X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Angelius Provita- Katowice
Odpowiedz

Angelius Provita- Katowice

Oceń ten wątek:
  • czar-nula Autorytet
    Postów: 796 493

    Wysłany: 2 listopada 2018, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny :)
    Nie jestem w stanie Was nadrobić, widziałam tylko, że Frelci się nie udało, przykro mi :(
    Chciałam Wam coś opowiedzieć, ale nie chcę tutaj nic absolutnie sugerować i przypuszczać. Podczas pobytu w szpitalu miałam konsultację z docentem, który przeprowadzał jedno z pierwszych in vitro na Śląsku. Działo się to bardzo dawno temu, później z jego zespołu lekarzy powstała Provita. Czyli można powiedzieć, że to takie jego dziecko, mimo iż obecnie tam nie pracuje. Jest to człowiek ok. 60 letni obecnie przeprowadza audyty w śląskich klinikach. Jak się dowiedział, że moja ciąża jest po ivf to zaczęłam z nim zgłębiać temat. Nie powiedział, która klinika jest najlepsza na Śląsku, jedynie, że Gyncentrum ma "bardzo dobry marketing" i świetne laboratorium embriologiczne, o Provicie nie powiedział nic. Nasunęła mi się myśl, że ostatnio poruszałyście temat, że w Provicie jest mało zarodków z 5 doby...
    Ja leczyłam się w Gyncentrum i moja Kruszynka w 3 dobie była 8B czyli nie najlepiej, podano mi jąw 5 dobie i jest na świecie. Piękna i zdrowa :)
    Może to przypadek z tymi zarodkami w Provicie, same oceńcie :)
    Pozdrawiam :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 listopada 2018, 13:43

    4 lata walki, 3 nieudane transfery
    leczenie immuno JP i...
    crio 7dpt 58,78 9dpt 104,23 12dpt 540,27 :)
    tb73e6yd8jub8trg.png
    2019 naturalsik :)
    w5wqroeqgd7aoonm.png
  • Szapiro Autorytet
    Postów: 799 365

    Wysłany: 2 listopada 2018, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czar-nula wrote:
    Cześć Dziewczyny :)
    Nie jestem w stanie Was nadrobić, widziałam tylko, że Frelci się nie udało, przykro mi :(
    Chciałam Wam coś opowiedzieć, ale nie chcę tutaj nic absolutnie sugerować i przypuszczać. Podczas pobytu w szpitalu miałam konsultację z docentem, który przeprowadzał jedno z pierwszych in vitro na Śląsku. Działo się to bardzo dawno temu, później z jego zespołu lekarzy powstała Provita. Czyli można powiedzieć, że to takie jego dziecko, mimo iż obecnie tam nie pracuje. Jest to człowiek ok. 60 letni obecnie przeprowadza audyty w śląskich klinikach. Jak się dowiedział, że moja ciąża jest po ivf to zaczęłam z nim zgłębiać temat. Nie powiedział, która klinika jest najlepsza na Śląsku, jedynie, że Gyncentrum ma "bardzo dobry marketing" i świetne laboratorium embriologiczne, o Provicie nie powiedział nic. Nasunęła mi się myśl, że ostatnio poruszałyście temat, że w Provicie jest mało zarodków z 5 doby...
    Ja leczyłam się w Gyncentrum i moja Kruszynka w 3 dobie była 8B czyli nie najlepiej, podano mi jąw 5 dobie i jest na świecie. Piękna i zdrowa :)
    Może to przypadek z tymi zarodkami w Provicie, same oceńcie :)
    Pozdrawiam :)
    Leczylam sie w Antrum u docenta H..no cóż ludzie od niego odeszli i stworzyli mu konkurencję ..sam tak mówił wiec chyba och nie lubi za bardzo.

    Bejzi lubi tę wiadomość

    Szs
  • Kijuki Przyjaciółka
    Postów: 98 145

    Wysłany: 2 listopada 2018, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarnula, ilu ludzi tyle opinii. Ja mam w angeliusie kilka zarodków zamrożonych w 5 dobie, a jeden mam nadzieje na dniach wyda swój pierwszy krzyk. Dodam tylko, ze mam endometriozę IV st.
    Leczenie niepłodności wymaga wielkiej pokory, a brak zaufania do embriologow czy lekarzy na pewno nikomu w niczym nie pomoże.
    Dr o ktorym piszesz tak jak napisała Szapiro sam prowadzi klinikę leczenia niepłodności, wiec trudno tutaj liczyć na obiektywizm.

