X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Angelius Provita- Katowice
Odpowiedz

Angelius Provita- Katowice

Oceń ten wątek:
  • NaDzIEjA Ekspertka
    Postów: 161 158

    Wysłany: 4 lipca, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MikiFiki wrote:
    Kiedy będą wyniki hodowli?
    Ja się obawiam, że ogółem nie będzie co pobierać, bo czuję się zupełnie normalnie 😂 nawet lepiej niż zazwyczaj 😂 obstawiałam jakieś zawroty głowy, wielki brzuch i inne tragedie 😂
    Chyba, że to dopiero nadejdzie 😆

    Niekoniecznie 🙂 Ja przeszłam 3 stymulacje i poza tym, że dyskomfort, bo Trzeba robić zastrzyki to zero efektów jakichkolwiek. Tak jak zawsze, a momentami lepiej 🙂 I z każdej miałam zarodki, także na luzie.

    MikiFiki lubi tę wiadomość

  • Frutellka Autorytet
    Postów: 4705 5773

    Wysłany: 4 lipca, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MikiFiki wrote:
    Kiedy będą wyniki hodowli?
    Ja się obawiam, że ogółem nie będzie co pobierać, bo czuję się zupełnie normalnie 😂 nawet lepiej niż zazwyczaj 😂 obstawiałam jakieś zawroty głowy, wielki brzuch i inne tragedie 😂
    Chyba, że to dopiero nadejdzie 😆

    Tym się nie przejmuj każdy odczuwa inaczej, u mnie jazda była w 7 dniu stymulacji wcześniej czułam się ok, ale mnie bolał brzuch z uwagi na ten kosmiczny estriadiol… ale Ty możesz się do samej punkcji i po czuć zupełnie normalnie;)

    MikiFiki lubi tę wiadomość

    “Życie stawia przed Tobą wymagania na miarę sił, które posiadasz. Możliwy jest tylko jeden bohaterski czyn: nie uciec.”

    4.09.2024 r. - transfer blastki
    12.09.2024 r. - beta HCG 50,27 mIU/ml - zostań z Nami proszę! (po Zivafert i Ovitrelle) Progesteron 128 ng/ml
    14.09.2024 r. - beta HCG 56,41; Progesteron 121 ng/ml
    17.09.2024 r. - beta HCG 200,42; Progesteron 108,6 ng/ml
    20.09.2024 r. - beta HCG 802,05 🥹
    Progesteron 85,9 nh/ml

    ❄️- czeka na Nas na zimowisku;)
  • ZAJĄCZEK94 Autorytet
    Postów: 2254 2451

    Wysłany: 4 lipca, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kajuś wrote:
    Dziewczyny, czy to głupie że każdego dnia dzwonię i pytam o wynik biopsji? 🥴

    Ja ostatnio przez cały tydzień dzwonilam codziennie o wynik cytologii. W sumie to miałam to gdzieś co sobie pomyślą w rejestracji, chciałam mieć czysta głowę.

    Starania od 2021 roku.
    2021-2023 6 stymulacji, w tym 2 ET (beta <2,30).
    I transfer AZ (Reprofit Ostrava) 03.2024 Beta <2,30 (encorton + accofil)
    II transfer AZ (Reprofit Ostrava) 12.07.2024 (immunoglobuliny, encorton, accofil)
    7dpt - beta 78, próg 22,78 ng/ml.
    10dpt - beta 411,80, próg 24,40 ng/ml.
    13dpt - beta 1757,80, próg 20,57 ng/ml.
    15dpt - beta 3373,65, I USG - jest pęcherzyk ciążowy 3,7mm (IP - plamienia).
    21dpt - II USG (plamienia - krwiaczki) - jest pęcherzyk żółtkowy z zarodkiem 🥰
    25dpt - III USG (plamienia) - jest ❤️
    7+5 - CRL 1,58 cm🥰
    9+2 - próg 46,97 ng/ml beta 213368,80.
    I prenatalne (11+6) USG ok, preeklampsja 1:39, hipotrofia 1:276 🙄
    12+1- CRL 6 cm, 167 ud/min, szyjka 4 cm 😊
    Wg PGT-a - dziewczynka (Amelka) 🥰

    preg.png
  • ZAJĄCZEK94 Autorytet
    Postów: 2254 2451

    Wysłany: 4 lipca, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A orientujecie się kto zastepuje dr MP jak jest na urlopie? Ja podejrzewam, że akurat będę musiała mieć usg jak będzie na urlopie i zastanawiam się jak to wygląda.

