X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Artvimed Kraków In Vitro
Odpowiedz

Artvimed Kraków In Vitro

Oceń ten wątek:
  • Jolciaa Ekspertka
    Postów: 167 105

    Wysłany: 25 lutego 2020, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tyśka_85 wrote:
    hej kobitki po 3 nieudanych inseminacjach jednak zdecydowaliśmy się spróbować ivf przed ewentualnym az podpowiedźcie proszę na co zwrócić uwagę i co sobie "samej dopilnować" w trakcie procedury????
    Hej nie wiem jaka jest u Ciebie przyczyną ale myślę, że najbardziej o tzw dodatki typu embrioskop jeżeli chcesz zwiększyć szanse czasem pomaga, że jeśli twój mąż/partner ma obniżone parametry polecam fertil chip ale co spotkanie przypominać się bo dr zapomina, przy punkcji koniecznie...

    Lusi35, Tyśka_85 lubią tę wiadomość

  • Jolciaa Ekspertka
    Postów: 167 105

    Wysłany: 25 lutego 2020, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JuliaM wrote:
    Niestety 2 komórki były niedojrzałe a jedna się zapłodniła ale źle się podzieliła. Transferować nie mamy co....
    Julia przykro mi.. 😔 ale nie poddawaj się, dr napewno zmieni leki i następnym razem siie uda! Dieta, suple może jakieś '' dodatki'' weźcie i będzie dobrze! Wiem że łatwo mówić ale u mnie przy 1 próbie nic się nie zapłodniło... Totalna porażka, pomogła zmiana leków, supli wzięłam dodatki i jutro jak będzie wszystko ok jadę po kropka. Także musi być dobrze 3mam za Nas wszystkie kciuki! 😘

    Lusi35, JuliaM, Megii_81 lubią tę wiadomość

  • Malwas Autorytet
    Postów: 1058 1346

    Wysłany: 25 lutego 2020, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tyśka_85 wrote:
    hej kobitki po 3 nieudanych inseminacjach jednak zdecydowaliśmy się spróbować ivf przed ewentualnym az podpowiedźcie proszę na co zwrócić uwagę i co sobie "samej dopilnować" w trakcie procedury????
    Jesli cos Cie niepokoi pisac od razu do Ch maila. W trakcie IMSI jest najdokładniejszy wybor plemników. W embrioskopie na monitorze dokładnie oceniaja podziały komórek, maja dobre warunki do rozwoju embrionów, takze warto to doliczyć. Pilnować, zeby umawiały do jednego lekarza.

    Lusi35 lubi tę wiadomość

    3i49px9iphyqib5j.png
    7u22ugpjteqyoky0.png
    Starania od 03.2016 - PCOS, astenoteratozoospermia, MTHFR-A1298C, PAI-1 4G- układ homo;
  • Lusi35 Autorytet
    Postów: 280 107

    Wysłany: 25 lutego 2020, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, bo ja to ciemna jestem, kiedy lekarz decyduje o rozpoczęciu stymulacji do IVF? Muszę zrobić wszystkie badania wymagane, podpisać dokumenty i dopiero? Czy można badania donieść w trakcie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lutego 2020, 12:46

  • Monia/89 Autorytet
    Postów: 1304 1058

    Wysłany: 25 lutego 2020, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lusi35 wrote:
    Dziewczyny, kiedy lekarz decyduje o rozpoczęciu stymulacji do IVF? Muszę zrobić wszystkie badania wymagane, podpisać dokumenty i dopiero? Czy można badania donieść w trakcie?


    Lusi ja robiłam badania przed rozpoczęciem stymulacji i dobrze bo w wymazach które powtarzałam wyszła znowu ureaplasma która leczylismy trzy miesiące wcześniej, a w badaniu po antybiotyku niby już nie było. Coś mnie piknelo i jak robiłam wymaz na chlamydie to razu powtórzyłam i leczylismy przed rozpoczęciem stymulacji. Myślę że lepiej w cyklu przed rozpoczęciem stymulacji bo o ile wirusologia z krwi pewnie będzie ok to w wyrazach lubi coś wyjść w najmniej odpowiednim momencie. Będziesz miała spokojna głowę. Już były dziewczyny które się denerwowaly bo czekały na wynik cytologii, biocenozy czy chlamydii i nie wiedziały czy będą wyniki przed punkcja. Po co dodatkowo się stresować skoro już samo IVF kosztuje nas tak dużo☺️ nie wiem skąd jesteś ale ja polecam laboratorium mikrobiologiczne na św. Jana. Dr Ch wysłał mnie tam raz i potem już tylko tam robiłam. Taniej niż w diagnostyce i wynik w 5 dni.
    A co do rozpoczęcia stymulacji ja byłam gdzieś w 23-25 dc z wynikami i dostałam rozpiskę leków i pierwsze recepty. Stymulacje zaczęłam od 2 dc. Leki wykupilam i czekały w lodówce. Nie pamiętam kiedy podpisywalismy dokumenty 🤦 ale wiem że już wcześniej je dostałam do poczytania w domu i przynioslam podpisane, dr tylko przeglądnal czy wszystko ok.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lutego 2020, 12:51

