X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Badanie progesteronu - pytanie
Odpowiedz

Badanie progesteronu - pytanie

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Kokilka Przyjaciółka
    Postów: 100 28

    Wysłany: 13 marca 2014, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ma problem i w związku z tym pytanie do was. Chcę zbadać progesteron i przy okazji prolaktynę. Z tego co wiem progesteron powinno się badać w 21 dniu cyklu, wyczytałam też że chodzi tu o to żeby było to ok 7-8 dnia po owulacji.
    I tu się zaczyna mój problem - moj 21 dzień cyklu to sobota. Zastanawiam się czy zrobić badanie w piątek 20 dc czy w poniedziałek 23 dc?? Jak Myślicie ??
    OVF zaznaczył mi owulacje na 15 dc, od 16 dc mam wyższą temperaturę.
    Za to jajnik straszliwie bolał mnie w sobotę (14dc) więc myślałam, że owulacja była już wtedy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 marca 2014, 18:11

  • Myszka-Minnie Autorytet
    Postów: 681 223

    Wysłany: 13 marca 2014, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Możesz zrobić w 23 dc progesteron. Hormon ten bada się miedzy 22-24 dc. W sobote badania wykonuja laboratoria bruss. Sprawdz w swoim miejscie, czy jest czynny jakis punkt pobran, jezeli masz jakies watpliwosci.

    f2wl9vvj16detq98.png

    w57vlbetiy8u8flo.png
  • aga.just Autorytet
    Postów: 3047 1300

    Wysłany: 13 marca 2014, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myszka-Minnie wrote:
    Hormon ten bada się miedzy 22-24 dc

    Progesteron bada się najlepiej 7-8 dzień po owulacji, a nie 22-24 dc :)
    U każdej z nas jest inaczej owulka, ot.

    Kok - zrób w poniedziałek :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 marca 2014, 18:58

  • Kokilka Przyjaciółka
    Postów: 100 28

    Wysłany: 13 marca 2014, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny, zrobię w poniedziałek ;)

  • aga.just Autorytet
    Postów: 3047 1300

    Wysłany: 13 marca 2014, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Będziesz akurat 8 dpo :) powodzenia

  • Myszka-Minnie Autorytet
    Postów: 681 223

    Wysłany: 13 marca 2014, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aga.just wrote:
    Progesteron bada się najlepiej 7-8 dzień po owulacji, a nie 22-24 dc :)
    U każdej z nas jest inaczej owulka, ot.

    Kok - zrób w poniedziałek :)

    Na jedno i to samo wyszło, 7-8 dni po owu = 22-24 d.c przy cyklach 28-30 dniowych ;-)

    f2wl9vvj16detq98.png

    w57vlbetiy8u8flo.png
  • aga.just Autorytet
    Postów: 3047 1300

    Wysłany: 13 marca 2014, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myszka-Minnie wrote:
    Na jedno i to samo wyszło, 7-8 dni po owu = 22-24 d.c przy cyklach 28-30 dniowych ;-)

    Minni przy założeniu, że owulka jest w 14 dc to tak. Tylko ile dziewczyn na owu ma owlkę książkowo 14 dc? Stąd zawsze poleca się to badanie 7/8 dpo :)

    A jak u Ciebie z ziółkami? Bo nie ma Cię na czarownicach :)

  • Kokilka Przyjaciółka
    Postów: 100 28

    Wysłany: 14 marca 2014, 07:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny to zapytam jeszcze o coś - jakbyście mogły zerkmąć ma mój wykres - wydaje mi się, że mam bardzo ładny wzrost temperatury po owulacji. Powiedzcie mi proszę czy jest możliwe, że ja tak na prawdę owulacji nie miałam? Albo, że właśnie z tym progesteronem jest coś nie tak? Szukam przyczyny niepowodzeń...

  • aga.just Autorytet
    Postów: 3047 1300

    Wysłany: 14 marca 2014, 07:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kok skok jest ładny, owu na pewno była. A progesteron kochana zbadaj sobie mimo wszystko dla świętego spokoju. Długo się staracie? Badałaś inne hormony?

  • Kokilka Przyjaciółka
    Postów: 100 28

    Wysłany: 14 marca 2014, 08:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie staramy się tak na poważnie już ponad rok, a nie zabezpieczaliśmy się właściwie nigdy inaczej niż kalendarzykiem...

    W listopadzie zrobiłam na chybił trafił TSH i PRL - wyszło mi:
    TSH: 4,1 ulU/ml (0,3-4,5)
    PRL: 26,83 ng/ml (5-23)
    (dodam jeszcze, że w październiku mój wykres wyglądał tak samo ładnie, więc teoretycznie chyba nic owulacji nie hamowało, cykle też mam regularne, tylko PMSy miałam straszne)

    Więc poszłam z tymi wynikami do endo (początek stycznia)i dostałam euthyrox - przez pierwszy miesiąc 25, potem na zmianę 25/50.
    Po miesiącu sama zrobiłam:
    TSH 2,8
    FT-4 1,3 (0,9-1,7)
    anty TPO (52,07)

    Mąż badał nasienie i na nasze oko wygląda ok - może mogę też wrzucić tu wyniki - bo może czegoś nie dostrzegamy...

