X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Angelius Provita- Katowice
Odpowiedz

Angelius Provita- Katowice

Oceń ten wątek:
  • Kasia_kasia Debiutantka
    Postów: 8 20

    Wysłany: 2 marca 2021, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sAnsa_28 wrote:
    Tak oczywiście, dostaniesz protokół z hodowli zarodków na pierwszej wizycie kontrolnej. Bardzo mi przykro, że nie udało się zamrozić żadnego zarodka :( wierz w tego maluszka, który został transferowany! One lubią nas zaskakiwać 🥰

    Bardzo dziękuję za odpowiedź! ❤️

    Starania od marca 2018 roku
    🙋‍♀️ 28 lat
    Zdiagnozowane:
    -ASA miano 1:60(08.2020)❌➡️nie wykryto(11.2020)✅ - KIR AA❌ -endometrioza 1 stopnia ❌
    -cytokiny (niskie Il10, wysokie il2)
    -trombofilie: *PAI - homo ❌ *MTHFR -hetero ❌
    -AMH: 4,92 (grudzień 2019), 3,8(luty 2021)

    🙋‍♂️31 lat:
    -parametry nasienia dobre: morfologia 5%
    -Hla-C: C1C2

    Historia:
    -laparoskopia maj 2020
    - stymulacja lipiec sierpień 2020
    - badania immunologiczne wrzesień 2020
    - IUI listopad 2020 ☹️
    - IUI grudzień 2020☹️
    - Start 1 IVF długa procedura - 02.02.2021

    Leki:Accofil, heparyna, encorton
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 marca 2021, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny chciałabym się przypomnieć z moim pytaniem odnośnie przygotowań do transferu. To będzie mój pierwszy raz, jestem w tym zielona i bardzo będę wdzięczna za informacje, jak to będzie wyglądać. Wiem już, że przygotowania będą na cyklu sztucznym. Jak to właściwie wtedy działa? Jakie się wtedy przyjmuje leki? Planowo 1d.c. mam mieć 21.03, a na 18.03 mam wizytę, na której mam dostać recepty. Jak wyglądać będzie potem monitoring endometrium? Jak wyznacza się termin transferu? Niepokoję się, bo na 14-16 d.c. przypadają Święta Wielkanocne, nie przeszkodzi to w transferze? Jak to u Was wyglądało? W którym d.c.transferowano Wam 5-dniową blastocystę?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 marca 2021, 12:47

  • Megg Autorytet
    Postów: 386 278

    Wysłany: 2 marca 2021, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iskrzynka wrote:
    Dziewczyny chciałabym się przypomnieć z moim pytaniem odnośnie przygotowań do transferu. To będzie mój pierwszy raz, jestem w tym zielona i bardzo będę wdzięczna za informacje, jak to będzie wyglądać. Wiem już, że przygotowania będą na cyklu sztucznym. Jak to właściwie wtedy działa? Jakie się wtedy przyjmuje leki? Planowo 1d.c. mam mieć 21.03, a na 18.03 mam wizytę, na której mam dostać recepty. Jak wyglądać będzie potem monitoring endometrium? Jak wyznacza się termin transferu? Niepokoję się, bo na 14-16 d.c. przypadają Święta Wielkanocne, nie przeszkodzi to w transferze? Jak to u Was wyglądało? W którym d.c.transferowano Wam 5-dniową blastocystę?
    U mnie na cyklu sztucznym miałam 1 dc zrobić estradiol i progesteron , od 2 dc zaczęłam brać estrofem potem 10 dc monitoring. Transfer wyznacza sie od momentu wzięcia progesteronu (ten dzień chyba jest dniem 0 )
    Na sztucznym można latwiej manewrować miedzy świętami i weekendami takze nie martw sie lekarz wyznaczy tak transfer zeby wypadl w normalny dzien

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 marca 2021, 13:02

    Iskrzynka lubi tę wiadomość


    3jgxs65gfbhupcu9.png
  • Śnieżka90 Autorytet
    Postów: 1091 836

    Wysłany: 2 marca 2021, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarita35 wrote:
    A pozniejsze jakie mialas? Jak wykryto zrosty? Udalo się usunac?
    Późniejsze już były normalne- a zrosty na USG pani dr wypatrzyła. Zaleciła przy wycięciu podać żel antyzrostowy.

