X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Angelius Provita- Katowice
Odpowiedz

Angelius Provita- Katowice

Oceń ten wątek:
  • lipcowka86 Autorytet
    Postów: 2979 2034

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam prośbę do Dziewczyn, u których problemem jest słabe nasienie (HBA i fragmentacja), napiszcie mi proszę jakie macie wyniki i jakie zastosowano u Was rozwiązania.

    Ptaszyna plamienie jest akurat dobrym objawem ;)

    qdkk6iye60nsfj4p.png
  • h_anulka Autorytet
    Postów: 534 249

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    njut wrote:
    Łuszczyca nie przeszkadza ale jeśli wyjdzie problem immuno to trudniej go leczyć przez łuszczycę :/
    Ale z tego co wiem zarówno łuszczyca jak i endometrioza świadczą o zaburzeniach immunologicznych... Mojej siostrze przez okres ciąży choroba się wycofała..

    starania od 05.2015
    niepłodność wtórna idio(pa)tyczna
    zrz6wn15zl9q17rl.png
    f2wlio4pqs48cql0.png
  • Vaina Autorytet
    Postów: 2029 1760

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lipcowka86 wrote:
    Mam prośbę do Dziewczyn, u których problemem jest słabe nasienie (HBA i fragmentacja), napiszcie mi proszę jakie macie wyniki i jakie zastosowano u Was rozwiązania.

    Ptaszyna plamienie jest akurat dobrym objawem ;)
    u nas morfolofia 1-2% i HBA 50%, fragmentacja akurat ok -pICSI pomogło :)

    06.2016 I IMSI -> 03.2017 nasz urwis jest już z nami <3 :)
    12.2018 -pICSI -> 08.2019 nasz drugi urwis jest z nami <3
  • lipcowka86 Autorytet
    Postów: 2979 2034

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vaina wrote:
    u nas morfolofia 1-2% i HBA 50%, fragmentacja akurat ok -pICSI pomogło :)

    Poza PICSI mieliście jakieś dodatkowe filtrowanie??

    qdkk6iye60nsfj4p.png
  • Vaina Autorytet
    Postów: 2029 1760

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lipcowka86 wrote:
    Poza PICSI mieliście jakieś dodatkowe filtrowanie??
    Nie, nawet nie wiem o czym mówisz

    06.2016 I IMSI -> 03.2017 nasz urwis jest już z nami <3 :)
    12.2018 -pICSI -> 08.2019 nasz drugi urwis jest z nami <3
  • bz10 Autorytet
    Postów: 1693 1683

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie oprócz endometriozy zapalenie tarczycy, aTpo mam ponad 700.

    5 lat starań, niedoczynność tarczycy, hashimoto, wysoka prolaktyna, endometrioza IIst.13.XI transfer 2BB :-(, 04.II crio 2AB :-( , crio 04.04, 5dpt-23,2; 7dpt-70; 9dpt-209; 19dpt- 6194; 26dpt ❤️ :-) l22n4z17e4pubq4y.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    njut wrote:
    A łuszczycę masz zdiagnozowaną czy to tylko podejrzenia?
    Ptaszku poważnie myślisz o immuno? Może lepiej tą kasę przeznaczyć dla adoptusia ;) Choć ja myślę, że będziecie mieć swoje :)
    Tak, zdiagnozowana. Mam zajete glownie miejsca intymne.
    Nie Kochana, to pierwsza i ostatnia nasza procedura. Nie bedzie kolejnej. Po prostu glosno mysle, czy mogloby miec to jakis zwiazek ze soba;)
    Jutro beta ale powiem Wam, ze czuje sie identycznie jak ostatnio i nie napawa mnie to optymizmem. Nic a nic..

  • njut Autorytet
    Postów: 4864 2361

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lipcowka86 wrote:
    Poza PICSI mieliście jakieś dodatkowe filtrowanie??
    Separacja magnetyczna jest przy podwyższonym FDNA.

    STARANIA ZAKOŃCZONE BEZ SKUTKU
    3 poronienia naturalnych ciąż: 2011 5+6tc, 2013 7+1tc, 2019 8+2tc i 1CB po CT
    2 IVF > 11 zarodków > 2013 8A+8A, 8A+6B, 2015 8B, 2018 3BC, 2019 3BB, 3AB (CB, beta max 17,18), 2020 4AB, 8A... czeka 8A, ❄️
    A1298C hetero, PAI-1 4G/5G hetero, APA +, endometrioza II (zatoki), KIR AA, NK 21% > 17% > 15%, aktywność NK 58,9%, MLR 0% > szczepienia mężem > 0% mąż, 0% dawcy > 4 mc > 0% mąż, 33,6% dawcy > szczepienia pulowane > 91,2% mąż, 0% dawcy > 4cs CB, 5cs poronienie 8+2tc > 45,3% mąż, 55,5% dawcy > 7 mc > immunosupresja > cdn
    on: FDNA 22%, HLA-C C1
    moja historia leczenia
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lipcowka86 wrote:
    Mam prośbę do Dziewczyn, u których problemem jest słabe nasienie (HBA i fragmentacja), napiszcie mi proszę jakie macie wyniki i jakie zastosowano u Was rozwiązania.

