X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Brak zarodków przy IVF
Odpowiedz

Brak zarodków przy IVF

Oceń ten wątek:
  • MK32 Ekspertka
    Postów: 161 75

    Wysłany: 16 stycznia, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    frankapzn wrote:
    Czy możecie mi podpowiedzieć jakie jeszcze badania warto wykonać prócz kariotypow i fragmentacji plemnika?
    Immunologia myślicie też?
    Ja nie podpowiem bo jeszcze nic nie robilam, ale chetnie tez sie dowiem bo jak teraz bedzie lipaaaa to biore sie tez konkretnie za badania:)

  • MK32 Ekspertka
    Postów: 161 75

    Wysłany: 16 stycznia, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agaton0102 wrote:
    A czy masz określona przyczynę niskiego AMH? Czy robiłaś może testy genetyczne? Ja nie robiłam- lekarz uznał ze niepłodność wtórna a niskie AMH idiopatyczne. Ale czytałam o mutacjach genu i się martwię czy nic nie przekaże dalej. Pewnie ma zapas, ale ogolnie in vitro uczyniło mnie jeszcze większa panikara niż byłam wcześniej:)

    A w Twoim przypadku dłuższa suplementacja dala efekt?:) wiem ze finalnie tak ale czy przed sie suplementowalas dluzej?:) badz w miedzy czasie i moze widzialas roznice?:)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 stycznia, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MK32 wrote:
    A w Twoim przypadku dłuższa suplementacja dala efekt?:) wiem ze finalnie tak ale czy przed sie suplementowalas dluzej?:) badz w miedzy czasie i moze widzialas roznice?:)
    Ciężko mi jednoznacznie powiedzieć na to pytanie. Fakt jest taki, ze po 4 prawie miesiącach brania suplementów i lekko stymulowanym cyklu naturalnym pobrano mi dwie dojrzałe komórki, jedna obumarła hodowana 5 dni, natomiast drugi zarodek, 3 dniowy dobrej jakości dał mi ciąże. Zakładam ze to nie tylko wina samych supli, ale fakt ze lekarz zwracał uwagę na suplementację. S

    KasiaBe lubi tę wiadomość

  • MK32 Ekspertka
    Postów: 161 75

    Wysłany: 16 stycznia, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agaton0102 wrote:
    Ciężko mi jednoznacznie powiedzieć na to pytanie. Fakt jest taki, ze po 4 prawie miesiącach brania suplementów i lekko stymulowanym cyklu naturalnym pobrano mi dwie dojrzałe komórki, jedna obumarła hodowana 5 dni, natomiast drugi zarodek, 3 dniowy dobrej jakości dał mi ciąże. Zakładam ze to nie tylko wina samych supli, ale fakt ze lekarz zwracał uwagę na suplementację. S

    Fajnie wlasnie ze mialas szanse sprobowac 3 dniowca bo u mnie sie nie uda z racji tego ze bede musiala miec zabieg usuniec wodniaka po punkcji a przed transferem 😢 Ja suplementuje sie dopiero miesiac ale mimo wszystko wierze ze bedzie lepiej niz poprzednio🥹

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 stycznia, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MK32 wrote:
    Fajnie wlasnie ze mialas szanse sprobowac 3 dniowca bo u mnie sie nie uda z racji tego ze bede musiala miec zabieg usuniec wodniaka po punkcji a przed transferem 😢 Ja suplementuje sie dopiero miesiac ale mimo wszystko wierze ze bedzie lepiej niz poprzednio🥹
    Na pewno suplementacja nie zaszkodzi :) a jaki zarodek będziesz miała transferowany?

  • Magdzior Koleżanka
    Postów: 72 19

    Wysłany: 16 stycznia, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    frankapzn wrote:
    Witajcie zakładam ten wątek ponieważ potrzebuję porady i choć odrobinę nadzieji 😪Jestem po pierwszej procedurze po punkcji mieliśmy 12 dobrych oocytow,do zapłodnienia poszło 6. W 3 dobie zostało 5 w tym 3 bardzo dobrej klasy,niestety....w piątej dobie dostałam informację że po 4 dobie wszystkie przestały się rozwijać. Cały czas jestem w szoku,bo wszystkiego ale tego się nie spodziewałam....
    Czy jest sens próbować dalej? Czy ktoś miał taka sytuację i w końcu się udało 😭😭

    Hej poczytaj fora może zastanówcie się nad klinikami w Czechach ponieważ po 1 nie ma tam limitu zapladnianych komórek u nas masz 12 a 6 nie wolno im zapłodnić z w Czechach zaplodnili by 12 .Czechy też często stosują krótki protokół przy słabych komórkach podobno to daje lepsze efekty jest mniej pęcherzyków ale mogą mieć lepszą jakość .pomyśl nad tym 🙂

    MK32, frankapzn lubią tę wiadomość

  • Lidziorek Ekspertka
    Postów: 127 79

    Wysłany: 16 stycznia, 23:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Virginia wrote:
    Jak Wam sie chce czytac, jest taki stary watek na forum "nie rozwijajace sie komorki". To byla kopalnia wiedzy co mozna zrobic, zeby poprawic wyniki jezeli w ogole sie da.