    Śnieżka
    Aniołek- 10 tc [*] 2019
    Aniołek- 7 tc [*]2021
    Aniołek- cb 2022
    Starania od 08.2016

    I dla Nas zaświeci słońce...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 marca 2021, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia_kasia wrote:
    Czesc Dziewczyny,

    Mam do was pytanie,
    Przystąpiłam do 1 w swoim życiu procedury invitro. Z 6 komórek, zapłodniło się 5, w 5 dobie miałam transfer zarodka 2AB i w dzień transferu Pani powiedziała że reszcie się jeszcze przyglądają.
    Wczoraj zadzwoniłam do laboratorium i Pani embriolog powiedziała, że nic nam nie zostało.
    Czy wam klinika dala jakiś opis tego? Jakiś raport?
    W sumie nie mam pojęcia dlaczego się tak stało lub na jakim etapie? Czy jest jakieś podejrzenie że np. Komorki były złej jakości. Czy dostaję się jakaś informacje wtedy od kliniki z szczegółowymi danymi?

    Zupełnie nie mam pojęcia co dalej robić. Już nawet nie wierzę że ten 2AB się przyjmie.

    Za wszystkie z was bardzo mocno 3mam kciuki.
    Kartę informacyjną dostaniesz na pierwszej wizycie u lekarza. Będziecie tam mieć informacje o przebiegu hodowli, ale z tego, co wiem, to w AP, jeśli prowadzona jest hodowla do 5 doby, to kontrolę robi się w 2 dobie po zapłodnieniu, a potem zaglądają do zarodków dopiero w 5 (ewentualnie przedłużają hodowlę do 6, jeśli jeszcze rokują) i tylko z tych dni będziecie mieć raport, w pozostałych dniach nie monitorują ich rozwoju. Co do informacji o komórkach, to u mnie było tylko napisane ile ich było w sumie pobranych, ile z nich było dojrzałych i nadających się do zapłodnienia, a ile nie i oznaczenia tych pozostałych (czy były niedojrzałe czy zdegenerowane). Ale sama informacja o tym, że komórki były dojrzałe, nie jest tożsama z informacją o ich jakości, tzn., komórki mogły być dojrzałe i nadawać się do zapłodnienia, ale ich jakość była niska, dlatego zarodek się nie rozwijał, a o tym nie ma informacji. Na karcie jest też informacja o jakości pobranego nasienia, tj. jaka była liczba, ruch plemników. Nie wiem, czy podchodziłaś do procedury IMSI, ale jeśli tak, to pewnie wiesz, że najpierw wybierane są w niej najlepsze morfologicznie plemniki, którymi potem zapładnia się komórkę. Ale znów, choćby wybrany plemnik był najpiękniejszy ze wszystkich, to nie gwarantuje to w 100%, że ma on prawidłowy materiał genetyczny. Często, jeśli zarodek przestaje się rozwijać na dalszym etapie hodowli, to odpowiada za to właśnie wadliwy materiał genetyczny plemnika, a nie komórki.

    Przykro mi, że nie udało się zamrozić żadnego z Waszych zarodków, ale nie trać wiary w tego, którego masz pod sercem. Wiele razy się już tak zdarzało, że nie potrzeba było więcej, bo ten był tym jedynym❤️. I jest też odwrotnie, czasem ma się wiele zamrożonych blastocyst, które zostały wysoko ocenione, a wszystkie okazują się wadliwe i z żadnej nie ma ciąży.
    Zadbaj teraz o siebie i swoje maleństwo. Trzymam mocne kciuki za Was ✊