    Lusi35 lubi tę wiadomość

    03.2019 punkcja
    05.2019 1 transfer 4AA cb
    09.2019 histeroskopowa biopsja endometrium (wysokie NK) + scratching
    10.2019 2 transfer 4AA intralipid+encorton
    8 dpt 90,58
    10 dpt 234,50
    12 dpt 582,70
    25 dpt crl 2,7 mm mamy ❤️
    Czekamy na córeczkę 🙆
    06.2020 mamy 51 cm cudu❤️
    10.2022 transfer 4.1.1
    8 dpt 71,46
    10 dpt 228,20
    14 dpt 1051
    24 dpt mamy ❤️
    06.2023 mamy 54 cm drugiego cudu❤️
  • Lusi35 Autorytet
    Postów: 280 107

    Wysłany: 25 lutego 2020, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia/89 wrote:
    Lusi ja robiłam badania przed rozpoczęciem stymulacji i dobrze bo w wymazach które powtarzałam wyszła znowu ureaplasma która leczylismy trzy miesiące wcześniej, a w badaniu po antybiotyku niby już nie było. Coś mnie piknelo i jak robiłam wymaz na chlamydie to razu powtórzyłam i leczylismy przed rozpoczęciem stymulacji. Myślę że lepiej w cyklu przed rozpoczęciem stymulacji bo o ile wirusologia z krwi pewnie będzie ok to w wyrazach lubi coś wyjść w najmniej odpowiednim momencie. Będziesz miała spokojna głowę. Już były dziewczyny które się denerwowaly bo czekały na wynik cytologii, biocenozy czy chlamydii i nie wiedziały czy będą wyniki przed punkcja. Po co dodatkowo się stresować skoro już samo IVF kosztuje nas tak dużo☺️ nie wiem skąd jesteś ale ja polecam laboratorium mikrobiologiczne na św. Jana. Dr Ch wysłał mnie tam raz i potem już tylko tam robiłam. Taniej niż w diagnostyce i wynik w 5 dni.
    Dziękuję 😊 a jest szansa, że da mi listę tych badań, czy to też dobiera indywidualnie do pacjenta? Chodzi mi o to, że pewnie nad lekami musi trochę pomyśleć, ale zestaw badań jest standardowy?

  • Monia/89 Autorytet
    Postów: 1304 1058

    Wysłany: 25 lutego 2020, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lusi35 wrote:
    Dziękuję 😊 a jest szansa, że da mi listę tych badań, czy to też dobiera indywidualnie do pacjenta? Chodzi mi o to, że pewnie nad lekami musi trochę pomyśleć, ale zestaw badań jest standardowy?

    Tak, dostaniesz od niego listę. One się pokrywają z tymi przed inseminacja. Możesz też zadzwonić na recepcję albo napisać do dr. Dziewczyny też chyba tutaj je wymienialy kilka razy więc musiałabyś pogrzebać bo ja już nie pamiętam co dla kobiety a co dla mężczyzny.

    Lusi35 lubi tę wiadomość

    03.2019 punkcja
    05.2019 1 transfer 4AA cb
    09.2019 histeroskopowa biopsja endometrium (wysokie NK) + scratching
    10.2019 2 transfer 4AA intralipid+encorton
    8 dpt 90,58
    10 dpt 234,50
    12 dpt 582,70
    25 dpt crl 2,7 mm mamy ❤️
    Czekamy na córeczkę 🙆
    06.2020 mamy 51 cm cudu❤️
    10.2022 transfer 4.1.1
    8 dpt 71,46
    10 dpt 228,20
    14 dpt 1051
    24 dpt mamy ❤️
    06.2023 mamy 54 cm drugiego cudu❤️
  • ElfiaKsiężniczka Autorytet
    Postów: 3932 6622

