X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Artemida Olsztyn
Odpowiedz

Artemida Olsztyn

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 lutego 2016, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fionka wrote:
    Kiedyś robiłam tylko w wojewodzkim, ale taniej jest w miejskim. Coś u nich z wynikami chyba nie tak: - robiłam ostatnio glukoze z krwi i wyszło, że blisko górnej granicy, więc się przestraszyłam, ale dr W - zobaczył, że wyniki z miejskiego i stwierdzil, że wcale go to nie dziwi (w kompie wpisał sobie wyniki i dopisek miejski)

    Ciekawe o co chodzi z tymi wynikami z Miejskiego. Jedno jest pewne - żeby nie kazali powtarzać badań, to lepiej robić w Wojewódzkim.

    Ona 84 - Mój problem to czasem za cienkie endo, brak pęcherzyków i ich niepękanie. Przed wizytą u dr Waśniewskiego chodziłam do innego lekarza i jego plany działania były nieskuteczne - łączył Clo, Estrofem i Duphaston. Clostilbegyt osłabiał śluzówkę, to włączał Estrofem, a dr W powiedział mi, że to nie jest dobry duet. Nigdy nie robił mi usg czy pęcherzyki pękły. Straciłam tylko kasę, czas i oczywiście wiele łez. Jak trafiłam do dr W to od razu stwierdził, że jest to niewydolność podwzgórzowo - przysadkowa i zaczęliśmy stymulację - 3-7 dc po pół Clo, potem 1 zastrzyk z Menopuru i Pregnyl i zartybiłam :-)

    Mam nadzieję, że w Artemidzie nie będzie problemu z terminami wizyt, bo czasem się stresowałam czy Pani A (recepcjonistka dr W) zechce mnie gdzieś wcisnąć... Konkretny dzień cyklu i musisz mieć USG, bo natura nie poczeka, ale wszystko zależało od humoru Pani A ;-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 lutego 2016, 21:01

  • ana1122 Autorytet
    Postów: 5997 2161

    Wysłany: 12 lutego 2016, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ena wrote:
    Myślę, że powinien przyjąć.

    Pamiętam tylko, że jak robiliśmy badanie nasienia męża w Szpitalu Miejskim, to dr W powiedział, że wiarygodne te wyniki to nie są. Jeśli uda się na NFZ to trzeba korzystać. Ja jak robiłam kiedyś różne badania - grupa krwi, toksoplazmoza... zauważyłam, że przy niektórych były duże rozbieżności cenowe między laboratorium szpitala wojewódzkiego, a miejskiego.
    Hej ja dzisiaj jestem po pierwszej wizycie U doktora W. I to samo powiedział O badaniu nasienia męża że wiarygodne to nie są I kazał powtórzyć. Czy którejs wynikI wyszły inaczej? ogólnie ok. Opóźnienie Było ok 35 min Ale ja jestem przyzwyczajona do tego czekania . I wizyta kosztowała tyle co pisałyscie

    Ana, 3 lata i 3 m ⭐❤♥️
    relgx1hp1ifsvmul.png
    uwo943r8h41ahwui.png
    "A mimo to cuda się zdarzają tylko trzeba uwierzyć że I wam się uda"
    12.11-niech szczęście trwa;-)
  • ona84 Autorytet
    Postów: 2714 1020

    Wysłany: 12 lutego 2016, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czyli najlepiej miec aktualne badanie nasienia?

    3i49ej28fjl6k2ap.png
  • ana1122 Autorytet
    Postów: 5997 2161

    Wysłany: 12 lutego 2016, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ona84 wrote:
    czyli najlepiej miec aktualne badanie nasienia?
    Miałam aktualne bo ze stycznia I doktor woli badania od nich Z kliniki. Dał mi Też hormony do zrobienia ale tu mam wolna drogę gdzie chce to mogę zrobić

    Ana, 3 lata i 3 m ⭐❤♥️
    relgx1hp1ifsvmul.png
    uwo943r8h41ahwui.png
    "A mimo to cuda się zdarzają tylko trzeba uwierzyć że I wam się uda"
    12.11-niech szczęście trwa;-)
  • ana1122 Autorytet
    Postów: 5997 2161

    Wysłany: 12 lutego 2016, 22:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiem ci że ta badania mi też się nie podobają bo po roku ma taka sama liczbę plemników co do sztuki jakby ktoś specjalnie do inseminacji wpisał więc powtórzę je nawet dla siebie. Bo coś tu śmierdzi. nam aby nadzieję że W artemidzie nie wyjdą dużo gorzej bo chyba się załamne

    Ana, 3 lata i 3 m ⭐❤♥️
    relgx1hp1ifsvmul.png
    uwo943r8h41ahwui.png
    "A mimo to cuda się zdarzają tylko trzeba uwierzyć że I wam się uda"
    12.11-niech szczęście trwa;-)
  • Niepokonana Koleżanka
    Postów: 34 4

