X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Angelius Provita- Katowice
Odpowiedz

Angelius Provita- Katowice

Oceń ten wątek:
  • Lenek Autorytet
    Postów: 340 289

    Wysłany: 3 lutego 2023, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa89_89 wrote:
    10 mg to nie jest duża dawka.

    A jakie masz wyniki tarczycy? Tsh trab przede wszystkim?
    Tsh 0,0083
    FT3 5,39
    Ft4 w górnej normie
    Trab 6,37

    GB👎 anty TG👎 anty TPO👎
    12.22 pierwsza stymulacja 1x8A 4bb❄️3bb❄️2bc❄️
    1.23 transfer świeżaka 8A ➡️ beta 0💔
    ⛔️ nawrót GB
    Histero✅biopsja✅ANA✅
    KirBX
    5.23 FET +tractocile 4bb❄️➡️ beta 0💔
    7.23 odwołany
    8.23 wlew accofil+encorton+EG+tractocile FET ❄️❄️ ➡️?
  • Ewa89_89 Autorytet
    Postów: 8537 7431

    Wysłany: 3 lutego 2023, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lenek wrote:
    Tsh 0,0083
    FT3 5,39
    Ft4 w górnej normie
    Trab 6,37

    Czyli nie ma tragedii.
    Ogarniesz to szybko ale ja osobiście przesunęłabym transfer o jakieś 3 miesiące.
    To nie jest tak, że będziesz miała wady płodu na thyrozolu ale bardziej tak że jak się nie uda to będziesz się zadręczać, że mogłas poczekać. Więc poczekaj.
    Mam kilka znajomych lub znajomych znajomych, które w panice dzwoniły, że mają GB,. A są już w ciąży! Jedna nawet mówiła, że lekarz zalecał jej usunięcie ciąży w Czechach...
    Oczywiście wszystkie basedowe dzieciaki są zdrowe i szczęśliwie już na świecie.
    Także 3 głębokie oddechy i do boju.

    Ja! Podkreślam ją, wolałabym poczekać. Raz, że w basedowie to nie tylko źle wyniki ale bezsenność, drażliwość i nerwowość, a transfer też wiąże się z emocjami więc daj sobie czas na dojście do siebie i wyrównanie tego wyniku. Nie jest źle więc myślę że to kwestia 3 miesięcy i dostaniesz zielone światło.
    Ja miałam nie oznaczane tsh przez kilka miesięcy ale traby na poziomie 20, ft3 i ft4 przekroczone normę o kilkanaście razy. Wyszłam na prostą i to już 2 razy 🙂
    Dawki leków nie masz też dużej więc może to trwać chwilę ale na początku ale najważniejsze jest ft3 i ft4 a one są w miarę dobre. Na koniec zawsze rusza tsh. A dla dziecka najważniejsze jest ft4! I faktem jest, że w górnej granicy to nawet lepiej.

    W basedowie rzeczywiście leki i same przeciwciała trab są niebezpieczne dla dziecka, mogą powodować wady lub inne nieprzyjemności. Dlatego! Najlepiej gdy dawka leki (o ile nie mkze być odstawiona jest minimalna), a wyniki wyrównane.
    Poza tym w ciąży stosuje się zamiast thyrozolu thyrosan, który jest bardziej obciążający dla samej matki i jej wątroby ale bezpieczniejszy dla dziecka.

    Przeciwciała trab przestają przenikać przez łożysk gdy spadają poniżej 5 wiec jest mało do zbicia.

    Zarodki już masz, są zdrowe, nie zostały poczęte w aktywnej fazie choroby i czekają na Ciebie.

    Pobierz leki, często się badaj żeby mieć pod kontrolą jak się wszystko zmienia ale daj sobie chwilkę.

    To już ostatnia prosta.
    Będzie dobrze!

    *Iskrzynka* lubi tę wiadomość

    Wciąż walczę
    04.2024 FET 4BA ❌
    12.2023 FET 3BB ❌
    12.2022 FET 4AB 💔 10 tc [*] ♂️ 😔

    01.2022 III IMSI InviMed Wro, długi: 29 komórek/19 MII/12 zapłodnień/2❄️❄️8a, 3bb,4ab,4ba

    25.07.2020 FET 8b: 9dpt bhcg 12, niskie bhcg, krwotoki (krwiaki), niewydolność szyjki 23tc, pessar, hipotrofia - - >ciężki start ale jest na świecie! ♀️💜

    12.19 II IMSI AP Kato, długi protokół: 17 komórek/ 8MII/ 4 zapłodnienia/1❄️8b
    06.2019 IMSI AP Kato, krótki 12 komórek/7 MII/5 zapłodnień/ 1 zarodek 2BB ET :-( cb 😥 💔
    IUI 03.04.19 :( Invicta Wro

    Ja: AMH ok 3; mix G-B/Hashi, łuszczyca, RZS, zrosty, PAI homo, KIR AA, przegroda macicy usunięta, Endometrioza II st. (laparo), 3x histero, po cholecystektomii (10.2023). Cd138✔️ NK 6/1

    Mąż: słabo z ilością, upłynnieniem i ruchliwością, MSOME 0%, FDNA 18%; HBA 86%, 96% uszkodzeń główki, wszystkie parametry do kitu.

