X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Angelius Provita- Katowice
Odpowiedz

Angelius Provita- Katowice

Oceń ten wątek:
  • invi pau Koleżanka
    Postów: 37 10

    Wysłany: 3 lipca, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To moja trzecia punkcja - pierwsza u dr P

    Ula.p
  • izaz123 Autorytet
    Postów: 1265 1030

    Wysłany: 3 lipca, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malina999 wrote:
    Hej,

    u mnie marne wyniki punkcji.
    Stymulacja wyglądała obiecująco - pęcherzyki dorodne, 16szt.... Przeszłam ją dobrze.
    Finalnie większość była pusta. Pobrano jedynie 4 kumulusy i tylko 2 z nich zawierały dojrzałą komórkę jajową. Obie udało się zapłodnić. Jeśli jakimś cudem będzie z tego zarodek, to w sobotę świeży transfer.
    Hej. Wiem, ze moze Cie to nie pocieszy ale kiedyś bylam w podobnej sytuacji. Na podglądzie duzo pecherzykow a estradiol marny. Udało się pobrac tylko 2 komorki ale obie były dojrzałe i udalo sie uzyskać 2 blastki. Także wszystko jest możliwe. Trzymam kciuki

    malina999 lubi tę wiadomość

  • NaDzIEjA Ekspertka
    Postów: 161 158

    Wysłany: 3 lipca, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    invi pau wrote:
    To moja trzecia punkcja - pierwsza u dr P

    Ja mam dokładnie tak samo, 🙂

  • Kajuś Przyjaciółka
    Postów: 159 36

    Wysłany: 3 lipca, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kingus 1 wrote:
    A masz już wynik. Dzwoniłaś może do labolatorium do Łodzi. Może przedzwoń, podpytaj. Może już jest wynik? Albo zadzwoń do Angeliusa i zapytaj ze chcesz dalsza procedurę robić a wyniku nie ma i żeby jakoś pospieszyli, lub do lekarza napisz. Ja wtedy trochę aferę zrobiłam na recepcji i dopiero się mną zajęli tak to bym czekała jeszcze nie wiadomo jak długo.
    Tak, dzwoniłam w zeszłą środę do Łodzi bodajże i mi powiedziano że nie ma jeszcze wyniku… myślisz że zadzwonić znów tam do tego labo? Wczoraj dzwoniłam do angeliusa i wyników nie było… lipa jak nie wiem. Nie wyrobię się żeby ruszyć ze stymulacją w lipcu. 🫣 dr P kazała kontaktować się z nią poprzez e-mail, ale zero odzewu.

  • invi pau Koleżanka
    Postów: 37 10

    Wysłany: 3 lipca, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NaDzIEjA wrote:
    Ja mam dokładnie tak samo, 🙂

    A jakiw masz odczucia ?

    Ula.p
  • malina999 Autorytet
    Postów: 361 426

    Wysłany: 3 lipca, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    izaz123 wrote:
    Hej. Wiem, ze moze Cie to nie pocieszy ale kiedyś bylam w podobnej sytuacji. Na podglądzie duzo pecherzykow a estradiol marny. Udało się pobrac tylko 2 komorki ale obie były dojrzałe i udalo sie uzyskać 2 blastki. Także wszystko jest możliwe. Trzymam kciuki
    No jest to z pewnością napawająca nadzieja historia. Dziękuję Ci za nią :)


    Odezwę się w sobotę.