    Bejzi lubi tę wiadomość

  • Bejzi Autorytet
    Postów: 1153 1102

    Wysłany: 2 listopada 2018, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Także i nie mnie oceniać, ja przyglądam się Provicie z perspektywy roku z pozycji osoby "przymierzającej się" do ivf, więc analizuję Wasze historie, wyniki, mam jakiś punkt odniesienia.

    Wydaje mi się, że każda historia jest inna, akurat tak się złożyło, że kilka dziewczyn pod rząd nie miało blastocyst, ale nie wiemy ile w międzyczasie było par z sukcesami na tym polu. Prawda jest taka, że każda z nas trafia do kliniki bo nie mogła zajść, więc problem był/jest. Nie ma zatem co liczyć, że każda z nas będzie miała w zanadrzu kilka zarodków (bo właśnie dlatego ciąży do tej pory nie było?)
    Ale ja powtórzę za dr P., że każdy cykl jest inny, każdy może przynieść inny wynik stymulacji - najlepszy przykład Frelci, która ma 2 blastocysty ładnej klasy, wcześniej nie dotrwały, zresztą ostatnio sporo zarodków tu dziewczyny mają.

    08.01.2020 r. na Ziemi pojawi(ł) się Cud! 😊
  • czar-nula Autorytet
    Postów: 796 493

    Wysłany: 2 listopada 2018, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tylko wiecie on absolutnie nie powiedział nic złego o żadnej klinice. Powiedział tylko dobre słowo o laboratorium w gync i to tyle. Reszta to moja interpretacja. Nawiasem strasznie dziwaczny lekarz.

    4 lata walki, 3 nieudane transfery
    leczenie immuno JP i...
    crio 7dpt 58,78 9dpt 104,23 12dpt 540,27 :)
    tb73e6yd8jub8trg.png
    2019 naturalsik :)
    w5wqroeqgd7aoonm.png
  • Kijuki Przyjaciółka
    Postów: 98 145

    Wysłany: 2 listopada 2018, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesz co, ja tak przekornie „bronię” angeliusa, bo wiem co mi pomogło - zaufanie. Gdybym im nie ufała droga byłaby emocjonalnie trudniejsza.
    Wiem, ze każda z nas wybiera swoją drogę, ale mi np. Było duzo łatwiej nie pisać, nie mowić o procedurze nikomu... wiedział maz. Tak byłoby mi łatwiej znieść porażkę, a na sukces absolutnie sie nie nastawiałam.
    Tak czy inaczej zanim zrobiłam test to wiedziałam ze jestem w ciąży, bo aplikując luteinę czułam, ze szyjka jest taka inna, rozpulchniona... i nie myliłam sie ;)

    Czarnula, jak życie z niemowlakiem? :) mnie od cc dzieli 11 dni... i nie potrafię sobie wyobrazić zmiany ktora nas czeka...

    Bejzi, madwitka, KateHawke lubią tę wiadomość

  • karolcia35 Autorytet
    Postów: 4915 4004

    Wysłany: 2 listopada 2018, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam porównanie jednej i drugiej kliniki. Nie mamy wglądu w laboratorium i je będę o tym dyskutować, kto jest lepszy.
    Natomiast mogę porównać podejście do pacjenta, jakość wizyt itp itd. Dla mnie zdecydowanie lepiej wypada angelius. Nieraz już pisałam o 3 min wizytach w Gync, ciągnięcie lekarza za język na nurtujące mnie pytania, może nie chce mu się w kółko tłumaczyć ale ja lekarzem nie jestem i podstawowa wiedza mi się należy bo zostawiam tam sporą kasę.
    W angeliusie u kogo bym nie była na wizycie to żadnego ciśnienia nie było i chęci zakończenia wizyty jak najszybciej i następny.
    I to nie jest tak ze chwalimy tam gdzie Sue udalo. Mnie się nigdzie nie udało a polecam provite kto mnie pyta :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 listopada 2018, 15:09

