X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Brak zarodków przy IVF
Odpowiedz

Brak zarodków przy IVF

Oceń ten wątek:
  • frankapzn Przyjaciółka
    Postów: 104 86

    Wysłany: 19 stycznia, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    acia29 wrote:
    Cześć dziewczyny, jestem tu od jakiegoś czasu i czytałam kilka różnych wątków... od listopada miałam stymulację długim protokołem, w poniedziałek była punkcja i niestety wczoraj tel, że wszystkie zarodki zdegenerowaly.. nie ukrywam, że złamala mnie ta informacja...😭to nasze pierwsze podejście do procedury jednak staramy się już od jakichś 3 lat. Czy robiły byście jakieś badania żeby zweryfikować co poszło nie tak? Na wizytę idę za tydzień także chciałabym się przygotować z pytaniami...
    Bardzo mi przykro, jedziemy na tym sama wózku? Czy wszystkie badania męża były ok? W której dobie odpadły zarodki?

    acia29 lubi tę wiadomość

    Ona :33 🧡Hashimoto,adenomioza, usunięty polip,biopsja endo CD 138 -(2 kom/1 d.p.w. według lekarza ok ) mthfr oraz pai
    On: 38 🧡wszystkie badania ok
    Kariotypy ok
    Badanie AZF/CFTR ok
    6 lat starań 1 poronienie
    Pocztą stymulacji 12.2023 krótki protokół (bemfola 225 oraz ganirelix)💉
    01.24 punkcja jajnikow,pobrano 14 🥚🥚🥚12 dobrej jakości 6 poszło do zaplodnienia,do 3 doby wszystko pięknie,do 5 doby nie przerwał żaden 😭😭😭
  • acia29 Debiutantka
    Postów: 9 4

    Wysłany: 19 stycznia, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MK32 wrote:
    A mowili chociaz w ktorym dniu zdegradowaly?:( Badania partnera w porzadku?
    2 w drugiej dobie i 2 w trzeciej

  • acia29 Debiutantka
    Postów: 9 4

    Wysłany: 19 stycznia, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    frankapzn wrote:
    Bardzo mi przykro, jedziemy na tym sama wózku? Czy wszystkie badania męża były ok? W której dobie odpadły zarodki?
    Generalnie jakość była bardzo słaba,ilość też,morfologia również, ale od czerwca jest w trakcie leczenia i wyniki są lepsze

    frankapzn lubi tę wiadomość

  • frankapzn Przyjaciółka
    Postów: 104 86

    Wysłany: 19 stycznia, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś bylismy na wizycie, oczywiście lekarz nie potrafił powiedzieć dlaczego tak sie stalo że zarodki odpadły...namawia na kolejną próbę...
    Dziś też zrobiliśmy kariotypy i fragmentację dna plemnika... zobaczymy co z tego będzie

    acia29 lubi tę wiadomość

    Ona :33 🧡Hashimoto,adenomioza, usunięty polip,biopsja endo CD 138 -(2 kom/1 d.p.w. według lekarza ok ) mthfr oraz pai
    On: 38 🧡wszystkie badania ok
    Kariotypy ok
    Badanie AZF/CFTR ok
    6 lat starań 1 poronienie
    Pocztą stymulacji 12.2023 krótki protokół (bemfola 225 oraz ganirelix)💉
    01.24 punkcja jajnikow,pobrano 14 🥚🥚🥚12 dobrej jakości 6 poszło do zaplodnienia,do 3 doby wszystko pięknie,do 5 doby nie przerwał żaden 😭😭😭
  • acia29 Debiutantka
    Postów: 9 4

    Wysłany: 19 stycznia, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    frankapzn wrote:
    Dziś bylismy na wizycie, oczywiście lekarz nie potrafił powiedzieć dlaczego tak sie stalo że zarodki odpadły...namawia na kolejną próbę...
    Dziś też zrobiliśmy kariotypy i fragmentację dna plemnika... zobaczymy co z tego będzie
    W piątek będę na wizycie, tylko pewnie bez męża ale dopytam czy w naszym przypadku też tego nie zrobić. Pani embriolog tylko powiedziała że takie sytuacje zdarzają się rzadko... A jak tak poczytać to chyba wcale nie

  • KasiaBe Autorytet
    Postów: 645 668

    Wysłany: 19 stycznia, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    acia29 wrote:
    W piątek będę na wizycie, tylko pewnie bez męża ale dopytam czy w naszym przypadku też tego nie zrobić. Pani embriolog tylko powiedziała że takie sytuacje zdarzają się rzadko... A jak tak poczytać to chyba wcale nie
    Spokojnie, zdarzają się, ja w dwóch stymulacjach nie miałam nic. Nie myśl, że jesteś jakimś odosobnione przypadkiem, bo znam wiele takich historii. Ku pokrzepieniu, dzisiaj byłam na transferze z dziewczyną która w pierwszej stymulacji nie miała nic, a w drugiej 15 zarodków 🙀 głowa do góry 💪

