X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Angelius Provita- Katowice
Odpowiedz

Angelius Provita- Katowice

Oceń ten wątek:
  • Ewa89_89 Autorytet
    Postów: 8527 7421

    Wysłany: 15 lipca 2020, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikola_ wrote:
    Ja też mam daleko do kliniki i też sporo doliczamy do wizyty jeszcze za dojazd. Kurcze tyle tego wszystkiego jest pieniędzy, czasu tu też problem bo trzeba jeździć dość często na te wizyty podczas in vitro a tu taki kawał drogi 4h jazdy. Ehhh no ale trzeba walczyć

    A skąd jeździsz? Ja też 4h zasuwam 🤦‍♀️
    Najgorzej to z pracą połączyć... Ostatnie kilka lat żyje w stresie jak to logistycznie łączyć... Łatwo nie jest.
    Bo nawet jak wizyta jest na 15 to trzeba być o 13 na badaniach. Więc wyjeżdżam o 9. Później wracam do domu 20-21... Także 12h mi wychodzi na taką wizytę....

    04.2024 FET 4BA ❌
    12.2023 FET 3BB ❌
    12.2022 FET 4AB 💔 10 tc [*] ♂️ 😔

    01.2022 III IMSI InviMed Wro, długi: 29 komórek/19 MII/12 zapłodnień/2❄️❄️8a, 3bb,4ab,4ba

    25.07.2020 FET 8b: 9dpt bhcg 12, niskie bhcg, krwotoki (krwiaki), niewydolność szyjki 23tc, pessar, hipotrofia - - >ciężki start ale jest na świecie! ♀️💜

    12.19 II IMSI AP Kato, długi protokół: 17 komórek/ 8MII/ 4 zapłodnienia/1❄️8b
    06.2019 IMSI AP Kato, krótki 12 komórek/7 MII/5 zapłodnień/ 1 zarodek 2BB ET :-( cb 😥 💔
    IUI 03.04.19 :( Invicta Wro

    Ja: AMH ok 3; mix G-B/Hashi, łuszczyca, zrosty, PAI homo, KIR AA, przegroda macicy usunięta, Endometrioza II st. (laparo), lekkie IO, rzs, 3x histero, po cholecystektomii (10.2023). Cd138✔️ NK 6/1 ❌

    Mąż: słabo z ilością, upłynnieniem i ruchliwością, MSOME 0%, FDNA 18%; HBA 86%, 96% uszkodzeń główki, wszystkie parametry do kitu.

    Walka od 2016
  • Judit Autorytet
    Postów: 1535 1397

    Wysłany: 15 lipca 2020, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    [

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 października 2020, 11:18

    ultra długi protokół:
    8dojrzałych komórek
    7 się zapłodniło
    ❄4AA na pokładzie-jest z nami na świecie 👣
    została ❄ 4AA

    13.02 kriotransfer ❄️4AA
    14.03 jest serduszko❤️

    endometrioza 2/3st,hashimoto, kir aa, ANA 1,2
  • Nikola_ Znajoma
    Postów: 21 2

    Wysłany: 15 lipca 2020, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa89_89 wrote:
    A skąd jeździsz? Ja też 4h zasuwam 🤦‍♀️
    Najgorzej to z pracą połączyć... Ostatnie kilka lat żyje w stresie jak to logistycznie łączyć... Łatwo nie jest.
    Bo nawet jak wizyta jest na 15 to trzeba być o 13 na badaniach. Więc wyjeżdżam o 9. Później wracam do domu 20-21... Także 12h mi wychodzi na taką wizytę....
    Z Łodzi jestem i też już się martwię jak ja to połączę własnie z pracą a Ty skąd?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lipca 2020, 16:22

  • evkill Autorytet
    Postów: 6139 4219

    Wysłany: 15 lipca 2020, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Judit wrote:
    A często tak miewasz? Czy to może być skutek gonapeptylu? Kilka dziewczyn pisało mi że właśnie ból głowy ich męczył podczas tych zastrzyków.