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 marca 2021, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megg wrote:
    U mnie na cyklu sztucznym miałam 1 dc zrobić estradiol i progesteron , od 2 dc zaczęłam brać estrofem potem 10 dc monitoring. Transfer wyznacza sie od momentu wzięcia progesteronu (ten dzień chyba jest dniem 0 )
    Na sztucznym można latwiej manewrować miedzy świętami i weekendami takze nie martw sie lekarz wyznaczy tak transfer zeby wypadl w normalny dzien
    Bardzo Ci dziękuję za odpowiedź. Czy badanie estradiolu i progesteronu robi się standardowo i musi być ono koniecznie w 1d.c.? Bo to mi zaś wypada w niedzielę (jeśli okres przyjdzie terminowo), oszaleć można 🙄

    Jolka4025 lubi tę wiadomość

  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 2 marca 2021, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iskrzynka wrote:
    Dziewczyny chciałabym się przypomnieć z moim pytaniem odnośnie przygotowań do transferu. To będzie mój pierwszy raz, jestem w tym zielona i bardzo będę wdzięczna za informacje, jak to będzie wyglądać. Wiem już, że przygotowania będą na cyklu sztucznym. Jak to właściwie wtedy działa? Jakie się wtedy przyjmuje leki? Planowo 1d.c. mam mieć 21.03, a na 18.03 mam wizytę, na której mam dostać recepty. Jak wyglądać będzie potem monitoring endometrium? Jak wyznacza się termin transferu? Niepokoję się, bo na 14-16 d.c. przypadają Święta Wielkanocne, nie przeszkodzi to w transferze? Jak to u Was wyglądało? W którym d.c.transferowano Wam 5-dniową blastocystę?

    Ja brałam estrofen od 2 do 6dc po 2x1 potem po 3x1. Biorę go do tej pory w tej samej dawce.
    W 14 DC byłam na wizycie , Endo było 11mm i od tego czasu miałam zacząć brać proga. Brałam pełne 5 dni i w 6 dniu miałam transfer.
    Gdybym poszła wcześniej na wizytę mogłoby jeszcze nie być takie Endo jak powinno. Po prostu wiem że u mnie to właśnie 13-15 na dobre Endo

    Iskrzynka, Hiszpaneczka lubią tę wiadomość

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • Morska Autorytet
    Postów: 665 597

    Wysłany: 2 marca 2021, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, które miały szczepienia, doradzicie coś? Jak to wygląda, jak się czułyście, czy Wam faktycznie pomogły? Jestem po konsultacji z doc. P i mówił o szczepieniach. Czekam jeszcze na wizytę kontrolna u dr MP. Czy któraś z Was brała na poprawę komórek jajowych Colostrum(albo coś podobnego? Słabo było słychać przez tel).

  • Sarita35 Autorytet
    Postów: 1067 556

    Wysłany: 2 marca 2021, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Śnieżka90 wrote:
    Późniejsze już były normalne- a zrosty na USG pani dr wypatrzyła. Zaleciła przy wycięciu podać żel antyzrostowy.

    Rozumiem, dzieki za odpowiedz ❤️

    Ja:
    ana2 slabo dodatnie,
    amh: 7.35
    Endometrioza
    Choroba jelit
    Nawracające infekcje

    On: niska morfologia :
    08.2019 2.5%
    10.2019 2%
    03.2020 1%, 309mln
    ŻPN - 1 stopień
    test mar 0%
    Hba: 86%
    Msome 0%, 2 klasa 9%
    Dfi 18%

    Angelius Provita 02.2020
    🍀16.04 b. hcg 263,1 iu/l
    🍀18.04 b. hcg 621,7 iu/l
    😍04.05 mamy 💓🙏🙏

    Udalo się! Mamy Synka❤️

    Liczne infekcje, covid, zapalenie żył, 3 hamowane akcje porodowe w końcu infekcja wewnatrzmaciczna, lyzeczkowanie, zrosty?