    MK32, acia29 lubią tę wiadomość

    5 lat starań + 2 leczenia

    Ona, 32l 👩🏼
    niedoczynność tarczycy ✔ wyleczona infekcja ✔ wyleczona Ureaplasma ✔ drożność ✔
    histeroskopia (2 polipy) ✔ podejrzenie CMV > zafałszowane wyniki ✔ CD138 ✔
    krzywa cukrowa ✔ IO?
    Letrox75, wit.D, kw foliowy

    On, 34l 🤵
    morfologia 1%>1%>0%>3%
    HBA 56%>12%>83% ✔ DFI 8,7% ✔ HDS 30,07% ❌
    kariotypy ✔
    I IUI 02.23: clo + ovi, 3 pęcherzyki > duphaston > 👎
    II IUI 03.2023: lametta + ovi > 1 pęcherzyk 28mm, endo 13mm > duphaston > 👎

    06.23: I ivf: Menopur 75 + Ovaleap 225 + Orgalutran + Zivafert 5000 + Gonapeptyl Daily > 10dc punkcja > 8 komórek, 6 MII, 6 zapłodnionych > 3 doba średnia jakość > 5 doba👎

    07.23: zmiana kliniki > II ivf > Bemfola + Ganirelix + Ovi > 5 komórek > 1 zapłodniona > 1 doba 👎

    10.23 > zmiana na EF > stymulacja agresywna > 14 dc punkcja > ❄️❄️❄️ > 20.12 transfer nr 1... 🙏

    "Nigdy nie rezygnuj z tego, o czym nie możesz przestać myśleć nawet na jeden dzień."
  • acia29 Debiutantka
    Postów: 9 4

    Wysłany: 19 stycznia, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KasiaBe wrote:
    Spokojnie, zdarzają się, ja w dwóch stymulacjach nie miałam nic. Nie myśl, że jesteś jakimś odosobnione przypadkiem, bo znam wiele takich historii. Ku pokrzepieniu, dzisiaj byłam na transferze z dziewczyną która w pierwszej stymulacji nie miała nic, a w drugiej 15 zarodków 🙀 głowa do góry 💪
    Dziękuję bardzo 😉
    Chyba z tego wszystkiego najbardziej boli to ,że tak naprawdę to miałam prawie 1,5 msc zastrzyków i podejrzewam, że następnym razem będzie to samo...i taka niespodzianka, gdzie chyba nawet lekarz nie brał pod uwagę tego, że może się nie udać... Ile czasu musi upłynąć między stymulacjami?

    frankapzn lubi tę wiadomość

  • Silenka Autorytet
    Postów: 579 697

    Wysłany: 19 stycznia, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem tez przykladem, ze w pierwszej procedurze zero, bo wszystkie padly z 4 na 5 dobe , od razu zaczelismy druga procedure, zmienilismy leki do stymulacji i mamy 5 zarodeczkow :))

    MK32, KasiaBe, frankapzn, acia29 lubią tę wiadomość

    🙍‍♀️ 33 --> brak jajowodów
    🙍‍♂️ 34 --> Asthenozoospermia

    02.2022 💔 ciąża pozamaciczna, laparoskopia - prawy jajowód usunięty
    12.2022 💔 ciąża pozamaciczna, metotreksat, laparoskopia - lewy jajowód usunięty

    💉 I procedura IVF 28.09.2023
    18.11 ET 1.2.2 9dpt beta <1,10 ❌
    brak ❄️

    💉 II procedura IVF 01.12.2023
    27.02 FET 1.1.1 -- Atosiban+EG -- 8dpt beta <1.10 ❌

    25.03 FET 4.1.1 i 4.2.1 -- Atosiban+EG --
    5dpt ⏸️ 11 mlU/ml 🔹️ 8dpt 100 mlU/ml 🔹️ 10dpt 249mlU/ml 🔹️12dpt 506mlU/ml 🔹️ 14dpt 1536 mlU/ml 🔹️16 dpt 2 pecherzyki ciazowe🫣, 1 z ciałkiem żółtym 🔹️21 dpt 15678 mlU/ml 🔹️ 28 dpt 39966 mlU/ i ❤️❤️
    6+5 CRL 0.65 i 0.53 💓💓
    7+5 CRL 1.51 i 1.19


    preg.png

    ❄️ 3.1.1
    ❄️ 3.3.3
  • MK32 Ekspertka
    Postów: 161 75

    Wysłany: 19 stycznia, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    acia29 wrote:
    Dziękuję bardzo 😉
    Chyba z tego wszystkiego najbardziej boli to ,że tak naprawdę to miałam prawie 1,5 msc zastrzyków i podejrzewam, że następnym razem będzie to samo...i taka niespodzianka, gdzie chyba nawet lekarz nie brał pod uwagę tego, że może się nie udać... Ile czasu musi upłynąć między stymulacjami?

