Forum Starając się z pomocą medyczną Bardzo niski progesteron
Odpowiedz

Bardzo niski progesteron

• AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Marronek Autorytet

Wysłany: 14 maja 2015, 08:44

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny.
    Wiem, że na niski progesteron bierze się dupka czy luteinę, ale... ja przyjmuję już te leki. Dziś mam 24 dc (11 dpo i ostatni brania luteiny). Wczoraj zbadałam progesteron. Wynik to AŻ 0,27 , czyli norma dla fazy folikularnej :/
    I już sama nie wiem co o tym myśleć. Dlaczego pomimo brania leku progesteron jest tak żałośnie niski?

Dodam, że wcześniej brałam dupka - dwie tabletki dziennie i progesteron był niewiele większy (0,3), wiec lekarz zamienił mi dupka na luteinę i... jest jeszcze gorzej :/

Oczywiście do ginekologa się wybieram, ale dopiero w przyszłym tygodniu może mnie przyjąć. A ja po prostu nie wiem już co mam robić i myśleć...

Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 maja 2015, 12:17

Hashimoto, endometrioza; problemy z drożnością jajowodów; Brak hamowania...
    25.03.2015 - biochemiczna.
    6 nieudanych transferów in-vitro (10 zarodków), w tym jeno puste jajo (14.03.2016).

Naturalny cud w czerwcu 2020 roku :) Spodzewamy się synka :)
  • nick nieaktualny

Wysłany: 14 maja 2015, 11:17

Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://ovufriend.pl/forum/pytania-do-eksperta-diagnostyka-i-leczenie-nieplodnosci/owulacja-na-usg-a-niski-progesteron,6482.html

tak odpowiedzial nasz ekspert...

Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 maja 2015, 11:17

• Marronek Autorytet

Wysłany: 14 maja 2015, 11:33

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem, widziałam tę odpowiedź ale niewiele ona wnosi do tematu, zwłaszcza ze ja jestem na wspomagaczach :/

6 nieudanych transferów in-vitro (10 zarodków), w tym jeno puste jajo (14.03.2016).

• takasobieja Autorytet

Wysłany: 14 maja 2015, 22:56

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moze juz progesteron Ci sie obnizyl przed @? A badalas progesteron 7dpo? Wyglada to na niedomoge cialka zoltego... Ale czemu nie przyswajasz lytki np hm.

Gameta Rzgów
    III procedury ivf. (4 mrozaczki :))
    4 Crio 29.02.15 2x4cc - 7dpt - betaHcg 109.6, 9dpt - 273,6 11dpt- 603,2, 14dpt - 1897 ;)
    08.09.2016r. - narodziły się moje skarby w 30t+0d.
    Leoś 1580g i Laura 1420g. <3
  • Beata.D Autorytet

Wysłany: 15 maja 2015, 21:29

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym tez typowala zblizajaca sie @ :( Wychodzi ze prawdopodobnie masz krotka FL. I jesli mierzysz tempke to w nastepnym cyklu sugerowalabym zbadac progesteron jednak 7dpo. Mi ciagle lekarz powtarza ze dupek nie wychodzi w krwi ale spelnia swoja role :)

• nick nieaktualny

Wysłany: 16 maja 2015, 09:19

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beata.D wrote:
    Ja bym tez typowala zblizajaca sie @ :( Wychodzi ze prawdopodobnie masz krotka FL. I jesli mierzysz tempke to w nastepnym cyklu sugerowalabym zbadac progesteron jednak 7dpo. Mi ciagle lekarz powtarza ze dupek nie wychodzi w krwi ale spelnia swoja role :)

tez wlasnie ostatnio przeczytalam, ze mimo brania dupka czy luteiny - nie bedzie on potem w wyniku badan uwzgledniony... <3

• neomi34 Autorytet

Wysłany: 17 maja 2015, 10:40

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny:) bardzo Was proszę o pomoc: Czy Waszym zdaniem wszystko ok z moimi wynikami:
    Test obciążenia glukozą (75 g)
    Glukoza na czczo 86 mg/dl 70 99,00 ~
    Uwaga! Zmiana zakresu referencyjnego.
    Glukoza po 1 godz. 134 mg/dl
    Glukoza po 2 godz. 85 mg/dl
    Progesteron 14,06 ng/ml w 21 dc?
    będę wdzięczna za Waszą opinię

neomi34
  • Marronek Autorytet

Wysłany: 18 maja 2015, 07:59

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beata.D wrote:

To mój 23 cs. I tam moja faza lutealna trwa zwykle 11-12 dni. Zresztą owulacje też mam dość szybko 12-14 dc. Czyli ogólnie krótkie cykle.
    I tak też obstawiam zbliżającą się @ tylko... dziś 15 dpo i... cisza. A przy takim wyniku już dawno powinna być @.
    Nie chce sobie robić nadziei, ale... już sama nie wiem :(

A jeśli faktycznie leki nie wychodzą w krwi a swoją rolę spełniły? Albo w laboratorium się pomylili?
    Chyba się przełamię i zrobię jutro test/betę...

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