    Wysłany: 25 lutego 2020, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lusi35 wrote:
    Dziękuję 😊 a jest szansa, że da mi listę tych badań, czy to też dobiera indywidualnie do pacjenta? Chodzi mi o to, że pewnie nad lekami musi trochę pomyśleć, ale zestaw badań jest standardowy?
    dostaniesz listę badań dla Ciebie i partnera. Jak dr nic nie bedzie mówił o usg piersi to, albo sama zapytaj albo ogarnij we własnym zakresie, no warto.
    I zacznij od cytologii, bo chyba najdłużej się czeka i jak wynik będzie nieprawidłowy to i tak nie będzie np transferu. Ja tak mialam, musialam się szybko przeleczyc, powtórzyć cytologie i byłam dwa miesiące w plecy przez to a wirusologie niepotrzebnie pierwszą robiłam.
    Wirusy zostawić najlepiej na sam koniec, bo wyniki są szybko i zazwyczaj w porządku. Chyba najbardziej stresująca jest cytologia i biocenoza pochwy.

    https://ovufriend.pl/pamietnik/warto-walczyc,3937.html
  • ElfiaKsiężniczka Autorytet
    Postów: 3932 6622

    Wysłany: 25 lutego 2020, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam jeszcze rozpiske więc mogę zrobić zdjęcie i wrzucić tutaj.

    Lusi35 lubi tę wiadomość

    https://ovufriend.pl/pamietnik/warto-walczyc,3937.html
  • Lusi35 Autorytet
    Postów: 280 107

    Wysłany: 25 lutego 2020, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ElfiaKsiężniczka wrote:
    Ja mam jeszcze rozpiske więc mogę zrobić zdjęcie i wrzucić tutaj.
    Będę bardzo wdzięczna 😘

  • Lusi35 Autorytet
    Postów: 280 107

    Wysłany: 25 lutego 2020, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ElfiaKsiężniczka wrote:
    dostaniesz listę badań dla Ciebie i partnera. Jak dr nic nie bedzie mówił o usg piersi to, albo sama zapytaj albo ogarnij we własnym zakresie, no warto.
    I zacznij od cytologii, bo chyba najdłużej się czeka i jak wynik będzie nieprawidłowy to i tak nie będzie np transferu. Ja tak mialam, musialam się szybko przeleczyc, powtórzyć cytologie i byłam dwa miesiące w plecy przez to a wirusologie niepotrzebnie pierwszą robiłam.
    Wirusy zostawić najlepiej na sam koniec, bo wyniki są szybko i zazwyczaj w porządku. Chyba najbardziej stresująca jest cytologia i biocenoza pochwy.
    Racja 👍 USG piersi ogarniam co 3 miesiące 😒. Dziękuję i gratuluję małego Elfika🤗

  • Monia/89 Autorytet
    Postów: 1304 1058

    Wysłany: 25 lutego 2020, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Julia bardzo współczuję.. Czy w takiej sytuacji dostaniecie jakiś zwrot kasy chociaż częściowy skoro nie doszło do hodowli? Kontaktowałas się dr? Co on na to, ma jakiś plan?

    JuliaM lubi tę wiadomość

    03.2019 punkcja
    05.2019 1 transfer 4AA cb
    09.2019 histeroskopowa biopsja endometrium (wysokie NK) + scratching
    10.2019 2 transfer 4AA intralipid+encorton
    8 dpt 90,58
    10 dpt 234,50
    12 dpt 582,70
    25 dpt crl 2,7 mm mamy ❤️
    Czekamy na córeczkę 🙆
    06.2020 mamy 51 cm cudu❤️
    10.2022 transfer 4.1.1
    8 dpt 71,46
    10 dpt 228,20
    14 dpt 1051
    24 dpt mamy ❤️
    06.2023 mamy 54 cm drugiego cudu❤️
  • ElfiaKsiężniczka Autorytet
    Postów: 3932 6622

    Wysłany: 25 lutego 2020, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lusi35 wrote:
    Będę bardzo wdzięczna 😘

    dla partnera:

    bc3cfd437b21.jpg

    dla kobiety:
    2388674fc7cc.jpg

    te na szarym tle są obowiązkowe
    Cytologia i usg piersi ważne rok. Ja jeszcze dodatkowo robiłam tsh żeby do transferu było aktualne.

    Lusi35 lubi tę wiadomość

    https://ovufriend.pl/pamietnik/warto-walczyc,3937.html
  • Rudzik1 Autorytet
    Postów: 1950 1035

    Wysłany: 25 lutego 2020, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lipca 2020, 23:45

    Jolciaa lubi tę wiadomość

  • Rudzik1 Autorytet
    Postów: 1950 1035

    Wysłany: 25 lutego 2020, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lipca 2020, 23:45

  • Jolciaa Ekspertka
    Postów: 167 105

    Wysłany: 25 lutego 2020, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rudzik1 wrote:
    Jolciaa kciuki za transfer! Bierzesz jednego czy dwa kropki?