    Lekarz zadecyduje, u mnie trzeba było odczekać cykl ;) Mam nadzieje, że podzielę los Silenki i druga stymulacja będzie bardziej owocna:) a przekonamy się za ok 3tyg:) niebawem rozpoczynam 2 stymulacje:)

    frankapzn, acia29 lubią tę wiadomość

  • acia29 Debiutantka
    Postów: 9 4

    Wysłany: 19 stycznia, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymam za Was kciuki 😉 i będę walczyć dalej💪

    MK32 lubi tę wiadomość

  • KasiaBe Autorytet
    Postów: 645 668

    Wysłany: 19 stycznia, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    acia29 wrote:
    Dziękuję bardzo 😉
    Chyba z tego wszystkiego najbardziej boli to ,że tak naprawdę to miałam prawie 1,5 msc zastrzyków i podejrzewam, że następnym razem będzie to samo...i taka niespodzianka, gdzie chyba nawet lekarz nie brał pod uwagę tego, że może się nie udać... Ile czasu musi upłynąć między stymulacjami?
    U mnie też tak było, przy pierwszej próbie, jak nie wyszło to na rozmowie z dr i embriolog usłyszałam "dobry wiek, dobre amh, nie spodziewaliśmy się takiego wyniku". Dlatego wtedy zmieniłam klinke pierwszy raz 🫣
    U mnie miesiączka, jeden cykl i druga stymulacja, a później miesiączka i dwa cykle, ale tylko ze względu na urlopy w klinice ☺️

    acia29, Maszonek lubią tę wiadomość

    5 lat starań + 2 leczenia

    Ona, 32l 👩🏼
    niedoczynność tarczycy ✔ wyleczona infekcja ✔ wyleczona Ureaplasma ✔ drożność ✔
    histeroskopia (2 polipy) ✔ podejrzenie CMV > zafałszowane wyniki ✔ CD138 ✔
    krzywa cukrowa ✔ IO?
    Letrox75, wit.D, kw foliowy

    On, 34l 🤵
    morfologia 1%>1%>0%>3%
    HBA 56%>12%>83% ✔ DFI 8,7% ✔ HDS 30,07% ❌
    kariotypy ✔
    I IUI 02.23: clo + ovi, 3 pęcherzyki > duphaston > 👎
    II IUI 03.2023: lametta + ovi > 1 pęcherzyk 28mm, endo 13mm > duphaston > 👎

    06.23: I ivf: Menopur 75 + Ovaleap 225 + Orgalutran + Zivafert 5000 + Gonapeptyl Daily > 10dc punkcja > 8 komórek, 6 MII, 6 zapłodnionych > 3 doba średnia jakość > 5 doba👎

    07.23: zmiana kliniki > II ivf > Bemfola + Ganirelix + Ovi > 5 komórek > 1 zapłodniona > 1 doba 👎

    10.23 > zmiana na EF > stymulacja agresywna > 14 dc punkcja > ❄️❄️❄️ > 20.12 transfer nr 1... 🙏

    "Nigdy nie rezygnuj z tego, o czym nie możesz przestać myśleć nawet na jeden dzień."
  • KasiaBe Autorytet
    Postów: 645 668

    Wysłany: 19 stycznia, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    acia29 wrote:
    Trzymam za Was kciuki 😉 i będę walczyć dalej💪
    I to nam się podoba 😁 dzielna dziewczynka! 💪

    MK32 lubi tę wiadomość

    5 lat starań + 2 leczenia

    Ona, 32l 👩🏼
    niedoczynność tarczycy ✔ wyleczona infekcja ✔ wyleczona Ureaplasma ✔ drożność ✔
    histeroskopia (2 polipy) ✔ podejrzenie CMV > zafałszowane wyniki ✔ CD138 ✔
    krzywa cukrowa ✔ IO?
    Letrox75, wit.D, kw foliowy

    On, 34l 🤵
    morfologia 1%>1%>0%>3%
    HBA 56%>12%>83% ✔ DFI 8,7% ✔ HDS 30,07% ❌
    kariotypy ✔
    I IUI 02.23: clo + ovi, 3 pęcherzyki > duphaston > 👎
    II IUI 03.2023: lametta + ovi > 1 pęcherzyk 28mm, endo 13mm > duphaston > 👎

    06.23: I ivf: Menopur 75 + Ovaleap 225 + Orgalutran + Zivafert 5000 + Gonapeptyl Daily > 10dc punkcja > 8 komórek, 6 MII, 6 zapłodnionych > 3 doba średnia jakość > 5 doba👎

