Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Artemida Olsztyn
Odpowiedz

Artemida Olsztyn

Oceń ten wątek:
  • asia-m-b Autorytet
    Postów: 1389 1627

    Wysłany: 30 listopada 2016, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny bo badanie prenatalne to nic innego jak usg :) mierzą wszystko dokładnie, powyżej 35rż jeszcze pappa z krwi. Ale każdy dobry lekarz może zrobić prenatalne ;)

    Ena dziękuję! u Janka wszystko dobrze ♥ kochane dziecko obróciło się główkowo, już nie będę stawać na głowie i robić mostków :)
    Doktorek mówił, że teraz to jeszcze mam nie rodzić ale a 3 czy 4 tygodnie to już spokojnie :D

    Asia08, Ali.G, nick nieaktualny, polopiryna, asiastokrota, Karcia lubią tę wiadomość

    Anielka & Antek ♥
    Aniołek ♥
    211xe6yduj4ncphs.png
    "Nie war­to uciekać przed nieunik­nionym, gdyż wcześniej czy później tra­fia się w miej­sce, gdzie nieunik­nione właśnie przy­było i cze­ka."

  • Makumba Autorytet
    Postów: 2037 1060

    Wysłany: 30 listopada 2016, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fionka wrote:
    Witam, przy badaniach prenatalnych jest robione szczegółowe usg, gdzie oceniana jest budowa płodu, przezierność karkowa, kość nosowa, przepływ na zastawce trójdzielnej, przepływy w przewodzie żylnym. Dodatkowo pobierana jest krew tzw. test PAPPA. Oba te czynniki wpływają na wyliczenie ryzyka wad chromosomywch (zespół Downa, Edwardsa i Patau).
    Ja z racji wieku zrobiłam te badania dodatkowo u DR. H w szpitalu Wojewódzkim. Zarówno u dr. W i u dr. H problem był ze zbadaniem przepływu żylnego DV, dodatkowo wyszło ryzyko na podstawie usg urodzenia dziecka z zespołem Downa 1:306. Robiłam dodatkowe badania i maleństwo urodziło się zdrowe.

    Fionka jakie to dodatkowe badania? Amniopunkcja??

    f2w3pc0znxygxlh3.png
  • ana1122 Autorytet
    Postów: 5997 2161

    Wysłany: 30 listopada 2016, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To Super wiadomosci. Już się nie mogę doczekac kiedy oficjalnie zostaniemy ciociami

    asia-m-b lubi tę wiadomość

    Ana, 3 lata i 3 m ⭐❤♥️
    relgx1hp1ifsvmul.png
    uwo943r8h41ahwui.png
    "A mimo to cuda się zdarzają tylko trzeba uwierzyć że I wam się uda"
    12.11-niech szczęście trwa;-)
  • ana1122 Autorytet
    Postów: 5997 2161

    Wysłany: 30 listopada 2016, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czuje dziś takie nagle klucie I za chwilę puszczanie po stronie prawego I lewego jajnika. czy któras tak miała?

    Ana, 3 lata i 3 m ⭐❤♥️
    relgx1hp1ifsvmul.png
    uwo943r8h41ahwui.png
    "A mimo to cuda się zdarzają tylko trzeba uwierzyć że I wam się uda"
    12.11-niech szczęście trwa;-)
  • Makumba Autorytet
    Postów: 2037 1060

    Wysłany: 30 listopada 2016, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No super, czyżby to będzie pierwszy dzieciaczek poza brzuszkiem mamusi na forum??