    Starania od 2021 roku.
    2021-2023 6 stymulacji, w tym 2 ET (beta <2,30).
    I transfer AZ (Reprofit Ostrava) 03.2024 Beta <2,30 (encorton + accofil)
    II transfer AZ (Reprofit Ostrava) 12.07.2024 (immunoglobuliny, encorton, accofil)
    7dpt - beta 78, próg 22,78 ng/ml.
    10dpt - beta 411,80, próg 24,40 ng/ml.
    13dpt - beta 1757,80, próg 20,57 ng/ml.
    15dpt - beta 3373,65, I USG - jest pęcherzyk ciążowy 3,7mm (IP - plamienia).
    21dpt - II USG (plamienia - krwiaczki) - jest pęcherzyk żółtkowy z zarodkiem 🥰
    25dpt - III USG (plamienia) - jest ❤️
    7+5 - CRL 1,58 cm🥰
    9+2 - próg 46,97 ng/ml beta 213368,80.
    I prenatalne (11+6) USG ok, preeklampsja 1:39, hipotrofia 1:276 🙄
    12+1- CRL 6 cm, 167 ud/min, szyjka 4 cm 😊
    Wg PGT-a - dziewczynka (Amelka) 🥰

    preg.png
  • Słoneczko90😉 Debiutantka
    Postów: 8 1

    Wysłany: 4 lipca, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny😉
    Mam pytanie czy test Era robi się przed każdym transferem czy raz? 2lata temu miałam histeroskopię i nie miałam żadnych zrostów i histopatologia ok.
    Nie słyszałam o tym,a niestety mój drugi transfer się nie udał.Miałam podany 3-dniowy zarodek 8A i w 7 dniu po transferze miałam bete 6,4 i liczyłam że się udało a potem zaczęła spadać.W sobotę będzie 14 dni po transferze więc już chyba nie ma co liczyć,że ruszy.Mam bóle jak na miesiączkę ale wpadłam w łagodną hiperstymulację bo miałam embriotransfer.
    Szukam jeszcze pomysłu w jaki sposób pomóc bo mamy ostatni zarodek 3BA i chciałabym żeby się udało.A tak zaczęłam czytać o tym teście ERA,możecie coś więcej powiedzieć z doświadczenia bo na razie nie mam jeszcze wizyty u dr MP bo czekam na info czy już leki odstawiać i co dalej mamy robić.

  • Kajuś Przyjaciółka
    Postów: 159 36

    Wysłany: 4 lipca, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malina999 wrote:
    No wierze, że można jajo znieść...
    Ile już czekasz?

    W poniedziałek będzie miesiąc…

  • Kajuś Przyjaciółka
    Postów: 159 36

    Wysłany: 4 lipca, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZAJĄCZEK94 wrote:
    Ja ostatnio przez cały tydzień dzwonilam codziennie o wynik cytologii. W sumie to miałam to gdzieś co sobie pomyślą w rejestracji, chciałam mieć czysta głowę.
    Ja wlasnie pomyślałam tak samo… ale chyba się nie doczekam tych wyników. 😪

  • izaz123 Autorytet
    Postów: 1265 1030

    Wysłany: 4 lipca, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZAJĄCZEK94 wrote:
    A orientujecie się kto zastepuje dr MP jak jest na urlopie? Ja podejrzewam, że akurat będę musiała mieć usg jak będzie na urlopie i zastanawiam się jak to wygląda.
    Wydaje mi się , że nie ma konkrenej osoby zastępującej, tylko ten kto akurat nie ma pacjentów. Na pewno będzie Juraszek, Orlinski i może ktoś z nowych lekarzy ale ich nie znam.

