X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Bardzo niski progesteron
Odpowiedz

Bardzo niski progesteron

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Marronek Autorytet
    Postów: 1882 504

    Wysłany: 14 maja 2015, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny.
    Wiem, że na niski progesteron bierze się dupka czy luteinę, ale... ja przyjmuję już te leki. Dziś mam 24 dc (11 dpo i ostatni brania luteiny). Wczoraj zbadałam progesteron. Wynik to AŻ 0,27 , czyli norma dla fazy folikularnej :/
    I już sama nie wiem co o tym myśleć. Dlaczego pomimo brania leku progesteron jest tak żałośnie niski?

    Dodam, że wcześniej brałam dupka - dwie tabletki dziennie i progesteron był niewiele większy (0,3), wiec lekarz zamienił mi dupka na luteinę i... jest jeszcze gorzej :/

    Oczywiście do ginekologa się wybieram, ale dopiero w przyszłym tygodniu może mnie przyjąć. A ja po prostu nie wiem już co mam robić i myśleć...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 maja 2015, 12:17

    Hashimoto, endometrioza; problemy z drożnością jajowodów; Brak hamowania...
    25.03.2015 - biochemiczna.
    6 nieudanych transferów in-vitro (10 zarodków), w tym jeno puste jajo (14.03.2016).

    Naturalny cud w czerwcu 2020 roku :) Spodzewamy się synka :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 maja 2015, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://ovufriend.pl/forum/pytania-do-eksperta-diagnostyka-i-leczenie-nieplodnosci/owulacja-na-usg-a-niski-progesteron,6482.html

    tak odpowiedzial nasz ekspert...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 maja 2015, 11:17

  • Marronek Autorytet
    Postów: 1882 504

    Wysłany: 14 maja 2015, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem, widziałam tę odpowiedź ale niewiele ona wnosi do tematu, zwłaszcza ze ja jestem na wspomagaczach :/

    Hashimoto, endometrioza; problemy z drożnością jajowodów; Brak hamowania...
    25.03.2015 - biochemiczna.
    6 nieudanych transferów in-vitro (10 zarodków), w tym jeno puste jajo (14.03.2016).

    Naturalny cud w czerwcu 2020 roku :) Spodzewamy się synka :)
  • takasobieja Autorytet
    Postów: 2289 1527

    Wysłany: 14 maja 2015, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moze juz progesteron Ci sie obnizyl przed @? A badalas progesteron 7dpo? Wyglada to na niedomoge cialka zoltego... Ale czemu nie przyswajasz lytki np hm.

    Gameta Rzgów
    III procedury ivf. (4 mrozaczki :))
    4 Crio 29.02.15 2x4cc - 7dpt - betaHcg 109.6, 9dpt - 273,6 11dpt- 603,2, 14dpt - 1897 ;)
    08.09.2016r. - narodziły się moje skarby w 30t+0d.
    Leoś 1580g i Laura 1420g. <3
  • Beata.D Autorytet
    Postów: 509 741

    Wysłany: 15 maja 2015, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym tez typowala zblizajaca sie @ :( Wychodzi ze prawdopodobnie masz krotka FL. I jesli mierzysz tempke to w nastepnym cyklu sugerowalabym zbadac progesteron jednak 7dpo. Mi ciagle lekarz powtarza ze dupek nie wychodzi w krwi ale spelnia swoja role :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 maja 2015, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beata.D wrote:
    Ja bym tez typowala zblizajaca sie @ :( Wychodzi ze prawdopodobnie masz krotka FL. I jesli mierzysz tempke to w nastepnym cyklu sugerowalabym zbadac progesteron jednak 7dpo. Mi ciagle lekarz powtarza ze dupek nie wychodzi w krwi ale spelnia swoja role :)

    tez wlasnie ostatnio przeczytalam, ze mimo brania dupka czy luteiny - nie bedzie on potem w wyniku badan uwzgledniony... <3

  • neomi34 Autorytet
    Postów: 1056 178

    Wysłany: 17 maja 2015, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny:) bardzo Was proszę o pomoc: Czy Waszym zdaniem wszystko ok z moimi wynikami:
    Test obciążenia glukozą (75 g)
    Glukoza na czczo 86 mg/dl 70 99,00 ~
    Uwaga! Zmiana zakresu referencyjnego.
    Glukoza po 1 godz. 134 mg/dl
    Glukoza po 2 godz. 85 mg/dl
    Progesteron 14,06 ng/ml w 21 dc?
    będę wdzięczna za Waszą opinię

    neomi34
  • Marronek Autorytet
    Postów: 1882 504

    Wysłany: 18 maja 2015, 07:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beata.D wrote:
    Ja bym tez typowala zblizajaca sie @ :( Wychodzi ze prawdopodobnie masz krotka FL. I jesli mierzysz tempke to w nastepnym cyklu sugerowalabym zbadac progesteron jednak 7dpo. Mi ciagle lekarz powtarza ze dupek nie wychodzi w krwi ale spelnia swoja role :)

    To mój 23 cs. I tam moja faza lutealna trwa zwykle 11-12 dni. Zresztą owulacje też mam dość szybko 12-14 dc. Czyli ogólnie krótkie cykle.
    I tak też obstawiam zbliżającą się @ tylko... dziś 15 dpo i... cisza. A przy takim wyniku już dawno powinna być @.
    Nie chce sobie robić nadziei, ale... już sama nie wiem :(

    A jeśli faktycznie leki nie wychodzą w krwi a swoją rolę spełniły? Albo w laboratorium się pomylili?
    Chyba się przełamię i zrobię jutro test/betę...

    Hashimoto, endometrioza; problemy z drożnością jajowodów; Brak hamowania...
    25.03.2015 - biochemiczna.
    6 nieudanych transferów in-vitro (10 zarodków), w tym jeno puste jajo (14.03.2016).

    Naturalny cud w czerwcu 2020 roku :) Spodzewamy się synka :)
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