    👩1985
    AMH: 3,6
    KIR: AA
    Kariotyp: OK
    PCOS wyciszone, IO
    cienkie endometrium

    👦kiepska jakość nasienia, oligozoospermia;
    03.2024 bakterie w nasieniu - antybiotyki, 05.2024 bakterii brak; suplementacja; 07.2024 - jakość nasienia poprawiona

    06.2016 - niedrożność lewego jajowodu
    04.2023 - ciąża naturalna pozamaciczna (zagnieżdżona w lewym, niedrożnym jajowodzie). Usunięcie jajowodu z ciążą w 6tc.)
    03.2024 - Decyzja o in vitro. Czas start. Angelius Katowice
    05.2024 - histeroskopia, CD138 -> 0/10💪

    I IVF p.krótki
    01.07.2024 - punkcja (pICSI) -> 3🥚-> 2x MII -> 1x 3AA
    06.07.2024 - ET, Accofil, 5dpt beta 0 ❌

    II IVF p.długi
    27.08.2024 - punkcja (pICSI, Fertile Chip) -> 11🥚-> 7x MII -> 3x❄️ 4AA/4BA/4BA
  • Kajuś Przyjaciółka
    Postów: 159 36

    Wysłany: 3 lipca, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, dzwoniłam dziś do labo w Łodzi odnośnie wyniku biopsji … ostatnio mówili że w tym tygodniu będą, dzisiaj mówili że w kolejnym tygodniu. Durnia ze mnie robią? Jestem taka zła…. Chciałam ruszyć z procedurą i dupa. Pewnie się już nie wyrobię.

  • invi pau Koleżanka
    Postów: 37 10

    Wysłany: 3 lipca, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kajuś wrote:
    Dziewczyny, dzwoniłam dziś do labo w Łodzi odnośnie wyniku biopsji … ostatnio mówili że w tym tygodniu będą, dzisiaj mówili że w kolejnym tygodniu. Durnia ze mnie robią? Jestem taka zła…. Chciałam ruszyć z procedurą i dupa. Pewnie się już nie wyrobię.


    Robiłam ostatnio test iple i miałam wyniki po 3 tyg.

    Ula.p
  • MikiFiki Autorytet
    Postów: 680 526

    Wysłany: 3 lipca, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malina999 wrote:
    Hej,

    u mnie marne wyniki punkcji.
    Stymulacja wyglądała obiecująco - pęcherzyki dorodne, 16szt.... Przeszłam ją dobrze.
    Finalnie większość była pusta. Pobrano jedynie 4 kumulusy i tylko 2 z nich zawierały dojrzałą komórkę jajową. Obie udało się zapłodnić. Jeśli jakimś cudem będzie z tego zarodek, to w sobotę świeży transfer.

    Bardzo mi przykro kochana, że pęcherzyki okazały się puste. Trzymam kciuki z całej siły żeby chociaż jeden waleczny zarodek pokazał swoją siłę <3
    Przypomnisz mi jakimi lekami byłaś stymulowana?

    👩🏻29👱🏻‍♂️38
    3xIUI ❌
    07.2024 Ivf ❄️❄️
  • Kingus 1 Autorytet
    Postów: 686 320

    Wysłany: 3 lipca, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kajuś wrote:
    Dziewczyny, dzwoniłam dziś do labo w Łodzi odnośnie wyniku biopsji … ostatnio mówili że w tym tygodniu będą, dzisiaj mówili że w kolejnym tygodniu. Durnia ze mnie robią? Jestem taka zła…. Chciałam ruszyć z procedurą i dupa. Pewnie się już nie wyrobię.
    Kurcze słabo masakra. Robią idiotow. Kurcze człowiek chce procedurę zacząć a tu nawet się nie może wyniku doczekać. Pewnie teraz dużo osób robi to badanie przez te dofinansowania. Dobrze że są dofinansowania ale to wszystko w czasie się przeciąga.

    Ona: 36at
    On: 38lat

    09.2023 - inseminacja (Klinika Bocian) - ☹️
    01.2024 - transfer Adopcja Zarodka (Klinika Bocian) - wynik ☹️

    07.2024 biopsja endometrium z cd138 i CD56 leczenie (metronidazol, doksycylina, macmiror, encorton)
    07.2024 - Test BeReady - przesunięcie okna implantacyjnego - endometrium PreReceptywne

    23.07.2024- wizyta u dr Sydora.