  • NaDzIEjA Ekspertka
    Postów: 161 158

    Wysłany: 4 lipca, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Słoneczko90😉 wrote:
    Cześć Dziewczyny😉
    Mam pytanie czy test Era robi się przed każdym transferem czy raz? 2lata temu miałam histeroskopię i nie miałam żadnych zrostów i histopatologia ok.
    Nie słyszałam o tym,a niestety mój drugi transfer się nie udał.Miałam podany 3-dniowy zarodek 8A i w 7 dniu po transferze miałam bete 6,4 i liczyłam że się udało a potem zaczęła spadać.W sobotę będzie 14 dni po transferze więc już chyba nie ma co liczyć,że ruszy.Mam bóle jak na miesiączkę ale wpadłam w łagodną hiperstymulację bo miałam embriotransfer.
    Szukam jeszcze pomysłu w jaki sposób pomóc bo mamy ostatni zarodek 3BA i chciałabym żeby się udało.A tak zaczęłam czytać o tym teście ERA,możecie coś więcej powiedzieć z doświadczenia bo na razie nie mam jeszcze wizyty u dr MP bo czekam na info czy już leki odstawiać i co dalej mamy robić.

    Hej. Ja miałam robiony test be ready. Czytam i wydaje mi się, że generalnie zasada taka sama ( chociaż mogę się mylić). Miałam go robionego 2 lata temu przed 3 transferem ( swoją drogą udanym). Miał określić dokładny czas na podanie zarodka - wyznaczyć tak zwane okno implantacyjne.
    Teraz będę podchodzić do transferu w lipcu i Pani Doktor mówiła, że będziemy podawać zgodnie z tymi wynikami sprzed dwóch lat 🙂

  • Słoneczko90😉 Debiutantka
    Postów: 8 1

    Wysłany: 5 lipca, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NaDzIEjA wrote:
    Hej. Ja miałam robiony test be ready. Czytam i wydaje mi się, że generalnie zasada taka sama ( chociaż mogę się mylić). Miałam go robionego 2 lata temu przed 3 transferem ( swoją drogą udanym). Miał określić dokładny czas na podanie zarodka - wyznaczyć tak zwane okno implantacyjne.
    Teraz będę podchodzić do transferu w lipcu i Pani Doktor mówiła, że będziemy podawać zgodnie z tymi wynikami sprzed dwóch lat 🙂
    Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź.Tak to chyba to samo.Zapytam Pani Doktor czy to polepszy sytuację,żeby mąż nie musiał podchodzić teraz do kolejnej biopsji.A Pani Doktor Paliga wykonywała ten test be ready?Czy jakoś specjalnie do niego musiałaś się przygotować i po jakim czasie miałaś wynik i potem transfer?Ile za niego placilas?Bo nie znalazłam go w cenniku Angeliusa.

  • izaz123 Autorytet
    Postów: 1265 1030

    Wysłany: 5 lipca, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Słoneczko90😉 wrote:
    Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź.Tak to chyba to samo.Zapytam Pani Doktor czy to polepszy sytuację,żeby mąż nie musiał podchodzić teraz do kolejnej biopsji.A Pani Doktor Paliga wykonywała ten test be ready?Czy jakoś specjalnie do niego musiałaś się przygotować i po jakim czasie miałaś wynik i potem transfer?Ile za niego placilas?Bo nie znalazłam go w cenniku Angeliusa.
    Hej. Ja robiłam be ready 2 lata temu i wtedy placilam ok 2600 zł. Jeżeli dobrze pamiętam to przygotowania do testu wyglądały jak przygotowania do transferu na cyklu sztucznym.

  • izaz123 Autorytet
    Postów: 1265 1030

    Wysłany: 5 lipca, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ile sie czeka w Angeliusie na wynik badan wirusowych ?

  • NaDzIEjA Ekspertka
    Postów: 161 158

    Wysłany: 5 lipca, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    izaz123 wrote:
    Hej. Ja robiłam be ready 2 lata temu i wtedy placilam ok 2600 zł. Jeżeli dobrze pamiętam to przygotowania do testu wyglądały jak przygotowania do transferu na cyklu sztucznym.

    I czekało się jakieś 3 tygodnie. Bo wiem, że ja w kolejnym cyklu po wynikach podchodziłam do transferu.

  • malina999 Autorytet
    Postów: 361 426

    Wysłany: 5 lipca, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    izaz123 wrote:
    Dziewczyny ile sie czeka w Angeliusie na wynik badan wirusowych ?
    Ok. 3 dni roboczych.