    Walka od 2016
  • Gosia895 Autorytet
    Postów: 916 1368

    Wysłany: 3 lutego 2023, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam takie pytanie - mam siostrę która chce strasznie dziecko jednak ma bardzo wygodnego męża i jakoś na obietnicach ciągle się kończy. Czy jest jakaś możliwość w Polsce lub za granicą aby zaadoptować zarodek lub coś takiego?? Dodam że napewno nie pójdzie się przebadać niestety.

    Pierwsza procedura ivf 16.06 start💉
    17.07.2021-IMSI + Fertile Chip / 11 pęcherzyków/6 dojrzałych komórek.Zapłodnione 3 komórki 2BC
    20.07.2021 transfer zarodka- 8A
    7dpt - 1,62 ; 9dpt - 27,1 ;11dpt - 110,3 ;13dpt - 270,1 / prog 10.95 ;15dpt - 576,9 / prog 21,98 ; 17dpt - 1088 / prog 32, 17 🍀28dpt widoczne ❤️ 3mm szczęścia
    ♥️ 02.04.2022 Córeczka ♥️
    16.02 transfer 2AB ❄️
    5dpt - 7,9 / prog 14,1; 7dpt - 35 /prog 12,1 ; 9dpt - 132,2 ; 11dpt - 342,3 / prog 24,41 ; 13dpt - 715,13 / prog 20,03 ; 26dpt - 0,43cm szczęścia ❤️
    ♥️ 30.10.2023r Córeczka ♥️
    ♀️ : AMH 2.9
    ♂️ : parametry nasienia bardzo obniżone, morfologia 1%, HBA 93% / DFI 37%
    Dr. Paliga 01.2020r
    age.png
    age.png
  • Lenek Autorytet
    Postów: 340 289

    Wysłany: 3 lutego 2023, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa89_89 wrote:
    Czyli nie ma tragedii.
    Ogarniesz to szybko ale ja osobiście przesunęłabym transfer o jakieś 3 miesiące.
    To nie jest tak, że będziesz miała wady płodu na thyrozolu ale bardziej tak że jak się nie uda to będziesz się zadręczać, że mogłas poczekać. Więc poczekaj.
    Mam kilka znajomych lub znajomych znajomych, które w panice dzwoniły, że mają GB,. A są już w ciąży! Jedna nawet mówiła, że lekarz zalecał jej usunięcie ciąży w Czechach...
    Oczywiście wszystkie basedowe dzieciaki są zdrowe i szczęśliwie już na świecie.
    Także 3 głębokie oddechy i do boju.

    Ja! Podkreślam ją, wolałabym poczekać. Raz, że w basedowie to nie tylko źle wyniki ale bezsenność, drażliwość i nerwowość, a transfer też wiąże się z emocjami więc daj sobie czas na dojście do siebie i wyrównanie tego wyniku. Nie jest źle więc myślę że to kwestia 3 miesięcy i dostaniesz zielone światło.
    Ja miałam nie oznaczane tsh przez kilka miesięcy ale traby na poziomie 20, ft3 i ft4 przekroczone normę o kilkanaście razy. Wyszłam na prostą i to już 2 razy 🙂
    Dawki leków nie masz też dużej więc może to trwać chwilę ale na początku ale najważniejsze jest ft3 i ft4 a one są w miarę dobre. Na koniec zawsze rusza tsh. A dla dziecka najważniejsze jest ft4! I faktem jest, że w górnej granicy to nawet lepiej.

    W basedowie rzeczywiście leki i same przeciwciała trab są niebezpieczne dla dziecka, mogą powodować wady lub inne nieprzyjemności. Dlatego! Najlepiej gdy dawka leki (o ile nie mkze być odstawiona jest minimalna), a wyniki wyrównane.
    Poza tym w ciąży stosuje się zamiast thyrozolu thyrosan, który jest bardziej obciążający dla samej matki i jej wątroby ale bezpieczniejszy dla dziecka.

    Przeciwciała trab przestają przenikać przez łożysk gdy spadają poniżej 5 wiec jest mało do zbicia.

    Zarodki już masz, są zdrowe, nie zostały poczęte w aktywnej fazie choroby i czekają na Ciebie.

    Pobierz leki, często się badaj żeby mieć pod kontrolą jak się wszystko zmienia ale daj sobie chwilkę.

    To już ostatnia prosta.
    Będzie dobrze!

