X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Badanie KIR na problem z implantacją zarodka
Odpowiedz

Badanie KIR na problem z implantacją zarodka

Oceń ten wątek:
  • ma_pi Autorytet
    Postów: 997 516

    Wysłany: 2 listopada 2017, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    GorzataMał wrote:
    Kochana, dwa tygodnie temu były same pary, myślę, że 10. Aż się przykro patrzy.

    Ech, no pewnie, że przykro. Nas dramat poronień/biochemicznych, czy szczęście donoszonej ciąży na razie omija szerokim łukiem, więc nas badanie allo i limfocytotoksyczność nie dotyczy. Za to mamy szukanie przysłowiowej igły w stogu :/

  • GorzataMał Ekspertka
    Postów: 277 67

    Wysłany: 2 listopada 2017, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ma_pi wrote:
    Ech, no pewnie, że przykro. Nas dramat poronień/biochemicznych, czy szczęście donoszonej ciąży na razie omija szerokim łukiem, więc nas badanie allo i limfocytotoksyczność nie dotyczy. Za to mamy szukanie przysłowiowej igły w stogu :/
    U nas też nie było żadnych poronień i cb, ale widzisz jakie mamy wyniki allo-mlr. Nie ma tutaj chyba prawidłowości.

    X 2010 - syn
    IX 2015 - początek starań o rodzeństwo
    HSG, histero, laparo - ok; IV 2017 - I IUI :(
    VII 2017 - II IUI :(
    XI 2017 - 31 dc beta 1240 :)
    ganns65gde9ketft.png
  • karolcia35 Autorytet
    Postów: 4915 4004

    Wysłany: 2 listopada 2017, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja uderzyłam też dziś ale do katowic :)

    GorzataMał, Flowwer lubią tę wiadomość

    AMH 0,54
    10.2014 IMSI 2 zarodki :( beta <0,1
    05.2015 brak oocytów
    03.2016 brak oocytów
    08.2016 IMSI 1 zarodek, ciąża pozamaciczna :(
    02.2017 IMSI 2 zarodki :( beta <0,1
    mlr 0%, I seria szczepień mlr 38% :)
    10.2017 IMSI 3 zarodki 01.2018 crio :( 03.2018 crio :( 09.2018 crio :(
    12.2018 IMSI 2 zarodki 2-dniowe 4b i 5b w oczekiwaniu na crio...
    NK 16,5%
    07.2019 crio 4b, 12 dpt - 99,8; 13 dpt - 185,6; 15 dpt - 825,6; 17 dpt - 2509; 21 dpt - 4942 :( ciąża ektopowa
  • njut Autorytet
    Postów: 4864 2361

    Wysłany: 2 listopada 2017, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ma_pi wrote:
    Pani od pobierania krwi wspomniała, że jest dziś KIRowy dzień :) Wszyscy na to badanie. To Wasza sprawka? :)
    :D
    Ponoć czwartek należy do komórek NK - ja chciałabym zrobić je 23.11 i wtedy od razu KIR i MLR.
    Ile będziesz czekała na wyniki?
    migotka_83 wrote:
    Moja nie, w przyszłym tygodniu uderzam na cały pakiet :D
    Kciuki za dobre wyniki!!! ;)
    Co oprócz KIR planujesz?

    STARANIA ZAKOŃCZONE BEZ SKUTKU
    3 poronienia naturalnych ciąż: 2011 5+6tc, 2013 7+1tc, 2019 8+2tc i 1CB po CT
    2 IVF > 11 zarodków > 2013 8A+8A, 8A+6B, 2015 8B, 2018 3BC, 2019 3BB, 3AB (CB, beta max 17,18), 2020 4AB, 8A... czeka 8A, ❄️
    A1298C hetero, PAI-1 4G/5G hetero, APA +, endometrioza II (zatoki), KIR AA, NK 21% > 17% > 15%, aktywność NK 58,9%, MLR 0% > szczepienia mężem > 0% mąż, 0% dawcy > 4 mc > 0% mąż, 33,6% dawcy > szczepienia pulowane > 91,2% mąż, 0% dawcy > 4cs CB, 5cs poronienie 8+2tc > 45,3% mąż, 55,5% dawcy > 7 mc > immunosupresja > cdn
    on: FDNA 22%, HLA-C C1
    moja historia leczenia
  • migotka_83 Ekspertka
    Postów: 311 76

    Wysłany: 2 listopada 2017, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    njut
    będę robić aktywność komórek NK, ALLO-MLR + Test cytotoksyczny i przy okazji KIR, choć nie sądzę aby te badania cokolwiek wniosły do mojej diagnostyki.
    Nigdy naturalnie w ciąże nawet nie zaszłam, i to tu jest problem którego żadnen lekarz nie rozkminil do tej pory.

