X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

Badania

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Alicja92 Autorytet
    Postów: 897 596

    Wysłany: 14 października 2014, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kobietki jakie badania wykonywac w ktorym dniu cyklu? Jutro 3dc wiec ide na FSH, LH, estradiol i moze wyblagam prolaktyne i testoreon (mieszkam w UK i trzeba sie prosic). Jakie badania moge wykonac jeszcze? Mam stwierdzona IO. Lecze Gluco XR1000. Bede robic tsh, ft3, ft4, anty tez zrobie i co jeszcze? O co chodzi z wolnym testosteronem? Chce wszystko dokladnie sprawdzic, bo chce zaczac leczenie w UK. Z gory dziekuje za odpowiedzi, naprawde mi pomozecie :)

  • bartusiowa-mama Autorytet
    Postów: 445 224

    Wysłany: 10 lutego 2015, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Temat już nieświeży, ale może pomoże innym:

    UDAJ SIĘ NA WIZYTĘ DO LEKARZA I POPROŚ O INDYWIDUALNĄ PORADĘ. Wszystkie informacje są zbiorem znalezionym w sieci i nie mogą być brane jako kompletna i kompetentna wiedza.

    W pierwszej kolejności - należy zbadać to, co niezbędne. Wydawanie od razu pieniędzy na szczegółowe badania może i ma sens, ale sporo kosztuje.

    Myślisz o dzidziusiu?
    Zacznij przyjmować:
    - najlepiej Inofolic lub Inofem (kuracja ok 70zł/mc przy przyjmowaniu 2 saszetek dziennie) - zawiera kwas foliowy i mio-inozytol.. A jeśli to za drogo to kwas foliowy.
    - wit D3
    - magnez
    - mile widziane witaminki prenatalne (uwaga na zdublowanie niektórych mikroelementów)
    - olej z wiesiołka przyjmowany wyłącznie! w I fazie cyklu poprawia wzrost komórki tym samym wpływając na lepszą jakość ciałka żółtego (dostarcza omega 6)
    - olej lniany (lub siemię lniane) - poprawia jakość śluzu (dostarcza omega 3)

    BADANIA:
    3-5 DC:
    LH (30zł)
    FSH (30zł)
    AMH (drogie badanie ok 150zł)
    prolaktyna - ta po obciążeniu ponoć jest zbędna, zdania są podzielone. Ja jestem zdania, że ważniejsza jest ta podstawowa bez leku. Same zresztą decydujcie, są artykuły, można wyczytać. (30zł)
    estadiol (30zł)
    opcjonalnie: DHEA, DHEAS (45zł)

    Na kilka dni przed planowaną owulacją - monitoring cyklu u ginekologa.
    Warto także zastanowić się nad badaniem śluzu pod kątem wrogości na plemniki (zapytaj swojego ginekologa).

    7 DPO
    progesteron - ponieważ wydzielany jest skokowo - powinno sie wykonać 3 badania pod rząd np 6,7 i 8 dc (choć mowa jest także o 5,7 i 9 dc) (30zł jednorazowo)
    ponownie prolaktyna i estradiol (30zł, 30zł)

    Dodatkowo w dowolnym terminie:
    TSH (20zł)
    aTPO (badanie na Hashimoto) (30zł)
    aTG
    FT3 (20zł)
    FT4 (20zł)
    testosteron (30zł)

    Wszystkie badania są badaniami hormonalnymi i nie trzeba ich wykonywać na czczo (PRÓCZ PROLAKTYNY). Prolaktynę na czczo i "na spokojnie"

    Warto także zbadać - niezależnie od dnia cyklu i na czczo:

    morfologia (10zł)
    lipidogram (ok. 40zł)
    glukoza (5zł)

    DLA PANÓW - obowiązkowo badanie nasienia - najlepiej w klinice - koszt około 150 zł (zależnie od miejsca)

    Jeśli starania nie zaczną przynosić żadnego efektu - prawdopodobnie konieczne stanie się zbadania drożności jajowodów.... ok 600zł (państwowo także można - zrobiłam i przeżyłam, ból o którym piszą kobiety trwał 3 sek (3-4 razy) i był do zniesienia. )


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 maja 2015, 08:35

    oar89n7355899ln7.png

    27.03.2013 - Bartuś - naturalny cud
    2015 - 3 x poronienie
    2016 - :)
  • bartusiowa-mama Autorytet
    Postów: 445 224

    Wysłany: 3 marca 2015, 07:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dubel

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 marca 2015, 07:27

    oar89n7355899ln7.png

    27.03.2013 - Bartuś - naturalny cud
    2015 - 3 x poronienie
    2016 - :)
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