    Dzięki Ewa! Na razie plan jest taki, że cykl naturalny i decyzja o transferze będzie należała do lekarzy. 17go idę na usg i robię wyniki tarczycowe wiec zobaczymy czy wgl będzie szansa czy nie. Lekarz powiedział ze jak nie w tym cyklu to w następnym raczej już na 100% wiec trzymam się tej wersji. Dodatkowo ponoć te leki wpływają na powodzenie transferu😌 a i tak będę je musiała brać wiec niepowodzenie mogę zawdzięczać gravesowi jak i thyrozolowi który na dodatek może uszkodzić mój szpik kostny wiec niezle jaja się zapowiadają. Z zaleceń to mam badać tez morfologię żeby wychwycić czy nie zżera mi szpiku 🙃

    GB👎 anty TG👎 anty TPO👎
    12.22 pierwsza stymulacja 1x8A 4bb❄️3bb❄️2bc❄️
    1.23 transfer świeżaka 8A ➡️ beta 0💔
    ⛔️ nawrót GB
    Histero✅biopsja✅ANA✅
    KirBX
    5.23 FET +tractocile 4bb❄️➡️ beta 0💔
    7.23 odwołany
    8.23 wlew accofil+encorton+EG+tractocile FET ❄️❄️ ➡️?
  • Lenek Autorytet
    Postów: 340 289

    Wysłany: 3 lutego 2023, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosia895 wrote:
    Dziewczyny mam takie pytanie - mam siostrę która chce strasznie dziecko jednak ma bardzo wygodnego męża i jakoś na obietnicach ciągle się kończy. Czy jest jakaś możliwość w Polsce lub za granicą aby zaadoptować zarodek lub coś takiego?? Dodam że napewno nie pójdzie się przebadać niestety.

    Można, ale raczej potrzebne do tego są dwie osoby. Mąż również musi się zgodzić :) można zrobić tez inseminacje nasieniem dawcy.
    Edit: nie wiem czy bez stwierdzenia bezpłodności będzie się dało to załatwić.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 lutego 2023, 10:56

    Gosia895 lubi tę wiadomość

    GB👎 anty TG👎 anty TPO👎
    12.22 pierwsza stymulacja 1x8A 4bb❄️3bb❄️2bc❄️
    1.23 transfer świeżaka 8A ➡️ beta 0💔
    ⛔️ nawrót GB
    Histero✅biopsja✅ANA✅
    KirBX
    5.23 FET +tractocile 4bb❄️➡️ beta 0💔
    7.23 odwołany
    8.23 wlew accofil+encorton+EG+tractocile FET ❄️❄️ ➡️?
  • Księgowa Autorytet
    Postów: 7417 9639

    Wysłany: 3 lutego 2023, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lenek wrote:
    Tak, dokładnie to paskudztwo. Thyrozol 10mg

    U mnie zas inaczej niz u Ewy, ja mialam TRAb 7 - zaszlam w ciaze, bralam Thyrosan - Zuza zdrowa, nic sie nie dzieje. 😊

    Aktualnie mam TRAb na poziomie 8,46 i moja endo mówiła, ze moge starac sie o kolejne, bo granica do 10 jest przez nia akceptowalna.
    Paradoksalnie ja przez 2 lata nie moglam uzyskać ciazy, a majac GB sie udalo. Dlatego tez JA podjęłam decyzję, ze nie odloze staran (zwłaszcza, ze przez 2 lata moje TRAb nigdy nie spadły poniżej normy).

    Ale myślę, ze musiałabyś to też ty przedyskutować z endokrynologiem, ginekologiem i jakoś ułożyć sobie to w całość, zeby wszystko bylo zgodnie z Twoja decyzja.

    PS. Dodam, ze ja uzyskałam ciążę naturalna, a ty jesteś przed transferem, więc ryzyka w naszych przypadkach sa jednak nieco inne - mam na myśli tu kwestie chociażby pieniędzy i możliwości, które macie. Ja nie ryzykowałam wtedy jeszcze niczym, poza tym, ze nie zajde w ciaze i bede musiala sie udać do kliniki.

    PS2. Teraz też biorę Thyrozol (jest bardziej skuteczny), ale w razie ciazy ttzeba zmienić na Thyrosan.

    Lenek lubi tę wiadomość

    Hashimoto + GB.
    Trombofilia (PAI-1 4G homo, czynnik II protrombiny hetero, obnizone bialko S).
    Nadciśnienie.
    _______________________________________________
    Po ponad 2 latach starań:
    Moja mała wojowniczka 💜
    22.02.2022 (36+2)
    age.png
    _______________________________________________
    Druga dzielna dziewczynka ❤️
    29.11.2023 (38+4)
    age.png
  • Lenek Autorytet
    Postów: 340 289

    Wysłany: 3 lutego 2023, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Księgowa wrote:
    U mnie zas inaczej niz u Ewy, ja mialam TRAb 7 - zaszlam w ciaze, bralam Thyrosan - Zuza zdrowa, nic sie nie dzieje. 😊

    Aktualnie mam TRAb na poziomie 8,46 i moja endo mówiła, ze moge starac sie o kolejne, bo granica do 10 jest przez nia akceptowalna.
    Paradoksalnie ja przez 2 lata nie moglam uzyskać ciazy, a majac GB sie udalo. Dlatego tez JA podjęłam decyzję, ze nie odloze staran (zwłaszcza, ze przez 2 lata moje TRAb nigdy nie spadły poniżej normy).

    Ale myślę, ze musiałabyś to też ty przedyskutować z endokrynologiem, ginekologiem i jakoś ułożyć sobie to w całość, zeby wszystko bylo zgodnie z Twoja decyzja.