    Z doswiadczenia powiem, ze to jest gra liczb. Czym wiecej sie probuje tym wieksze sa szanse, ze w koncu cos zaskoczy. Sa dziewczyny, ktore probowaly do skutku i w koncu trafialy na ten jeden zarodek, ktory sie przyjal :)
    Szanse sa tym wieksze im wieksze AMH i wiecej komorek.

    Niestety nie zawsze sie udaje.
    Ja właśnie liczę na to,że da się coś jeszcze z mojego AMH wycisnąć...jeszcze nie chce przechodzić żałoby po moich komórkach mimo,ze pani dr je juz przekreslila...😔

    Ona: '87
    Amh: 2,61(05.22) -> 4,21(05.23)
    Tsh: 2,16 (0,270-4,200)
    Homocysteina 11,2-> 7,16
    Wit.D 20,9-> 43,8->
    B12 271-> 509 (n 771)
    k.foliowy 9,33-> 34,4 (n 26,80)
    Ferrytyna ❌️ 33->
    Krzywe:
    G 4,41--9,5--4,87
    I 4,0--33,8--24,1
    HbA1c❌️ 5,71 (4,00-6,00) -> 04.2024 Metformina 2000
    FV (R2), MTHFR 1298 A>C, PAI-1 4G - ❌️ hetero
    KIR Bx (brak 2DS3)
    08.23 CD56, CD138✅️

    On: '82
    Zespół Alporta (dziedziczenie sprzężone z płcią)-> 2 przeszczepy-Advagraf, Encorton, Myfenax
    nadciśnienie, łuszczyca
    częste infekcje/ antybiotyki -> ❌️ leukocyty w nasieniu 2,1 (n <1mln)-> Wymazy, posiewy -> jałowe
    morfologia 4%,

    Kariotypy ✅️

    ➡️1 ICSI 12.2022 p.krótki -> 16🥚 -> 5xMII-> 1 zaplodnienie -> ❌️ brak zarodkow
    ➡️2 ICSI + Zymot 08.2023 p.krótki -> 17🥚-> 3xMII -> ❌️ brak zarodkow
    ➡️3 ICSI 01.2024 p.dlugi -> 15🥚-> 8xMII -> 2 zaplodnienia -> 1x ❄️ 5.1.1. -> PGT-A ✅️ ❌️
  • MK32 Ekspertka
    Postów: 161 75

    Wysłany: 17 stycznia, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agaton0102 wrote:
    Na pewno suplementacja nie zaszkodzi :) a jaki zarodek będziesz miała transferowany?

    Ostatnio hodowali do 5 doby, taki byl plan a pozniej przeciagneli do 6 ale finalnie nic z tego 😩 Nie wiem jaki teraz bedzie plan:D cierpliwie czekam na @:) im dluzej jej nie bedzie tym dluzej bede sie suplementowac:D
    Podczas stymulacji bralas cos konkretnego z supli ?:)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MK32 wrote:
    Ostatnio hodowali do 5 doby, taki byl plan a pozniej przeciagneli do 6 ale finalnie nic z tego 😩 Nie wiem jaki teraz bedzie plan:D cierpliwie czekam na @:) im dluzej jej nie bedzie tym dluzej bede sie suplementowac:D
    Podczas stymulacji bralas cos konkretnego z supli ?:)

    Podobno zarodki z 5 doby lepiej rokują :) ale przy małej ilości w mojej klinice nie hoduje się do 5 doby przy małej ilości. Co suplementowalam: dhea, l karnityna, piłam tez herbatę na płodność (ale nie wiem co dokładnie tam było, bo dostałam gotowa mieszankę w aptece przy klinice), koenzym q10 i jeszcze mam dhea premium plus. Sporo tego było :)

  • MK32 Ekspertka
    Postów: 161 75

    Wysłany: 17 stycznia, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agaton0102 wrote:
    Podobno zarodki z 5 doby lepiej rokują :) ale przy małej ilości w mojej klinice nie hoduje się do 5 doby przy małej ilości. Co suplementowalam: dhea, l karnityna, piłam tez herbatę na płodność (ale nie wiem co dokładnie tam było, bo dostałam gotowa mieszankę w aptece przy klinice), koenzym q10 i jeszcze mam dhea premium plus. Sporo tego było :)