    patus_ lubi tę wiadomość

    3i49zbmhg4kfjp76.png

    5 lat walki...
    3 x IUI, 1 x IMSI, 6 x FET
    Aniołek [*] 8tc 02.2017 - córeczka (T22)
    Aniołek [*] 5tc 08.2017 cb, 04.2018 cb, 05.2018 cb
    Ciąża pozamaciczna 05.2018
    NK 9,9%, KIR BX, ALLO-MLR 38%
    05.2019 Naturalsik ❤
  • ma_pi Autorytet
    Postów: 997 516

    Wysłany: 3 listopada 2017, 08:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    migotka_83 wrote:
    njut
    będę robić aktywność komórek NK, ALLO-MLR + Test cytotoksyczny i przy okazji KIR, choć nie sądzę aby te badania cokolwiek wniosły do mojej diagnostyki.
    Nigdy naturalnie w ciąże nawet nie zaszłam, i to tu jest problem którego żadnen lekarz nie rozkminil do tej pory.

    Ale dlaczego uważasz, ze nie mają sensu? U Ciebie właśnie allo i Test cytotoksyczny mają ogromny sens, bo byłaś w ciąży. Nie ważne, czy to było naturalnie, czy w in vitro. Ciąża ,to ciąża i allo nie powinno być 0%. A test po to, że jak jednak okaże się 0, to wiadomo, czy szczepić sie z krwi męża, czy nie.
    NK i KIRy to tak przy okazji, wiadomo, a nuż coś wyjdzie nie tak. Ale allo MLR to koniecznie powinnaś zbadać.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 listopada 2017, 08:16

    migotka_83 lubi tę wiadomość

  • ma_pi Autorytet
    Postów: 997 516

    Wysłany: 3 listopada 2017, 08:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    GorzataMał wrote:
    U nas też nie było żadnych poronień i cb, ale widzisz jakie mamy wyniki allo-mlr. Nie ma tutaj chyba prawidłowości.

    :) No nie zrozumiałaś mojej wypowiedzi. Chodzi mi o to, że z racji tego, ze nigdy nie byłam w żadnej, nawet krótkiej ciąży, to omijają mnie badania "w parach".

  • ma_pi Autorytet
    Postów: 997 516

    Wysłany: 3 listopada 2017, 08:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    njut, na wyniki KIR czeka się około tydzień. Reszta badań nie wiem, bo nie robiłam.

  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 3 listopada 2017, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety przy dobrym mlr i pozytywnym tescie lct tez moze byc dupa...

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 listopada 2017, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ma_pi wrote:
    :) No nie zrozumiałaś mojej wypowiedzi. Chodzi mi o to, że z racji tego, ze nigdy nie byłam w żadnej, nawet krótkiej ciąży, to omijają mnie badania "w parach".
    Hej :)
    Ja niedawno badałam komórki NK (stosunek cd4 3,3 a komórki 18%) oraz Ana 1 i 2 pozytywne, brał p.cial p.kardiolipinowych. immunolog (dr Sydor) powiedział, że jeśli nigdy w ciąży nie byłam nie ma co się tymi badaniami przejmować i że są nieznacznie podniesione. Leczenia żadnego nie wdrożył, powiedział że te dane nie wskazują nam na niepowodzenia ciążowe a na to, że może być jakiś stan zapalny w organizmie. Moja gin (zmieniłam klinikę i jestem na śląsku) również podtrzymuje jego opinię. Ufam im, ale jak czytam że Wy macie leczenie w tym kierunku to już sama nie wiem.
    Mam jeszcze na przyszły tydzień umówiona wizytę do dr Sachy, myślę czy iść...
    Jedyne co immuno zasugerował to badanie cross match. Nie robiliśmy go narazie, stwierdziłam że za bardzo świruje chyba. Może problem leży w tych moich późno pękających pęcherzykach (na które nikt nie zwracał uwagi, dopiero teraz gin się tym zainteresowała i dała zastrzyk) lub w słabszych parametrach nasienia (czekamy jeszcze na wyniki chromatyny). Myślę, że jak do końca roku się nie uda to zrobimy ten cross match czy też badania o których piszecie