    Wysłany: 12 lutego 2016, 23:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,
    a moze ktoras z Was miala robione hsg w szpitalu miejskim? Mi wyszedl jeden jajowod niedrozny ze znakiem zapytania a za miesiac planowana laparoskopia ale w wojewodzkim z zalecenia dr z artemidy na potwierdzenie. Mam pietra strasznego juz sni mi sie to po nocach a czas leci nieublagalnie. Zaczelam sie zastanawiac po Waszych wpisach czy moze faktem jestn ze w miejskim slaby sprzet maja, lacznie z rtg. A moze powtarzalyscie hsg zamiast laparoskopii od razu? Nie spytalam dr a teraz to juz i tak zapisana jestem na zabieg i zaczelam miec watpliwosci. Wiem ze dr nie kazalby robic laparo gdyby nie uwazal ze jesdt potrzebna ale z drugiej strony hsg czesto podaje zly wynik... Macie jakies doswiadczenia w tym temacie?

    Nie mam polskich liter sorrkii ;-)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lutego 2016, 07:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ana1122 wrote:
    Hej ja dzisiaj jestem po pierwszej wizycie U doktora W. I to samo powiedział O badaniu nasienia męża że wiarygodne to nie są I kazał powtórzyć. Czy którejs wynikI wyszły inaczej? ogólnie ok. Opóźnienie Było ok 35 min Ale ja jestem przyzwyczajona do tego czekania . I wizyta kosztowała tyle co pisałyscie

    My nie musieliśmy powtarzać badania, ale kręcił nosem.
    Wszystkie wynik były prawidłowe.

    Ona 84 aktualne badania to raz, a dwa to ich zrobienie w wiarygodnym laboratorium - według zaleceń w Aremidzie. Dwa lata temu dr W sugerował Wojewódzki - szkoda tylko,że mi to powiedział jak już zrobiliśmy analizę w Miejskim.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 lutego 2016, 07:48

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lutego 2016, 07:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niepokonana ja miałam robione hsg w Wojewódzkim dlatego, że skierował mnie na nie lekarz, który tam pracuje. Nie martw się na pewno w Miejskim dobrze Ci zrobią te badanie. W kwestii laparoskopii milczę, bo nie miałam tego i nie wiem nic na ten temat.
    Ja jakoś do Wojewódzkiego jestem bardziej przekonana, ale to chyba przez to,że dr W prowadził moją ciążę i tam rodziłam. Choć powiem wam że podczas mojej hospitalizacji (dość długiej) nie miałam z nim nic do czynienia.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 lutego 2016, 07:58

  • lawendowapani Ekspertka
    Postów: 206 338

    Wysłany: 13 lutego 2016, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niepokonana wrote:
    Hej dziewczyny,
    a moze ktoras z Was miala robione hsg w szpitalu miejskim? Mi wyszedl jeden jajowod niedrozny ze znakiem zapytania a za miesiac planowana laparoskopia ale w wojewodzkim z zalecenia dr z artemidy na potwierdzenie. Mam pietra strasznego juz sni mi sie to po nocach a czas leci nieublagalnie. Zaczelam sie zastanawiac po Waszych wpisach czy moze faktem jestn ze w miejskim slaby sprzet maja, lacznie z rtg. A moze powtarzalyscie hsg zamiast laparoskopii od razu? Nie spytalam dr a teraz to juz i tak zapisana jestem na zabieg i zaczelam miec watpliwosci. Wiem ze dr nie kazalby robic laparo gdyby nie uwazal ze jesdt potrzebna ale z drugiej strony hsg czesto podaje zly wynik... Macie jakies doswiadczenia w tym temacie?

    Nie mam polskich liter sorrkii ;-)

    Niepokonana, ja miałam robione HSG w Matce Polce w Łodzi i histeroskopie w prywatnym szpitalu, ale o dziwo na NFZ :) U mnie obeszło się bez laparoskopii. U mnie dr Dormitrz przyjął wyniki bez zastrzeżeń, byc może dlatego, że jeden i drugi szpital ma lekarzy zajmujących się niepłodnością żeńską i słyną z tego u nas. Ja bym zamist laparoskopii, która do przyjemnych nie należy zrobiłabym histeroskopie, którą możesz zrobić w znieczuleniu ogólnym (wtedy mogą spokojnie usunąć jakąś zmianę) albo tak jak ja bez znieczulenia (tylko jeśli wcześniej na usg i w hsg nie wyszło nic niepokojącego) i wtedy wychodzi się po 2h.

