X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Artvimed Kraków In Vitro
Odpowiedz

Artvimed Kraków In Vitro

Oceń ten wątek:
  • Wilga Autorytet
    Postów: 322 362

    Wysłany: 21 lutego 2020, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia28 wrote:
    Ja pierdziele.. wiedza koleżanki naprawdę uboga, skąd ludzie biorą takie informacje? To cud jak np z 14 komórek uda się mieć 2-3 zarodki. Czytałam kiedyś artykuł, w którym ludzie z procedury mieli około14 zarodków, w co nigdy nie uwierzę. Artykuł oczywiście w gościu niedzielnym...

    Misia, u mnie z 6 komórek jest 5 zarodków. Dr najpierw mówił ze spoko, ze z pobranych komórek zapłodniła się 2-3. Zaplodnilo się 5. Potem mówił ze spoko, ze z tych zapłodnionych komórek pewnie połowa odpadnie do 5 dnia. Przetrwały wszystkie.
    I udał się pierwszy transfer. Myśle ze wszystko tak naprawdę zależy od przyczyny niepłodności, u nas było bardzo dobre nasienie i ja miałam regularne cykle i owulacje, dobre amh. Mimo wszystko podejrzewam u nas problemy z jajowodami- bo jeżeli wszystko to dobrze poszło w IVF to gdzie indziej leżała przyczyna prawie 4 lat starań i dwóch nieudanych IUI?
    Tak ze jestem w stanie uwierzyć ze ktoś miał tyle zarodków, z tym ze uważam to za błąd lekarza, który źle ocenił szanse i pozwolił na zapłodnienie tylu komórek.
    Z drugiej strony tez czytałam wiele artykułów na temat ivf w prasie popularnej również tej katolickiej i KAŻDY z artykułów mijał się z prawdą zwykle po to żeby szczuć przeciwko IVF, wzbudzić strach, ze to jakaś nieludzka manipulacja. Brakuje w przestrzeni publicznej rzetelnej informacji a książka p. Rozenek która miała być takim głosem niestety bardzo rozczarowała 😞

    Starania od 4.2016
    Endometrioza i zrosty w jamie brzusznej
    Jajowody drożne (laparo 2017)
    1. IUI 07.2019 👎
    2. IUI 09.2019 👎
    1. IVF 11.2019
    4.1.1 ❄️❄️❄️5.3.3❄️3.3.3❄️
    1. FET 18.01.2020. ❄️👉🤰🏻
    9dpt 244, 11dpt 728, 27dpt 💓👉🤱🏻
    12.10.2020 Helenka
  • Zanes Autorytet
    Postów: 4035 2058

    Wysłany: 21 lutego 2020, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zgodzę się z Tobą Wilga 🙂 ale znam też ludzi którzy nigdy by nie skorzystali z ivf i nie mają dzieci bo ich przekonania są ważniejsze, szanuje to. Z drugiej strony po części rozumiem też stwierdzenie że to "bawienie się w Boga" jednak jest to manipulacja ludzkimi komórkami ale jeżeli nauka idzie do przodu i daje możliwość posiadania dzieci to jak najbardziej trzeba korzystać. Ja się długo wachalam co do ivf mimo że mam tylko ślub cywilny i nie zgadzam się z wieloma aspektami w życiu kościelnym to był to trudny wybór. Nadal klebia mi sie myśli czy wszyscy którzy wiedzą że córcia jest z in vitro patrząc na nią myślą o tym?
    Jestem przeszczęśliwa że żyje w czasach w których mogę mieć dzieci ale temat ivf bardzo długo zostanie kontrowersyjny,niestety 🤷‍♀️
    Ja mam jeszcze 2 ❄ i ciągle o nich myślę. Ostatnio jak oglądałam program Rozenkowej o in vitro i pokazywali zapłodnienie i komórki jak się dzielą to się poplakalam, mega piękny widok 🥰

