X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Angelius Provita- Katowice
Odpowiedz

Angelius Provita- Katowice

Oceń ten wątek:
  • Idia90 Przyjaciółka
    Postów: 120 24

    Wysłany: 17 października, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZAJĄCZEK94 wrote:
    Dziewczyny kciuki za dziś 😊

    Co do dr MP u mnie to było tak, że jak przyszedł właśnie dzień zapisów to dodzwonić się nie dało a jak już mi się udało to już nie było miejsc. Umówiłam się więc do dr GM i termin miałam chyba za 2 miesiące. Jednocześnie zadzwoniłam na rejestrację i poprosiłam, żeby wpisały mnie na listę rezerwowa do dr MP, która de facto nie istnieje. Natomiast ubłagałam ta panią w rejestracji, żeby chociaż gdzieś tam w systemie wpisała że jestem zainteresowana wizyta u dr MP i że moge przyjechać nawet w ciągu 2h gdyby nagle coś się zwolniło, np. jakaś odwołana wizyta. Gdy dzień wcześniej przed umówioną wizytą u dr GM dzownili z potwierdzeniem wizyty, dostałam informację że dr GM zmienił plany i jednak nie może być jutro w klinice i nagle Pani z rejestracji do mnie mowi: Ale mam tu wpisane w systemie, że jest Pani zainteresowana wizyta u dr MP, czy zapisać Panią? I tak udało mi się do nie dostać, mialam fuksa.

    Co do relanium, to też się bałam i też miałam wziąć pół godziny przed transferem. Ja po nim nie miałam jakiegoś zjazdu, po prostu czułam się lepiej, mniej zestresowana.

    Ja miałam podobną sytuację jeśli chodzi o zapisy. Czekałam na MP, ale Panie z rejestracji mówiły że tylko GM, więc wstrzymałam się. Drugi raz było podobnie, a za trzecim razem dostałam informację, że teraz już raczej nie odmówię bo zwolniło się miejsce do MP na następny dzień. Odwołałam wszystko co miałam zaplanowane i pojechałam do niej w miesiączkę, żeby tylko zostać jej pacjentką :)

    ZAJĄCZEK94, Lusiaa22 lubią tę wiadomość

    💔2.2023 - 8tc ciąża zatrzymana. Łyżeczkowanie.
    💔7.2023 - ciąża biochemiczna

    AP Dr MP
    💔11.2023 ciąża pozamaciczna - laparotomia. Usunięcie prawego jajowodu.

    ⛔ Zakaz starań na 6 miesięcy.

    Decyzja o in vitro.
    ➡️Start 21.06.2024
    I procedura - 1 zarodek 4AA, przebadany genetycznie ✅
    💔27.08 transfer - ciąża pozamaciczna - laparoskopia - Usunięcie lewego jajowodu.

    II procedura - ??
  • Karolaa88 Przyjaciółka
    Postów: 93 40

    Wysłany: 17 października, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZAJĄCZEK94 wrote:
    Dziewczyny kciuki za dziś 😊

    Co do dr MP u mnie to było tak, że jak przyszedł właśnie dzień zapisów to dodzwonić się nie dało a jak już mi się udało to już nie było miejsc. Umówiłam się więc do dr GM i termin miałam chyba za 2 miesiące. Jednocześnie zadzwoniłam na rejestrację i poprosiłam, żeby wpisały mnie na listę rezerwowa do dr MP, która de facto nie istnieje. Natomiast ubłagałam ta panią w rejestracji, żeby chociaż gdzieś tam w systemie wpisała że jestem zainteresowana wizyta u dr MP i że moge przyjechać nawet w ciągu 2h gdyby nagle coś się zwolniło, np. jakaś odwołana wizyta. Gdy dzień wcześniej przed umówioną wizytą u dr GM dzownili z potwierdzeniem wizyty, dostałam informację że dr GM zmienił plany i jednak nie może być jutro w klinice i nagle Pani z rejestracji do mnie mowi: Ale mam tu wpisane w systemie, że jest Pani zainteresowana wizyta u dr MP, czy zapisać Panią? I tak udało mi się do nie dostać, mialam fuksa.

    Co do relanium, to też się bałam i też miałam wziąć pół godziny przed transferem. Ja po nim nie miałam jakiegoś zjazdu, po prostu czułam się lepiej, mniej zestresowana.