    4.04.22 - II kreski.
    🍀B. Hcg 533
    🍀6.04.22 B. Hcg 1533
    😍21. 04.22 Mamy ❤️

    2nn3s65gpq5nysjo.png
  • Kasia_kasia Debiutantka
    Postów: 8 20

    Wysłany: 2 marca 2021, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iskrzynka wrote:
    Kartę informacyjną dostaniesz na pierwszej wizycie u lekarza. Będziecie tam mieć informacje o przebiegu hodowli, ale z tego, co wiem, to w AP, jeśli prowadzona jest hodowla do 5 doby, to kontrolę robi się w 2 dobie po zapłodnieniu, a potem zaglądają do zarodków dopiero w 5 (ewentualnie przedłużają hodowlę do 6, jeśli jeszcze rokują) i tylko z tych dni będziecie mieć raport, w pozostałych dniach nie monitorują ich rozwoju. Co do informacji o komórkach, to u mnie było tylko napisane ile ich było w sumie pobranych, ile z nich było dojrzałych i nadających się do zapłodnienia, a ile nie i oznaczenia tych pozostałych (czy były niedojrzałe czy zdegenerowane). Ale sama informacja o tym, że komórki były dojrzałe, nie jest tożsama z informacją o ich jakości, tzn., komórki mogły być dojrzałe i nadawać się do zapłodnienia, ale ich jakość była niska, dlatego zarodek się nie rozwijał, a o tym nie ma informacji. Na karcie jest też informacja o jakości pobranego nasienia, tj. jaka była liczba, ruch plemników. Nie wiem, czy podchodziłaś do procedury IMSI, ale jeśli tak, to pewnie wiesz, że najpierw wybierane są w niej najlepsze morfologicznie plemniki, którymi potem zapładnia się komórkę. Ale znów, choćby wybrany plemnik był najpiękniejszy ze wszystkich, to nie gwarantuje to w 100%, że ma on prawidłowy materiał genetyczny. Często, jeśli zarodek przestaje się rozwijać na dalszym etapie hodowli, to odpowiada za to właśnie wadliwy materiał genetyczny plemnika, a nie komórki.

    Przykro mi, że nie udało się zamrozić żadnego z Waszych zarodków, ale nie trać wiary w tego, którego masz pod sercem. Wiele razy się już tak zdarzało, że nie potrzeba było więcej, bo ten był tym jedynym❤️. I jest też odwrotnie, czasem ma się wiele zamrożonych blastocyst, które zostały wysoko ocenione, a wszystkie okazują się wadliwe i z żadnej nie ma ciąży.
    Zadbaj teraz o siebie i swoje maleństwo. Trzymam mocne kciuki za Was ✊

    Bardzo Ci dziękuję za te wszystkie informacje. Wlansie tego potrzebowałam.
    Maz miał tylko robione zwykle badanie nasienia z testem MARa i wszystko wyszło w porządku, więc badaliśmy tylko mnie.
    Ale jeżeli faktycznie się nie udało teraz chyba od tego zaczniemy(fragmentacje DNA plemnika i HBA)
    Ja odkad dowiedziałam się w maju o endometrioze jestem na diecie, więc mam wrażenie ze od siebie już więcej dać nie mogę 🤷🏻‍♀️😔
    Wiem tylko ze właśnie 5 dnia pani powiedziała że zostają do 6 doby wszystkie. Dlatego jestem taka zdziwiona wiadomościa z wczoraj.
    Tak to było IMSI

    Jeszcze raz ogromnie dziękuję! To wszystko nowość dla mnie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 marca 2021, 14:32

    Iskrzynka lubi tę wiadomość

    Starania od marca 2018 roku
    🙋‍♀️ 28 lat
    Zdiagnozowane:
    -ASA miano 1:60(08.2020)❌➡️nie wykryto(11.2020)✅ - KIR AA❌ -endometrioza 1 stopnia ❌
    -cytokiny (niskie Il10, wysokie il2)
    -trombofilie: *PAI - homo ❌ *MTHFR -hetero ❌
    -AMH: 4,92 (grudzień 2019), 3,8(luty 2021)

    🙋‍♂️31 lat:
    -parametry nasienia dobre: morfologia 5%
    -Hla-C: C1C2

    Historia:
    -laparoskopia maj 2020
    - stymulacja lipiec sierpień 2020
    - badania immunologiczne wrzesień 2020
    - IUI listopad 2020 ☹️
    - IUI grudzień 2020☹️
    - Start 1 IVF długa procedura - 02.02.2021