    Ptaszyna plamienie jest akurat dobrym objawem ;)
    Nie mam plamienia- Poziomka ma ;)

    U nas jest fatalne HBA i morfologia i pani dr powiedziala, ze tylko in vitro i picsi. 1 transfer nieudany, 2gi dowiem sie jutro :/

  • njut Autorytet
    Postów: 4864 2361

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ptaszyna wrote:
    Tak, zdiagnozowana. Mam zajete glownie miejsca intymne.
    Nie Kochana, to pierwsza i ostatnia nasza procedura. Nie bedzie kolejnej. Po prostu glosno mysle, czy mogloby miec to jakis zwiazek ze soba;)
    Jutro beta ale powiem Wam, ze czuje sie identycznie jak ostatnio i nie napawa mnie to optymizmem. Nic a nic..
    Jest szansa na pozytywna6 betę i macie jeszcze 1 zarodek... szanse są i to duże :)

    Ptaszyna lubi tę wiadomość

    STARANIA ZAKOŃCZONE BEZ SKUTKU
    3 poronienia naturalnych ciąż: 2011 5+6tc, 2013 7+1tc, 2019 8+2tc i 1CB po CT
    2 IVF > 11 zarodków > 2013 8A+8A, 8A+6B, 2015 8B, 2018 3BC, 2019 3BB, 3AB (CB, beta max 17,18), 2020 4AB, 8A... czeka 8A, ❄️
    A1298C hetero, PAI-1 4G/5G hetero, APA +, endometrioza II (zatoki), KIR AA, NK 21% > 17% > 15%, aktywność NK 58,9%, MLR 0% > szczepienia mężem > 0% mąż, 0% dawcy > 4 mc > 0% mąż, 33,6% dawcy > szczepienia pulowane > 91,2% mąż, 0% dawcy > 4cs CB, 5cs poronienie 8+2tc > 45,3% mąż, 55,5% dawcy > 7 mc > immunosupresja > cdn
    on: FDNA 22%, HLA-C C1
    moja historia leczenia
  • Poziomka25 Autorytet
    Postów: 1329 559

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 września 2020, 17:44

    3xPICSI
    5xcrio :(
    2xcb :(
    2x6tydz [*]
    Immunosupresja, szczepienia...

    Udało się.
    10.2021 urodziłam swój wyczekany pierwszy Skarb ❤️

    Ciaza naturalna.
    09.2023 urodziłam swój drugi Skarb ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wlasnie o to mi chodzi- luszczyca jest choroba autoimmunologiczna, od strony taty maja ja wszyscy. Dodatkowo bielactwo ktorego ja nie mam. Wiem, ze luszczyca nie jest przeciwskazaniem ale zastanawiam sie czy moze ona w jakis sposob sugerowac ze moze byc u mnie problem glebszej natury zwiazany z immunologia ktory np nie dopuszcza do zagniezdzania.
    Nie sprawdze tego, wiec teoretycznie ta wiedza do niczego mi sie nie przyda ale tak sobie to z ciekawosci rozkminiam...
    Byc moze jednak bedzie ciaza- jesli nie teraz to przy ostatnim zarodku, ale jesli nie to glowa mi podpowiada, ze moze i u mnie moze byc ten nieszczesny problem..

  • Poziomka25 Autorytet
    Postów: 1329 559

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 września 2020, 17:44

    3xPICSI
    5xcrio :(
    2xcb :(
    2x6tydz [*]
    Immunosupresja, szczepienia...

    Udało się.
    10.2021 urodziłam swój wyczekany pierwszy Skarb ❤️

    Ciaza naturalna.
    09.2023 urodziłam swój drugi Skarb ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poziomka25 wrote:
    Ptaszyna a czy to nie za wcześnie ? To ja też mogłabym jutro betę robić ??


    U nas też niskie hba 58 % stąd picsi. U męża reszta wyników w porządku.