    Mnie ominęły wszelkie skutki uboczne. Właśnie zazwyczaj tak mam że nie odczuwam żadnych niedogodności podczas brania leków. Ciekawe czy to się dalej utrzyma.
    Raczej nie miewam bólu głowy z niczego, więc pewnie gonapeptyl.

    moja historia

    "Gdy nie mamy w sobie gniewu, nie mamy też wrogów, gdy pożera nas nienawiść, widzimy wrogów wszędzie"
  • evkill Autorytet
    Postów: 6139 4219

    Wysłany: 15 lipca 2020, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa89_89 wrote:
    A skąd jeździsz? Ja też 4h zasuwam 🤦‍♀️
    Najgorzej to z pracą połączyć... Ostatnie kilka lat żyje w stresie jak to logistycznie łączyć... Łatwo nie jest.
    Bo nawet jak wizyta jest na 15 to trzeba być o 13 na badaniach. Więc wyjeżdżam o 9. Później wracam do domu 20-21... Także 12h mi wychodzi na taką wizytę....
    Znam to. Jak czasem jeździłam fixbusem to wyjazd z domu 8,30 a powrót 22. Mój dr często zapisuje mnie na sobotę bo wie, że mi tak wygodniej.

    moja historia

    "Gdy nie mamy w sobie gniewu, nie mamy też wrogów, gdy pożera nas nienawiść, widzimy wrogów wszędzie"
  • Śnieżka90 Autorytet
    Postów: 1091 836

    Wysłany: 15 lipca 2020, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podziwiam Was za determinację i az z Łodzi jeździć.
    A ja narzekam, że mam 40 min... aż mi wstyd.

    Śnieżka
    Aniołek- 10 tc [*] 2019
    Aniołek- 7 tc [*]2021
    Aniołek- cb 2022
    Starania od 08.2016

    I dla Nas zaświeci słońce...
  • Nikola_ Znajoma
    Postów: 21 2

    Wysłany: 15 lipca 2020, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No lepiej byłoby mieć klinikę koło siebie no ale czego się nie zrobi żeby udało się wreszcie :)

  • Ewa89_89 Autorytet
    Postów: 8527 7421

    Wysłany: 15 lipca 2020, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja z dolnego sląska. Mam jeszcze o 100 km dalej niż Ty z Łodzi do Katowic 😥😥 mała miejscowość 100 km za Wrocławiem. Pewnie byłoby łatwiej dojeżdżać ale autostrada A4 przy Wrocławiu to istny koszmar. Czasami stoję tam po 40 min na bramkach. I robi się 5h jazdy... A jak jest wypadek to już całkiem dupa. Dlatego te dojazdy to dodatkowy stres. No i auto na wyczerpaniu też nie wiadomo co przyniesie po drodze, oby jeździło jak najdłużej 🙏

    Jest ciężko... Wiecie... O porządnej pracy można zapomnieć, o pieniądzach też.... Także frustracja narasta. Bo ani kariery, ani rodziny, pieniędzy, zdrowia... Jeden wielki jebany koszmar.
    Sorki...ale ostatnio mam strasznego doła jak pomyślę sobie o moim problemowym życiu.
    Wszystko sprowadza się do tej niepłodności...

    Santi_14 lubi tę wiadomość

    04.2024 FET 4BA ❌
    12.2023 FET 3BB ❌
    12.2022 FET 4AB 💔 10 tc [*] ♂️ 😔

    01.2022 III IMSI InviMed Wro, długi: 29 komórek/19 MII/12 zapłodnień/2❄️❄️8a, 3bb,4ab,4ba

    25.07.2020 FET 8b: 9dpt bhcg 12, niskie bhcg, krwotoki (krwiaki), niewydolność szyjki 23tc, pessar, hipotrofia - - >ciężki start ale jest na świecie! ♀️💜

    12.19 II IMSI AP Kato, długi protokół: 17 komórek/ 8MII/ 4 zapłodnienia/1❄️8b
    06.2019 IMSI AP Kato, krótki 12 komórek/7 MII/5 zapłodnień/ 1 zarodek 2BB ET :-( cb 😥 💔
    IUI 03.04.19 :( Invicta Wro

    Ja: AMH ok 3; mix G-B/Hashi, łuszczyca, zrosty, PAI homo, KIR AA, przegroda macicy usunięta, Endometrioza II st. (laparo), lekkie IO, rzs, 3x histero, po cholecystektomii (10.2023). Cd138✔️ NK 6/1 ❌

    Mąż: słabo z ilością, upłynnieniem i ruchliwością, MSOME 0%, FDNA 18%; HBA 86%, 96% uszkodzeń główki, wszystkie parametry do kitu.

    Walka od 2016
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lipca 2020, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa89 dokladnie rozumiem :* jeszcze jakby byl efekt tych wydanych pieniedzy człowiek by sie cieszył.