    Leki:Accofil, heparyna, encorton
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 marca 2021, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yoselyn82 wrote:
    Ja brałam estrofen od 2 do 6dc po 2x1 potem po 3x1. Biorę go do tej pory w tej samej dawce.
    W 14 DC byłam na wizycie , Endo było 11mm i od tego czasu miałam zacząć brać proga. Brałam pełne 5 dni i w 6 dniu miałam transfer.
    Gdybym poszła wcześniej na wizytę mogłoby jeszcze nie być takie Endo jak powinno. Po prostu wiem że u mnie to właśnie 13-15 na dobre Endo
    No to gdyby u mnie było podobnie, to termin wizyty wypadałby dokładnie w okresie święt 🙄 Ciekawe, jak to będzie. Już ostatnie Boże Narodzenie pokrzyżowało mi plany, bo w pierwszy dzień po świętach, kiedy miałam wizytę wypadał mi na 3d.c., a stymulację miałam zacząć w 2, więc zabrakło mi jednego dnia i trzeba było wszystko przesunąć na styczeń. Mam nadzieję, że nie będzie powtórki z "rozrywki" z okazji kolejnych świąt.
    Nie wiem, czy długość naturalnych cyklów ma tu jakieś znaczenie, kiedy endometrium może mieć odpowiednią grubość? Tzn., czy jeśli mam cykle raczej dłuższe 31/32-dniowe, to mogę założyć, że będzie raczej tak, jak u Ciebie Yoselyn82, czyli endo będzie dobre bardziej w okolicach 14 d.c,.niż 10. Czy to przy cyklu sztucznym w ogóle nie ma znaczenia?

  • Mika1916 Autorytet
    Postów: 482 837

    Wysłany: 2 marca 2021, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iskrzyneczka super, to teraz tylko czekac na wizyte i oby wszystko poszlo gladko do transweru :)

    Iskrzynka, Jolka4025 lubią tę wiadomość

    O2.2019 stymulacja Mensinorm- ciazy brak😔
    08.2019 stymulacja mensinorm
    10.08.2019 IUI
    27.08.2019 Beta pozytywna 😍
    2.09.2019 USG 4 pecherzyki❤
    10.2019 badanie prenatalne- mamy syna i 3 corki 🥰
    2.12.2019 szpital, skracajaca sie szyjka
    Zalozenie szwu ratunkowego
    31.12.2019 II badania prenatalne
    2.01.2020 plamienia
    7.01.2020 akcja porodowa, cesarskoe ciecie
    7.01-9.01 stracilismy wszystkie malenstwa 💔
    23.12.2020 Rozpoczynamy kolejne starania, 1 wizyta w Angelius
    24.02- histeroskopia
    16.03- stymulacja, 2.04- punkcja jajników -4 blastki (3x 3BB, 1x 2AA)
    5.05- transfer 3BB

    Mąz: zdrowy

    Ja: niedoczynnosc tarczycy, nieplodnosc idiopatyczna, hipogonadyzm, pierwotny brak miesiaczki

    Justynka🌈❤ 4.01.2022, 2780g, 52 cm, 37+0
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 marca 2021, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mika1916 wrote:
    Iskrzyneczka super, to teraz tylko czekac na wizyte i oby wszystko poszlo gladko do transweru :)
    🤗❤️

  • amak89 Ekspertka
    Postów: 244 376

    Wysłany: 2 marca 2021, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam info z labu że jedna komórka ladnie sie zapłodniła i transfer w czwartek. Niby 2 są do obserwacji ale z tego co tu widze to termin " do obserwacji" oznacza że nic z tego nie będzie.