    ane3kaa lubi tę wiadomość

  • ane3kaa Koleżanka
    Postów: 49 2

    Wysłany: 3 listopada 2017, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Hej :)
    Ja niedawno badałam komórki NK (stosunek cd4 3,3 a komórki 18%) oraz Ana 1 i 2 pozytywne, brał p.cial p.kardiolipinowych. immunolog (dr Sydor) powiedział, że jeśli nigdy w ciąży nie byłam nie ma co się tymi badaniami przejmować i że są nieznacznie podniesione. Leczenia żadnego nie wdrożył, powiedział że te dane nie wskazują nam na niepowodzenia ciążowe a na to, że może być jakiś stan zapalny w organizmie. Moja gin (zmieniłam klinikę i jestem na śląsku) również podtrzymuje jego opinię. Ufam im, ale jak czytam że Wy macie leczenie w tym kierunku to już sama nie wiem.
    Mam jeszcze na przyszły tydzień umówiona wizytę do dr Sachy, myślę czy iść...
    Jedyne co immuno zasugerował to badanie cross match. Nie robiliśmy go narazie, stwierdziłam że za bardzo świruje chyba. Może problem leży w tych moich późno pękających pęcherzykach (na które nikt nie zwracał uwagi, dopiero teraz gin się tym zainteresowała i dała zastrzyk) lub w słabszych parametrach nasienia (czekamy jeszcze na wyniki chromatyny). Myślę, że jak do końca roku się nie uda to zrobimy ten cross match czy też badania o których piszecie


    właśnie dzisiaj ide do dr Sydora w Tarnowie! Polecasz ?

    KIR nieobecne: 2DS1, -2DS5, 2DL5(gr.1) - Genotyp KIR BX
    NK: 15%
    MTHFR A1298 dodatnie heterozygota, PAI-1 dodatnie heterozygota, ANA1 dodatnie, Homocysteina 10,4, Hashimoto i niedoczynność tarczycy, problem z podwyższoną glukozą.
    3 poronienia: 9 tydzień,6 tydzień, 4 tydzień.
  • Bea_ Autorytet
    Postów: 808 231

    Wysłany: 3 listopada 2017, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Hej :)
    Ja niedawno badałam komórki NK (stosunek cd4 3,3 a komórki 18%) oraz Ana 1 i 2 pozytywne, brał p.cial p.kardiolipinowych. immunolog (dr Sydor) powiedział, że jeśli nigdy w ciąży nie byłam nie ma co się tymi badaniami przejmować i że są nieznacznie podniesione. Leczenia żadnego nie wdrożył, powiedział że te dane nie wskazują nam na niepowodzenia ciążowe a na to, że może być jakiś stan zapalny w organizmie. Moja gin (zmieniłam klinikę i jestem na śląsku) również podtrzymuje jego opinię. Ufam im, ale jak czytam że Wy macie leczenie w tym kierunku to już sama nie wiem.
    Mam jeszcze na przyszły tydzień umówiona wizytę do dr Sachy, myślę czy iść...
    Jedyne co immuno zasugerował to badanie cross match. Nie robiliśmy go narazie, stwierdziłam że za bardzo świruje chyba. Może problem leży w tych moich późno pękających pęcherzykach (na które nikt nie zwracał uwagi, dopiero teraz gin się tym zainteresowała i dała zastrzyk) lub w słabszych parametrach nasienia (czekamy jeszcze na wyniki chromatyny). Myślę, że jak do końca roku się nie uda to zrobimy ten cross match czy też badania o których piszecie
    Cześć Wszystkim!! Idealny wątek. Ja też się wybieram do Prokocimia w przyszłym tygodniu :) bo właśnie w Wawie nie chcę płacić 1800 zł za KIRy. Ale ale ja mam zlecone KIRy właśnie z mężem i może stąd ta kwota. To się nazywa EPITOP. Czy o tym myślisz, pisząc o cross-match? Czy w Prokocimiu robią KIRy w parach? O ile wzrasta cena?
    Dojazd do Krakowa na 7.00 to albo zarwana noc, albo nocleg tam. Może wcale nie wyjdzie taniej...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 listopada 2017, 12:34

    gannkw7i858ouu0g.png
  • ma_pi Autorytet
    Postów: 997 516

    Wysłany: 3 listopada 2017, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella93 wrote:
    Niestety przy dobrym mlr i pozytywnym tescie lct tez moze byc dupa...

    No właśnie, kiedyś się nad tym zastanawiałam. Ja i mój mąż, przy zupełnym braku ciąż nie jesteśmy wysyłani na badanie MLR, ani tym bardziej na LCT/Test cytotoksyczny (bo to rozumiem to samo).
    A co, jeśli właśnie w tym ostatnim badaniu jest problem? Pewnie kiedyś się w końcu dowiem...
    No nic, wszystko wskazuje na to, że u mnie dojdzie do krio w przyszłym miesiącu. Jestem krótko po immunosupresji z terminem ważności do połowy grudnia, świeżo po histeroskopii gdzie ani w histopato, ani w histochemii nic złego nie wyszło. Winiki KIR bedą na długo przed krio, więc ewentualnie tu też zdążę zadziałać. Nic już więcej nie robię do tego podejścia, bo oszaleję.