    U mnie jajowody niedrożne i leży immunologia. ;)
    U mnie hba 18% :/
    Morfologia 1%

    Poziomko mialam podana 5 dniowa blastocyste i pani dr powiedziala, ze 5dpt beta powinna wynosic 5. Jesli wyniesie 1 to bede miec nadzieje. Jesli 0.1 to nie licze na cud.
    Przy 3 dniowym zarodku robilam bete 10dpt i przy wyniku 0.1 odstawilam juz leki.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    njut wrote:
    Jest szansa na pozytywna6 betę i macie jeszcze 1 zarodek... szanse są i to duże :)
    No trzeba wierzyc.. ;)
    Tak bym chciala, zeby juz zadzwonili z osrodka... Tak czekam...

  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poziomka25 wrote:
    Ale plamienia od 1 dpt chyba nie zapowiada niczego dobrego. Ale nie chce mi się już siać paniki. Dostałam od poniedziałku oprócz luteiny i duphastonu 3x2 ten prolutex. Widocznie dalej coś nie tak. Mialam kiedyś nadżerkę może znowu coś się porobiło ehs

    ale z tego co pisalas to nie plamisz krwia tylko masz wydzieline kawa z mlekiem?

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • h_anulka Autorytet
    Postów: 534 249

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ptaszyna wrote:
    Wlasnie o to mi chodzi- luszczyca jest choroba autoimmunologiczna, od strony taty maja ja wszyscy. Dodatkowo bielactwo ktorego ja nie mam. Wiem, ze luszczyca nie jest przeciwskazaniem ale zastanawiam sie czy moze ona w jakis sposob sugerowac ze moze byc u mnie problem glebszej natury zwiazany z immunologia ktory np nie dopuszcza do zagniezdzania.
    Nie sprawdze tego, wiec teoretycznie ta wiedza do niczego mi sie nie przyda ale tak sobie to z ciekawosci rozkminiam...
    Byc moze jednak bedzie ciaza- jesli nie teraz to przy ostatnim zarodku, ale jesli nie to glowa mi podpowiada, ze moze i u mnie moze byc ten nieszczesny problem..
    U mnie w rodzinie ma tylko moja siostra i kuzynka - u nikogo wczesniej się nie ujawniła..
    Gdyby nie była leczona to wiadomo, że moze powodować wystepowanie stanu zapalnego w organizmie.. Ale gdy jest pod kontrolą nie powinna aż tak mieszać, zwlaszcza ze Pani dr nie kazała Ci grzebać w immunologii z tego powodu..

    starania od 05.2015
    niepłodność wtórna idio(pa)tyczna
    zrz6wn15zl9q17rl.png
    f2wlio4pqs48cql0.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    h_anulka wrote:
    U mnie w rodzinie ma tylko moja siostra i kuzynka - u nikogo wczesniej się nie ujawniła..
    Gdyby nie była leczona to wiadomo, że moze powodować wystepowanie stanu zapalnego w organizmie.. Ale gdy jest pod kontrolą nie powinna aż tak mieszać, zwlaszcza ze Pani dr nie kazała Ci grzebać w immunologii z tego powodu..
    Pani dr nie jest raczej zwolennikiem sniupania w immunologii, a juz zwlaszcza przed ivf ;)
    U mnie jest ciagly stan zapalny. Nie umiem sie jej pozbyc, zwlaszcza teraz gdy musialam zaprzestac uzywania sterydow.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 stycznia 2019, 14:57

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poziomka25 wrote:
    Ale plamienia od 1 dpt chyba nie zapowiada niczego dobrego. Ale nie chce mi się już siać paniki. Dostałam od poniedziałku oprócz luteiny i duphastonu 3x2 ten prolutex. Widocznie dalej coś nie tak. Mialam kiedyś nadżerkę może znowu coś się porobiło ehs

    U mnie po transferze plamienie takie lekkie brązowawe pojawiło się na drugi dzień, dr Mańka mnie wtedy uspokoił i powiedział ze to lutinus może się przyklejac do szyjki i lekko ją podrażniać.

    My mieliśmy i morfologię i hba nie najlepsze i doktor powiedział, ze w tym przypadku PICSI omija problem.

  • Misia7 Przyjaciółka
    Postów: 278 41

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vaina wrote:
    u nas morfolofia 1-2% i HBA 50%, fragmentacja akurat ok -pICSI pomogło :)
    Mam do Ciebie pytanie czy przy 1 transferze z którego masz dziecko też podawali Ci zarodek 3 dniowy ? I czy 1 czy 2 ? :) wogole fajnie że jesteś taka optymistką :) zacznę brać z Ciebie przykład :p

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 stycznia 2019, 15:54

    Szapiro lubi tę wiadomość

    Misia7
‹‹ 955 956 957 958 959 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