  • Nikola_ Znajoma
    Postów: 21 2

    Wysłany: 15 lipca 2020, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie niestety też taki ciężko czas, o mało się z partnerem nie rozstałam ostatnio, przerasta nas to czasem coś sobie powiemy o jedno słowo za dużo, my auto też powoli na wyczerpaniu tylko czekamy kiedy nam się na tej trasie rozwali, z pacy musiałam zrezygnować i iść na umowę zlecenie ale mimo wszystko muszę jakoś do tego grafiku się stosować więc nie jest łatwo z wolnym, o kasie to już wgl można zapomnieć tak samo mój partner marzył o własnym domku a ja tak walczę o to dziecko za wszelką cenę a on ma podejście że chce mieć dziecko ale jest w stanie pogodzić się że nie będziemy go mieć a ja nie dopuszczam czegoś takiego do siebie. Jeszcze wszystkie koleżanki mają dzieci, bratu za miesiąc kolejne się rodzi od wszystkich się odsunęłam bo nie umiem przebywać wśród tych małych szkrabów. Jedna wielka tragedia z nikim nie mogę pogadac bo partnera też to dobija bo gdzieś się obwinia że to jego "wina" ale u mnie też problemy immunologiczne. Ehhh przepraszam nie chce nikomu psuć tu humoru :(

  • Ewa89_89 Autorytet
    Postów: 8527 7421

    Wysłany: 15 lipca 2020, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tu sie można żalić do woli bo dziewczyny rozumieją ❤️❤️❤️ czasami wystraczy usłyszeć, że ktoś nam wspolczuje, że to docenia.
    I ja wspolczuje sobie i każdej z Was 😘 wiem jakie jesteśmy dzielne i jak silne, że dążymy do celu. Wciąż uparcie trzymam się myśli, że kiedyś powiemy naszym dorosłym dzieciom żeby się nie poddawały problemom bo my się nie poddałyśmy i dzięki temu są na świecie. I wierzę, że wtedy będzieny płakać i nasze dzieci też ale w sercu będzie czuć tylko miłość, a nie taki smutek jak dziś... Wierzę, że przyszłość przyniesie nam lepsze jutro ❤️

    NowaJaaa, MoniaSz, Nikola_, Aness, Santi_14 lubią tę wiadomość

    04.2024 FET 4BA ❌
    12.2023 FET 3BB ❌
    12.2022 FET 4AB 💔 10 tc [*] ♂️ 😔

    01.2022 III IMSI InviMed Wro, długi: 29 komórek/19 MII/12 zapłodnień/2❄️❄️8a, 3bb,4ab,4ba

    25.07.2020 FET 8b: 9dpt bhcg 12, niskie bhcg, krwotoki (krwiaki), niewydolność szyjki 23tc, pessar, hipotrofia - - >ciężki start ale jest na świecie! ♀️💜

    12.19 II IMSI AP Kato, długi protokół: 17 komórek/ 8MII/ 4 zapłodnienia/1❄️8b
    06.2019 IMSI AP Kato, krótki 12 komórek/7 MII/5 zapłodnień/ 1 zarodek 2BB ET :-( cb 😥 💔
    IUI 03.04.19 :( Invicta Wro

    Ja: AMH ok 3; mix G-B/Hashi, łuszczyca, zrosty, PAI homo, KIR AA, przegroda macicy usunięta, Endometrioza II st. (laparo), lekkie IO, rzs, 3x histero, po cholecystektomii (10.2023). Cd138✔️ NK 6/1 ❌

    Mąż: słabo z ilością, upłynnieniem i ruchliwością, MSOME 0%, FDNA 18%; HBA 86%, 96% uszkodzeń główki, wszystkie parametry do kitu.

    Walka od 2016
  • Śnieżka90 Autorytet
    Postów: 1091 836

    Wysłany: 15 lipca 2020, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny,
    Każdy ma słabsze chwilę- ja np na 6 mc odpuscilam i to pomoglo. Bez wizyt, leków po prostu odpoczynek.
    W tym czasie znalazłam o wiele lepszą pracę, zajęłam się sobą.