    PS. Dodam, ze ja uzyskałam ciążę naturalna, a ty jesteś przed transferem, więc ryzyka w naszych przypadkach sa jednak nieco inne - mam na myśli tu kwestie chociażby pieniędzy i możliwości, które macie. Ja nie ryzykowałam wtedy jeszcze niczym, poza tym, ze nie zajde w ciaze i bede musiala sie udać do kliniki.

    PS2. Teraz też biorę Thyrozol (jest bardziej skuteczny), ale w razie ciazy ttzeba zmienić na Thyrosan.

    Ile ludzi tyle opinii, ale dziękuje- takie historie to niesamowite wsparcie! Ja tez nie zamierzam odkładać planów ponieważ lekarz uważa ze przynajmniej rok bym musiała czekać żeby wszystko odbyło się bezpiecznie, a jak wiadomo stres nie jest dobry. Brak możliwości na ciąże w tak długim czasie w moim przypadku wiąże się z ogromnym stresem. Wiec byle wyniki się ogarnęły i działamy! ❤️

    GB👎 anty TG👎 anty TPO👎
    12.22 pierwsza stymulacja 1x8A 4bb❄️3bb❄️2bc❄️
    1.23 transfer świeżaka 8A ➡️ beta 0💔
    ⛔️ nawrót GB
    Histero✅biopsja✅ANA✅
    KirBX
    5.23 FET +tractocile 4bb❄️➡️ beta 0💔
    7.23 odwołany
    8.23 wlew accofil+encorton+EG+tractocile FET ❄️❄️ ➡️?
  • sAnsa_28 Autorytet
    Postów: 3825 3152

    Wysłany: 3 lutego 2023, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosia895 wrote:
    Dziewczyny mam takie pytanie - mam siostrę która chce strasznie dziecko jednak ma bardzo wygodnego męża i jakoś na obietnicach ciągle się kończy. Czy jest jakaś możliwość w Polsce lub za granicą aby zaadoptować zarodek lub coś takiego?? Dodam że napewno nie pójdzie się przebadać niestety.
    Ojej. To tylko brzmi tak spoko. Mąż nie chce do kliniki wiec adoptujemy zarodek.
    Trzeba mieć świadomość, że to nie będzie genetycznie nasze dziecko. Więc skoro mąż jest zbyt leniwy na własne, to kto wie jak zareaguje na obce geny. To bardzo delikatny temat i moim zdaniem wymaga wielu przemyśleń i rozmów między partnerami. Adopcja zarodka, to nie jest złoty środek na leniwych mężów.
    Nie jestem pewna jak jest np w Czechach, ale w Polsce podobno najpierw trzeba udowodnić nieudane próby na własnych gametach. Czas oczekiwania na zarodek tez jest dość długi. Znacznie dłuższy niż za granicą.
    Nie będę oceniać, bo rozumiem desperację siostry. Ale chyba nie tędy droga.

    f312925a50.png
    Aniołek 8/11tc [*] - 06.07.2017
    Angelius Provita, dr M. Paliga - od 13.04.2018
    L + H 05.09.2018
    On :DFI 50%, po 4 msc. 35 % , hla-c c2c2
    Ja: adenomioza, endometrioza I
    Kir AA, NK 17%
    MTHFR_677C-T, MTHFR_1298A-C, PAI-1 4G - układy hetero
    25.02.2019 IMSI+macs 3BB🙁
    13.06.2019 IMSI+macs 8A🙁🙁❄️❄️❄️
    02.10.2019 ket 4AB🙁 cb 6dpt 84,6 8dpt 194,4 9dpt 352,3 13dpt 375,9 16dpt 33,5
    8.11.2019 ket 3BB 🙁
    01/2020 03/2020 CB 🙁🙁
    Szczepienia limfocytami
    11/2020 22dc 41,5 23dc 77,6 25dc 210 28dc 928,9 35 dc 10976 39dc ❤️
    5.07.2021 r Milena 2790g 51 cm
    06/2022 07/2022 CB 🙁🙁
    09/2022 47 dc ❤️czekamy na synka 👶🏼
  • Księgowa Autorytet
    Postów: 7417 9639

    Wysłany: 3 lutego 2023, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lenek wrote:
    Ile ludzi tyle opinii, ale dziękuje- takie historie to niesamowite wsparcie! Ja tez nie zamierzam odkładać planów ponieważ lekarz uważa ze przynajmniej rok bym musiała czekać żeby wszystko odbyło się bezpiecznie, a jak wiadomo stres nie jest dobry. Brak możliwości na ciąże w tak długim czasie w moim przypadku wiąże się z ogromnym stresem. Wiec byle wyniki się ogarnęły i działamy! ❤️

    Taaak. Wiele zależy od lekarza, od człowieka - Ewa tez miala dużo wyższe TRAb, wiec rozumiem jej decyzję i decyzję lekarza.

