X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Badanie KIR na problem z implantacją zarodka
Odpowiedz

Badanie KIR na problem z implantacją zarodka

Oceń ten wątek:
  • Andziorek Autorytet
    Postów: 414 310

    Wysłany: 5 grudnia 2020, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka129 wrote:
    Andziorek powiedz mi jeszcze który to Twój transfer z accofilem i jeżeli któryś z kolei czy zmieniałas dawkowanie? Ile masz encortonu?

    To był 4 transfer z Accofilem. Pierwszy był z całą dawką co 3 dni. Wtedy miałam leukocyty bardzo wysoko, więc w trakcie miałam zwiększane odstępy. Na chwilę zaskoczyło - 9 dpt miałam betę 54, kolejnego dnia silny ból okresowy, 11 dpt beta 52. Kolejne transfery były z dzieloną dawka (1/3 dawki codziennie).
    Encorton mam 5 mg.

    Starania od 09.2014, 5 procedur IVF, 10 transferów (w tym 3 x cb - 08.2017, 11.2017, 10.2019)
    YhaEp2.png
  • Kropka129 Ekspertka
    Postów: 231 68

    Wysłany: 5 grudnia 2020, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Andziorek wrote:
    To był 4 transfer z Accofilem. Pierwszy był z całą dawką co 3 dni. Wtedy miałam leukocyty bardzo wysoko, więc w trakcie miałam zwiększane odstępy. Na chwilę zaskoczyło - 9 dpt miałam betę 54, kolejnego dnia silny ból okresowy, 11 dpt beta 52. Kolejne transfery były z dzieloną dawka (1/3 dawki codziennie).
    Encorton mam 5 mg.
    Dziękuję. A czy przy kolejnych beta nie drgnęła? Jak myślisz od czego to zalezy ze nie zmieniając nic przy 3 transferach jeden się udał?

  • Andziorek Autorytet
    Postów: 414 310

    Wysłany: 5 grudnia 2020, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka129 wrote:
    Dziękuję. A czy przy kolejnych beta nie drgnęła? Jak myślisz od czego to zalezy ze nie zmieniając nic przy 3 transferach jeden się udał?

    Kropka, nie mam pojęcia od czego to zależy. Gdybym wiedziała pewnie moja droga byłaby krótsza:)
    Całą moją historię masz w stopce.

    Kropka129 lubi tę wiadomość

    Starania od 09.2014, 5 procedur IVF, 10 transferów (w tym 3 x cb - 08.2017, 11.2017, 10.2019)
    YhaEp2.png
  • ambrozja Autorytet
    Postów: 375 135

    Wysłany: 6 grudnia 2020, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam mam pytanie gdzie można zrobić w Krakowie lub Katowicach wlew z Accofilu? Jaki jest koszt? Pozdrawiam

  • ambrozja Autorytet
    Postów: 375 135

    Wysłany: 6 grudnia 2020, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie też się nad tym zastanawiam. In vitro będę miała w Czechach a tam nie robią wlewów.

  • a.a.90 Autorytet
    Postów: 399 120

    Wysłany: 15 grudnia 2020, 04:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pomoze ktoś w rozszyfrowaniu

    Kiry obecne : 2DL1,2DL2,2DL3,2DL4norm,2DL4del,2DL5(gr.2),2DS2,2DS3,2DS4norm,2DS4(del-22bp),3DL1,3DL2,3DL3,2DP1,3DP1norm
    Kiry nieobecne :
    2DL5(gr.1),2DS1,2DS5,3DS1,3DP1var

  • Andziorek Autorytet
    Postów: 414 310

    Wysłany: 15 grudnia 2020, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a.a.90 wrote:
    Pomoze ktoś w rozszyfrowaniu

    Kiry obecne : 2DL1,2DL2,2DL3,2DL4norm,2DL4del,2DL5(gr.2),2DS2,2DS3,2DS4norm,2DS4(del-22bp),3DL1,3DL2,3DL3,2DP1,3DP1norm
    Kiry nieobecne :
    2DL5(gr.1),2DS1,2DS5,3DS1,3DP1var

    Masz Kir Bx, czyli ten lepszy. Jednak brakuje Ci 3 najważniejszych (2DS1, 2DS5, 3DS1).
    Kiedy masz wizytę u immunologa? Z tego co czytałam część dziewczyn w takiej sytuacji dostaje Accofil.

