X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną BADANIA HORMONALNE W SZPITALU
Odpowiedz

BADANIA HORMONALNE W SZPITALU

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • sylwia1985 Autorytet
    Postów: 6355 7491

    Wysłany: 30 marca 2013, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    miala ktoras z was robione badania w szpitalu hormonalne by stwierdzic czemu nie mozna zajsc w ciaze? JAK TO WYGLADA?Co trzeba ze soba zabrac ? gdzie sie lezy? czy na ginekologii? ja mam miec jak okres dostane i panicznie sie boje poniewaz nigdy nie bylam w szpitalu i mam 3 dni byc...

    ex2b4z17yxk8dczz.png


    km5se6ydi0vc9k5k.png
  • sylwiunia Autorytet
    Postów: 893 318

    Wysłany: 31 marca 2013, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    była na badaniach hormonalnych w szpitalu, ale szłam na jeden dzień a w zasadzie na pół dnia, byłam przyjęta na oddział ginekologiczny, nie musiałam się przebierać, przy przyjęciu byłam badana ginekologicznie, miałam obraną krew i z krwi porobili wyniki, a następnie usg, następnego dnia miałam odebrać wypis wraz z wynikami badań, miałam wysoką prolaktynę i wraz z wypisem dostałam skierowanie do poradni niepłodności i endokrynologii rozrodu w Poznaniu i tam daj się mną zajęli.

    "Nadzieja za­wiera w so­bie światło moc­niej­sze od ciem­ności, ja­kie pa­nują w naszych sercach".Jan Paweł II

    6es3onyx9001zu66.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 kwietnia 2013, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia a skąd jesteś?

  • sylwia1985 Autorytet
    Postów: 6355 7491

    Wysłany: 3 kwietnia 2013, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    liloe wrote:
    Sylwia a skąd jesteś?

    rzeszow podkarpacie

    ex2b4z17yxk8dczz.png


    km5se6ydi0vc9k5k.png
  • kasjja Autorytet
    Postów: 561 593

    Wysłany: 10 kwietnia 2013, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Sylwia:) zupełnie nie ma się czego bać. Ja byłam w Warszawie na Karowej 2 dni, pobierają ci krew 1/2 razy dziennie, masz USG, cytologię i kupę wolnego czasu. Więc relaks :) Tylko ze szpitala nie możesz wyjść, bo inaczej NFZ nie zwróci kasy szpitalowi. Cały ten pobyt jest po to by NFZ zwrócił pieniądze za badania, inaczej można by było po prostu przyjść raz dziennie na pobranie krwi. Także się nie stresuj, weź coś do czytania albo laptopa czy dobrą muzykę, żeby sie nie zanudzić śmiertelnie, to jedyne co Ci grozi ;)

    Nie bój się badań i powodzenia w staraniach:)

    Daj znać, co Ci przepisali, to wypytam lekarkę, może i mi to pomoże (ja rocznik 84, 8 miesięcy nieudanych, dość podobną sytuację mamy, tylko ten mój wykres o 2tygodnie gorszy)

    7744cc9d8c08a824181439553f88db92.png

    l22nzbmhsqrq54a6.png
    mhsv15nmkhg23r51.png
  • Wicked_ Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 11 lipca 2013, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,
    a jakie dokładnie badania hormonalne Wam robili?

    www.nasze-in-vitro.blogspot.com
    po dostęp proszę pisać na [email protected]
  • sylwiunia Autorytet
    Postów: 893 318

    Wysłany: 12 lipca 2013, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    byłam na badaniach w 3 dc, pobrali krew i oznaczyli poziom estradiolu progesteronu, prolaktyny, TSH, FT3, FT4, FSH, LH, testosteron,

    "Nadzieja za­wiera w so­bie światło moc­niej­sze od ciem­ności, ja­kie pa­nują w naszych sercach".Jan Paweł II

    6es3onyx9001zu66.png
  • Wicked_ Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 12 lipca 2013, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki!

    www.nasze-in-vitro.blogspot.com
    po dostęp proszę pisać na [email protected]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 sierpnia 2013, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dostałam 2 lata temu skierowanie na badania do szpitala z moimi hormonami . Nie wiem jak wygląda to u Ciebie ale ja miałam nadmierne owłosienie + bardzo nieregularne cykle ( mies miałam co 2-3 mies , czasem wcale przez cały rok). W szpitalu spędziłam 5 dni , miałam codziennie pobieraną krew , badania na cukrzycę , tarczycę , usg , rtg klatki piersiowej , ktg , pobieranie moczu , progesteron , prolaktyna itp :) Nic szczególnego - oczywiście po całym okazało się , że mam cukrzycę II stopnia i cierpię na PCO =/

  • Miniooo Debiutantka
    Postów: 8 1

    Wysłany: 12 maja 2016, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, czy któraś z Was była ostatnio w szpitalu w Warszawie na badaniu hormonów?

    Minio
  • Fridakahlo Koleżanka
    Postów: 104 18

    Wysłany: 2 lipca 2016, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam niedawno i zrobili mi wszystkie dokladne badania a ze szpitala wyszłam po 9 dniach.

    Frida



    PCO
    Hyperprolaktynemia czynnościowa
    Hipoglikemia reaktywna
  • AmVormittag Autorytet
    Postów: 462 599

    Wysłany: 2 lipca 2016, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiem Wam,że z tym naszym nfz to jest jakaś paranoja. Wydębienie od gina skierowania na badania w labie graniczy z cudem. Jak coś wolą do szpitala kłaść, gdzie koszt jest dużo większy ponieważ dochodzą koszty pobytu. Ot nasza polska służba zdrowia....