    Do mnie właśnie dzwonili z kliniki.
    Zapraszają mnie jutro na transfer (ET) na 11.00.
    Ok. 8.00 maja zajrzeć do zarodków, jeśli nic nie przetrwa, to zadzwonią i odwołają wizytę. Jeśli nie zadzwonią tzn., że jest OK i mamy jechać.

    Zniosę kuwa jajo....

    Gosia895 lubi tę wiadomość

    👩1985
    AMH: 3,6
    KIR: AA
    Kariotyp: OK
    PCOS wyciszone, IO
    cienkie endometrium

    👦kiepska jakość nasienia, oligozoospermia;
    03.2024 bakterie w nasieniu - antybiotyki, 05.2024 bakterii brak; suplementacja; 07.2024 - jakość nasienia poprawiona

    06.2016 - niedrożność lewego jajowodu
    04.2023 - ciąża naturalna pozamaciczna (zagnieżdżona w lewym, niedrożnym jajowodzie). Usunięcie jajowodu z ciążą w 6tc.)
    03.2024 - Decyzja o in vitro. Czas start. Angelius Katowice
    05.2024 - histeroskopia, CD138 -> 0/10💪

    I IVF p.krótki
    01.07.2024 - punkcja (pICSI) -> 3🥚-> 2x MII -> 1x 3AA
    06.07.2024 - ET, Accofil, 5dpt beta 0 ❌

    II IVF p.długi
    27.08.2024 - punkcja (pICSI, Fertile Chip) -> 11🥚-> 7x MII -> 3x❄️ 4AA/4BA/4BA
  • MikiFiki Autorytet
    Postów: 680 526

    Wysłany: 5 lipca, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malina999 wrote:
    Ok. 3 dni roboczych.

    Do mnie właśnie dzwonili z kliniki.
    Zapraszają mnie jutro na transfer (ET) na 11.00.
    Ok. 8.00 maja zajrzeć do zarodków, jeśli nic nie przetrwa, to zadzwonią i odwołają wizytę. Jeśli nie zadzwonią tzn., że jest OK i mamy jechać.

    Zniosę kuwa jajo....

    Trzymam kciuki za zarodki <3
    Jeśli jeszcze się rozwijają to myślę, że będzie co transferować. Daj koniecznie znać jutro. 🥰

    malina999 lubi tę wiadomość

    👩🏻29👱🏻‍♂️38
    3xIUI ❌
    07.2024 Ivf ❄️❄️
  • malina999 Autorytet
    Postów: 361 426

    Wysłany: 5 lipca, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MikiFiki wrote:
    Trzymam kciuki za zarodki <3
    Jeśli jeszcze się rozwijają to myślę, że będzie co transferować. Daj koniecznie znać jutro. 🥰

    no tego to właśnie nie widomo, czy się rozwijają, bo podgląd jest statyczny i tylko w drugiej dobie zajrzeli, czy się zapłodniły, a potem dopiero sprawdzają w 5. dobie (częściej nie wyciągają z inkubatora, by nie narażać ich na zmianę środowiska).

    Oczywiście, dam jutro znać ;)

    👩1985
    AMH: 3,6
    KIR: AA
    Kariotyp: OK
    PCOS wyciszone, IO
    cienkie endometrium

    👦kiepska jakość nasienia, oligozoospermia;
    03.2024 bakterie w nasieniu - antybiotyki, 05.2024 bakterii brak; suplementacja; 07.2024 - jakość nasienia poprawiona

    06.2016 - niedrożność lewego jajowodu
    04.2023 - ciąża naturalna pozamaciczna (zagnieżdżona w lewym, niedrożnym jajowodzie). Usunięcie jajowodu z ciążą w 6tc.)
    03.2024 - Decyzja o in vitro. Czas start. Angelius Katowice
    05.2024 - histeroskopia, CD138 -> 0/10💪

    I IVF p.krótki
    01.07.2024 - punkcja (pICSI) -> 3🥚-> 2x MII -> 1x 3AA
    06.07.2024 - ET, Accofil, 5dpt beta 0 ❌

    II IVF p.długi
    27.08.2024 - punkcja (pICSI, Fertile Chip) -> 11🥚-> 7x MII -> 3x❄️ 4AA/4BA/4BA
  • MikiFiki Autorytet
    Postów: 680 526

    Wysłany: 5 lipca, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malina999 wrote:
    no tego to właśnie nie widomo, czy się rozwijają, bo podgląd jest statyczny i tylko w drugiej dobie zajrzeli, czy się zapłodniły, a potem dopiero sprawdzają w 5. dobie (częściej nie wyciągają z inkubatora, by nie narażać ich na zmianę środowiska).

