X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Badanie KIR na problem z implantacją zarodka
Odpowiedz

Badanie KIR na problem z implantacją zarodka

Oceń ten wątek:
  • Bea_ Autorytet
    Postów: 808 231

    Wysłany: 4 listopada 2017, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwia80 wrote:
    Bea, a gdzie w Warszawie ?
    W prywatnym gabinecie dr. Dubrawskiego. Omijać szerokim łukiem!!
    Tak sobie myślę, że on te próbki wysyła do jakiegoś laboratorium przecież. Sprawdzałam w Zakładzie Immunologii Klinicznej. Tam o tym nie słyszeli.

    gannkw7i858ouu0g.png
  • Bea_ Autorytet
    Postów: 808 231

    Wysłany: 4 listopada 2017, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Ooo właśnie! Ginka mi powiedziała że tego lct mi brakuje w badaniach (bo miałam tylko subpopulacje NK), przeczytałam to u Was i mi się nazwą przypomniała.

    Bea nie, to chyba inne badanie. Cross match wykonuje się w parach i 1 osoba płaci 300zl bodajże w Prokocimiu. Badanie ma też inną nazwę, ale teraz nie pamiętam, musiałabym sprawdzić
    To napisz, kiedy sobie przypomnisz. Skoro już wybiorę się do Prokocimia, co jest ogromnym wyzwaniem, to może od razu byśmy to zrobili. Bardzo dziękuję!!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 listopada 2017, 11:48

    Selina lubi tę wiadomość

    gannkw7i858ouu0g.png
  • niezapominajka2017 Autorytet
    Postów: 4486 2372

    Wysłany: 4 listopada 2017, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella93 wrote:
    Zdaje sie ze te przeciwciala mogą sie pojawic tylko po ciazy.

    Ach to moze dlatego Pasnik sugerowal ponowne badanie.
    Do tej pory LCT bylo negatywne, ale moze po ciazy sie zmienilo.

    Kammka7 lubi tę wiadomość

    Starania od 08.2015, endometrioza 3/4 st, 2 laparo, 3 hsg, 3 histero
    8.03.2017 IVF :( :( ❄️❄️❄️nie przetrwaly rozmrozenia...
    5.05.2017 ICSI :( 2.06.2017 crio :( 26.06.2017 crio :( :(
    28.07.2017 ICSI :( 26.09.2017 crio [*] 8tc :( :( 14.02.2018 crio [*] 6tc :( :(
    20.04.2018 ICSI :( brak mrozakow
    22.03.2019 IMSI :( 13.07.2019 :(
  • Bea_ Autorytet
    Postów: 808 231

    Wysłany: 4 listopada 2017, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ma_pi wrote:
    Bea, tak się zastanawiam, czy coś może źle zrozumiałaś na rozmowie z lekarzem i w tej kwocie są jednak zawarte oprócz KIR jakieś inne badania, które wykonuje się łącznie z partnerem??? Mogę się mylić.
    Powiem tak, w tym gabinecie rzeczywiście niewiele można się dowiedzieć, wszystko co piszą na znanym lekarzu w opiniach negatywnych w 100% potwierdziło się u mnie. Jedyne, co wyniosłam nowego stamtąd, to lakonicznie wymienione badania do wykonania, które rzekomo da się wykonać jedynie u nich, a cena za komplet to 6500 zł. Zero wywiadu, a więc gdybym je wykonała wtedy, to byłyby pieniądze wyrzucone w błoto, bo byłam wówczas stymulowana i na sterydach. Na szczęście można czerpać wiedzę z forum. Część badań z tej listy już miałam wcześniej zrobionych, to też zostało zbagatelizowane.
    Pierwsza pozycja na liście to receptory KIR plus ligandy met. PCR-ssp) pacjentka,EPITOP pacjentka plus mąż. Nie wiem, czy te 1800 zł dotyczy samych KIRów, czy z tym EPITOPem. Nie było to możliwe do ustalenia. Stanowisko gabinetu jest takie, żeby przyjść do nich i zapłacić. Przykre to.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 listopada 2017, 12:14