    Trzymam za Was kciuki dzisiaj! Oby to był piękny październik dla nas 🌹🙏❤️ Ja transferuje w poniedziałek

    Dostałam się do dr MP dokładnie tak jak napisał Zajączek, zadeklarowałam gotowość dojazdu w kazdym czasie i pierwszy raz jechałam w Sylwestra 31.12.2023. Olałam imprezę i znajomych, ale udalo się

    ZAJĄCZEK94 lubi tę wiadomość

    Ona- 36/ On- 37 niskie parametry (syn naturalnie, cc w IX 2017)
    --> Start Artvimed Kraków 2020
    2 x IUI nieudane
    --> I procedura IVF ICSI Novum Warszawa
    punkcja VII 2022
    transfer 1 (IX 2022)--> 5.1.1 blastocysta, nieudany, transfer na niepękniętym pęcherzyku
    histeroskopia Artvimed
    transfer 2 (styczeń 2023) --> 5.1.2 blastocysta, ciąża biochemiczna
    biopsja z wycinkiem endometrium- > NK 25/1mm2
    transfer 3 (kwiecień 2023)-->3.2.2, 8dp beta <0,1 :( (włączony accofil, neoparin)
    transfer 3 (czerwiec 2023)--> blastocysta 5.1.1 + 4.2.3; nieudane
    --> Napromedica Białystok (VII- XII 2023)
    diagnoza: nietolerancje pokarmowe + obustronne żylaki powrózka nasiennego u Męża
    -->Provita Angelius Katowice (XII 2023 - obecnie)
    Ona: AMH: 2,91 ng/ml
    diagnoza: niedobór żelaza i ferrytyny, polipy w macicy, zalecona histeroskopia i IVF
    On: otyłość, zaburzenia krzywej insulinowo- glukozowej, niska jakość nasienia
  • Lusiaa22 Autorytet
    Postów: 648 578

    Wysłany: 17 października, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dajecie dziewczyny nadzieję że jak wam się udało do niej dostać to może mi też się uda ☺️🤩 będę na pewno robić wszystko co w mojej mocy!! Dziękuję Zajączek za cenne rady na pewno się one przydadzą!! 😘

    ZAJĄCZEK94, Karolaa88 lubią tę wiadomość

    Ja : wszystkie wyniki w normie
    Amh:1.21
    Mąż: zespół klinefeltera, Azoospermia
    Decyzja: nasienie dawcy
    Leczenie w klinice Bocian Katowice
    2IUI❌
    Zmiana kliniki na Angelius Katowice Start IVF marzec, kwiecień
    15.04 Punkcja 🤞🤞🤞
    Kwiecień transfer : odroczony , ryzyko hiperstymulacji 😓😔
    06.06 Transfer
    1 Transfer : ❌ 5AA
    2 Transfer : ❌ 5AB
    Wrzesień - Immunologia :Kir BX
    Biopsja endometrium CD138 ,CD56 - czekamy na wyniki
    Zalecono Viagre na wzrost endometrium 2x dziennie
    Październik - transfer 🤞🤞

    Czekają na nas ❄️❄️ 4 AA , 4 AB

    Metoda walki nie jest ważna. Chodzi o to, żeby nigdy się nie poddawać !!!!! 💪🤞👊
  • Braknicku Przyjaciółka
    Postów: 172 39

    Wysłany: 17 października, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny zapomniałam zapytać na transferze: czy jeśli miałam zastrzyk z papaweryny o 11.00 to czy mogę kolejny mieć przed 18? (Tak otwarta jest przychodnia) czy muszę czekać chociaż te 10 godzin?

  • Lusiaa22 Autorytet
    Postów: 648 578

    Wysłany: 17 października, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agula robiłam teraz porządki z lekami jak będziesz potrzebować Neoparin 40 mg po punkcji to pisz do mnie śmiało oddam ci za darmo 🤗😘 wezmę ino za kuriera

    Ja : wszystkie wyniki w normie
    Amh:1.21
    Mąż: zespół klinefeltera, Azoospermia
    Decyzja: nasienie dawcy
    Leczenie w klinice Bocian Katowice
    2IUI❌
    Zmiana kliniki na Angelius Katowice Start IVF marzec, kwiecień
    15.04 Punkcja 🤞🤞🤞
    Kwiecień transfer : odroczony , ryzyko hiperstymulacji 😓😔
    06.06 Transfer
    1 Transfer : ❌ 5AA
    2 Transfer : ❌ 5AB
    Wrzesień - Immunologia :Kir BX
    Biopsja endometrium CD138 ,CD56 - czekamy na wyniki
    Zalecono Viagre na wzrost endometrium 2x dziennie
    Październik - transfer 🤞🤞

    Czekają na nas ❄️❄️ 4 AA , 4 AB

    Metoda walki nie jest ważna. Chodzi o to, żeby nigdy się nie poddawać !!!!! 💪🤞👊
  • invi pau Koleżanka
    Postów: 126 19

    Wysłany: 17 października, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Braknicku wrote:
    Dziewczyny zapomniałam zapytać na transferze: czy jeśli miałam zastrzyk z papaweryny o 11.00 to czy mogę kolejny mieć przed 18? (Tak otwarta jest przychodnia) czy muszę czekać chociaż te 10 godzin?