    Ale doskonale Cie rozumiem z tym oczekiwaniem, bo mnie lekarz sugeruje juz operacje / jod, co sie wiąże wlasnie z bardzo długim czekaniem. Długo dyskutowaliśmy i dopoki tarczyca jest po lekach ustabilizowana, a TRAb u mnie nie przekroczy 10 to możemy próbować. Jeśli cos pójdzie nie tak to nie mam juz wyjścia, ale narazie w ogole o tym nie myślę 🙈

    Trzymam kciuki za Ciebie ❤️

    Hashimoto + GB.
    Trombofilia (PAI-1 4G homo, czynnik II protrombiny hetero, obnizone bialko S).
    Nadciśnienie.
    _______________________________________________
    Po ponad 2 latach starań:
    Moja mała wojowniczka 💜
    22.02.2022 (36+2)
    age.png
    _______________________________________________
    Druga dzielna dziewczynka ❤️
    29.11.2023 (38+4)
    age.png
  • Lenek Autorytet
    Postów: 340 289

    Wysłany: 3 lutego 2023, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Księgowa wrote:
    Taaak. Wiele zależy od lekarza, od człowieka - Ewa tez miala dużo wyższe TRAb, wiec rozumiem jej decyzję i decyzję lekarza.

    Ale doskonale Cie rozumiem z tym oczekiwaniem, bo mnie lekarz sugeruje juz operacje / jod, co sie wiąże wlasnie z bardzo długim czekaniem. Długo dyskutowaliśmy i dopoki tarczyca jest po lekach ustabilizowana, a TRAb u mnie nie przekroczy 10 to możemy próbować. Jeśli cos pójdzie nie tak to nie mam juz wyjścia, ale narazie w ogole o tym nie myślę 🙈

    Trzymam kciuki za Ciebie ❤️

    Dzięki kochana i wzajemnie 🤞🏻 Ja sobie nie dam wyciąć tarczycy ani zrobić jodoterapii napewno. GB niestety jest do końca życia ale jest możliwa remisja, teraz miałam spokój przez 2 lata, a pozbycie się tarczycy to leki do końca życia. Wiec puki możesz tego nie robić to bym nie robiła 😊

    GB👎 anty TG👎 anty TPO👎
    12.22 pierwsza stymulacja 1x8A 4bb❄️3bb❄️2bc❄️
    1.23 transfer świeżaka 8A ➡️ beta 0💔
    ⛔️ nawrót GB
    Histero✅biopsja✅ANA✅
    KirBX
    5.23 FET +tractocile 4bb❄️➡️ beta 0💔
    7.23 odwołany
    8.23 wlew accofil+encorton+EG+tractocile FET ❄️❄️ ➡️?
  • Księgowa Autorytet
    Postów: 7417 9639

    Wysłany: 3 lutego 2023, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lenek wrote:
    Dzięki kochana i wzajemnie 🤞🏻 Ja sobie nie dam wyciąć tarczycy ani zrobić jodoterapii napewno. GB niestety jest do końca życia ale jest możliwa remisja, teraz miałam spokój przez 2 lata, a pozbycie się tarczycy to leki do końca życia. Wiec puki możesz tego nie robić to bym nie robiła 😊

    Mam nadzieję, ze nie bedzie konieczności, ale gdybym miala wybór to chyba wolalabym jednak operacje niz jod. Za dużo sie naczytalam 🙈

    Hashimoto + GB.
    Trombofilia (PAI-1 4G homo, czynnik II protrombiny hetero, obnizone bialko S).
    Nadciśnienie.
    _______________________________________________
    Po ponad 2 latach starań:
    Moja mała wojowniczka 💜
    22.02.2022 (36+2)
    age.png
    _______________________________________________
    Druga dzielna dziewczynka ❤️
    29.11.2023 (38+4)
    age.png
  • Lenek Autorytet
    Postów: 340 289

    Wysłany: 3 lutego 2023, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Księgowa wrote:
    Mam nadzieję, ze nie bedzie konieczności, ale gdybym miala wybór to chyba wolalabym jednak operacje niz jod. Za dużo sie naczytalam 🙈

    Ja się panicznie boje, moja babcia ma wyciętą i naciągnęli jej strunę głosowa. Ale podobno teraz się to już raczej nie zdarza. Oczywiście nie chce cię straszyć ani nic, ale chyba jak bym miała wybierać to tez postawiłabym na operacje😌

    GB👎 anty TG👎 anty TPO👎
    12.22 pierwsza stymulacja 1x8A 4bb❄️3bb❄️2bc❄️
    1.23 transfer świeżaka 8A ➡️ beta 0💔
    ⛔️ nawrót GB
    Histero✅biopsja✅ANA✅
    KirBX
    5.23 FET +tractocile 4bb❄️➡️ beta 0💔
    7.23 odwołany
    8.23 wlew accofil+encorton+EG+tractocile FET ❄️❄️ ➡️?
  • Ewa89_89 Autorytet
    Postów: 8537 7431