    AMH 0,54
    10.2014 IMSI 2 zarodki :( beta <0,1
    05.2015 brak oocytów
    03.2016 brak oocytów
    08.2016 IMSI 1 zarodek, ciąża pozamaciczna :(
    02.2017 IMSI 2 zarodki :( beta <0,1
    mlr 0%, I seria szczepień mlr 38% :)
    10.2017 IMSI 3 zarodki 01.2018 crio :( 03.2018 crio :( 09.2018 crio :(
    12.2018 IMSI 2 zarodki 2-dniowe 4b i 5b w oczekiwaniu na crio...
    NK 16,5%
    07.2019 crio 4b, 12 dpt - 99,8; 13 dpt - 185,6; 15 dpt - 825,6; 17 dpt - 2509; 21 dpt - 4942 :( ciąża ektopowa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 listopada 2018, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie 2 dzień dosłowna powódź.. Nie jestem w stanie wyjść z domu, bo zaraz mam mokre gacie. Dobrze że mam L4 a zaraz weekend. Do poniedziałku będzie już ok prawda..?

  • NieJa Autorytet
    Postów: 449 196

    Wysłany: 2 listopada 2018, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też zaczęłam w klinice w Bytomiu, za namową mojej cioci, która ma 30 letnie już dziecko dzięki in vitro i docentowi.

    czar-nula lubi tę wiadomość

    26.12.2013- ciąża naturalna [*] 13 tc
    Lipiec 2015 - Niedoczynność tarczycy (lekka)
    Październik - Laparoskopia + Histeroskopia (niewielkie ogniska endometriozy)
    Luty 2017 - HSG (pełna drożność)
    19.08.2017 - 1sze ICSI (ciąża biochemiczna)
    18.12.2017- Endo scratch
    12.01.2018- Kriotransfer ❄️❄️ :-(
    08.06.2018-histeroskopia + hegarowanie szyjki m
    18.07.2018-Kriotransfer :-(
    13.11.2018- PICSI 8A :-(
    04.09.2020- Kriotransfer :-(
  • Yummymummy Autorytet
    Postów: 700 935

    Wysłany: 2 listopada 2018, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frelcia... odczaruj najpierw ‚stopke’ ... Za bardzo kraczesz w czarnych barwach. Wierze w sile przyciągania, dobre myśli a nie na odwrót... poza tym , dlaczego masz opis w stopce, ze drugie picsi nieudane?! Nieudane byłoby , gdyby nie było ani jednego zarodka!!!!!!!!!!! wiec... nieudany był I transfer, przed Tobą jeszcze jedno lub dwa crio w zależności od decyzji... zmień myśli i nastawienie.

    didik34, NieJa, Bejzi, sAnsa_28, KateHawke, Quczi, bbeczka91 lubią tę wiadomość

    Angelius
    IMSI kwiecień 2012- 3 zarodki
    Maj 2012-I-crio,2x8AA,beta:11dpt-267, córeczka ❤️ I.2013
    Marzec 2018-II-crio,1xblasto,beta:10dpt-261, synuś ❤️ XI.2018
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 listopada 2018, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ok.

  • czar-nula Autorytet
    Postów: 796 493

    Wysłany: 2 listopada 2018, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kijuki wrote:
    Wiesz co, ja tak przekornie „bronię” angeliusa, bo wiem co mi pomogło - zaufanie. Gdybym im nie ufała droga byłaby emocjonalnie trudniejsza.
    Wiem, ze każda z nas wybiera swoją drogę, ale mi np. Było duzo łatwiej nie pisać, nie mowić o procedurze nikomu... wiedział maz. Tak byłoby mi łatwiej znieść porażkę, a na sukces absolutnie sie nie nastawiałam.
    Tak czy inaczej zanim zrobiłam test to wiedziałam ze jestem w ciąży, bo aplikując luteinę czułam, ze szyjka jest taka inna, rozpulchniona... i nie myliłam sie ;)

    Czarnula, jak życie z niemowlakiem? :) mnie od cc dzieli 11 dni... i nie potrafię sobie wyobrazić zmiany ktora nas czeka...
    Dla mnie życie z Małą jest cudowne i relacje z mężem zupełnie inne :) tyle spokoju miłości i ciepła ahh:) póki co Malutka je i śpi więc mamy czas dla siebie. Każdemu polecam cc, najgorsze pierwsze 3 dni a później już prawie nic nie doskwiera. Gorzej z emocjami przed.. że to już za chwilę za minutę, sekundę.. rozumiem że przy sn nie ma czasu żeby o tym myśleć jak boli ;) kosmos po prostu i każdej z Was tego bardzo życzę!