    gannkw7i858ouu0g.png
  • Bea_ Autorytet
    Postów: 808 231

    Wysłany: 4 listopada 2017, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I teraz pytanie - piszecie, że można badać KIRy po antybiotyku. A czy allo-mlr też? To byłoby około 10 dni po odstawieniu. Brałam go na śluz niby...
    I drugie pytanie - czy Ovitrelle przyjmowana co drugi dzień w fazie lutealnej (peak plus 3, 5, 7, 9) może wpłynąć na te wyniki? Mam to przyjmować, aby ciałko żółte lepiej pracowało. I już w poprzednim cyklu potwierdziłam badaniami, że działa. Nie chciałabym z tego rezygnować, bo w przypadku ewentualnego zapłodnienia, mogłabym zmarnować cykl.
    Oprócz powyższych w przyszłym tygodniu chciałabym zbadać też immunofenotyp, aktywność NK, ANA2, ACL, APS, cytokiny plus pozostałe rzeczy, o których piszecie, a które można tylko w Prokocimiu, skoro już tam będę.
    Dzięki z góry za podpowiedzi. Pozdrawiam!!

    gannkw7i858ouu0g.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 listopada 2017, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea_ wrote:
    To napisz, kiedy sobie przypomnisz. Skoro już wybiorę się do Prokocimia, co jest ogromnym wyzwaniem, to może od razu byśmy to zrobili. Bardzo dziękuję!!
    Napisałam na poprzedniej stronie pod spodem :) Na stronie szpitala nazwa się to test mikrocytotoksyczny, czyli to o czym mówiłyście też z tego co zrozumiałam

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 listopada 2017, 12:55

  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 4 listopada 2017, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niezapominajka2017 wrote:
    A co jesli nie jestem uczulona na meza a mam kiepskie hamowanie?

    Ma_pi jaki zestaw dostalas?
    Szczepienia

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 4 listopada 2017, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea_ wrote:
    I teraz pytanie - piszecie, że można badać KIRy po antybiotyku. A czy allo-mlr też? To byłoby około 10 dni po odstawieniu. Brałam go na śluz niby...
    I drugie pytanie - czy Ovitrelle przyjmowana co drugi dzień w fazie lutealnej (peak plus 3, 5, 7, 9) może wpłynąć na te wyniki? Mam to przyjmować, aby ciałko żółte lepiej pracowało. I już w poprzednim cyklu potwierdziłam badaniami, że działa. Nie chciałabym z tego rezygnować, bo w przypadku ewentualnego zapłodnienia, mogłabym zmarnować cykl.
    Oprócz powyższych w przyszłym tygodniu chciałabym zbadać też immunofenotyp, aktywność NK, ANA2, ACL, APS, cytokiny plus pozostałe rzeczy, o których piszecie, a które można tylko w Prokocimiu, skoro już tam będę.
    Dzięki z góry za podpowiedzi. Pozdrawiam!!
    A w sumie tak sobie teraz pomyślałam, ovitrelle to hcg, wiec organizm moze myslec ze jest w ciazy i produkować przeciwciala blokujace? Niby mlr rosnie w 4-6tyg ciazy, ale czy to pewne...
    (Moze za bardzo kombinuje)
    Bea, chyba będzie najlepiej jak zadzwonisz do lab i zapytasz.

    Bea_ lubi tę wiadomość

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 4 listopada 2017, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea_ wrote:
    W prywatnym gabinecie dr. Dubrawskiego. Omijać szerokim łukiem!!
    Tak sobie myślę, że on te próbki wysyła do jakiegoś laboratorium przecież. Sprawdzałam w Zakładzie Immunologii Klinicznej. Tam o tym nie słyszeli.


    Dzięki za info. Aż dziwne, żeby w Warszawie gdzieś nie było, też podzwonię, jak się czegoś dowiem to dam znać.

    Bea_ lubi tę wiadomość

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 4 listopada 2017, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea_ a tu dzwoniłaś ?

    http://www.ihit.waw.pl/zaklad-immunogenetyki.html

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • ma_pi Autorytet
    Postów: 997 516

    Wysłany: 4 listopada 2017, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niezapominajka2017 wrote:

    Ma_pi jaki zestaw dostalas?