    Wysłany: 3 lutego 2023, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lenek wrote:
    Dzięki Ewa! Na razie plan jest taki, że cykl naturalny i decyzja o transferze będzie należała do lekarzy. 17go idę na usg i robię wyniki tarczycowe wiec zobaczymy czy wgl będzie szansa czy nie. Lekarz powiedział ze jak nie w tym cyklu to w następnym raczej już na 100% wiec trzymam się tej wersji. Dodatkowo ponoć te leki wpływają na powodzenie transferu😌 a i tak będę je musiała brać wiec niepowodzenie mogę zawdzięczać gravesowi jak i thyrozolowi który na dodatek może uszkodzić mój szpik kostny wiec niezle jaja się zapowiadają. Z zaleceń to mam badać tez morfologię żeby wychwycić czy nie zżera mi szpiku 🙃

    Ja brałam po 40 mg, a znam takich co biorą po 80 mg kilka lat. Mam nadzieję, że kolejne wyniki będą już całkiem dobre!
    Graves w rzeczywistości wpływa mniej na powodzenie niż np Hashimoto. Bo my mamy za dużo hormonów, a ich brak jest gorszy w przypadku ciąży. Także pij dużo melisy, staraj się ograniczyć stres bo tarczyca nie lubi stresu.
    Mi thyrozol bardzo obciążał wątrobę i wyniki miałam złe ale jedna łyżka ostropestu codziennie i nawet wątroba wyszła na prostą.
    Trzymam kciuki!

    Lenek, patti13 lubią tę wiadomość

    Wciąż walczę
    04.2024 FET 4BA ❌
    12.2023 FET 3BB ❌
    12.2022 FET 4AB 💔 10 tc [*] ♂️ 😔

    01.2022 III IMSI InviMed Wro, długi: 29 komórek/19 MII/12 zapłodnień/2❄️❄️8a, 3bb,4ab,4ba

    25.07.2020 FET 8b: 9dpt bhcg 12, niskie bhcg, krwotoki (krwiaki), niewydolność szyjki 23tc, pessar, hipotrofia - - >ciężki start ale jest na świecie! ♀️💜

    12.19 II IMSI AP Kato, długi protokół: 17 komórek/ 8MII/ 4 zapłodnienia/1❄️8b
    06.2019 IMSI AP Kato, krótki 12 komórek/7 MII/5 zapłodnień/ 1 zarodek 2BB ET :-( cb 😥 💔
    IUI 03.04.19 :( Invicta Wro

    Ja: AMH ok 3; mix G-B/Hashi, łuszczyca, RZS, zrosty, PAI homo, KIR AA, przegroda macicy usunięta, Endometrioza II st. (laparo), 3x histero, po cholecystektomii (10.2023). Cd138✔️ NK 6/1

    Mąż: słabo z ilością, upłynnieniem i ruchliwością, MSOME 0%, FDNA 18%; HBA 86%, 96% uszkodzeń główki, wszystkie parametry do kitu.

    Walka od 2016
  • Lenek Autorytet
    Postów: 340 289

    Wysłany: 3 lutego 2023, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa89_89 wrote:
    Ja brałam po 40 mg, a znam takich co biorą po 80 mg kilka lat. Mam nadzieję, że kolejne wyniki będą już całkiem dobre!
    Graves w rzeczywistości wpływa mniej na powodzenie niż np Hashimoto. Bo my mamy za dużo hormonów, a ich brak jest gorszy w przypadku ciąży. Także pij dużo melisy, staraj się ograniczyć stres bo tarczyca nie lubi stresu.
    Mi thyrozol bardzo obciążał wątrobę i wyniki miałam złe ale jedna łyżka ostropestu codziennie i nawet wątroba wyszła na prostą.
    Trzymam kciuki!

    O to mi teraz podsunęłaś ten ostropest! Widziałam go wczoraj w promce w moim sklepie i się zastanawiałam na co to 😁 może jeszcze dziś będzie, poczytam i być może zacznę stosować 😀

    GB👎 anty TG👎 anty TPO👎
    12.22 pierwsza stymulacja 1x8A 4bb❄️3bb❄️2bc❄️
    1.23 transfer świeżaka 8A ➡️ beta 0💔
    ⛔️ nawrót GB
    Histero✅biopsja✅ANA✅
    KirBX
    5.23 FET +tractocile 4bb❄️➡️ beta 0💔
    7.23 odwołany
    8.23 wlew accofil+encorton+EG+tractocile FET ❄️❄️ ➡️?
  • Gosia895 Autorytet
    Postów: 916 1368

    Wysłany: 3 lutego 2023, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sAnsa_28 wrote:
    Ojej. To tylko brzmi tak spoko. Mąż nie chce do kliniki wiec adoptujemy zarodek.
    Trzeba mieć świadomość, że to nie będzie genetycznie nasze dziecko. Więc skoro mąż jest zbyt leniwy na własne, to kto wie jak zareaguje na obce geny. To bardzo delikatny temat i moim zdaniem wymaga wielu przemyśleń i rozmów między partnerami. Adopcja zarodka, to nie jest złoty środek na leniwych mężów.
    Nie jestem pewna jak jest np w Czechach, ale w Polsce podobno najpierw trzeba udowodnić nieudane próby na własnych gametach. Czas oczekiwania na zarodek tez jest dość długi. Znacznie dłuższy niż za granicą.
    Nie będę oceniać, bo rozumiem desperację siostry. Ale chyba nie tędy droga.
    Tak wiem że nie jest to łatwa decyzja. Lecz problem nie pojawił się dopiero teraz tylko ciągnie się już latami. Dopiero teraz powiedziała mi o tym bo jest już bezradna. Nie są osobami młodymi bo siostra ma 40 lat a szwagier 45. Cokolwiek nie zdecyduje to będzie potrzebna jego zgoda. Może gdy stanie przed takim wyborem to coś go ruszy. Narazie chce się rozeznać jakie ma możliwość. Dziękuję za odpowiedź