  • lipcowka86 Autorytet
    Postów: 2976 2033

    Wysłany: 3 listopada 2017, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea_ pierwsze słyszę o robieniu KIR w parach, żadna z dziewczyn wcześniej nie wspominała o tym badaniu u swojego Mężczyzny. KIRy mają wpływ na implementację zarodka więc wynik u partnera nie wiele wniesie.

    qdkk6iye60nsfj4p.png
  • ma_pi Autorytet
    Postów: 997 516

    Wysłany: 3 listopada 2017, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Hej :)
    Ja niedawno badałam komórki NK (stosunek cd4 3,3 a komórki 18%) oraz Ana 1 i 2 pozytywne, brał p.cial p.kardiolipinowych. immunolog (dr Sydor) powiedział, że jeśli nigdy w ciąży nie byłam nie ma co się tymi badaniami przejmować i że są nieznacznie podniesione.

    No, ja akurat te wszystkie wymienione badania mam ok. No może oprócz nk - 14%, ale sam dr Paśnik mówił, że to moje NK nie jest dramatyczne. Mogę wziąć intralipid, ale nie muszę.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 listopada 2017, 13:00

  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 3 listopada 2017, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lipcowka86 wrote:
    Bea_ pierwsze słyszę o robieniu KIR w parach, żadna z dziewczyn wcześniej nie wspominała o tym badaniu u swojego Mężczyzny. KIRy mają wpływ na implementację zarodka więc wynik u partnera nie wiele wniesie.
    Mysle ze chodzi o sprawdzenie jak zachowuja sie kir w odpowiedzi na partnera.
    Cos jak przy mlr...

    WerkaP2 lubi tę wiadomość

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 3 listopada 2017, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ma_pi wrote:
    No właśnie, kiedyś się nad tym zastanawiałam. Ja i mój mąż, przy zupełnym braku ciąż nie jesteśmy wysyłani na badanie MLR, ani tym bardziej na LCT/Test cytotoksyczny (bo to rozumiem to samo).
    A co, jeśli właśnie w tym ostatnim badaniu jest problem? Pewnie kiedyś się w końcu dowiem...
    No nic, wszystko wskazuje na to, że u mnie dojdzie do krio w przyszłym miesiącu. Jestem krótko po immunosupresji z terminem ważności do połowy grudnia, świeżo po histeroskopii gdzie ani w histopato, ani w histochemii nic złego nie wyszło. Winiki KIR bedą na długo przed krio, więc ewentualnie tu też zdążę zadziałać. Nic już więcej nie robię do tego podejścia, bo oszaleję.
    Zdaje sie ze te przeciwciala mogą sie pojawic tylko po ciazy.

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • ma_pi Autorytet
    Postów: 997 516

    Wysłany: 3 listopada 2017, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea_ wrote:
    Cześć Wszystkim!! Idealny wątek. Ja też się wybieram do Prokocimia w przyszłym tygodniu :) bo właśnie w Wawie nie chcę płacić 1800 zł za KIRy. Ale ale ja mam zlecone KIRy właśnie z mężem i może stąd ta kwota. To się nazywa EPITOP. Czy o tym myślisz, pisząc o cross-match? Czy w Prokocimiu robią KIRy w parach? O ile wzrasta cena?
    Dojazd do Krakowa na 7.00 to albo zarwana noc, albo nocleg tam. Może wcale nie wyjdzie taniej...

    Bea, tak się zastanawiam, czy coś może źle zrozumiałaś na rozmowie z lekarzem i w tej kwocie są jednak zawarte oprócz KIR jakieś inne badania, które wykonuje się łącznie z partnerem??? Mogę się mylić.

  • ma_pi Autorytet
    Postów: 997 516

    Wysłany: 3 listopada 2017, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella93 wrote:
    Zdaje sie ze te przeciwciala mogą sie pojawic tylko po ciazy.

    No to mnie Bella mega pocieszyłaś :)

  • lipcowka86 Autorytet
    Postów: 2976 2033

    Wysłany: 3 listopada 2017, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella93 wrote:
    Mysle ze chodzi o sprawdzenie jak zachowuja sie kir w odpowiedzi na partnera.
    Cos jak przy mlr...

    Hmmmmm ale Kir to genetyka a nie immunologia, nie wiem tak tylko głośno myślę :)

    qdkk6iye60nsfj4p.png
‹‹ 2 3 4 5 6 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