze roznie to bywa i znam dziewczyne ktora miala niska bete a jest mamusia moze poczekaj do poniedzialku nie bedziesz miala wyrzutow sumienia ze cos zaprzepascilas druga beta da wynik.

    Wisienka39* lubi tę wiadomość

  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 21 lutego 2020, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meggie1 wrote:
    Hej dziewczyny, mam pytanko - biorę cały czas heparynę, a lekarz dzisiaj dołożył mi jeszcze Acard. Heparynę brałam cały czas rano o 7:30. Myślicie, ze Acard powinnam brać wieczorem, czy zmienić kolejność? Oczywiście z ekscytacji, nawet nie spytałam :/
    Acard powinno się brać wieczorem, więc zostaw heparynę tak jak bierzesz.

    Meggie1 lubi tę wiadomość

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lutego 2020, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella93 wrote:
    Dobrze wiesz, że to Twoja decyzja, ja Ci nie powiem co masz robić.
    Ale...jeśli to jest dokładna wartość bety, dzisiaj miałaś plamienie to mi osobiście sumienie by nie pozwoliło na odstawienie jakiegokolwiek leku, bez względu na to czy beta w pn będzie negatywna, super pozytywna czy wyjdzie z tego cb. To tylko 6ukłuć, kilkadziesiąt złotych i tylko kilkadziesiąt godzin, to nic w porównaniu do tego co już wydałaś i nic w porównaniu do czasu, który już poświęciłaś.

    No to jest właśnie najgorsze że człowiek jest pod opieką lekarską a i tak sam musi decydować.

  • SusieOne Autorytet
    Postów: 7259 3038

    Wysłany: 21 lutego 2020, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Taka beta u mnie zawsze oznaczała ciążę od 2.5 - 3.5 rosły, owszem były to cb ale u mnie nie dochodziło wtedy do pełnej implantacji. Pamiętaj że nawet jeśli byłaby to cb czego Ci absolutnie nie życzę to masz jakiś kierunek diagnostyki, ale mam szczerą nadzieję jak podejrzewam, że trafiłaś z tą beta w samą implantację bo jest naprawdę wcześnie.
    Doczytałam że miałaś plamienie. No mogło to być implantacyjne bo jest to przesłanka z tą beta....
    Ja cie rozumiem bo sama zawsze chciałam rzucać lekami bo każdy na forum gadał ze to nie ejst ciąża a się okazywało że była naprawdę miałam takie bety po 2.5 i ciut więcej te 5 razy i zawsze rosły i to było około 11 dnia po owulacji i miałam też ze 2 razy plamienia. Oby u ciebie było wszystko dobrze

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lutego 2020, 22:49

    ex2bdf9h6rmz1x6d.png
    Mały cud 2740 g i 49 cm (35t+4)
    5 aniołków 10.2016 5tc; 04.2017 5tc; 07.2017 5tc; 02.2018 5 tc; 08.2018 4tc
    przegroda - już OK, KIR BX - OK; fDNA - 8.95% - OK NK 18,63%-14,5% , Pai-1 hetero , mthfr 677 hetero
    Angelius Provita
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 21 lutego 2020, 22:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Berbeć. wrote:
    No to jest właśnie najgorsze że człowiek jest pod opieką lekarską a i tak sam musi decydować.
    Nikomu bardziej nie zależy naszej ciąży niż nam samym...

    SusieOne lubi tę wiadomość

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • SusieOne Autorytet
    Postów: 7259 3038

    Wysłany: 21 lutego 2020, 22:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella93 wrote:
    Nikomu bardziej nie zależy naszej ciąży niż nam samym...
    Znajdzie się czasem lekarz anioł ale taki z doskoku to może nawet myśleć o czymś innym nam coś powie czegoś nie pamięta trzeba przypomnieć itd... Trzeba ufać swojej intuicji i nie przekreślać sprawy tak szybko

    ex2bdf9h6rmz1x6d.png
    Mały cud 2740 g i 49 cm (35t+4)
    5 aniołków 10.2016 5tc; 04.2017 5tc; 07.2017 5tc; 02.2018 5 tc; 08.2018 4tc
    przegroda - już OK, KIR BX - OK; fDNA - 8.95% - OK NK 18,63%-14,5% , Pai-1 hetero , mthfr 677 hetero
    Angelius Provita
  • Martinka Autorytet
    Postów: 2501 2672

    Wysłany: 21 lutego 2020, 23:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Berbeć. wrote:
    beta 2,5 bez żadnych znaków ze mniej czy wiecej. moge juz odstawic leki?
    napisalam do lekarza
    Berbeć, ale Ty miałaś plamienie a ten wynik nie jest jednoznaczny🤔 Ja bym powtórzyła i dopiero odstawiła leki, ale to oczywiście Twoja decyzja🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀

    Wisienka39* lubi tę wiadomość

    0901d7c722.png
‹‹ 2246 2247 2248 2249 2250 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