    Też mam ten problem 🤔

    Ula.p
  • Agulek24 Autorytet
    Postów: 1032 1567

    Wysłany: 17 października, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Braknicku wrote:
    Dziewczyny zapomniałam zapytać na transferze: czy jeśli miałam zastrzyk z papaweryny o 11.00 to czy mogę kolejny mieć przed 18? (Tak otwarta jest przychodnia) czy muszę czekać chociaż te 10 godzin?

    Jasne 🙂

    Ja przeszkoilam męża, patrzył na zastrzyk w zabiegówce w AP, a potem już poszło...
    Ale też mam Agolutin codziennie teraz.

    >6 lat starań, niedrożny jajowód, w laparo bez endo, w 1. histero 👍, AMH 0,848
    nasienie - morfologia 7 %, MSOME 0%, HBA i fragmentacja 👍, żylaki powrózka nasiennego

    GC:
    2019 -> 3 x IUI ☹️
    5.2020 krótki -> 2🥚-> 1 dojrzała
    8.2020 długi -> 2🥚 -> 1 dojrzała
    10.2020 krótki z primingiem estrog. -> 6🥚-> 1 dojrzała -> 1 IMSI z zamrożonymi 🥚 -> 10.2020 ET 8b ☹️, 11.2020 FET 8b ❄️ ☹️

    2021 -> AP Dr Paliga❤️Metformina, Inozytol, DHEA, Ubichinol, ACC, diag. immuno (Dr Sydor)
    6.2021 -> 2. histero (usunięte zrosty)
    11.2021 ->krótki po primingu testost. i estrog. -> 9🥚-> 7 dojrzałych -> 2 IMSI -> 3 blastki, 2❄️

    11.2011 ET 2AA❤️
    5dpt beta 11,63 ❤️
    20dpt GS+YS
    7t3d 1,18 cm, FHR❤️147/min
    NIFTY zdrowy synuś 💙
    11.08.2022 zostałam mamą 🥰🥰🥰

    11.2023 3. histero (usunięte zrosty), CD138 (-)

    03.2024 FET 6AB❄️☹️

    11.10.2024 FET 3BB❄️(immunolog-Prograf)
    5dpt 13,2 ❤️
  • Braknicku Przyjaciółka
    Postów: 172 39

    Wysłany: 17 października, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agulek24 wrote:
    Jasne 🙂

    Ja przeszkoilam męża, patrzył na zastrzyk w zabiegówce w AP, a potem już poszło...
    Ale też mam Agolutin codziennie teraz.
    Ja tak bardzo nie chce tego agolutinu :( ale zobaczymy jak jutro progesteron. Papaweryne mam przez 3 dni to podejdę do przychodni tylko właśnie się zastanawiałam bo w teorii 12 godzin powinno być przerwy

  • ZAJĄCZEK94 Autorytet
    Postów: 2608 2667

    Wysłany: 17 października, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Braknicku wrote:
    Dziewczyny zapomniałam zapytać na transferze: czy jeśli miałam zastrzyk z papaweryny o 11.00 to czy mogę kolejny mieć przed 18? (Tak otwarta jest przychodnia) czy muszę czekać chociaż te 10 godzin?

    Ja zawsze brałam zastrzyk o 9 a później po 18 a w dniu transferu zribilam tak jak ty, też jakoś koło 11 wzięłam pierwszy zastrzyk a kolejny w okolicach 18. Mi nikt nie mówił że ma byc 12 h odstępu. Nie się nie dzialo.

    Starania od 2021 roku.
    2021-2023 6 stymulacji, w tym 2 ET (beta <2,30).
    I transfer AZ (Reprofit Ostrava) 03.2024 Beta <2,30 (encorton + accofil)
    II transfer AZ (Reprofit Ostrava) 12.07.2024 (immunoglobuliny, encorton, accofil)
    7dpt - beta 78, próg 22,78 ng/ml.
    10dpt - beta 411,80, próg 24,40 ng/ml.
    13dpt - beta 1757,80, próg 20,57 ng/ml.
    15dpt - beta 3373,65, I USG - jest pęcherzyk ciążowy 3,7mm (IP - plamienia).
    21dpt - II USG (plamienia - krwiaczki) - jest pęcherzyk żółtkowy z zarodkiem 🥰
    25dpt - III USG (plamienia) - jest ❤️
    7+5 - CRL 1,58 cm🥰
    9+2 - próg 46,97 ng/ml beta 213368,80.
    I prenatalne (11+6) USG ok, preeklampsja 1:39, hipotrofia 1:276 🙄
    12+1- CRL 6 cm, 167 ud/min, szyjka 4 cm 😊
    16+1 - 162 g dziewczynki 🥰, 146 ud/min, szyjka 4,5 cm 😊