    Ale doskonale was rozumiem- dziadostwo " nieplodnosc" niszczy nie tylko nas, ale i całą rodzinę. Ja też omal się nie rozwiodłam po 10 latach z mężem bo każdy udawał że to nic. Dopiero jak każdy powiedział co mu leży na sercu to pomogło.
    I może jeszcze jezszcze mysl, że przeciez każdej z nas się uda. Jadąc ostatnio na weekend z mężem widziałam ze 100 bocianów a to musi coś znaczyć! 🥰😍

    Ewa89_89, MoniaSz, Nikola_ lubią tę wiadomość

    Śnieżka
    Aniołek- 10 tc [*] 2019
    Aniołek- 7 tc [*]2021
    Aniołek- cb 2022
    Starania od 08.2016

    I dla Nas zaświeci słońce...
  • Ewa89_89 Autorytet
    Postów: 8527 7421

    Wysłany: 15 lipca 2020, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiecie ja też mam takie podejście, że nie wyobrażam sobie życia bez dziecka. Ze to nie to co chce od życia, że moje małżeństwo będzie nie takie jak być powinno. Mówiłam o tym otwarcie. Mój mąż z kolei jak większość facetów mówi, że bez dziecka da się żyć i dobrze nam będzie we dwoje... Na początku mnie to wkurzało. A później pomyslalam: a co gdyby on mi powiedział, że skoro nie daje mu dziecka to nie chce takiego małżeństwa? Jejku na samą myśl aż serce boli... Dlatego staram się nie gadać już tak i przestawić też moje myślenie. Jest wiele osób samotnych, jest wiele osób w rodzinie, które nie są może samotne ale są osamotnione... Także dbajmy o swoje szczęście, o swoją miłość o tych naszych nieznośnych i wkurzających mężów też 😁

    MoniaSz lubi tę wiadomość

    04.2024 FET 4BA ❌
    12.2023 FET 3BB ❌
    12.2022 FET 4AB 💔 10 tc [*] ♂️ 😔

    01.2022 III IMSI InviMed Wro, długi: 29 komórek/19 MII/12 zapłodnień/2❄️❄️8a, 3bb,4ab,4ba

    25.07.2020 FET 8b: 9dpt bhcg 12, niskie bhcg, krwotoki (krwiaki), niewydolność szyjki 23tc, pessar, hipotrofia - - >ciężki start ale jest na świecie! ♀️💜

    12.19 II IMSI AP Kato, długi protokół: 17 komórek/ 8MII/ 4 zapłodnienia/1❄️8b
    06.2019 IMSI AP Kato, krótki 12 komórek/7 MII/5 zapłodnień/ 1 zarodek 2BB ET :-( cb 😥 💔
    IUI 03.04.19 :( Invicta Wro

    Ja: AMH ok 3; mix G-B/Hashi, łuszczyca, zrosty, PAI homo, KIR AA, przegroda macicy usunięta, Endometrioza II st. (laparo), lekkie IO, rzs, 3x histero, po cholecystektomii (10.2023). Cd138✔️ NK 6/1 ❌

    Mąż: słabo z ilością, upłynnieniem i ruchliwością, MSOME 0%, FDNA 18%; HBA 86%, 96% uszkodzeń główki, wszystkie parametry do kitu.

    Walka od 2016
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lipca 2020, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikola_ mysle ze kazda z nas ma jakies dolki
    Izolacja od otoczenia jest czesta sama tak kiedys robilam :* w moim przypadku zawsze gorsze nastawienie jest w drugiej fazie cyklu w pierwszej nic mi nie przeszkadza tryskam wręcz szczesciem.
    Teraz mam.zasade do 3 razy sztuka jak.nie wyjdzie inny plan na przyszlosc

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lipca 2020, 17:34

  • Nikola_ Znajoma
    Postów: 21 2

    Wysłany: 15 lipca 2020, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chce wierzyć że każdej z nas się uda, każda ciąża tutaj cieszy bo daje nadzieję :) jest tak jak mówicie, cały czas jak tylko partner mówił że jak nam się nie uda to musimy pogodzić się z tym że będziemy tylko we dwójkę i mówiłam że nigdy w życiu tego sobie nie wyobrażam i boli mnie że on tak mówi , no i pewnego dnia powiedział że lepiej by było jakby mnie zostawił skoro nie wyobrażam sobie życia tylko z nim. I serio jakbym w łeb dostała takie uczucie bo przecież pragnę dziecka z nim a czasem po prostu się zapomina że jednak ma się ukochaną osobę koło siebie i on też to przeżywa tylko wiadomo stara się to ukrywać i mnie podtrzymywać na duchu. Kiedyś przez przypadek przeczytałam jego wiadomość od mamy był w tamten dzień u rodziców i wynikało z rozmowy że totalnie się rozkleił u siebie a przy mnie udaje twardziela dla mnie tak naprawdę przecież. Ta niepłodność niestety w każdym aspekcie w życiu ma wpływ teraz to widzę z czasem