    Marzena, Wilga lubią tę wiadomość

    Synek 2016❤️walczymy o rodzeństwo :)
    PCOS
    Mąż Azoospermia
    3x iui
    24.11.2018 krótki protokół(30 pobranych komórek-18 dojrzałych, 12 zamrozonych6zaplodnionych)3 zarodki
    24.11.2018 hiperka
    11.12.2018 transfer od.
    12.01.transfer od.
    04.02.transfer od.
    14.03.2019transfer 4.2.2❄️
    19.03. 5dpt beta 8
    21.03 7dpt beta 37
    23.03 9dpt 163 😍
    04.04. 21dpt 9917 🤗
    10.04 27dpt ❤️
    21.11.2019 córeczka😍

    Zostały 2 ❄️❄️
    39h6gxv.png
  • Rudzik1 Autorytet
    Postów: 1950 1035

    Wysłany: 21 lutego 2020, 23:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lipca 2020, 23:45

    Marzena, Hercia35, Megii_81 lubią tę wiadomość

  • Rudzik1 Autorytet
    Postów: 1950 1035

    Wysłany: 22 lutego 2020, 00:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lipca 2020, 23:45

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2020, 08:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rudzik1 wrote:
    Odnośnie ilości komórek, to uzyskanie 14 zarodków z procedury jest jak najbardziej możliwe. U nas na forum jest dziewczyna, która miała ivf za granicą i pierwszej procedury uzyskała 11 blastocyst, a z drugiej uzyskała 13 blastocyst.
    Wow, ale wynik i z 11 blastocyst nie uzyskała ciąży?

  • Jolciaa Ekspertka
    Postów: 167 105

    Wysłany: 22 lutego 2020, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka dziewczynki, a właśnie dzwonili do mnie z lab z informacją, że ze udało się zapłodnić 2 komórki 😕 zobaczą jak będą się rozwijać.. zadzwonią w poniedziałek z informacją czy będziemy transferować w 3 dobie czy też dalej czekać.. stąd moje pytanie miała któraś z was transfer w 3 dobie i czy udany? Kurcze toeche się martwię 😕

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2020, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam transfer dwóch zarazków w trzeciej dobie zakończony pojedyncza ciążą:-)

    Jolciaa, Wilga lubią tę wiadomość

  • Rudzik1 Autorytet
    Postów: 1950 1035

    Wysłany: 22 lutego 2020, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lipca 2020, 23:45

  • Jolciaa Ekspertka
    Postów: 167 105

    Wysłany: 22 lutego 2020, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poziomka wrote:
    Ja miałam transfer dwóch zarazków w trzeciej dobie zakończony pojedyncza ciążą:-)
    Czyli jak dotrwają to może jest dla mnie nadzieja.. A korzystałaś z jakis wspomagaczy typu stretching?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2020, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ojej tyle zarodków do adopcji tyle szans dla potrzebujących. Super. Ciekawa jestem dlaczego w Polsce nie osiąga się takiej liczby zarodków.

  • Misia28 Autorytet
    Postów: 804 761

    Wysłany: 22 lutego 2020, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wilga wrote:
    Misia, u mnie z 6 komórek jest 5 zarodków. Dr najpierw mówił ze spoko, ze z pobranych komórek zapłodniła się 2-3. Zaplodnilo się 5. Potem mówił ze spoko, ze z tych zapłodnionych komórek pewnie połowa odpadnie do 5 dnia. Przetrwały wszystkie.
    I udał się pierwszy transfer. Myśle ze wszystko tak naprawdę zależy od przyczyny niepłodności, u nas było bardzo dobre nasienie i ja miałam regularne cykle i owulacje, dobre amh. Mimo wszystko podejrzewam u nas problemy z jajowodami- bo jeżeli wszystko to dobrze poszło w IVF to gdzie indziej leżała przyczyna prawie 4 lat starań i dwóch nieudanych IUI?
    Tak ze jestem w stanie uwierzyć ze ktoś miał tyle zarodków, z tym ze uważam to za błąd lekarza, który źle ocenił szanse i pozwolił na zapłodnienie tylu komórek.
    Z drugiej strony tez czytałam wiele artykułów na temat ivf w prasie popularnej również tej katolickiej i KAŻDY z artykułów mijał się z prawdą zwykle po to żeby szczuć przeciwko IVF, wzbudzić strach, ze to jakaś nieludzka manipulacja. Brakuje w przestrzeni publicznej rzetelnej informacji a książka p. Rozenek która miała być takim głosem niestety bardzo rozczarowała 😞