    preg.png
  • Braknicku Przyjaciółka
    Postów: 172 39

    Wysłany: 17 października, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZAJĄCZEK94 wrote:
    Ja zawsze brałam zastrzyk o 9 a później po 18 a w dniu transferu zribilam tak jak ty, też jakoś koło 11 wzięłam pierwszy zastrzyk a kolejny w okolicach 18. Mi nikt nie mówił że ma byc 12 h odstępu. Nie się nie dzialo.
    Dziękuję dziewczyny :) nie chce mi się jechać do centrum zastrzyków po nocy :D więc wygodniej do przychodni :) Zajączek, a Ty już w ciąży?! Umknęło mi to, patrzę teraz na nick i skojarzyłam Cię z zeszłego roku. Ale się cieszę, że się udało :)

    ZAJĄCZEK94 lubi tę wiadomość

  • invi pau Koleżanka
    Postów: 126 19

    Wysłany: 17 października, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jak po transferach ? Jakie zalecenia ? Jak się czujecie ? ☺️

    Ula.p
  • Yahu Autorytet
    Postów: 504 1299

    Wysłany: 17 października, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My właśnie wyszliśmy, sprawnie poszło 🙂

    malina999, Lusiaa22, Idia90, MikiFiki, Lola93, Karolaa88 lubią tę wiadomość

    Starania od 09.20
    05.21 GynCentrum→ 03.23 Angelius Katowice

    Ona
    →92', AMH 3,58 (07.21)→ 3,15 (04.22)→1,65 (08.23),
    ❌ V R2 - hetero / MTHFR-hetero / PAI-1 homo / dominacja estrogenowa / BIRADS-3 (02.2024) → BIRADS-2 (08.2024)
    ✔️ kariotyp / V Leiden / protrombina

    On
    → 89',
    ❌ azoospermia (06.21)😭 / kolejne badania - kryptozoospermia 😪 / ŻPN I st. → laparoskopia 05.22 (brak poprawy)
    ✔️ genetyka / kariotyp / hormony

    Plan i realizacja:
    → 06.23 histero
    → 09.23 I PICSI → 8🥚→7xMII→ 2❄️(5 doba)✔️
    → transfer odroczony (ryzyko OHSS)❌
    → 10.23 USG → polip 😪 ❌
    → 11.23 histero → przerośnięte endo ❌
    → od 03.24 dietoterpia + suple
    →17.10.24 - I FET: encorton 10 (1x1), Besins 200 (3x1), Neoparin 0,4, Acard 75
    → HCG❓⌛
    Losie bądź łaskawy 🙏
  • Braknicku Przyjaciółka
    Postów: 172 39

    Wysłany: 17 października, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    invi pau wrote:
    Dziewczyny jak po transferach ? Jakie zalecenia ? Jak się czujecie ? ☺️
    Z zaleceń dieta bezglutenowa tylko :) wszystko ok :) a jak u Ciebie?

  • aleo_ Autorytet
    Postów: 742 663

    Wysłany: 17 października, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, ja też do dr się dostałam z tej listy, której nie ma:D zawsze po wizycie byłam pytać, czy coś się nie zwolniło i żeby miały na uwadze, że jestem gotowa dojechać w tym samym dniu, żeby sobie gdzieś tam odnotowały. No chyba miałam już tak żałosną minę, że miały mnie dość :D
    Chwilę wcześniej udało mi się złapać termin w październiku na marzec, podczas zapisów i też polecam żeby jechać tam osobiście-telefon panie miały czerwony, więc pewnie bym się nie dodzwoniła. Ale, tak jak napisałam, finalnie w grudniu zadzwonili(akurat byłam jakoś parę dni po wizycie, gdzie okazało się, że przesuwamy z dotychczasową doktor stymulację, bo zrobiła się torbiel i oczywiście znowu męczyłam panie w rejestracji), że zwolnił się termin i czy chce przyjechać:D

    age.png

    Starania od 2020
    Hormony ok, endometrioza I stopnia, IO, kariotypy ok, kir BX, On - ok
    10.2021 I IVF, krótki protokół pobrano 5 komórek, 4 się zapłodniły, 3 zarodki
    10.2021 ET - beta 0;
    01.2022 FET - beta 0;
    03.2022 FET - beta 0;
    07.2022 histerolaparoskopia - prawy jajowód niedrożny, endometrioza I stopnia, stan zapalny endometrium
    10.2022 II IVF, długi protokół: pobrano 4 komórki, 3 się zapłodniły, brak zarodków
    12.2022 zmiana lekarza, przygotowania do III IVF
    02.2023 naturals 🙀❤️
  • invi pau Koleżanka
    Postów: 126 19