    karolcia35, njut, Quczi, Heidi Di, Bieroneczka3030, Bejzi, Kijuki, srebrzysta, didik34, NieJa, KateHawke, Yummymummy lubią tę wiadomość

    4 lata walki, 3 nieudane transfery
    leczenie immuno JP i...
    crio 7dpt 58,78 9dpt 104,23 12dpt 540,27 :)
    tb73e6yd8jub8trg.png
    2019 naturalsik :)
    w5wqroeqgd7aoonm.png
  • Quczi Autorytet
    Postów: 486 725

    Wysłany: 2 listopada 2018, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czar-nula ja to miałam dwa dni bolu i też polecam cc. Matko muszę zmienić stopkę bo nadal jestem w ciazy haha. Dopadł cię baby bluess??

    Bejzi, Kijuki, czar-nula lubią tę wiadomość

    bl9ch371t8hhoupo.png
    8lat starań, zmiana lekarza prowadzącego
    Serafin Clinic skierowanie na in vitro
    Provita in vitro pierwsza próba udana, ciąża mnoga - dr Serafin
    Ciaza bliźniacza bez problemów
  • Kijuki Przyjaciółka
    Postów: 98 145

    Wysłany: 2 listopada 2018, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarnula ciesze sie, ze tak piszesz ;)
    I dziekuje Wam za info nt. Cc. Byłam jakiś czas temu na porodówce ze skierowaniem do cc i widząc rodzące dziewczyny chciałam stamtąd uciekać ;)

  • Quczi Autorytet
    Postów: 486 725

    Wysłany: 2 listopada 2018, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kciuki nic strasznego
    Gdzie chcesz rodzić??? :)

    bl9ch371t8hhoupo.png
    8lat starań, zmiana lekarza prowadzącego
    Serafin Clinic skierowanie na in vitro
    Provita in vitro pierwsza próba udana, ciąża mnoga - dr Serafin
    Ciaza bliźniacza bez problemów
  • Kijuki Przyjaciółka
    Postów: 98 145

    Wysłany: 2 listopada 2018, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chorzow...

    Quczi lubi tę wiadomość

  • czar-nula Autorytet
    Postów: 796 493

    Wysłany: 2 listopada 2018, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Quczi wrote:
    Czar-nula ja to miałam dwa dni bolu i też polecam cc. Matko muszę zmienić stopkę bo nadal jestem w ciazy haha. Dopadł cię baby bluess??
    Powiem Ci że zaczęło mnie chytac jak karmiłam piersią.. opieka nad Małą zaczynała mi się kojarzyć tylko z bólem, mam tak wrażliwe brodawki że wyłam z bólu, Mała wyła bo wisiała po 2.5h na cycku i ciągle glodna, mąż nie wiedział co robić, ja wściekła i obalała jeden wielki chaos. Teraz jesteśmy na butelce i wszyscy szczęśliwi. Nic mnie tak nie bolało po porodzie jak cycki.

    Quczi lubi tę wiadomość

    4 lata walki, 3 nieudane transfery
    leczenie immuno JP i...
    crio 7dpt 58,78 9dpt 104,23 12dpt 540,27 :)
    tb73e6yd8jub8trg.png
    2019 naturalsik :)
    w5wqroeqgd7aoonm.png
  • ania609 Autorytet
    Postów: 1346 517

    Wysłany: 2 listopada 2018, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam pytanie pierwszy raz pękły mi same pęcherzyki na USG bylo widoczne ciałko żółte czy to już za późno na starania? :(

    oar8dqk3h868txgg.png
  • Szapiro Autorytet
    Postów: 799 365

    Wysłany: 2 listopada 2018, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ania609 wrote:
    Dziewczyny mam pytanie pierwszy raz pękły mi same pęcherzyki na USG bylo widoczne ciałko żółte czy to już za późno na starania? :(
    Nie za późno jesli pękło do 24h wcześniej

    Szs
  • ania609 Autorytet
    Postów: 1346 517

    Wysłany: 2 listopada 2018, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szapiro wrote:
    Nie za późno jesli pękło do 24h wcześniej
    Nie wiem ciężko stwierdzić P. Marta powiedzisla że mamy się starać tylko żałuję że wcześniej nie wspolzylismy czekaliśmy aż dam sobie zastrzyk na pęknięcie a tu taka lipa :(

    oar8dqk3h868txgg.png
‹‹ 727 728 729 730 731 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