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 listopada 2016, 20:57

    f2w3pc0znxygxlh3.png
  • alexiss Koleżanka
    Postów: 44 16

    Wysłany: 30 listopada 2016, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ana to moze byc uczulenie na luteinę, moze skonsultuj to z lekarzem. Luteina najczęściej uczula :(

    Xissi
  • asia-m-b Autorytet
    Postów: 1389 1627

    Wysłany: 30 listopada 2016, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jeszcze Zapominajka rodziła tu od nas z wątku, ale się nie odzywała już tak od połowy ciąży..
    Jachu na wadze ma 2300 :D

    Ali.G lubi tę wiadomość

    Anielka & Antek ♥
    Aniołek ♥
    211xe6yduj4ncphs.png
    "Nie war­to uciekać przed nieunik­nionym, gdyż wcześniej czy później tra­fia się w miej­sce, gdzie nieunik­nione właśnie przy­było i cze­ka."

  • Makumba Autorytet
    Postów: 2037 1060

    Wysłany: 30 listopada 2016, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ojej, przysłowiowy chłop jak dąb :D ;-)

    asia-m-b lubi tę wiadomość

    f2w3pc0znxygxlh3.png
  • Fionka Ekspertka
    Postów: 229 178

    Wysłany: 30 listopada 2016, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Makumba wrote:
    Fionka jakie to dodatkowe badania? Amniopunkcja??

    Bałam się amniopunkcji,genetyk odradzała mi ją. Zdecydowałam się na test nifty. Od momentu badań prenatalnych w 12 tyg do testu nifty w 16 tyg. miałam najgorszy okres ciąży.

  • Fionka Ekspertka
    Postów: 229 178

    Wysłany: 30 listopada 2016, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zapominajka i ja jako jedne z pierwszych jechałyśmy na IVF (szybko rok minął).

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 listopada 2016, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nadziejka88 wrote:
    Ena tak bardzo bym chciała aby Twoje słowa sie spelnily.
    A jak u Ciebie? Cos przeczuwasz czy czekasz na betę?

    Raczej nastawiam się, że nic z tego nie będzie. Za dobrze się czuję ;-) Przy małej ciągnęło mnie w brzuchu,a tutaj może z kilka razy i tak słabo. Myślę, że dostałam za wcześnie Ovitrelle - pęcherzyk pękł, a komórka jeszcze nie dojrzała. A potem jeszcze jak na usg wyszło, że dwa pęcherzyki pękły to zaczęłam to wszystko rozkminiać i takie sobie puzzle ułożyłam. Zobaczymy... Nadal się łudzę...


    Malgos jak się teraz nie uda, to ja pewnie zacznę stymulację.

    Fionka to super, że dzidziol się urodził zdrowiuteńki. A ile teraz ma miesięcy?

  • Asia08 Autorytet
    Postów: 1450 915

    Wysłany: 30 listopada 2016, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ana, nie ma sie co meczyc. Ja tak kiedys mialam jak musialam przyjmowac przez dlugi czas dowcipnie luteine. Tez raz bylo lepiej, raz gorzej. Poszlam do gin i przepisala mi luteine podjezykowa. Teraz tez mam podjezykowo, bo dr P powiedzial ze on nie jest za stosowaniem w ciazy dowcipnych wlasnie ze wzglefu na infekcje.
    Zadzwon do lekarza tak jak dziewczyny pisza.

    "Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie."
    mhsvqps6knsjrcis.png
    06.04.2016 I iui :( 14.05.2016 II iui :( 21.06.2016 III iui :(
  • Fionka Ekspertka
    Postów: 229 178

    Wysłany: 30 listopada 2016, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ENA - już 3 miesiące

    Makumba lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 listopada 2016, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ana ja miałam takie bóle - w moim przypadku dobrze wróżyły. U ciebie to też na pewno dobry znak.

    Asia m-b - To rewelacja - niech jeszcze trochę maluszek poboksuje w brzuchu :-) A Ty Asia sn czy cc?

    asia-m-b lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 listopada 2016, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fionka wrote:
    ENA - już 3 miesiące
    Czyli czwarty trymestr za nim :-) Chłopczyk czy dziewczynka? Jak te pierwsze miesiące razem?