    Wizytę u endo mam na początku kwietnia. Gin mnie olał, mówiąc że mamy się dalej starać, albo iść do kliniki. Więc tak po omacku sama szukam przyczyny i próbuje się dowiedzieć co jest ze mną nie tak

  • Myszka-Minnie Autorytet
    Postów: 681 223

    Wysłany: 14 marca 2014, 08:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aga.just wrote:
    A jak u Ciebie z ziółkami? Bo nie ma Cię na czarownicach :)

    Czekam na nowy cykl,a to juz chyba lada dzien, no chyba ze sie troszke wydluzy ( nie pogniewala bym sie z tego powodu)

    Nie zagladam na czarownice, bo pogubilam sie w watku. Nie wiem o czym tam mowa :-P

    f2wl9vvj16detq98.png

    w57vlbetiy8u8flo.png
  • aga.just Autorytet
    Postów: 3047 1300

    Wysłany: 14 marca 2014, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana tsh chyba nadal ciut z wysokie. I prl ponad normę, stanowczo za duża. Idealna do starań to max do 15. Miałaś potwierdzoną monitoringiem owulację? Bo "ładny wykres" to nie potwierdzenie cyklu owulacyjnego.

  • aga.just Autorytet
    Postów: 3047 1300

    Wysłany: 14 marca 2014, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A postawa gina taka sobie szczerze mówiąc. Może faktycznie szkoda czasu na niego i może klinika? Macie gdzieś blisko?
    Ja sobie daje jeszcze 3 mies i potem klinika. Tyle, że najbliższą mamy 100 km od siebie.

  • Kokilka Przyjaciółka
    Postów: 100 28

    Wysłany: 14 marca 2014, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to pod tym względem u nas pełen komfort - mamy nie daleko chyba z 3 kliniki.

    To TSH robiłam na początku lutego po braniu przez miesiąc najniższej dawki euthyroxu (no i przez ten miesiąć TSH spadło z 4,1 na 2,8 wiec myślę, że nieźle)i równocześnie od wtedy biorę większą dawkę 25/50. Więc zakładam, że dalej ładnie spada, pod koniec marca będę znowu robić badania przed wizytą u endo.

    Co do PRL to wiem, że za wysoka, jednak endo powiedziała, że puki co mam nie brać nic na PRL tylko zbić TSH i możliwe, że wtedy PRL też spadnie.

    Nie miałam nigdy monitoringu, dlatego też zapytałam, czy jest możliwe, że z takim wykresem jednak nie mam owulacji.

    Ja puki co mam taki plan że w tym miesiącu badam progesteron i prlw tym 23 dniu cyklu. Czekam do końca tego cyklu (a nóż). Robię badania zlecone przez endo. Idę do endo. W zależności co wyjdzie z punktów powyższych szukam nowego ginekologa.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 marca 2014, 15:25

  • aga.just Autorytet
    Postów: 3047 1300

    Wysłany: 14 marca 2014, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kok jeśli bierzesz dalej leki na tarczycę to pewnie faktycznie ładnie spadnie :)
    Wysokie tsh rzeczywiście idzie w parze z wysoką prl, ale z takim wynikiem kochana wydaje mi się, że powinnaś coś łykać na prl. Skonsultuj to gdzieś może u innego lekarza.
    Wysłałam Ci zaproszenie, żeby zobaczyć Twoje wykresy wstecz :)

  • Kokilka Przyjaciółka
    Postów: 100 28

    Wysłany: 15 marca 2014, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurczę może masz rację. Itak w poniedziałek będę robić też PRL więc zobaczę czy jej poziom się zmienił czy nie. Myślałam też żeby spróbować z castagnusem bo podobno naturalnie obniża PRL.

  • Kokilka Przyjaciółka
    Postów: 100 28

    Wysłany: 15 marca 2014, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A wykresów przez dłuższy czas nie prowadziłam...

  • aga.just Autorytet
    Postów: 3047 1300

    Wysłany: 15 marca 2014, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Castangus pomaga, ale jak ktoś ma ciut podwyższoną prl, u Ciebie nie sądzę, żeby aż tak zbił wynik w dół :) Ale brać nie zaszkodzi :)

  • Kokilka Przyjaciółka
    Postów: 100 28

    Wysłany: 17 marca 2014, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zrobiłam dzisiaj rano badania – jutro odbiorę wyniki i będę wiedzieć więcej.
    Aga chciałam Ci podziękować za to, że zwróciłaś moją uwagę na tą prolaktynę. Bo powiem szczerze, że ja sama jakoś ją pomijałam. Po tym jak ginekolog ją zbagatelizował całkiem a endo skupił się tylko na TSH, no i po moich objawach owulacji – myślałam, że to nie może być przyczyną niepowodzeń. Uwierzyłam w to, że mam ja tylko nieznacznie podwyższoną, „właściwie w górnej granicy normy” no i że to na pewno nie to. No i nie doczytałam, że przy staraniach ona powinna być dużo niższa. Teraz przyjrzę się jej dokładniej i jeśli trzeba to będę z nią walczyć. W każdym razie dało mi to nadzieję, że może to wina PRL i że jeśli ją obniżę to wtedy się uda.

    aga.just lubi tę wiadomość

  • aga.just Autorytet
    Postów: 3047 1300

    Wysłany: 17 marca 2014, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daj znać jak wyniki :) Będziemy działać i myślec wspólnie :)

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