    Kurczaki chyba jednego 🤭 z tego wszystkiego nawet nie zapytałam 🙈 jutro dam znać.. W 3majcie kciukaski jutro o 15 🙏!

    Wombat, Monia/89, Marzena, nimsi, Rudzik1, Kaarola, Megii_81, Misia28, Wilga, Zanes lubią tę wiadomość

  • Monia/89 Autorytet
    Postów: 1304 1058

    Wysłany: 25 lutego 2020, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jolciaa wrote:
    Kurczaki chyba jednego 🤭 z tego wszystkiego nawet nie zapytałam 🙈 jutro dam znać.. W 3majcie kciukaski jutro o 15 🙏!

    No to trzymamy 🤗

    Jolciaa lubi tę wiadomość

    03.2019 punkcja
    05.2019 1 transfer 4AA cb
    09.2019 histeroskopowa biopsja endometrium (wysokie NK) + scratching
    10.2019 2 transfer 4AA intralipid+encorton
    8 dpt 90,58
    10 dpt 234,50
    12 dpt 582,70
    25 dpt crl 2,7 mm mamy ❤️
    Czekamy na córeczkę 🙆
    06.2020 mamy 51 cm cudu❤️
    10.2022 transfer 4.1.1
    8 dpt 71,46
    10 dpt 228,20
    14 dpt 1051
    24 dpt mamy ❤️
    06.2023 mamy 54 cm drugiego cudu❤️
  • JuliaM Przyjaciółka
    Postów: 69 20

    Wysłany: 25 lutego 2020, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny za pocieszenie i wsparcie. Tak dobrze jest wiedzieć że ktoś potrafi zrozumieć co czujesz i napisać coś, i właśnie wtedy wiadomo że nie jesteś sama,że to nie tylko twój problem. Na rozmowie po punkcji dr. chyba już wiedział że jest kiepsko i kazał zapłacić nam tylko za pukcję. Pewnie odrazu tego nie potrafił powiedzieć na pół przytomnej kobiecie bo bym się rozryczałam tam. Ogólnie to zachował się jak najbardziej po ludzku. Co robić dalej, nie wiem.... muszę to wszystko przemyśleć.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 lutego 2020, 06:45

  • JuliaM Przyjaciółka
    Postów: 69 20

    Wysłany: 25 lutego 2020, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jolciaa wrote:
    Julia przykro mi.. 😔 ale nie poddawaj się, dr napewno zmieni leki i następnym razem siie uda! Dieta, suple może jakieś '' dodatki'' weźcie i będzie dobrze! Wiem że łatwo mówić ale u mnie przy 1 próbie nic się nie zapłodniło... Totalna porażka, pomogła zmiana leków, supli wzięłam dodatki i jutro jak będzie wszystko ok jadę po kropka. Także musi być dobrze 3mam za Nas wszystkie kciuki! 😘
    Jaka była przyczyna pierwszego niepowodzenia? Ja mam Amh 0,7 i mąż ma bardzo obniżone parametry nasienia. A u was jaki czynnik? Jaka była zmiana leków? Trzymam kciuki za transfer!!!!

    Jolciaa lubi tę wiadomość

  • Jolciaa Ekspertka
    Postów: 167 105

    Wysłany: 25 lutego 2020, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JuliaM wrote:
    Jaka była przyczyna pierwszego niepowodzenia? Ja mam Amh 0,7 i mąż ma bardzo obniżone parametry nasienia. A u was jaki czynnik? Jaka była zmiana leków? Trzymam kciuki za transfer!!!!
    Dr twierdzi że słaba jakość komórek, ale mój mąż też miał obniżone parametry nasienia 3% więc myślę, że ze pół na pół... wzięliśmy fertil chip dobrze działa na fragmentacje i embrioskop, miałam zmieniony protokół, zmiana leków z menopuru na ovalep, mimo mojego ahm bo 2,8 niezbyt dobrze się stymulowała dr mówił że dostałam dawkę dla starszej kobiety 😂i widocznie moje jajniki więcej nie wydola 🤦🏻‍♀️ szału nie było z 10 pobranych miałam tylko 3 dojrzałe komórki 😱.. Takze widoku nie było ale widzisz wszystko może się zdarzyć.. 🙏🙏 😘

    JuliaM lubi tę wiadomość

‹‹ 1118 1119 1120 1121 1122 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