    Wysłany: 17 października, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Braknicku wrote:
    Z zaleceń dieta bezglutenowa tylko :) wszystko ok :) a jak u Ciebie?

    O diecie nic nie mam. Mam tylko relanium na 5 dni i trzy dni papaweryny

    Ula.p
  • Braknicku Przyjaciółka
    Postów: 172 39

    Wysłany: 17 października, 16:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    invi pau wrote:
    O diecie nic nie mam. Mam tylko relanium na 5 dni i trzy dni papaweryny
    Też jesteś u dr MP?

  • invi pau Koleżanka
    Postów: 126 19

    Wysłany: 17 października, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Braknicku wrote:
    Też jesteś u dr MP?

    Tak :)

    Ula.p
  • Agula Autorytet
    Postów: 1103 980

    Wysłany: 17 października, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli chodzi o zastrzyki papaweryny to ja nawet w sobotę robiłam także że jechałam do AP rano ok 7-8 i na następny przed 14. Pytałam MP czy tak mogę jak nie ogarnę żadnej weekendowej opieki i powiedziała, że nie ma problemu.

    33l.
    11.2016 💔 9tc
    06.2020 cp - prawa strona. Laparoskopia (usunięcie jajowodu)
    12.2020 cp lewa strona. Leczenie metotreksatem.
    11.2021 cp - lewa strona. Usunięty jajowód.

    CD138 ✅ brak stanu zapalnego
    Diagnostyka immuno ✅ OK

    Procedura I 04.2024 - protokół krótki 💉

    16.04 - punkcja 🤞❤️ pobrano 15 🥚 zapłodnionych 9, - 3 zarodki

    19.04 transfer ET z 3 doby
    ⛔ 05.2024 Ciąża pozamaciczna rogowa. Laparoskopia.

    08.2024 scratching endometrium
    06.09.2024 FET cykl sztuczny 4AB
    7dpt beta <2.30❌

    04.10.2024 FET cykl naturalny 4BB
    7dpt beta <2.30 ❌

    Koniec pierwszej procedury.

    Procedura II 10.2024 - ⏳


    Angelius Provita M.P. ❤️
  • Braknicku Przyjaciółka
    Postów: 172 39

    Wysłany: 17 października, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja po prostu zapytałam czy mogę żyć normalnie, tzn mam l4 wiadomo ale czy mogę gdzieś wyjść itd, ostatnio po transferach leżałam plackiem i nic z tego nie było i powiedziała o tej diecie ale ja mam IO

  • Agula Autorytet
    Postów: 1103 980

    Wysłany: 17 października, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lusiaa22 wrote:
    Agula robiłam teraz porządki z lekami jak będziesz potrzebować Neoparin 40 mg po punkcji to pisz do mnie śmiało oddam ci za darmo 🤗😘 wezmę ino za kuriera
    Dzięki Kochana ale mam zapas, poza tym też dostaję na zniżkę więc płacę grosze 🙂

    Tobie się nie przyda jeszcze po transferach?

    33l.
    11.2016 💔 9tc
    06.2020 cp - prawa strona. Laparoskopia (usunięcie jajowodu)
    12.2020 cp lewa strona. Leczenie metotreksatem.
    11.2021 cp - lewa strona. Usunięty jajowód.

    CD138 ✅ brak stanu zapalnego
    Diagnostyka immuno ✅ OK

    Procedura I 04.2024 - protokół krótki 💉

    16.04 - punkcja 🤞❤️ pobrano 15 🥚 zapłodnionych 9, - 3 zarodki

    19.04 transfer ET z 3 doby
    ⛔ 05.2024 Ciąża pozamaciczna rogowa. Laparoskopia.

    08.2024 scratching endometrium
    06.09.2024 FET cykl sztuczny 4AB
    7dpt beta <2.30❌

    04.10.2024 FET cykl naturalny 4BB
    7dpt beta <2.30 ❌

    Koniec pierwszej procedury.

    Procedura II 10.2024 - ⏳


    Angelius Provita M.P. ❤️
‹‹ 4668 4669 4670 4671 4672 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