    Pierwsza procedura ivf 16.06 start💉
    17.07.2021-IMSI + Fertile Chip / 11 pęcherzyków/6 dojrzałych komórek.Zapłodnione 3 komórki 2BC
    20.07.2021 transfer zarodka- 8A
    7dpt - 1,62 ; 9dpt - 27,1 ;11dpt - 110,3 ;13dpt - 270,1 / prog 10.95 ;15dpt - 576,9 / prog 21,98 ; 17dpt - 1088 / prog 32, 17 🍀28dpt widoczne ❤️ 3mm szczęścia
    ♥️ 02.04.2022 Córeczka ♥️
    16.02 transfer 2AB ❄️
    5dpt - 7,9 / prog 14,1; 7dpt - 35 /prog 12,1 ; 9dpt - 132,2 ; 11dpt - 342,3 / prog 24,41 ; 13dpt - 715,13 / prog 20,03 ; 26dpt - 0,43cm szczęścia ❤️
    ♥️ 30.10.2023r Córeczka ♥️
    ♀️ : AMH 2.9
    ♂️ : parametry nasienia bardzo obniżone, morfologia 1%, HBA 93% / DFI 37%
    Dr. Paliga 01.2020r
    age.png
    age.png
  • Ewa89_89 Autorytet
    Postów: 8537 7431

    Wysłany: 3 lutego 2023, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosia895 wrote:
    Tak wiem że nie jest to łatwa decyzja. Lecz problem nie pojawił się dopiero teraz tylko ciągnie się już latami. Dopiero teraz powiedziała mi o tym bo jest już bezradna. Nie są osobami młodymi bo siostra ma 40 lat a szwagier 45. Cokolwiek nie zdecyduje to będzie potrzebna jego zgoda. Może gdy stanie przed takim wyborem to coś go ruszy. Narazie chce się rozeznać jakie ma możliwość. Dziękuję za odpowiedź

    W Polsce chyba będzie ciężko ale poza granicami kobieta bez problemu może zostać samotną matką z zarodkiem z adopcji. Tam bym szukała pomocy.
    Choć oczywiście nie popieram tego pominięcia męża w kwestii staran
    Małżeństwo może tego nie przetrwac.
    Myślę, że siostra musi wtedy wziąć pod uwagę samotne rodzicielstwo.

    sAnsa_28, lipcowka86 lubią tę wiadomość

    Wciąż walczę
    04.2024 FET 4BA ❌
    12.2023 FET 3BB ❌
    12.2022 FET 4AB 💔 10 tc [*] ♂️ 😔

    01.2022 III IMSI InviMed Wro, długi: 29 komórek/19 MII/12 zapłodnień/2❄️❄️8a, 3bb,4ab,4ba

    25.07.2020 FET 8b: 9dpt bhcg 12, niskie bhcg, krwotoki (krwiaki), niewydolność szyjki 23tc, pessar, hipotrofia - - >ciężki start ale jest na świecie! ♀️💜

    12.19 II IMSI AP Kato, długi protokół: 17 komórek/ 8MII/ 4 zapłodnienia/1❄️8b
    06.2019 IMSI AP Kato, krótki 12 komórek/7 MII/5 zapłodnień/ 1 zarodek 2BB ET :-( cb 😥 💔
    IUI 03.04.19 :( Invicta Wro

    Ja: AMH ok 3; mix G-B/Hashi, łuszczyca, RZS, zrosty, PAI homo, KIR AA, przegroda macicy usunięta, Endometrioza II st. (laparo), 3x histero, po cholecystektomii (10.2023). Cd138✔️ NK 6/1

    Mąż: słabo z ilością, upłynnieniem i ruchliwością, MSOME 0%, FDNA 18%; HBA 86%, 96% uszkodzeń główki, wszystkie parametry do kitu.