    Starania od 09.2014, 5 procedur IVF, 10 transferów (w tym 3 x cb - 08.2017, 11.2017, 10.2019)
    YhaEp2.png
  • a.a.90 Autorytet
    Postów: 399 120

    Wysłany: 15 grudnia 2020, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Andziorek wrote:
    Masz Kir Bx, czyli ten lepszy. Jednak brakuje Ci 3 najważniejszych (2DS1, 2DS5, 3DS1).
    Kiedy masz wizytę u immunologa? Z tego co czytałam część dziewczyn w takiej sytuacji dostaje Accofil.

    Telewizyte mamy 27 stycznia dopiero .:)

  • Pewska Autorytet
    Postów: 1762 1290

    Wysłany: 15 grudnia 2020, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a.a.90 tak jak Andziorek napisała, nie jest źle tylko w zależności już jaka będzie teraz decyzja lekarza, bardzo możliwe że wjedzie Accofil.

    Apropo Accofilu, dziewczyny trzymajcie kciuki, jadę w piątek na swój pierwszy zastrzyk :)
    Będę już po owu, więc potwierdzam poprzednie przypuszczenia Lilki że przy naturalnych staraniach Accofil wjeżdża dopiero po owulacji :)

    Andziorek, LILKA lubią tę wiadomość

    2017 - syn 💙
    2019 - poronienie
    2020 - 2x cb
    2021 - cb

    2021-
    08.07 - II 🍀
    9.07 - Beta 40 mlU 🍀
    12.07 - Beta 310 mlU 🍀
    15.07 - Beta 590 mlU
    19.07 - Beta 1200 mlU
    23.07 - 5t3d pęcherzyk 7mm 🍀
    30.07 - 6t3d 0,5 cm Cudu 😍
    06.08 - 7t3d 1,1 cm Maleństwa ❤
    18.08 -9t1d 2,3 cm Dzieciątka ❤
    09.09 - 12t2d 5,47cm Szczęścia 💗
    02.11 - 20t0d 380g Radości 💗
    16.12 - 26t2d 1000g Miłości 🍓
    14.01 - 30+3 1600g Dzidziusia 👶
    16.02 - 35+1 2500g Córeczki 🍓
    15.03 - córcia 💗

    2023-
    16.06 - 10mm Cudu z ❤

    preg.png[/url]
  • a.a.90 Autorytet
    Postów: 399 120

    Wysłany: 16 grudnia 2020, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki wlasnie doczytalam na pierwszej stronie wpis migotki ktora mi rozjasnila sytuacje ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 grudnia 2020, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, Dziewczyny!
    Pomożecie z interpretacją KIRów? Czy jest aż tak tragicznie?

    Wykryto haplotyp KIR: AA
    Wykryto geny KIR: 2DL1, 2DL3, 2DL4del, 2DS4(del-22bp), 3DL1, 3DL2, 3DL3, 2DP1, 3DP1norm
    Nie wykryto genów KIR: 2DL2, 2DL4norm, 2DL5 (grupa 1), 2DL5 (grupa 2), 2DS1, 2DS2, 2DS3, 2DS4norm, 2DS5,
    3DS1, 3DP1var

  • Kropka129 Ekspertka
    Postów: 231 68

    Wysłany: 16 grudnia 2020, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fisia wrote:
    Cześć, Dziewczyny!
    Pomożecie z interpretacją KIRów? Czy jest aż tak tragicznie?

    Wykryto haplotyp KIR: AA
    Wykryto geny KIR: 2DL1, 2DL3, 2DL4del, 2DS4(del-22bp), 3DL1, 3DL2, 3DL3, 2DP1, 3DP1norm
    Nie wykryto genów KIR: 2DL2, 2DL4norm, 2DL5 (grupa 1), 2DL5 (grupa 2), 2DS1, 2DS2, 2DS3, 2DS4norm, 2DS5,
    3DS1, 3DP1var
    Nie jest aż tak tragicznie, masz kir aa stąd pewnie twoje straty. Zapewne powinnas przyjmować accofil który "oszukuje" kir

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 grudnia 2020, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka129 wrote:
    Nie jest aż tak tragicznie, masz kir aa stąd pewnie twoje straty. Zapewne powinnas przyjmować accofil który "oszukuje" kir
    Dziękuję Kropka za odpowiedź!
    A dlaczego nie jest aż tak tragicznie?
    Ja się przeraziłam, że KIR AA i ani jeden implantacyjny. Ciekawe, czy da radę z accofilem :(
    Wizyta u immuno dopiero 30 grudnia.