    No to tak jak ja w sumie, herbatki nie zaczelam bo to od 1dc cyklu podobno a do stymulacji sie boje w sumie:D no i wyczytalam ze dhea tez sie odstawia do stymulacji:D no u mnie nie wiem jak sie robi szczerze mowiac, to wszystko to dla mnie nowosc jeszcze:) wiecej szczerze mowiac dowiedzialam sie z tego forum niz z tej kliniki, ale tam tez jak poszlam to jak dziecko we mgle:D nawet nie bardzo wiedzialam o co pytac🤣 teraz juz bede bardziej w temacie to bede pytac o wszystko na bieżąco:)

  • Silenka Autorytet
    Postów: 579 697

    Wysłany: 18 stycznia, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam 5 zarodkow :)

    Yahu, KasiaBe, MK32, frankapzn, domi_ lubią tę wiadomość

    🙍‍♀️ 33 --> brak jajowodów
    🙍‍♂️ 34 --> Asthenozoospermia

    02.2022 💔 ciąża pozamaciczna, laparoskopia - prawy jajowód usunięty
    12.2022 💔 ciąża pozamaciczna, metotreksat, laparoskopia - lewy jajowód usunięty

    💉 I procedura IVF 28.09.2023
    18.11 ET 1.2.2 9dpt beta <1,10 ❌
    brak ❄️

    💉 II procedura IVF 01.12.2023
    27.02 FET 1.1.1 -- Atosiban+EG -- 8dpt beta <1.10 ❌

    25.03 FET 4.1.1 i 4.2.1 -- Atosiban+EG --
    5dpt ⏸️ 11 mlU/ml 🔹️ 8dpt 100 mlU/ml 🔹️ 10dpt 249mlU/ml 🔹️12dpt 506mlU/ml 🔹️ 14dpt 1536 mlU/ml 🔹️16 dpt 2 pecherzyki ciazowe🫣, 1 z ciałkiem żółtym 🔹️21 dpt 15678 mlU/ml 🔹️ 28 dpt 39966 mlU/ i ❤️❤️
    6+5 CRL 0.65 i 0.53 💓💓
    7+5 CRL 1.51 i 1.19


    preg.png

    ❄️ 3.1.1
    ❄️ 3.3.3
  • Yahu Autorytet
    Postów: 274 414

    Wysłany: 18 stycznia, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Silenka wrote:
    Dziewczyny mam 5 zarodkow :)
    Gratulacje💕💕💕

    Silenka lubi tę wiadomość

    Starania od 09.20
    05.21 GynCentrum→ 03.23 AP Katowice

    Ona
    →92', AMH 3,58 (07.21)→ 3,15 (04.22)→1,65 (08.23),
    ❌ hiperinsulinemia / V R2 - hetero / MTHFR-hetero / PAI-1 homo / dominacja estrogenowa / kortyzol / D3 / SIBO
    ✔️ kariotyp / V Leiden / protrombina

    On
    → 89', od 2014 WZJG,
    ❌ azoospermia (06.21)😭 / kolejne badania - ilość ok. 250 tys.😪 / ŻPN I st. → laparoskopia 05.22 (brak poprawy) / poj. sztuki w nasieniu po odwirowaniu (05.07.23, 07.08.23)
    ✔️ genetyka / kariotyp / hormony

    Plan i realizacja:
    →31.03.23 ustalenie planu w AP✔️
    →13.06.23 histero - usunięcie polipa, wyniki OK✔️
    → mrożenie nasienia 31.08.23 ✔️
    → I PICSI 09.23 → 8🥚→7xMII→ 2❄️(5 doba)✔️
    → transfer odroczony (ryzyko OHSS)❌
    → 17.10.23 USG → polip 😪 ❌
    → 14.11.23 histero → przerośnięte endo, wycinki h-p→ wyniki OK✔️
    →27.12.23 SIBO - leczenie❌
    →od 02.24 dieta i suple
    → transfer→ 06.24?⌛
  • MK32 Ekspertka
    Postów: 161 75

    Wysłany: 18 stycznia, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Silenka wrote:
    Dziewczyny mam 5 zarodkow :)

    Silenko super wynik🥰🙌🙌

    Silenka lubi tę wiadomość

  • frankapzn Przyjaciółka
    Postów: 104 86

    Wysłany: 18 stycznia, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Silenka wrote:
    Dziewczyny mam 5 zarodkow :)
    Gratulacje ☺️☺️☺️👏