  • evkill Autorytet
    Postów: 6139 4219

    Wysłany: 15 lipca 2020, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa89_89 wrote:
    Ja z dolnego sląska. Mam jeszcze o 100 km dalej niż Ty z Łodzi do Katowic 😥😥 mała miejscowość 100 km za Wrocławiem. Pewnie byłoby łatwiej dojeżdżać ale autostrada A4 przy Wrocławiu to istny koszmar. Czasami stoję tam po 40 min na bramkach. I robi się 5h jazdy... A jak jest wypadek to już całkiem dupa. Dlatego te dojazdy to dodatkowy stres. No i auto na wyczerpaniu też nie wiadomo co przyniesie po drodze, oby jeździło jak najdłużej 🙏

    Jest ciężko... Wiecie... O porządnej pracy można zapomnieć, o pieniądzach też.... Także frustracja narasta. Bo ani kariery, ani rodziny, pieniędzy, zdrowia... Jeden wielki jebany koszmar.
    Sorki...ale ostatnio mam strasznego doła jak pomyślę sobie o moim problemowym życiu.
    Wszystko sprowadza się do tej niepłodności...
    Ja sobie dziś pomyślałam, że jestem wyjątkowa, że pokonuje taką drogę do macierzyństwa, a nie jak plebs - sex i ciąża. Każdy głupi to potrafi. Staranie o dziecko to jest część mojego życia, takie po prostu jest.

    Santi_14, Cichaa lubią tę wiadomość

    moja historia

    "Gdy nie mamy w sobie gniewu, nie mamy też wrogów, gdy pożera nas nienawiść, widzimy wrogów wszędzie"
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lipca 2020, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak Nikola i powiem Ci ciezko mi czasami skupic na zadaniach do wykonania brak mi motywacji i checi do czegokolwiek ale zmuszam sie bo przeciez nie mozna tak funkcjonowac.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lipca 2020, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evkil ja juz nawet nie mysle o plebsie ja cale zycie musze o cos walczyc i ciesze sie z kazdych osiagniec nawet tych drobnych pomimo ze inni maja tak z gorki. Troszke sie smutno zrobilo ale dla nas slonce tez zaswieci 🌞🌞🌞✊✊✊

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lipca 2020, 17:47

    MoniaSz, Santi_14 lubią tę wiadomość

  • Ewa89_89 Autorytet
    Postów: 8527 7421

    Wysłany: 15 lipca 2020, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evkill dobre 🙂 rachu ciachu to bez sensu... Jesteśmy wyjątkowe, silne, najwytrwalsze! Damy radę, a później powiesimy siebie dyplom na ścianie obok zdjęc dzieci albo nie powiesimy ale w temacie będziemy rządzić!

    Santi_14, evkill lubią tę wiadomość

    04.2024 FET 4BA ❌
    12.2023 FET 3BB ❌
    12.2022 FET 4AB 💔 10 tc [*] ♂️ 😔

    01.2022 III IMSI InviMed Wro, długi: 29 komórek/19 MII/12 zapłodnień/2❄️❄️8a, 3bb,4ab,4ba

    25.07.2020 FET 8b: 9dpt bhcg 12, niskie bhcg, krwotoki (krwiaki), niewydolność szyjki 23tc, pessar, hipotrofia - - >ciężki start ale jest na świecie! ♀️💜

    12.19 II IMSI AP Kato, długi protokół: 17 komórek/ 8MII/ 4 zapłodnienia/1❄️8b
    06.2019 IMSI AP Kato, krótki 12 komórek/7 MII/5 zapłodnień/ 1 zarodek 2BB ET :-( cb 😥 💔
    IUI 03.04.19 :( Invicta Wro

    Ja: AMH ok 3; mix G-B/Hashi, łuszczyca, zrosty, PAI homo, KIR AA, przegroda macicy usunięta, Endometrioza II st. (laparo), lekkie IO, rzs, 3x histero, po cholecystektomii (10.2023). Cd138✔️ NK 6/1 ❌

    Mąż: słabo z ilością, upłynnieniem i ruchliwością, MSOME 0%, FDNA 18%; HBA 86%, 96% uszkodzeń główki, wszystkie parametry do kitu.

    Walka od 2016
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lipca 2020, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Apropo motywacji szybko przybyla jak sie okazalo ze papier toaletowy sie skonczyl :D i musze do sklepu :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lipca 2020, 18:08

    Nikola_ lubi tę wiadomość

‹‹ 2667 2668 2669 2670 2671 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