  • Kropka129 Ekspertka
    Postów: 231 68

    Wysłany: 16 grudnia 2020, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fisia wrote:
    Dziękuję Kropka za odpowiedź!
    A dlaczego nie jest aż tak tragicznie?
    Ja się przeraziłam, że KIR AA i ani jeden implantacyjny. Ciekawe, czy da radę z accofilem :(
    Wizyta u immuno dopiero 30 grudnia.
    Jest bardzo wiele osób którym się udało. Ja też nie mam implantacyjnych a mam dziecko. Do tego zachodzisz naturalnie więc to jest rewelacyjna informacja, nie masz ANA. Powinnaś zrobić jeszcze cytokiny i v leidena i badania na trombofilie. Uważam że jeśli masz już jakis punkt zaczepienia niepowodzeń to już połowa drogi do sukcesu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 grudnia 2020, 20:12

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 grudnia 2020, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka129 wrote:
    Jest bardzo wiele osób którym się udało. Ja też nie mam implantacyjnych a mam dziecko. Do tego zachodzisz naturalnie więc to jest rewelacyjna informacja, nie masz ANA. Powinnaś zrobić jeszcze cytokiny i v leidena i badania na trombofilie. Uważam że jeśli masz już jakis punkt zaczepienia niepowodzeń to już połowa drogi do sukcesu.
    Kropka, masz racje, nie można popadać w czarne scenariusze.
    Cytokiny mam niestety pomieszane, kilka płoza granicami normy, czekam na wizytę, żeby immunolog mógł coś na ten temat powiedzieć.
    V leiden i trombofilia zbadana, te wyniki są ok. Komórki NK też dosyć wysokie 29%.
    Ale coś zaczęło się już klarować i wyjaśniać.
    A Ty brałaś accofil w udanej ciąży ? Było to IVF czy naturalna ? I oczywiście gratuluje!!! 😊

  • Kropka129 Ekspertka
    Postów: 231 68

    Wysłany: 16 grudnia 2020, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fisia wrote:
    Kropka, masz racje, nie można popadać w czarne scenariusze.
    Cytokiny mam niestety pomieszane, kilka płoza granicami normy, czekam na wizytę, żeby immunolog mógł coś na ten temat powiedzieć.
    V leiden i trombofilia zbadana, te wyniki są ok. Komórki NK też dosyć wysokie 29%.
    Ale coś zaczęło się już klarować i wyjaśniać.
    A Ty brałaś accofil w udanej ciąży ? Było to IVF czy naturalna ? I oczywiście gratuluje!!! 😊
    Ja zachodze w ciążę tylkoo dzięki IVF co bardzo utrudnia sprawę przy kirze. Przy pierwszym dziecku nie wiedziałam że mam kir, potem miałam 2 poronienia i zaczeli mnie badać, później próba z accofilem ale nie doszło do implantacji i teraz jestem w ciąży z accofilem ale to dopiero początek wiec ciężko stwierdzić jak się potoczy dalej. Do jakiego immunologa idziesz?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 grudnia 2020, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka129 wrote:
    Ja zachodze w ciążę tylkoo dzięki IVF co bardzo utrudnia sprawę przy kirze. Przy pierwszym dziecku nie wiedziałam że mam kir, potem miałam 2 poronienia i zaczeli mnie badać, później próba z accofilem ale nie doszło do implantacji i teraz jestem w ciąży z accofilem ale to dopiero początek wiec ciężko stwierdzić jak się potoczy dalej. Do jakiego immunologa idziesz?
    To trzymam kciuki, oby wszystko było dobrze.
    A który to już tydzień? To nie jest tak z KIRami, że jak już zarodek się zagnieździ, to po jakimś czasie to już nie stanowi zagrożenia?
    Póki co, poszłam do immunologa w klinice Invimedzie w Poznaniu. To dopiero początek, wiec zobaczymy. Jeśli nie pomoze, to pomyśle o Paśniku. Czekam z lekarzem na IVF, wstrzymywał mnie tylko ten ostatni wyniki KIR, który dziś odebrałam, żeby dodać ewentualne leczenie. Zobaczymy co powie Pani immunolog 30.