    08.2024 - ponowna biopsja endometrium CD138

    07.09.2024 wynik biopsji CD138 - 0/10 komórek ❤️

    20 września 2024 - transfer Adopcja Zarodka (Angelius Katowice, transfer: accofil, encorton, estrofem, luteina, prolutex, spazmolina)
  • malina999 Autorytet
    Postów: 361 426

    Wysłany: 3 lipca, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MikiFiki wrote:
    Bardzo mi przykro kochana, że pęcherzyki okazały się puste. Trzymam kciuki z całej siły żeby chociaż jeden waleczny zarodek pokazał swoją siłę <3
    Przypomnisz mi jakimi lekami byłaś stymulowana?
    m.in. Gonal, Menopur. Nazw reszty szpryc nie mam w głowie.
    Monitoring miałam w sobotę, a punkcję w poniedziałek. Szkoda, że sobotnie wyniki proga i estradiolu były dopiero w pon (w sb labo nie robi wyników, tylko pobiera krew i mrozi). Okazało się w dniu punkcji, że miałam za niski estradiol. Szkoda, może gdyby było to wiadome w sb, to efekty punkcji byłyby lepsze, bo na bank dostałabym estradiol.

    👩1985
    AMH: 3,6
    KIR: AA
    Kariotyp: OK
    PCOS wyciszone, IO
    cienkie endometrium

    👦kiepska jakość nasienia, oligozoospermia;
    03.2024 bakterie w nasieniu - antybiotyki, 05.2024 bakterii brak; suplementacja; 07.2024 - jakość nasienia poprawiona

    06.2016 - niedrożność lewego jajowodu
    04.2023 - ciąża naturalna pozamaciczna (zagnieżdżona w lewym, niedrożnym jajowodzie). Usunięcie jajowodu z ciążą w 6tc.)
    03.2024 - Decyzja o in vitro. Czas start. Angelius Katowice
    05.2024 - histeroskopia, CD138 -> 0/10💪

    I IVF p.krótki
    01.07.2024 - punkcja (pICSI) -> 3🥚-> 2x MII -> 1x 3AA
    06.07.2024 - ET, Accofil, 5dpt beta 0 ❌

    II IVF p.długi
    27.08.2024 - punkcja (pICSI, Fertile Chip) -> 11🥚-> 7x MII -> 3x❄️ 4AA/4BA/4BA
  • MikiFiki Autorytet
    Postów: 680 526

    Wysłany: 3 lipca, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malina999 wrote:
    m.in. Gonal, Menopur. Nazw reszty szpryc nie mam w głowie.
    Monitoring miałam w sobotę, a punkcję w poniedziałek. Szkoda, że sobotnie wyniki proga i estradiolu były dopiero w pon (w sb labo nie robi wyników, tylko pobiera krew i mrozi). Okazało się w dniu punkcji, że miałam za niski estradiol. Szkoda, może gdyby było to wiadome w sb, to efekty punkcji byłyby lepsze, bo na bank dostałabym estradiol.

    Kurcze, ciekawe dlaczego w sobotę nie robią.. tutaj bym niestety obwiniała wewnętrznie klinikę za całą sytuację.

    Też mam teraz podgląd w sobotę, ale nie kazali mi kontrolować hormonów.

    Mam jeszcze pytanie dotyczące gonalu. Czy za każdym razem odpowietrzałaś igłę w postaci 25j czy tylko przy otwarciu nowego pena jak sugerują w ulotce?

    👩🏻29👱🏻‍♂️38
    3xIUI ❌
    07.2024 Ivf ❄️❄️
  • malina999 Autorytet
    Postów: 361 426

    Wysłany: 3 lipca, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MikiFiki wrote:
    Kurcze, ciekawe dlaczego w sobotę nie robią.. tutaj bym niestety obwiniała wewnętrznie klinikę za całą sytuację.

    Też mam teraz podgląd w sobotę, ale nie kazali mi kontrolować hormonów.

