X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Brak refundacji leków - dylemat
Odpowiedz

Brak refundacji leków - dylemat

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Lara7777 Przyjaciółka
    Postów: 143 35

    Wysłany: 3 lipca 2023, 23:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny,

    Chyba nietypowy temat ale chcialabym zapytać te z was, które nie mając refundacji na leki do ivf odkupiły je od prywatnych osób. Stoje własnie przed takim dylematem. Jak wszystkie wiemy koszty leków bez refundacji są ogromne i chęc ograniczenia tego kosztu jest bardzo duża natomiast ja troche jestem z tych wszystkiego się obawiających i oczywiście cudownie jakby się udało te masakryczne koszty ograniczyć ale ciągle mam w glowie takie mysli "a czy na pewno lek był dobrze przechowywany?". Lekarze i położne setki razy mi powtarzali jak bardzo ważne jest odpowiednie przechowywanie leku i jego precyzyjne rozrobienie bo może to mieć olbrzymi wplyw na stymulacje. Praktycznie wszystkie te leki wymagają trzymania w lodówce, pamietam jak jeszcze mając refundacje na menopur jechałam z nim z duszą na ramieniu szybciutko do domu żeby się nie ogrzał przed rozrobieniem. Z drugiej strony wszystkie tu jestesmy w podobnej sytuacji i ja sama zrobiłabym wszystko co w mojej mocy aby lek który moge sprzedać był pełnowartościowy. Gdyby to nie były tak dramatyczne rożnice cenowe nie zawracałabym sobie głowy ale w mojej sytuacji to jest troche na zasadzie robić jeszcze raz stymulacje czy nie (bo jak policzyłam koszt procedury bez refundacji plus leki to okazuje się że chyba mnie nie stać :(
    Chcialabym zapytać o wasze podejście do tego tematu :) czy też były tego typu obawy i czy finalnie było wszystko ok? Potrzebuje chyba zeby mnie ktoś uspokoił :)

    Wiek - 40 lat
    Amh - 0.8
    Starania od 2018

    06.2020 - histeroskopia usunięcie polipa

    09.2021 - 1xIUI- beta 0

    12.2021 - 1 procedura IVF, pobrano 5 komórek, uzyskano 3 zarodki
    Transfer (lutinus, luteina, acard) - beta 0

    01.2022 - biopsja endo - brak stanu zapalnego

    02.2022 - crio 2 zarodkow (neoparin, acard, lutinus, progesteron besins), beta 0

    09.2022 - laparoskopia, wycięcie niewielkich ognisk endometriozy z wiazadeł k-m

    03.2023 - 2 procedura IVF, pobrano 3 komórki, tylko 1 zarodek z 5 doby
    Transfer (prograf, neoparin, glucophage 500, acard, lutinus, progesteron besins)
    7dpt - beta hcg - 8.7, 9dpt - beta hcg - 10.4 , 12dpt - 2.4💔

    07.2023: Dr Pasnik: Allo Mlr - 22.5, Cross match - 24.8 - Tarivid i metronizadol przez 10 dni

    08.2023 - 3 procedura IVF (dlugi protokół - menopur 225, recovelle 12) 7 pęcherzyków, 5 pobranych komórek, 4 dojrzałe, nie zapłodniła się żadna 😥😥
  • Hania2010 Autorytet
    Postów: 307 146

    Wysłany: 4 lipca 2023, 08:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też z racji wieku już nie miałam refundacji na leki do stymulacji tak jak piszesz zastanawiałam się czy poszukać na forum i odkupić zaryzykowałam i nawet menopur odkupilam od dziewczyn nie mieszkajacych obok mnie wyszło taniej nie powiem że nie aktualnie jestem już po stymulacji wszystko poszło zgodnie z planem ja akurat kupowałam jeszcze jak było ogólnie zimno (marzec-kwiecen) teraz z racji pogody nie wiem czy bym się odważyła

  • MalaSu Ekspertka
    Postów: 148 241

    Wysłany: 4 lipca 2023, 08:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lara7777 wrote:
    Dziewczyny,

    Chyba nietypowy temat ale chcialabym zapytać te z was, które nie mając refundacji na leki do ivf odkupiły je od prywatnych osób. Stoje własnie przed takim dylematem. Jak wszystkie wiemy koszty leków bez refundacji są ogromne i chęc ograniczenia tego kosztu jest bardzo duża natomiast ja troche jestem z tych wszystkiego się obawiających i oczywiście cudownie jakby się udało te masakryczne koszty ograniczyć ale ciągle mam w glowie takie mysli "a czy na pewno lek był dobrze przechowywany?". Lekarze i położne setki razy mi powtarzali jak bardzo ważne jest odpowiednie przechowywanie leku i jego precyzyjne rozrobienie bo może to mieć olbrzymi wplyw na stymulacje. Praktycznie wszystkie te leki wymagają trzymania w lodówce, pamietam jak jeszcze mając refundacje na menopur jechałam z nim z duszą na ramieniu szybciutko do domu żeby się nie ogrzał przed rozrobieniem. Z drugiej strony wszystkie tu jestesmy w podobnej sytuacji i ja sama zrobiłabym wszystko co w mojej mocy aby lek który moge sprzedać był pełnowartościowy. Gdyby to nie były tak dramatyczne rożnice cenowe nie zawracałabym sobie głowy ale w mojej sytuacji to jest troche na zasadzie robić jeszcze raz stymulacje czy nie (bo jak policzyłam koszt procedury bez refundacji plus leki to okazuje się że chyba mnie nie stać :(
    Chcialabym zapytać o wasze podejście do tego tematu :) czy też były tego typu obawy i czy finalnie było wszystko ok? Potrzebuje chyba zeby mnie ktoś uspokoił :)

    Na opakowaniu Menopur kupowanego w Polsce napisane ze przed rozpuszczenie trzymać w lodowce, na opakowaniu Menopur kupowanego w Czechach jest napisane trzymać w temperaturze pokojowej Max 25st.

    Czy oznacza to, ze to są zupelnieninne leki z ta sama substancja czynna, które nazywają się tak samo?

    Ona 🙎‍♀️36 On 🤵‍♂️37
    Starania 5lat
    2020 3x inseminacja
    2021 2x transfer
    1transfer świeży ❌
    2 transfer blastocysta 4AA- biochem
    1.06.2022- wyłuszczenie mięśniaka 8cm

    7.2023- punkcja
    17 pobranych 12 dojrzałych 10 zapłodnionych
    ❄️❄️❄️ 5dniowe (2x ExB/A i 1x B/A)


    AMH 2,96
    IO
    Niedoczynność tarczycy ( jedni mówią, ze jest inni, ze nie ma)
    Kariotypy 🆗
    Mutacja FV R2 heterozygotyczny
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