    Jolka4025, Pia88, Mika1916, Bambi10 lubią tę wiadomość

    http://suwaczki.achtedzieciaki.pl/202111124865.html
  • amak89 Ekspertka
    Postów: 244 376

    Wysłany: 2 marca 2021, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morska wrote:
    Dziewczyny, które miały szczepienia, doradzicie coś? Jak to wygląda, jak się czułyście, czy Wam faktycznie pomogły? Jestem po konsultacji z doc. P i mówił o szczepieniach. Czekam jeszcze na wizytę kontrolna u dr MP. Czy któraś z Was brała na poprawę komórek jajowych Colostrum(albo coś podobnego? Słabo było słychać przez tel).
    Tez się chętnie dowiem co to bo u mnie z tym bida z nędzą

    http://suwaczki.achtedzieciaki.pl/202111124865.html
  • sAnsa_28 Autorytet
    Postów: 3825 3152

    Wysłany: 2 marca 2021, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem po szczepieniach. Bardzo długo się nad nimi zastanawiałam, jednak w moim przypadku pomogły właściwie natychmiast. Zaszłam naturalnie po drugim szczepieniu, później przyjęłam jeszcze trzecią dawkę nie wiedząc, że jestem już w ciąży. Zle się czułam tylko po pierwszej dawce, takie ot uczucie rozbicia i lekki stan podgorączkowy. Odczyny na rękach dosyć długo się utrzymywały. Po drugim i trzecim szczepieniu już było znacznie lepiej, po czwartym właściwie nie było już nawet obrzęków. Czwarte miałam jakos w 8 czy 9 tygodniu ciąży.
    Wcześniej u mnie naturalna ciąża poroniona w 2017 r, później 4 transfery w tym jeden biochem, później dwa naturalne biochemy w 2020 roku i właśnie po szczepieniach udało się w końcu utrzymać i aktualnie jak w stopce, czekamy na córkę :)

    Yoselyn82, Ewa89_89, Pia88, Trasti, Morska lubią tę wiadomość

    f312925a50.png
    Aniołek 8/11tc [*] - 06.07.2017
    Angelius Provita, dr M. Paliga - od 13.04.2018
    L + H 05.09.2018
    On :DFI 50%, po 4 msc. 35 % , hla-c c2c2
    Ja: adenomioza, endometrioza I
    Kir AA, NK 17%
    MTHFR_677C-T, MTHFR_1298A-C, PAI-1 4G - układy hetero
    25.02.2019 IMSI+macs 3BB🙁
    13.06.2019 IMSI+macs 8A🙁🙁❄️❄️❄️
    02.10.2019 ket 4AB🙁 cb 6dpt 84,6 8dpt 194,4 9dpt 352,3 13dpt 375,9 16dpt 33,5
    8.11.2019 ket 3BB 🙁
    01/2020 03/2020 CB 🙁🙁
    Szczepienia limfocytami
    11/2020 22dc 41,5 23dc 77,6 25dc 210 28dc 928,9 35 dc 10976 39dc ❤️
    5.07.2021 r Milena 2790g 51 cm
    06/2022 07/2022 CB 🙁🙁
    09/2022 47 dc ❤️czekamy na synka 👶🏼
  • Megg Autorytet
    Postów: 386 278

    Wysłany: 2 marca 2021, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iskrzynka wrote:
    No to gdyby u mnie było podobnie, to termin wizyty wypadałby dokładnie w okresie święt 🙄 Ciekawe, jak to będzie. Już ostatnie Boże Narodzenie pokrzyżowało mi plany, bo w pierwszy dzień po świętach, kiedy miałam wizytę wypadał mi na 3d.c., a stymulację miałam zacząć w 2, więc zabrakło mi jednego dnia i trzeba było wszystko przesunąć na styczeń. Mam nadzieję, że nie będzie powtórki z "rozrywki" z okazji kolejnych świąt.
    Nie wiem, czy długość naturalnych cyklów ma tu jakieś znaczenie, kiedy endometrium może mieć odpowiednią grubość? Tzn., czy jeśli mam cykle raczej dłuższe 31/32-dniowe, to mogę założyć, że będzie raczej tak, jak u Ciebie Yoselyn82, czyli endo będzie dobre bardziej w okolicach 14 d.c,.niż 10. Czy to przy cyklu sztucznym w ogóle nie ma znaczenia?
    Estrofem możesz chyba zacząć brać do 5 dc . Zobaczysz na wizycie jak zaleci Ci lekarza.
    Kiedy będziesz miała dobre endo to pewnie zależy jak będziesz reagowac na estrofem . U mnie na sztucznym rośnie baardzo wolno i musze dłużej brac :) myślę
    Ze świętami sie absolutnie nie przejmuj bo na sztucznym cyklu jest zupelnie inaczej niz na naturalnym i na nim nie liczy sie dni az tak dokładnie :)