  • Asia08 Autorytet
    Postów: 1450 915

    Wysłany: 30 listopada 2016, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia m-b, ale super. Urodz 8 stycznia, w moje urodziny. ;)

    asia-m-b lubi tę wiadomość

    "Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie."
    mhsvqps6knsjrcis.png
    06.04.2016 I iui :( 14.05.2016 II iui :( 21.06.2016 III iui :(
  • Makumba Autorytet
    Postów: 2037 1060

    Wysłany: 30 listopada 2016, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fionka wrote:
    Bałam się amniopunkcji,genetyk odradzała mi ją. Zdecydowałam się na test nifty. Od momentu badań prenatalnych w 12 tyg do testu nifty w 16 tyg. miałam najgorszy okres ciąży.

    Przykro mi.

    f2w3pc0znxygxlh3.png
  • ana1122 Autorytet
    Postów: 5997 2161

    Wysłany: 30 listopada 2016, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W sobotę mam lekarza więc raczej wytrzymam do soboty

    malgos741 lubi tę wiadomość

    Ana, 3 lata i 3 m ⭐❤♥️
    relgx1hp1ifsvmul.png
    uwo943r8h41ahwui.png
    "A mimo to cuda się zdarzają tylko trzeba uwierzyć że I wam się uda"
    12.11-niech szczęście trwa;-)
  • Makumba Autorytet
    Postów: 2037 1060

    Wysłany: 30 listopada 2016, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie, jak dzieciaczek? 3 miesiące to malutek.

    f2w3pc0znxygxlh3.png
  • ona84 Autorytet
    Postów: 2714 1020

    Wysłany: 30 listopada 2016, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ana1122 wrote:
    W sobotę mam lekarza więc raczej wytrzymam do soboty
    ooo a na ktora masz?moze sie spotkamy

    3i49ej28fjl6k2ap.png
‹‹ 496 497 498 499 500 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

10 najczęstszych obaw kobiet w ciąży, czyli czego boją się kobiety w ciąży

Lęk i różnego rodzaju obawy to naturalny towarzysz kobiety w ciąży. Czego boi się większość kobiet oczekujących dziecka? Bólu porodowego, urodzenia chorego dziecka, utraty atrakcyjności czy może zrujnowania życia seksualnego po porodzie? Czego obawiasz się Ty? Przeczytaj czy zasadne jest zamartwianie się i jak sobie radzić, aby nasze obawy nie sprawdziły się.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zwiększyć szansę na ciążę? Poznaj badanie PGT wykorzystywane w leczeniu in vitro.

Starania o dziecko dla wielu par stanowią najważniejszy i najbardziej emocjonalny etap w życiu. Gdy naturalne poczęcie okazuje się trudne lub niemożliwe z pomocą przychodzi medycyna. Dzięki nowoczesnym technologiom i coraz lepszemu zrozumieniu mechanizmów genetycznych specjaliści są w stanie nie tylko wspierać proces zapłodnienia pozaustrojowego, ale także zapobiegać potencjalnym trudnościom. Coraz większą rolę w leczeniu niepłodności odgrywa diagnostyka genetyczna zarodków – a jednym z najbardziej przełomowych narzędzi w tym obszarze jest badanie PGT (Preimplantation Genetic Testing).

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikrobiom intymny a infekcje - wakacyjny niezbędnik

Mikrobiom pochwy to złożony ekosystem mikroorganizmów, który pełni kluczową rolę w utrzymaniu zdrowia intymnego. Jego zaburzenie może prowadzić do różnorodnych dolegliwości, które są szczególnie uciążliwe podczas podróży. W tym artykule przyjrzymy się, jak działa mikrobiom pochwy, jakie czynniki mogą go zaburzyć podczas wakacji, a wreszcie jak skutecznie chronić zdrowie intymne w trakcie podróżowania oraz kiedy warto sięgnąć po sprawdzone wsparcie z apteki.  

CZYTAJ WIĘCEJ