    Nie miałam w ręce tej książki, ale jak o niej usłyszałam to pomyślałam, że będzie rozwiewać wszelkie wątpliwości i prostym językiem wyjaśni i odczaruje ivf.
    Przecież to nadal jest połączenie komórki jajowej z plemnikiem. Nie jestem w stanie zrozumieć czemu ludzie postrzegają to jakbyśmy co najmniej grzebały w genach, żeby ustawić dziecku kolor i zu czy włosów pod swoje widzimisię.
    Ja po tych zeszłorocznych warsztatach na których wypowiadał się embriolog zapamiętałam głównie, że mając określoną liczbę wyjściowa komórek, potem na każdym etapie ( jakość, zapłodnienie, rozwój), odpada połowa. I tak myślałam analizując swój przykład. Jednak teraz widzę, że różnie to bywa u różnych kobiet.
    U mnie tylko obustronna niedrożność i udał się pierwszy transfer. Wychodząc od 14 komórek dotarliśmy do 3 blastocyst.
    Moja córeczka traktuje pierś jak smoczek, co drugi dzień spędzam tylko w łóżku z przerwą na siku. Chyba coś robię źle ☹️

    01.2020 dziewczynka 😍
    06.2022 dziewczynka 😍

    Mamy jeszcze ❄️❄️, cdn.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2020, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jolciaa wrote:
    Czyli jak dotrwają to może jest dla mnie nadzieja.. A korzystałaś z jakis wspomagaczy typu stretching?
    Tak braliśmy embrioglue, dopłacasz 500 zł do transferu. W zasadzie to jak pojawiliśmy się na transfer to dr sam zacedydowal o embrioglue nie pytał nas o zdanie, tylko stwierdził, że zwiększy szansę na powodzenie.

    Jolciaa lubi tę wiadomość

  • Jolciaa Ekspertka
    Postów: 167 105

    Wysłany: 22 lutego 2020, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poziomka wrote:
    Tak braliśmy embrioglue, dopłacasz 500 zł do transferu. W zasadzie to jak pojawiliśmy się na transfer to dr sam zacedydowal o embrioglue nie pytał nas o zdanie, tylko stwierdził, że zwiększy szansę na powodzenie.
    O widzisz dzięki za info😘, oby przetwaly jak najdłużej 🙏🙏

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2020, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My na początku mieliśmy 5 komórek zapłodnionych, odpadły dwie i trzy dzielnie walczyły, ostatecznie zostały dwie bardzo dobrej klasy. Dr stwierdził, że przy tak małej liczbie nie czeka się do piątej doby było transferuje w trzeciej. Ciekawa jest jaką decyzję podejmie u Was.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2020, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia nie poddawaj się, to wszystko się unormuje, zobaczysz. Zawsze początki karmienia są ciężkie. Ja miałam tak samo jak mój syn się urodził. Z łóżka wychodziłam tylko do wc bo on cały czas wisiał na cycku. W łóżku mialam jedzenie, picie i z niego praktycznie nie wychodziłam 🤪

  • Jolciaa Ekspertka
    Postów: 167 105

    Wysłany: 22 lutego 2020, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poziomka wrote:
    My na początku mieliśmy 5 komórek zapłodnionych, odpadły dwie i trzy dzielnie walczyły, ostatecznie zostały dwie bardzo dobrej klasy. Dr stwierdził, że przy tak małej liczbie nie czeka się do piątej doby było transferuje w trzeciej. Ciekawa jest jaką decyzję podejmie u Was.
    A wiesz nie mam Pojęcia Pani embriolog zadzwoniła i poinformowała, że zapłodniły się 2 z 3 dojrzelych, a reszta była niedojrzała spróbowali podrasować i je zapłodnić ale nie ruszyły, i że będą dzwonić w poniedziałek, a gdyby coś się z nimi działo miały nieregularny kształt itp. to wtedy transfer w poniedziałek jeżeli dr podejmie taka decyzję.. , a jak będą ładnie się dzielic to pewnie później. Nie wiem czy dobrze zrozumiałam z tych nerow 🙄Pozostaje tylko czekać 🙏