    Mam jeszcze pytanie dotyczące gonalu. Czy za każdym razem odpowietrzałaś igłę w postaci 25j czy tylko przy otwarciu nowego pena jak sugerują w ulotce?
    Odpowietrzałam tylko przed pierwszym użyciem.

    Ja byłam w sumie 3x na wizytach symulacji. Pierwsza była w pierwszym dniu cyklu i wtedy rozpisanie leków, druha jakoś po 4 dniach i trzecia w sb, na której okazało się, że punkcja już w poniedziałek. Za każdym razem badano poziom hormonów.

    👩1985
    AMH: 3,6
    KIR: AA
    Kariotyp: OK
    PCOS wyciszone, IO
    cienkie endometrium

    👦kiepska jakość nasienia, oligozoospermia;
    03.2024 bakterie w nasieniu - antybiotyki, 05.2024 bakterii brak; suplementacja; 07.2024 - jakość nasienia poprawiona

    06.2016 - niedrożność lewego jajowodu
    04.2023 - ciąża naturalna pozamaciczna (zagnieżdżona w lewym, niedrożnym jajowodzie). Usunięcie jajowodu z ciążą w 6tc.)
    03.2024 - Decyzja o in vitro. Czas start. Angelius Katowice
    05.2024 - histeroskopia, CD138 -> 0/10💪

    I IVF p.krótki
    01.07.2024 - punkcja (pICSI) -> 3🥚-> 2x MII -> 1x 3AA
    06.07.2024 - ET, Accofil, 5dpt beta 0 ❌

    II IVF p.długi
    27.08.2024 - punkcja (pICSI, Fertile Chip) -> 11🥚-> 7x MII -> 3x❄️ 4AA/4BA/4BA
  • MikiFiki Autorytet
    Postów: 680 526

    Wysłany: 3 lipca, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malina999 wrote:
    Odpowietrzałam tylko przed pierwszym użyciem.

    Ja byłam w sumie 3x na wizytach symulacji. Pierwsza była w pierwszym dniu cyklu i wtedy rozpisanie leków, druha jakoś po 4 dniach i trzecia w sb, na której okazało się, że punkcja już w poniedziałek. Za każdym razem badano poziom hormonów.

    Co lekarz to widzę, że inne podejście. Ja byłam dziś ogolem u innego lekarza na rozpisaniu stymulacji, może też dlatego nie dostałam skierowania.

    Ja wizyta w 2dc i badania hormonów. Teraz kontrola w sobotę, ale mam tylko gonal 150. Boję się, że nic nie urośnie

    👩🏻29👱🏻‍♂️38
    3xIUI ❌
    07.2024 Ivf ❄️❄️
  • malina999 Autorytet
    Postów: 361 426

    Wysłany: 3 lipca, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MikiFiki wrote:
    Co lekarz to widzę, że inne podejście. Ja byłam dziś ogolem u innego lekarza na rozpisaniu stymulacji, może też dlatego nie dostałam skierowania.

    Ja wizyta w 2dc i badania hormonów. Teraz kontrola w sobotę, ale mam tylko gonal 150. Boję się, że nic nie urośnie
    Ja w pierwszych 3 dniach też miałam tylko Gonal 225j, potem wjechały inne zastrzyki.

    Nic się nie martw, trzeba zaufać lekarzowi, bo co nam pozostaje... Widać, każdy ma inną szkołę na stymulację.