    Walka od 2016
  • Judit Autorytet
    Postów: 1535 1397

    Wysłany: 3 lutego 2023, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przypomnijcie mi jak to zwykle jest z heparyną? Kiedy zaczyna się ją brać? Po transferze czy już kilka dni przed?
    Ostatnio wydaje mi się że zaczęłam brać po punkcji neoparin 0,4 a po transferze dr podniosła dawkę do 0,8 przez mocne pogorszenie wyników.
    Czekam na wizytę, jeszcze 3dni a tyle mam pytań.

    ultra długi protokół:
    8dojrzałych komórek
    7 się zapłodniło
    ❄4AA na pokładzie-jest z nami na świecie 👣
    została ❄ 4AA

    13.02 kriotransfer ❄️4AA
    14.03 jest serduszko❤️

    endometrioza 2/3st,hashimoto, kir aa, ANA 1,2
  • sAnsa_28 Autorytet
    Postów: 3825 3152

    Wysłany: 3 lutego 2023, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosia895 wrote:
    Tak wiem że nie jest to łatwa decyzja. Lecz problem nie pojawił się dopiero teraz tylko ciągnie się już latami. Dopiero teraz powiedziała mi o tym bo jest już bezradna. Nie są osobami młodymi bo siostra ma 40 lat a szwagier 45. Cokolwiek nie zdecyduje to będzie potrzebna jego zgoda. Może gdy stanie przed takim wyborem to coś go ruszy. Narazie chce się rozeznać jakie ma możliwość. Dziękuję za odpowiedź
    Współczuję jej na prawdę. Mam tez taką koleżankę, podobny wiek i jej i jego. No i on tez oporny zupełnie… Pytanie czy on jest zbyt leniwi na podjęcie próby leczenia, czy w ogóle na zostanie ojcem. Bo jeśli to drugie, to małżeństwo i tak może tego nie przetrwać. Zgadzam się w tej kwestii z Ewa

    f312925a50.png
    Aniołek 8/11tc [*] - 06.07.2017
    Angelius Provita, dr M. Paliga - od 13.04.2018
    L + H 05.09.2018
    On :DFI 50%, po 4 msc. 35 % , hla-c c2c2
    Ja: adenomioza, endometrioza I
    Kir AA, NK 17%
    MTHFR_677C-T, MTHFR_1298A-C, PAI-1 4G - układy hetero
    25.02.2019 IMSI+macs 3BB🙁
    13.06.2019 IMSI+macs 8A🙁🙁❄️❄️❄️
    02.10.2019 ket 4AB🙁 cb 6dpt 84,6 8dpt 194,4 9dpt 352,3 13dpt 375,9 16dpt 33,5
    8.11.2019 ket 3BB 🙁
    01/2020 03/2020 CB 🙁🙁
    Szczepienia limfocytami
    11/2020 22dc 41,5 23dc 77,6 25dc 210 28dc 928,9 35 dc 10976 39dc ❤️
    5.07.2021 r Milena 2790g 51 cm
    06/2022 07/2022 CB 🙁🙁
    09/2022 47 dc ❤️czekamy na synka 👶🏼
  • Lenek Autorytet
    Postów: 340 289

    Wysłany: 3 lutego 2023, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Judit wrote:
    Przypomnijcie mi jak to zwykle jest z heparyną? Kiedy zaczyna się ją brać? Po transferze czy już kilka dni przed?
    Ostatnio wydaje mi się że zaczęłam brać po punkcji neoparin 0,4 a po transferze dr podniosła dawkę do 0,8 przez mocne pogorszenie wyników.
    Czekam na wizytę, jeszcze 3dni a tyle mam pytań.

    Ja brałam po punkcji i dalej po transferze. Jak miałam mieć teraz cykl sztuczny to dr zapisał mi acard od początku cyklu, ale heparyny nie miałam rozpisanej.

    Judit lubi tę wiadomość

    GB👎 anty TG👎 anty TPO👎
    12.22 pierwsza stymulacja 1x8A 4bb❄️3bb❄️2bc❄️
    1.23 transfer świeżaka 8A ➡️ beta 0💔
    ⛔️ nawrót GB
    Histero✅biopsja✅ANA✅
    KirBX
    5.23 FET +tractocile 4bb❄️➡️ beta 0💔
    7.23 odwołany
    8.23 wlew accofil+encorton+EG+tractocile FET ❄️❄️ ➡️?
  • aleo_ Autorytet
    Postów: 666 615

    Wysłany: 3 lutego 2023, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Judit wrote:
    Przypomnijcie mi jak to zwykle jest z heparyną? Kiedy zaczyna się ją brać? Po transferze czy już kilka dni przed?
    Ostatnio wydaje mi się że zaczęłam brać po punkcji neoparin 0,4 a po transferze dr podniosła dawkę do 0,8 przez mocne pogorszenie wyników.
    Czekam na wizytę, jeszcze 3dni a tyle mam pytań.
    Ja brałam po punkcji i kontynuowałam do i
    po świeżym transferze. Do krio w sumie nigdy nie miałam

    age.png

    Starania od 2020
    Hormony ok, endometrioza I stopnia, IO, kariotypy ok, kir BX, On - ok
    10.2021 I IVF, krótki protokół pobrano 5 komórek, 4 się zapłodniły, 3 zarodki
    10.2021 ET - beta 0;
    01.2022 FET - beta 0;
    03.2022 FET - beta 0;
    07.2022 histerolaparoskopia - prawy jajowód niedrożny, endometrioza I stopnia, stan zapalny endometrium
    10.2022 II IVF, długi protokół: pobrano 4 komórki, 3 się zapłodniły, brak zarodków
    12.2022 zmiana lekarza, przygotowania do III IVF
    02.2023 naturals 🙀❤️
‹‹ 4365 4366 4367 4368 4369 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