    triss lubi tę wiadomość

    Artemida Białystok
    Niedoczynność tarczycy, hiperprolaktynemia, LUF.
    09.03.2016 - pick up
    14.03.2016 - transfer jednej blastki 4AA ;)
    8 dpt - 147,4 (g. 15:15) 9dpt - 232 (g. 7:50) 11dpt - 517,3 18dpt - 6344 26dpt - jest serduszko <3
  • triss Autorytet
    Postów: 2031 2309

    Wysłany: 13 lutego 2016, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry :)

    Zaczęłam długi oczekiwany nowy cykl. @ jak na złość nie chciała przyjść, ale w końcu po tygodniu opóźnienia zawitała łaskawie; )

    Od jutra pierwszy zastrzyk i od piatku urlop w Białymstoku :)

    asia-m-b, lawendowapani, leo, malgos741 lubią tę wiadomość

  • asia-m-b Autorytet
    Postów: 1389 1627

    Wysłany: 13 lutego 2016, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niepokonana wrote:
    Hej dziewczyny,
    a moze ktoras z Was miala robione hsg w szpitalu miejskim? Mi wyszedl jeden jajowod niedrozny ze znakiem zapytania a za miesiac planowana laparoskopia ale w wojewodzkim z zalecenia dr z artemidy na potwierdzenie. Mam pietra strasznego juz sni mi sie to po nocach a czas leci nieublagalnie. Zaczelam sie zastanawiac po Waszych wpisach czy moze faktem jestn ze w miejskim slaby sprzet maja, lacznie z rtg. A moze powtarzalyscie hsg zamiast laparoskopii od razu? Nie spytalam dr a teraz to juz i tak zapisana jestem na zabieg i zaczelam miec watpliwosci. Wiem ze dr nie kazalby robic laparo gdyby nie uwazal ze jesdt potrzebna ale z drugiej strony hsg czesto podaje zly wynik... Macie jakies doswiadczenia w tym temacie?

    Nie mam polskich liter sorrkii ;-)
    Ja miałam hsg w miejskim dobrze to wspominam miłe pielęgniarki mimo że wynik miałam kiepski: lewy niedrozny a prawy z opóźnieniem czyli też źle. Laparoskopie miałam też w miejskim, wynik: oba drożne.
    Niepokonana czego się obawiasz? Boisz się zabiegu? Uwierz mi to nic strasznego :)

    Anielka & Antek ♥
    Aniołek ♥
    211xe6yduj4ncphs.png
    "Nie war­to uciekać przed nieunik­nionym, gdyż wcześniej czy później tra­fia się w miej­sce, gdzie nieunik­nione właśnie przy­było i cze­ka."

  • Niepokonana Koleżanka
    Postów: 34 4

    Wysłany: 13 lutego 2016, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki za info w kwestii laparoskopii :-) nie wiem juz co mam robic bo na skierowaniu na laparo wpisane jest niejasny obraz hsg. Dr ogladal plyte ze zdjeciami i mowil ze jakby czesc obrazu kontrastu jest ,uciety' a w trakcie badania nastapilo rozszczelnienie tego calego sprzetu i mislam 2 razy kontrast wpuszczany. Mowil tez ze jajowod moze sie zacisnac i dlatego plyn nie wyplynal. Stad dopadly mnie takie watpliwosci czy ta laparoskopia jest niezbedna.
    Dodam ze wyniki moje i meza sa ok, robilismy w artemidzie wiec wiarygodne. 2 cykle na clo ale ten lek oslabia u mnie endo gdzie bez leku jest prawidlowe. Mam recepte na letrozol od innego dr z artemidy ale nie zdaze do laparo juz skorzystac i mam dola troche bo moze akurat by zadzialal u mnie prawidlowo...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lutego 2016, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Triss to wysyłam kopniaka na szczęście. Kciuki zaciśnięte. Czasem jak się chce, żeby "małpa" szybko przyszła to jak na złość - ociąga się.

    Niepokonana - rozumiem Cię, bo sobie myślisz, że może ten cykl na innym leku byłby szczęśliwy. Ja na Twoim miejscu zrobiłbym te badania na spokojnie (o ile można takowy stan osiągnąć jak się tak bardzo czegoś chce...) i dopiero potem ewentualne stymulacje jak lekarze tak osądzą. A może uda się i bez konieczności uczęszczania do Artemidy po hsg - czego życzę. Mnie po clo też endo szwankowało.

    triss lubi tę wiadomość

  • ona84 Autorytet
    Postów: 2714 1020

    Wysłany: 13 lutego 2016, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hey ja mialam hsg w miejskim i juz tam cos zobaczyli ze mam na lewym jajniku,droznosc ok ale cos po lewej stroni ciezej przeszlo,pozniej chodzilaam do gin z miejskiego i mowi ze niewie czemu nie zachodze,raz mowilze mam 2pecherze ze jak zajde to blizniaki,dopio teraz se uswiadomilam ze to nie pecherz tylko cos na jajniku.zmienilam lekarza odrazu powiedzial ze cos mam,teraz bralam vissane po5miechach okazalo sie ze juz czysty jajnik ale podejrzewa endometrioze,ale pewny nie jest.Zapisalam sie do doktora W i mam nadzieje ze on mi pomoze

    3i49ej28fjl6k2ap.png
  • ona84 Autorytet
    Postów: 2714 1020

    Wysłany: 13 lutego 2016, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niepokonana a za nasienie ile placiliscie?