    👩1985
    AMH: 3,6
    KIR: AA
    Kariotyp: OK
    PCOS wyciszone, IO
    cienkie endometrium

    👦kiepska jakość nasienia, oligozoospermia;
    03.2024 bakterie w nasieniu - antybiotyki, 05.2024 bakterii brak; suplementacja; 07.2024 - jakość nasienia poprawiona

    06.2016 - niedrożność lewego jajowodu
    04.2023 - ciąża naturalna pozamaciczna (zagnieżdżona w lewym, niedrożnym jajowodzie). Usunięcie jajowodu z ciążą w 6tc.)
    03.2024 - Decyzja o in vitro. Czas start. Angelius Katowice
    05.2024 - histeroskopia, CD138 -> 0/10💪

    I IVF p.krótki
    01.07.2024 - punkcja (pICSI) -> 3🥚-> 2x MII -> 1x 3AA
    06.07.2024 - ET, Accofil, 5dpt beta 0 ❌

    II IVF p.długi
    27.08.2024 - punkcja (pICSI, Fertile Chip) -> 11🥚-> 7x MII -> 3x❄️ 4AA/4BA/4BA
  • MikiFiki Autorytet
    Postów: 680 526

    Wysłany: 3 lipca, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malina999 wrote:
    Ja w pierwszych 3 dniach też miałam tylko Gonal 225j, potem wjechały inne zastrzyki.

    Nic się nie martw, trzeba zaufać lekarzowi, bo co nam pozostaje... Widać, każdy ma inną szkołę na stymulację.

    Widzę, że też masz PCOS. Może dlatego podchodzą do nas trochę bardziej zachowawczo. Ja mam amh ponad 7 i jestem młoda, przynajmniej tak to sobie tłumaczę 🤣

    W sobotę będą do Ciebie dzwonić czy sama masz się kontaktować z nimi?
    Jak już pisałaś to przepraszam, musiałam pominąć.

    👩🏻29👱🏻‍♂️38
    3xIUI ❌
    07.2024 Ivf ❄️❄️
  • malina999 Autorytet
    Postów: 361 426

    Wysłany: 3 lipca, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MikiFiki wrote:
    Widzę, że też masz PCOS. Może dlatego podchodzą do nas trochę bardziej zachowawczo. Ja mam amh ponad 7 i jestem młoda, przynajmniej tak to sobie tłumaczę 🤣

    W sobotę będą do Ciebie dzwonić czy sama masz się kontaktować z nimi?
    Jak już pisałaś to przepraszam, musiałam pominąć.
    W pt mają zadzwonić, by umówić godzinę transferu na sobotę, ale to jeszcze o niczym nie świadczy, bo do zarodków zajrzą dopiero w sb rano i, jak się okaże, że nic nie przetrwało to do mnie zadzwonią. Ja i tak zapewne będę już w drodze do nich, bo mam 200km... Więc albo zwrócimy z drogi, albo nie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 lipca, 18:09

    👩1985
    AMH: 3,6
    KIR: AA
    Kariotyp: OK
    PCOS wyciszone, IO
    cienkie endometrium

    👦kiepska jakość nasienia, oligozoospermia;
    03.2024 bakterie w nasieniu - antybiotyki, 05.2024 bakterii brak; suplementacja; 07.2024 - jakość nasienia poprawiona

    06.2016 - niedrożność lewego jajowodu
    04.2023 - ciąża naturalna pozamaciczna (zagnieżdżona w lewym, niedrożnym jajowodzie). Usunięcie jajowodu z ciążą w 6tc.)
    03.2024 - Decyzja o in vitro. Czas start. Angelius Katowice
    05.2024 - histeroskopia, CD138 -> 0/10💪

    I IVF p.krótki
    01.07.2024 - punkcja (pICSI) -> 3🥚-> 2x MII -> 1x 3AA
    06.07.2024 - ET, Accofil, 5dpt beta 0 ❌

    II IVF p.długi
    27.08.2024 - punkcja (pICSI, Fertile Chip) -> 11🥚-> 7x MII -> 3x❄️ 4AA/4BA/4BA
  • Frutellka Autorytet
    Postów: 4713 5811

    Wysłany: 3 lipca, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malina999 wrote:
    W pt mają zadzwonić, by umówić godzinę transferu na sobotę, ale to jeszcze o niczym nie świadczy, bo do zarodków zajrzą dopiero w sb rano i, jak się okaże, że nic nie przetrwało to do mnie zadzwonią. Ja i tak zapewne będę już w drodze do nich, bo mam 200km... Więc albo zwrócimy z drogi, albo nie.