    Lumi, Silenka lubią tę wiadomość

    Ona :33 🧡Hashimoto,adenomioza, usunięty polip,biopsja endo CD 138 -(2 kom/1 d.p.w. według lekarza ok ) mthfr oraz pai
    On: 38 🧡wszystkie badania ok
    Kariotypy ok
    Badanie AZF/CFTR ok
    6 lat starań 1 poronienie
    Pocztą stymulacji 12.2023 krótki protokół (bemfola 225 oraz ganirelix)💉
    01.24 punkcja jajnikow,pobrano 14 🥚🥚🥚12 dobrej jakości 6 poszło do zaplodnienia,do 3 doby wszystko pięknie,do 5 doby nie przerwał żaden 😭😭😭
  • Lumi Znajoma
    Postów: 19 2

    Wysłany: 18 stycznia, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MK32 wrote:
    Ostatnio hodowali do 5 doby, taki byl plan a pozniej przeciagneli do 6 ale finalnie nic z tego 😩 Nie wiem jaki teraz bedzie plan:D cierpliwie czekam na @:) im dluzej jej nie bedzie tym dluzej bede sie suplementowac:D
    Podczas stymulacji bralas cos konkretnego z supli ?:)
    A w której klinice robiłaś?

    Lumi

    ---

    2011 ciąża zatrzymana w 8TC
    06.2023 nieudane IVF
    08,09,10 cykl stymulowany
  • Lumi Znajoma
    Postów: 19 2

    Wysłany: 18 stycznia, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    frankapzn wrote:
    Gratulacje ☺️☺️☺️👏
    Czytam Twoja stopkę - dziwne że konorki były dobrej jakości i wszystkie zdegenerowaly.
    Czy lekarz coś mówił dlaczego tak mogło być?

    Lumi

    ---

    2011 ciąża zatrzymana w 8TC
    06.2023 nieudane IVF
    08,09,10 cykl stymulowany
  • MK32 Ekspertka
    Postów: 161 75

    Wysłany: 18 stycznia, 23:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lumi wrote:
    A w której klinice robiłaś?

    Gameta Kielce🙂

  • frankapzn Przyjaciółka
    Postów: 104 86

    Wysłany: 19 stycznia, 08:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lumi wrote:
    Czytam Twoja stopkę - dziwne że konorki były dobrej jakości i wszystkie zdegenerowaly.
    Czy lekarz coś mówił dlaczego tak mogło być?
    Dziś jadę na wizytę, może czegoś więcej się dowiem. W rozmowie telefonicznej lekarz zasugerował że to może być genetyka...sam był zdziwiony bo widział te zarodki w drugiej oraz trzeciej dobie.

    Ona :33 🧡Hashimoto,adenomioza, usunięty polip,biopsja endo CD 138 -(2 kom/1 d.p.w. według lekarza ok ) mthfr oraz pai
    On: 38 🧡wszystkie badania ok
    Kariotypy ok
    Badanie AZF/CFTR ok
    6 lat starań 1 poronienie
    Pocztą stymulacji 12.2023 krótki protokół (bemfola 225 oraz ganirelix)💉
    01.24 punkcja jajnikow,pobrano 14 🥚🥚🥚12 dobrej jakości 6 poszło do zaplodnienia,do 3 doby wszystko pięknie,do 5 doby nie przerwał żaden 😭😭😭
  • acia29 Debiutantka
    Postów: 9 4

    Wysłany: 19 stycznia, 08:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, jestem tu od jakiegoś czasu i czytałam kilka różnych wątków... od listopada miałam stymulację długim protokołem, w poniedziałek była punkcja i niestety wczoraj tel, że wszystkie zarodki zdegenerowaly.. nie ukrywam, że złamala mnie ta informacja...😭to nasze pierwsze podejście do procedury jednak staramy się już od jakichś 3 lat. Czy robiły byście jakieś badania żeby zweryfikować co poszło nie tak? Na wizytę idę za tydzień także chciałabym się przygotować z pytaniami...

  • MK32 Ekspertka
    Postów: 161 75

    Wysłany: 19 stycznia, 08:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    acia29 wrote:
    Cześć dziewczyny, jestem tu od jakiegoś czasu i czytałam kilka różnych wątków... od listopada miałam stymulację długim protokołem, w poniedziałek była punkcja i niestety wczoraj tel, że wszystkie zarodki zdegenerowaly.. nie ukrywam, że złamala mnie ta informacja...😭to nasze pierwsze podejście do procedury jednak staramy się już od jakichś 3 lat. Czy robiły byście jakieś badania żeby zweryfikować co poszło nie tak? Na wizytę idę za tydzień także chciałabym się przygotować z pytaniami...

    A mowili chociaz w ktorym dniu zdegradowaly?:( Badania partnera w porzadku?

1 2 3 4 5
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