    To jest taki standardowy zestaw immunosupresyjny dr Paśnika, gdy w badaniu wyjdzie, że ma się zahwiane cytokiny.
    Equoral, Azatiopryna, Medypred. Długość zażywania zależy od wyników badań, w sensie jak bardzo złe wyniki. Przeważnie 2 tyg, czasami 3, a był tu też przypadek na forum brania 4 tyg. Ja miałam 2 tyg.

  • niezapominajka2017 Autorytet
    Postów: 4486 2372

    Wysłany: 4 listopada 2017, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ma pi dzieki a na ile przed transferem go dostalas?
    Ja bralam tylko equoral i steryd calcort to jak metypred. Tylko azotipiryny nie mialam.
    Tez mialam bardzo zachwiane cytokiny,

    Starania od 08.2015, endometrioza 3/4 st, 2 laparo, 3 hsg, 3 histero
    8.03.2017 IVF :( :( ❄️❄️❄️nie przetrwaly rozmrozenia...
    5.05.2017 ICSI :( 2.06.2017 crio :( 26.06.2017 crio :( :(
    28.07.2017 ICSI :( 26.09.2017 crio [*] 8tc :( :( 14.02.2018 crio [*] 6tc :( :(
    20.04.2018 ICSI :( brak mrozakow
    22.03.2019 IMSI :( 13.07.2019 :(
  • ma_pi Autorytet
    Postów: 997 516

    Wysłany: 4 listopada 2017, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Te leki trzeba skończyć brać min 2 tyg przed transferem. Dr Pasnik mówił że takie leczenie działa 2 miesiące, ale właśnie nie wiem od którego momentu to liczyć. Czy od momentu zakończenia przyjmowania leków, czy właśnie od momentu gdy minęły 2 tyg od zakończenia przyjmowania leków. Może ktoś wie?

  • ane3kaa Koleżanka
    Postów: 49 2

    Wysłany: 5 listopada 2017, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    byłam u immunologa w piątek. Stwierdził ze bezsensu robiłam genotyp KIR i aktywność NK.... że nic nie wnosi to do mojej sytuacji... zalecił jedynie stosowanie clexane od potwierdzonej owulacji..... tyle!

    Czy genotyp KIR to bardziej jest dla genetyka czy immunologa ?

    KIR nieobecne: 2DS1, -2DS5, 2DL5(gr.1) - Genotyp KIR BX
    NK: 15%
    MTHFR A1298 dodatnie heterozygota, PAI-1 dodatnie heterozygota, ANA1 dodatnie, Homocysteina 10,4, Hashimoto i niedoczynność tarczycy, problem z podwyższoną glukozą.
    3 poronienia: 9 tydzień,6 tydzień, 4 tydzień.
  • njut Autorytet
    Postów: 4864 2361

    Wysłany: 5 listopada 2017, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co to za immunolog?
    KIR to genetyka.
    Ja będę badała jedno i drugie na własną rękę, bo:
    1. KIR - uważam, że zachodzenie w ciąże po 2 latach starań (od ostatniego poronienia staram się 4 lata) nie jest normalne. Jeśli tak chcą moje geny - ok. Będę walczyć ale z tą świadomością będzie mi łatwej pogodzić się z "niezostaniem" matką.
    2. NK - z powodu 2 poronień, osobistych obaw o niedomogę lutealną (niski progesteron), nieprawidłowego przyrostu hcg w ciąży, utratą zamrożonego zarodka.

    Clexane pewnie jedynie z powodu mutacji MTHFR.