    Poziomka lubi tę wiadomość

  • kimo4ka Koleżanka
    Postów: 57 96

    Wysłany: 22 lutego 2020, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jolciaa wrote:
    Hejka dziewczynki, a właśnie dzwonili do mnie z lab z informacją, że ze udało się zapłodnić 2 komórki 😕 zobaczą jak będą się rozwijać.. zadzwonią w poniedziałek z informacją czy będziemy transferować w 3 dobie czy też dalej czekać.. stąd moje pytanie miała któraś z was transfer w 3 dobie i czy udany? Kurcze toeche się martwię 😕
    Ja miałam transfer 2 zarodków w 3 dobie. Udany🙏😃

    Jolciaa, Rudzik1 lubią tę wiadomość

    kimo4ka
  • Ferdek Ekspertka
    Postów: 123 56

    Wysłany: 22 lutego 2020, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W najbliższym czasie wybieram się do immunologa Sydor. Czy przyjmuje on może w Tarnowie? Przed wizyta dr Ch kazał mi zrobić histeroskopia z pobraniem wycinka w kierunku nk. Czy ktoś był u tego immunologa? Jakie warto zrobić jeszcze badania przed wizyta?

    Ferdek
  • Zanes Autorytet
    Postów: 4035 2058

    Wysłany: 22 lutego 2020, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rudzik czekam na męża bo to antybiotyk 3w1 i podobno nieźle robi szum w głowie. Boję się z dziećmi sama 🙂

    Synek 2016❤️walczymy o rodzeństwo :)
    PCOS
    Mąż Azoospermia
    3x iui
    24.11.2018 krótki protokół(30 pobranych komórek-18 dojrzałych, 12 zamrozonych6zaplodnionych)3 zarodki
    24.11.2018 hiperka
    11.12.2018 transfer od.
    12.01.transfer od.
    04.02.transfer od.
    14.03.2019transfer 4.2.2❄️
    19.03. 5dpt beta 8
    21.03 7dpt beta 37
    23.03 9dpt 163 😍
    04.04. 21dpt 9917 🤗
    10.04 27dpt ❤️
    21.11.2019 córeczka😍

    Zostały 2 ❄️❄️
    39h6gxv.png
  • Marzena Autorytet
    Postów: 572 598

    Wysłany: 23 lutego 2020, 06:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jolciaa wrote:
    Hejka dziewczynki, a właśnie dzwonili do mnie z lab z informacją, że ze udało się zapłodnić 2 komórki 😕 zobaczą jak będą się rozwijać.. zadzwonią w poniedziałek z informacją czy będziemy transferować w 3 dobie czy też dalej czekać.. stąd moje pytanie miała któraś z was transfer w 3 dobie i czy udany? Kurcze toeche się martwię 😕
    Ja rozwniez się dołączam 😊 Transfer dwóch zarodków z czego mam śliczną 3- miesięczną już córeczkę ❤️

    kimo4ka, Poziomka, Jolciaa, Wilga, Misia28, Megii_81, Rudzik1 lubią tę wiadomość

    Pierwsza ciąża naturalnie 2009 córka ❤️
    Endometrioza III stopnia
    AMH- 1,2
    grudzień 2018 rozpoczęcie do procedury in vitro. 13 marzec 2019 transfer
    25 marzec test pozytywny
    Beta 26.03.3019 - 357,2😍 27.03.2019- 560,1❤️
    5.04.2019 - 20654,84 😍
    8 kwiecień mamy 😍❤️
    21.11.2019 córeczka ♥️

    Naturalny cud
    202312267443.png
‹‹ 1116 1117 1118 1119 1120 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