    A powiedz mi czy próbowałaś poprawić jakość Twoich komórek?

    “Życie stawia przed Tobą wymagania na miarę sił, które posiadasz. Możliwy jest tylko jeden bohaterski czyn: nie uciec.”

    4.09.2024 r. - transfer blastki
    12.09.2024 r. - beta HCG 50,27 mIU/ml - zostań z Nami proszę! (po Zivafert i Ovitrelle) Progesteron 128 ng/ml
    14.09.2024 r. - beta HCG 56,41; Progesteron 121 ng/ml
    17.09.2024 r. - beta HCG 200,42; Progesteron 108,6 ng/ml
    20.09.2024 r. - beta HCG 802,05 🥹
    Progesteron 85,9 nh/ml

    ❄️- czeka na Nas na zimowisku;)
  • malina999 Autorytet
    Postów: 361 426

    Wysłany: 3 lipca, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frutellka wrote:
    A powiedz mi czy próbowałaś poprawić jakość Twoich komórek?
    Nigdy nie miałam informacji, że jakość jest nie taka, jak trzeba, więc nie poprawiałam, bo nie miałam podstaw. Masz jakieś złote rady?
    Niski estradiol na pewno nie pomógł.

    👩1985
    AMH: 3,6
    KIR: AA
    Kariotyp: OK
    PCOS wyciszone, IO
    cienkie endometrium

    👦kiepska jakość nasienia, oligozoospermia;
    03.2024 bakterie w nasieniu - antybiotyki, 05.2024 bakterii brak; suplementacja; 07.2024 - jakość nasienia poprawiona

    06.2016 - niedrożność lewego jajowodu
    04.2023 - ciąża naturalna pozamaciczna (zagnieżdżona w lewym, niedrożnym jajowodzie). Usunięcie jajowodu z ciążą w 6tc.)
    03.2024 - Decyzja o in vitro. Czas start. Angelius Katowice
    05.2024 - histeroskopia, CD138 -> 0/10💪

    I IVF p.krótki
    01.07.2024 - punkcja (pICSI) -> 3🥚-> 2x MII -> 1x 3AA
    06.07.2024 - ET, Accofil, 5dpt beta 0 ❌

    II IVF p.długi
    27.08.2024 - punkcja (pICSI, Fertile Chip) -> 11🥚-> 7x MII -> 3x❄️ 4AA/4BA/4BA
  • MikiFiki Autorytet
    Postów: 680 526

    Wysłany: 3 lipca, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malina999 wrote:
    W pt mają zadzwonić, by umówić godzinę transferu na sobotę, ale to jeszcze o niczym nie świadczy, bo do zarodków zajrzą dopiero w sb rano i, jak się okaże, że nic nie przetrwało to do mnie zadzwonią. Ja i tak zapewne będę już w drodze do nich, bo mam 200km... Więc albo zwrócimy z drogi, albo nie.

    Trzymam kciuki żeby było jednak po co jechać. Dawaj znać :)
    To Twoja pierwsza stymulacja do ivf ? I niski estradiol to jaki?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 lipca, 18:49

    👩🏻29👱🏻‍♂️38
    3xIUI ❌
    07.2024 Ivf ❄️❄️
‹‹ 4553 4554 4555 4556 4557 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ

USG, test PAPP-A. Nieprawidłowe wyniki badań w ciąży – co dalej?

W badaniu USG lekarz wykrył jakieś nieprawidłowości? A może wyniki testu PAPP-A są niezadowalające? Co dalej? Jakie kroki podjąć? Czy w takiej sytuacji nieinwazyjny test genetyczny może okazać się pomocny? Jakich informacji może dostarczyć test NIPT?

CZYTAJ WIĘCEJ