    STARANIA ZAKOŃCZONE BEZ SKUTKU
    3 poronienia naturalnych ciąż: 2011 5+6tc, 2013 7+1tc, 2019 8+2tc i 1CB po CT
    2 IVF > 11 zarodków > 2013 8A+8A, 8A+6B, 2015 8B, 2018 3BC, 2019 3BB, 3AB (CB, beta max 17,18), 2020 4AB, 8A... czeka 8A, ❄️
    A1298C hetero, PAI-1 4G/5G hetero, APA +, endometrioza II (zatoki), KIR AA, NK 21% > 17% > 15%, aktywność NK 58,9%, MLR 0% > szczepienia mężem > 0% mąż, 0% dawcy > 4 mc > 0% mąż, 33,6% dawcy > szczepienia pulowane > 91,2% mąż, 0% dawcy > 4cs CB, 5cs poronienie 8+2tc > 45,3% mąż, 55,5% dawcy > 7 mc > immunosupresja > cdn
    on: FDNA 22%, HLA-C C1
    moja historia leczenia
  • Bea_ Autorytet
    Postów: 808 231

    Wysłany: 5 listopada 2017, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwia80 wrote:
    Bea_ a tu dzwoniłaś ?

    http://www.ihit.waw.pl/zaklad-immunogenetyki.html
    Ooo! Nie, tu nie sprawdzałam. Dzwonię jutro.

    sylwia80 lubi tę wiadomość

    gannkw7i858ouu0g.png
  • ane3kaa Koleżanka
    Postów: 49 2

    Wysłany: 5 listopada 2017, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    njut wrote:
    Co to za immunolog?
    KIR to genetyka.
    Ja będę badała jedno i drugie na własną rękę, bo:
    1. KIR - uważam, że zachodzenie w ciąże po 2 latach starań (od ostatniego poronienia staram się 4 lata) nie jest normalne. Jeśli tak chcą moje geny - ok. Będę walczyć ale z tą świadomością będzie mi łatwej pogodzić się z "niezostaniem" matką.
    2. NK - z powodu 2 poronień, osobistych obaw o niedomogę lutealną (niski progesteron), nieprawidłowego przyrostu hcg w ciąży, utratą zamrożonego zarodka.

    Clexane pewnie jedynie z powodu mutacji MTHFR.


    dr Sydor :)

    KIR nieobecne: 2DS1, -2DS5, 2DL5(gr.1) - Genotyp KIR BX
    NK: 15%
    MTHFR A1298 dodatnie heterozygota, PAI-1 dodatnie heterozygota, ANA1 dodatnie, Homocysteina 10,4, Hashimoto i niedoczynność tarczycy, problem z podwyższoną glukozą.
    3 poronienia: 9 tydzień,6 tydzień, 4 tydzień.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 listopada 2017, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ane3kaa wrote:
    dr Sydor :)
    A mówił Ci o badaniu cross match (test mikrocytotoksyczny)? Bo mnie tak. Clexane od owu nie zalecił bo nigdy w ciąży nie byłam, więc nic od niego nie dostałam

  • ane3kaa Koleżanka
    Postów: 49 2

    Wysłany: 6 listopada 2017, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    A mówił Ci o badaniu cross match (test mikrocytotoksyczny)? Bo mnie tak. Clexane od owu nie zalecił bo nigdy w ciąży nie byłam, więc nic od niego nie dostałam


    miałam ten test zrobiony ale tylko rzucił okiem..... 13 listopada ide do genetyka... mam nadzieje ze czegoś się dowiem lepszego!

    KIR nieobecne: 2DS1, -2DS5, 2DL5(gr.1) - Genotyp KIR BX
    NK: 15%
    MTHFR A1298 dodatnie heterozygota, PAI-1 dodatnie heterozygota, ANA1 dodatnie, Homocysteina 10,4, Hashimoto i niedoczynność tarczycy, problem z podwyższoną glukozą.
    3 poronienia: 9 tydzień,6 tydzień, 4 tydzień.
  • Bea_ Autorytet
    Postów: 808 231

    Wysłany: 6 listopada 2017, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea_ wrote:
    Ooo! Nie, tu nie sprawdzałam. Dzwonię jutro.
    Ustaliłam, że można tu wykonać badanie KIR i nawet z ligandami (nie wiem, czy w Krakowie tak robią). Mają jeszcze do mnie oddzwonić w sprawie ceny, bo według cennika jest 652 zł, ale być może u mnie ma być wariacja na temat badania podstawowego.

    gannkw7i858ouu0g.png
‹‹ 4 5 6 7 8 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