    Iskrzynka lubi tę wiadomość


    3jgxs65gfbhupcu9.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 marca 2021, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megg wrote:
    Estrofem możesz chyba zacząć brać do 5 dc . Zobaczysz na wizycie jak zaleci Ci lekarza.
    Kiedy będziesz miała dobre endo to pewnie zależy jak będziesz reagowac na estrofem . U mnie na sztucznym rośnie baardzo wolno i musze dłużej brac :) myślę
    Ze świętami sie absolutnie nie przejmuj bo na sztucznym cyklu jest zupelnie inaczej niz na naturalnym i na nim nie liczy sie dni az tak dokładnie :)
    Dziękuję Ci bardzo Megg 🙂 Postaram się być dobrej myśli. To teraz moje zadanie na najbliższe tygodnie.

  • AGAA Autorytet
    Postów: 438 362

    Wysłany: 2 marca 2021, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wracam z wizyty, pojawiły się krwiaki, z tego jednego właśnie krew leci a drugi ma 3 cm. Dr powiedział że będzie dobrze, ale jak to tak nagle w jeden dzień się pojawiły? Jestem totalnie bez sił niby powinnam się cieszyć że z ciążą wszystko ok ale czy może tak być ze przez nie ciąża przestanie się rozwijać czy coś się wydarzy? Dziewczyny bardzo proszę jak któraś miała o dodanie mi otuchy bo trzęsę się ze strachu i oczywiście poryczałam się w gabinecie. Jestem taka wystraszona 😭😭

  • sAnsa_28 Autorytet
    Postów: 3825 3152

    Wysłany: 2 marca 2021, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AGAA wrote:
    Wracam z wizyty, pojawiły się krwiaki, z tego jednego właśnie krew leci a drugi ma 3 cm. Dr powiedział że będzie dobrze, ale jak to tak nagle w jeden dzień się pojawiły? Jestem totalnie bez sił niby powinnam się cieszyć że z ciążą wszystko ok ale czy może tak być ze przez nie ciąża przestanie się rozwijać czy coś się wydarzy? Dziewczyny bardzo proszę jak któraś miała o dodanie mi otuchy bo trzęsę się ze strachu i oczywiście poryczałam się w gabinecie. Jestem taka wystraszona 😭😭
    Ja nie miałam, wiec osobiście nie przeżyłam tego, ale na pewno zaraz odezwą się dziewczyny, które miały podobne doświadczenia. Przytulam Cię mocno i głowa do gory, to dobrze, że to „ tylko” krwiak.

    f312925a50.png
    Aniołek 8/11tc [*] - 06.07.2017
    Angelius Provita, dr M. Paliga - od 13.04.2018
    L + H 05.09.2018
    On :DFI 50%, po 4 msc. 35 % , hla-c c2c2
    Ja: adenomioza, endometrioza I
    Kir AA, NK 17%
    MTHFR_677C-T, MTHFR_1298A-C, PAI-1 4G - układy hetero
    25.02.2019 IMSI+macs 3BB🙁
    13.06.2019 IMSI+macs 8A🙁🙁❄️❄️❄️
    02.10.2019 ket 4AB🙁 cb 6dpt 84,6 8dpt 194,4 9dpt 352,3 13dpt 375,9 16dpt 33,5
    8.11.2019 ket 3BB 🙁
    01/2020 03/2020 CB 🙁🙁
    Szczepienia limfocytami
    11/2020 22dc 41,5 23dc 77,6 25dc 210 28dc 928,9 35 dc 10976 39dc ❤️
    5.07.2021 r Milena 2790g 51 cm
    06/2022 07/2022 CB 🙁🙁
    09/2022 47 dc ❤️czekamy na synka 👶🏼
‹‹ 3386 3387 3388 3389 3390 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