    3i49ej28fjl6k2ap.png
  • ola232 Koleżanka
    Postów: 49 108

    Wysłany: 13 lutego 2016, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niepokonana wrote:
    Hej dziewczyny,
    a moze ktoras z Was miala robione hsg w szpitalu miejskim? Mi wyszedl jeden jajowod niedrozny ze znakiem zapytania a za miesiac planowana laparoskopia ale w wojewodzkim z zalecenia dr z artemidy na potwierdzenie. Mam pietra strasznego juz sni mi sie to po nocach a czas leci nieublagalnie. Zaczelam sie zastanawiac po Waszych wpisach czy moze faktem jestn ze w miejskim slaby sprzet maja, lacznie z rtg. A moze powtarzalyscie hsg zamiast laparoskopii od razu? Nie spytalam dr a teraz to juz i tak zapisana jestem na zabieg i zaczelam miec watpliwosci. Wiem ze dr nie kazalby robic laparo gdyby nie uwazal ze jesdt potrzebna ale z drugiej strony hsg czesto podaje zly wynik... Macie jakies doswiadczenia w tym temacie?

    Nie mam polskich liter sorrkii ;-)
    Ja miałam robioną laparoskopię w szpitalu miejskim, oprócz pielęgniarek na nic nie narzekałam. Natomiast badanie hsg jest badaniem prostym i często gęsto wyniki są zakłamane. Mi radiolog w opisie wpisał wodniaki obu jajowodów, chociaż patrząc na zdjęcie niczego takiego nie by widać. Dlatego też dla potwierdzenia miałam robioną laparoskopię, która absolutnie wykluczyła wodniaki. Potem trafiłam do doktora W, który po obrazie odrazu stwierdził, że on tu żadnych wodniaków nie widzi (nie widząc jeszcze opisu z laparoskopii). Gdybym wcześniej do niego trafiła może obyłoby się bez laparoskopii. Dlatego doświadczony lekarz to podstawa.
    A samego badania hsg nie ma co się bać. Napewno nie warto czytać niestworzonych opowieści w internecie. Bo w rzeczywistości wygląda to zupełnie inaczej. Pozdrawiam wszystkie staraczki i przyszłe mamusie

    7v8re6hhutytv255.png
    listopad 2015 IUI :(
    grudzień 2015 IUI :(
    luty 2016 rozpoczęcie procedury in vitro
    13.03.2016 pick up
    18.03.2016 transfer 2 blastek
    11 dpt 209,7, 13 dpt 493, 15 dpt 1121
  • lawendowapani Ekspertka
    Postów: 206 338

    Wysłany: 13 lutego 2016, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Triss, w końcu sie doczekalas :) my właśnie w drodze do Bialegostoku, mam nadzieje,ze nic się nie przesunie :)

    triss, malgos741 lubią tę wiadomość

    Artemida Białystok
    Niedoczynność tarczycy, hiperprolaktynemia, LUF.
    09.03.2016 - pick up
    14.03.2016 - transfer jednej blastki 4AA ;)
    8 dpt - 147,4 (g. 15:15) 9dpt - 232 (g. 7:50) 11dpt - 517,3 18dpt - 6344 26dpt - jest serduszko <3
  • AniaT Autorytet
    Postów: 993 327

    Wysłany: 13 lutego 2016, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynki czy która z Was pochodziła w Artemidzie do in vitro na cyklu własnym? ??

  • asia-m-b Autorytet
    Postów: 1389 1627

    Wysłany: 13 lutego 2016, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny u nas ciąża obumarla...

    Judytka lubi tę wiadomość

    Anielka & Antek ♥
    Aniołek ♥
    211xe6yduj4ncphs.png
    "Nie war­to uciekać przed nieunik­nionym, gdyż wcześniej czy później tra­fia się w miej­sce, gdzie nieunik­nione właśnie przy­było i cze­ka."

  • leo Autorytet
    Postów: 472 568

    Wysłany: 13 lutego 2016, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lawendowa trzymam kciuki, spokojnej drogi i pisz jak tam na bieżąco:)

    Triss udanego urlopu w Białymstoku :)

    zrz6sg18xvo5c80a.png

    4c3tvfxm38vphymt.png
‹‹ 52 53 54 55 56 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