  • Kropka129 Ekspertka
    Postów: 231 68

    Wysłany: 16 grudnia 2020, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fisia wrote:
    To trzymam kciuki, oby wszystko było dobrze.
    A który to już tydzień? To nie jest tak z KIRami, że jak już zarodek się zagnieździ, to po jakimś czasie to już nie stanowi zagrożenia?
    Póki co, poszłam do immunologa w klinice Invimedzie w Poznaniu. To dopiero początek, wiec zobaczymy. Jeśli nie pomoze, to pomyśle o Paśniku. Czekam z lekarzem na IVF, wstrzymywał mnie tylko ten ostatni wyniki KIR, który dziś odebrałam, żeby dodać ewentualne leczenie. Zobaczymy co powie Pani immunolog 30.
    Nie znam lekarzy z Wielkopolski ale warto poszukać kogoś kto zna się typowo na kirze. Kir działa w różnych momentach, może nie doprowadzić do implantacji, może doprowadzić a nie zabije serce, może zabić serce i przestać bic, może bic serce ale nie rosnąć pęcherzyk.... Kir spokojnie może zadziałać do 9 tygodnia. Ja już schodzę powoli z accofilu i mam nadzieję że wszystko będzie tym razem dobrze. Lepiej znać przeciwnika i z walczyć niz nie wiedzieć czemu się tak dzieje że ciąże przestają się rozwijać. Sama starcilas w dwóch różnych momentach i raczej to właśnie kir to spowodował. Polecam Paśnika, jest niesamowitym lekarzem, aż ciężko sobie wyobrazić że może być ktoś tak obeznany w temacie potrafić wszystko wytłumaczyć i być empatycznym i pozostającym w kontakcie. Orzecjodzac przez całe swoje leczenie spotkałam tylko 2 takie osoby spośród całej masy lekarzy. Warto się zapisać na wszelki wypadek i potem odwołasz w razie czego bo terminy są długie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 grudnia 2020, 21:40

    Miśka_11 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 grudnia 2020, 23:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka129 wrote:
    Nie znam lekarzy z Wielkopolski ale warto poszukać kogoś kto zna się typowo na kirze. Kir działa w różnych momentach, może nie doprowadzić do implantacji, może doprowadzić a nie zabije serce, może zabić serce i przestać bic, może bic serce ale nie rosnąć pęcherzyk.... Kir spokojnie może zadziałać do 9 tygodnia. Ja już schodzę powoli z accofilu i mam nadzieję że wszystko będzie tym razem dobrze. Lepiej znać przeciwnika i z walczyć niz nie wiedzieć czemu się tak dzieje że ciąże przestają się rozwijać. Sama starcilas w dwóch różnych momentach i raczej to właśnie kir to spowodował. Polecam Paśnika, jest niesamowitym lekarzem, aż ciężko sobie wyobrazić że może być ktoś tak obeznany w temacie potrafić wszystko wytłumaczyć i być empatycznym i pozostającym w kontakcie. Orzecjodzac przez całe swoje leczenie spotkałam tylko 2 takie osoby spośród całej masy lekarzy. Warto się zapisać na wszelki wypadek i potem odwołasz w razie czego bo terminy są długie
    Masz rację, lepiej wiedzieć z czym się mierzymy. Ja do tej pory niestety nie spotkałam tak szczerze empatycznych lekarzy, którzy faktycznie chcieli pomoc i słuchali, a również sporo gabinetów zwiedziłam. Myślę, że skoro zleciła mi ta Immunolog KIR, to powinna się na tym znać. Moje dwie ciąże po prostu przestawały się rozwijać na różnych etapach i musiałam mieć robione zabiegi. Trochę mnie zniechęcała odległość do Paśnika, ale może faktycznie masz racje, skoro już mi jakieś nieprawidłowości powychodziły, to warto ze specjalistą to omówić. Może w końcu się uda :) A jak się do niego umawia? Na telefon w Łodzi ? Przepraszam, że tak pytam wprost :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 grudnia 2020, 23:18

  • Kropka129 Ekspertka
    Postów: 231 68

    Wysłany: 17 grudnia 2020, 07:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fisia wrote:
    Masz rację, lepiej wiedzieć z czym się mierzymy. Ja do tej pory niestety nie spotkałam tak szczerze empatycznych lekarzy, którzy faktycznie chcieli pomoc i słuchali, a również sporo gabinetów zwiedziłam. Myślę, że skoro zleciła mi ta Immunolog KIR, to powinna się na tym znać. Moje dwie ciąże po prostu przestawały się rozwijać na różnych etapach i musiałam mieć robione zabiegi. Trochę mnie zniechęcała odległość do Paśnika, ale może faktycznie masz racje, skoro już mi jakieś nieprawidłowości powychodziły, to warto ze specjalistą to omówić. Może w końcu się uda :) A jak się do niego umawia? Na telefon w Łodzi ? Przepraszam, że tak pytam wprost :)
    Ja byłam u niego w czerwcu i nie pamiętam, były inne zasady umawiania, dzwoniłam też i przyspieszałam wizyte. Teraz podobno umawia się przez znanego lekarza. Tak na prawdę to jest jedna wizyta a nie ciągle więc wydaje mi się że żadna odległość nie jest straszna. A z Wielkopolski do Łodzi autostrada to naprawdę niedaleko. Powodzenia

‹‹ 197 198 199 200 201 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