    3 lata starań, amh 0.7-0.8 endometrioza II st, 3xiui nieudane, 1xivf niedane, 2x niespodzianka - naturals :-D
    f2wlwn15ouce76v4.png
    961l9vvjv4n6peyx.png
  • Fridakahlo Koleżanka
    Postów: 104 18

    Wysłany: 2 lipca 2016, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AmVormittag wrote:
    Powiem Wam,że z tym naszym nfz to jest jakaś paranoja. Wydębienie od gina skierowania na badania w labie graniczy z cudem. Jak coś wolą do szpitala kłaść, gdzie koszt jest dużo większy ponieważ dochodzą koszty pobytu. Ot nasza polska służba zdrowia....


    Szczerze mowiac to juz lepiej isc do szpitala na kilka dni i po kilku dniach miec diagnoze niz samemu robic te wszystkie badania. Gdybym miala sama to wszystko zrobic zajeloby to troche czasu i pieniedzy.

    MonaLiza lubi tę wiadomość

    Frida



    PCO
    Hyperprolaktynemia czynnościowa
    Hipoglikemia reaktywna
  • AmVormittag Autorytet
    Postów: 462 599

    Wysłany: 2 lipca 2016, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiadomo że na własną rękę badania są pełnopłatne, mnie raczej chodziło o to, czemu lekarze z takimi oporami kierują do laboratorium (na nfz). Rozumiem pobyt w szpitalu, jeśli wykonywane są jakieś badania inwazyjne (laparoskopia, histeroskopia)ale na samo pobieranie krwi?

    Mimbla lubi tę wiadomość

    3 lata starań, amh 0.7-0.8 endometrioza II st, 3xiui nieudane, 1xivf niedane, 2x niespodzianka - naturals :-D
    f2wlwn15ouce76v4.png
    961l9vvjv4n6peyx.png
  • Fridakahlo Koleżanka
    Postów: 104 18

    Wysłany: 2 lipca 2016, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AmVormittag wrote:
    Wiadomo że na własną rękę badania są pełnopłatne, mnie raczej chodziło o to, czemu lekarze z takimi oporami kierują do laboratorium (na nfz). Rozumiem pobyt w szpitalu, jeśli wykonywane są jakieś badania inwazyjne (laparoskopia, histeroskopia)ale na samo pobieranie krwi?

    Rownież tego nie rozumiem, sama nigdy nie dostałam takiego skierowania. Mojej mamie sie kiedys udało dostać, ale też z wielką łaską.

    Frida



    PCO
    Hyperprolaktynemia czynnościowa
    Hipoglikemia reaktywna
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 lipca 2016, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej jak tak czytam a jestem w trakcie robienia tych wszystkich badań już drugi raz w ciągu roku koszt ok 400 zł i tylko przez chwilę mi przemkło aby wymodzić skierowanie na nfz. Jednak jak tak trzymają w szpitalu to ja dziękuję bardzo. Nie opłaca się mi jeszcze bardziej bo jest to stracony dzień w pracy więc wole isc rano dać się ukłuć i wracać zarabiać te many many :-)

  • Fridakahlo Koleżanka
    Postów: 104 18

    Wysłany: 3 lipca 2016, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie sadzilam, że tak dlugo będę zwlaszcza, ze moja gin powiedziala, ze to będą jakies 3 dni. Ciezko bylo, ale dalam rade. Najgorsze bylo pobieranie krwi na czczo po 6 razy jednego dnia.

    Frida



    PCO
    Hyperprolaktynemia czynnościowa
    Hipoglikemia reaktywna
  • Emilija Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 31 lipca 2016, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dostalam na Karowa skierowanie. W cyklu idzie sie dwa razy: miedzy 3-6dc na 3 dni i 20-22 dc na dwa dni. Niestety co miesiac probuje (od stycznia) i nie ma miejsc. Lekarz mi powiedzial ze nie da sie zrobic tych badan w laboratorium no np. Kortyzol badaja w nocy. Moze ktos sie orientuje w ktorym jeszcze miejscu takze kieruja na badania do szpitala? Pytam i Warszawe.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 lipca 2016, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja byłam 3 dni na badaniach w szpitalu. W pierwszym przyjęli mnie na oddział pobrali rano krew i zaprowadzili na salę i tyle. W drugim dniu miałam glukozę na czczo trzy razy. Potem usg i wsio. I w trzecim dniu rano wyszłam.

  • PaulaG Autorytet
    Postów: 495 484

    Wysłany: 2 września 2016, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja byłam u 4 ginów i żaden nie dał mi skierowania na badania hormonów - zwykłe hormony. Jeden mówi że mi to nie potrzebne po 15 cyklach starań, drugi uważa że jestem za młoda na problemy a trzeci w ogóle stwierdził że robienie testu ciążowego w 28 dc przy cyklach 30+/- 2 dni to o wiele za wcześnie.... więc nawet go nie prosiłam o badania a czwarty stwierdził żebym sobie odpuściła.... Poracha z tymi nfz .... za co my składki płacimy?

    🇮🇪
    IO, stan przedcukrzycowy, niedoczynność tarczycy, arytmia,
    2.5 roku starań
    29.05.2018 Nikodem 3090g 51 cm 🥰
    22.09.2019 Lena 3730g 56 cm 🥰
    Starania o trzecie ❤ 3cs
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