    Oczywiście, dam jutro znać ;)

    Ja jestem dobrej myśli, coś musi zostać 🥰
    A jak się czujesz po punkcji? Wszystko ok?

    👩🏻29👱🏻‍♂️38
    3xIUI ❌
    07.2024 Ivf ❄️❄️
  • malina999 Autorytet
    Postów: 361 426

    Wysłany: 5 lipca, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MikiFiki wrote:
    Ja jestem dobrej myśli, coś musi zostać 🥰
    A jak się czujesz po punkcji? Wszystko ok?
    Dziękuje, tak, czuję się bardzo OK, ani przy stymulacji, ani po punkcji - żadnych skutków ubocznych.
    A na jakim Ty jesteś etapie Miki? Jak się masz?

    👩1985
    AMH: 3,6
    KIR: AA
    Kariotyp: OK
    PCOS wyciszone, IO
    cienkie endometrium

    👦kiepska jakość nasienia, oligozoospermia;
    03.2024 bakterie w nasieniu - antybiotyki, 05.2024 bakterii brak; suplementacja; 07.2024 - jakość nasienia poprawiona

    06.2016 - niedrożność lewego jajowodu
    04.2023 - ciąża naturalna pozamaciczna (zagnieżdżona w lewym, niedrożnym jajowodzie). Usunięcie jajowodu z ciążą w 6tc.)
    03.2024 - Decyzja o in vitro. Czas start. Angelius Katowice
    05.2024 - histeroskopia, CD138 -> 0/10💪

    I IVF p.krótki
    01.07.2024 - punkcja (pICSI) -> 3🥚-> 2x MII -> 1x 3AA
    06.07.2024 - ET, Accofil, 5dpt beta 0 ❌

    II IVF p.długi
    27.08.2024 - punkcja (pICSI, Fertile Chip) -> 11🥚-> 7x MII -> 3x❄️ 4AA/4BA/4BA
  • MikiFiki Autorytet
    Postów: 680 526

    Wysłany: 5 lipca, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malina999 wrote:
    Dziękuje, tak, czuję się bardzo OK, ani przy stymulacji, ani po punkcji - żadnych skutków ubocznych.
    A na jakim Ty jesteś etapie Miki? Jak się masz?

    Cieszę się, że obyło się bez dolegliwości. Idealne warunki do transferu 😃

    Ja czuję się dobrze, w sumie zero objawów. Jestem w 3dniu stymulacji, jutro podgląd.

    malina999 lubi tę wiadomość

    👩🏻29👱🏻‍♂️38
    3xIUI ❌
    07.2024 Ivf ❄️❄️
  • invi pau Koleżanka
    Postów: 37 10

    Wysłany: 5 lipca, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny po punkcji dwie komórki się nadwaly z czego dziś została już tylko jedna 😭

    Ula.p
‹‹ 4555 4556 4557 4558 4559 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Karmienie piersią - wszystko o diecie, która zapewni zdrowie Twojemu dziecku

Podawanie mleka matki to najlepszy, naturalny sposób karmienia niemowląt. Zapewnia on dziecku prawidłowy rozwój, zdrowie i umacnia więź emocjonalną z matką. Należy także pamiętać, że znaczenie ma długość okresu karmienia piersią. Najlepiej, jeśli do ukończenia szóstego miesiąca życia dieta malca składa się wyłącznie z mleka mamy.

CZYTAJ WIĘCEJ

7 pytań o poród, których wiele kobiet wstydzi się zadać!

Poród zbliża się wielkimi krokami, a w Twojej głowie w dalszym ciągu kłębią się pytania, których wstydzisz się zadać? Niektóre tematy są na tyle krępujące, że ciężko je poruszyć z partnerem,  na rutynowej wizycie u lekarza, czy przy kawie z koleżankami…Nadszedł jednak czas, żeby rozwiać Twoje wątpliwości! Przeczytaj odpowiedzi na 7 najbardziej wstydliwych pytań związanych z porodem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