    07.23: zmiana kliniki > II ivf > Bemfola + Ganirelix + Ovi > 5 komórek > 1 zapłodniona > 1 doba 👎

    10.23 > zmiana na EF > stymulacja agresywna > 14 dc punkcja > ❄️❄️❄️ > 20.12 transfer nr 1... 🙏

    "Nigdy nie rezygnuj z tego, o czym nie możesz przestać myśleć nawet na jeden dzień."
  • acia29 Debiutantka
    Postów: 9 4

    Wysłany: 19 stycznia, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My korzystamy z usług Ovikliniki, podejrzewam że nasz lekarz będzie miał jakieś podejrzenia... Nawet moja endometrioza III stopnia😔 ale jak przed punkcja usłyszałam że mam zastrzyki clexane ze względu na wiek, to już staro się poczułam 😅 liczę na to że nie będziemy musieli jakoś długo czekać na kolejną 🙈

  • frankapzn Przyjaciółka
    Postów: 104 86

    Wysłany: 19 stycznia, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nam dziś lek. Powiedział że w marcu możemy startować z kolejną stymulacją i tym razem zaplodnimy wszystkie oocyty. Mam już wyniki fragmentacji plemnika i jest ok.

    Ona :33 🧡Hashimoto,adenomioza, usunięty polip,biopsja endo CD 138 -(2 kom/1 d.p.w. według lekarza ok ) mthfr oraz pai
    On: 38 🧡wszystkie badania ok
    Kariotypy ok
    Badanie AZF/CFTR ok
    6 lat starań 1 poronienie
    Pocztą stymulacji 12.2023 krótki protokół (bemfola 225 oraz ganirelix)💉
    01.24 punkcja jajnikow,pobrano 14 🥚🥚🥚12 dobrej jakości 6 poszło do zaplodnienia,do 3 doby wszystko pięknie,do 5 doby nie przerwał żaden 😭😭😭
  • Calineczka90 Autorytet
    Postów: 1063 1054

    Wysłany: 19 stycznia, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    frankapzn wrote:
    Nam dziś lek. Powiedział że w marcu możemy startować z kolejną stymulacją i tym razem zaplodnimy wszystkie oocyty. Mam już wyniki fragmentacji plemnika i jest ok.

    Jaki macie wynik fragmentacji?
    Jeśli mogę coś podpowiedzieć to u mnie przy prawidłowym amh zastosowaliśmy aktywację oocytów a u partnera filtrację zymot.

  • frankapzn Przyjaciółka
    Postów: 104 86

    Wysłany: 19 stycznia, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Calineczka90 wrote:
    Jaki macie wynik fragmentacji?
    Jeśli mogę coś podpowiedzieć to u mnie przy prawidłowym amh zastosowaliśmy aktywację oocytów a u partnera filtrację zymot.
    Wyszło 13 %
    Właśnie dziś lekarza coś wspominał o zymot!

    Ona :33 🧡Hashimoto,adenomioza, usunięty polip,biopsja endo CD 138 -(2 kom/1 d.p.w. według lekarza ok ) mthfr oraz pai
    On: 38 🧡wszystkie badania ok
    Kariotypy ok
    Badanie AZF/CFTR ok
    6 lat starań 1 poronienie
    Pocztą stymulacji 12.2023 krótki protokół (bemfola 225 oraz ganirelix)💉
    01.24 punkcja jajnikow,pobrano 14 🥚🥚🥚12 dobrej jakości 6 poszło do zaplodnienia,do 3 doby wszystko pięknie,do 5 doby nie przerwał żaden 😭😭😭
  • acia29 Debiutantka
    Postów: 9 4

    Wysłany: 19 stycznia, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    frankapzn wrote:
    Nam dziś lek. Powiedział że w marcu możemy startować z kolejną stymulacją i tym razem zaplodnimy wszystkie oocyty. Mam już wyniki fragmentacji plemnika i jest ok.
    Oooo kurcze to my już teraz mieliśmy embryo gen i blast gen i aktywację oocytów i dodatkowo od samego początku mamy zapładnianie wszystkich uzyskanych komórek😱 Czyli chyba dodatkowe badania będą wskazane.. 2 miesiące czekania to wydaje się tak dluuuugo

  • Calineczka90 Autorytet
    Postów: 1063 1054

    Wysłany: 19 stycznia, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    acia29 wrote:
    Oooo kurcze to my już teraz mieliśmy embryo gen i blast gen i aktywację oocytów i dodatkowo od samego początku mamy zapładnianie wszystkich uzyskanych komórek😱 Czyli chyba dodatkowe badania będą wskazane.. 2 miesiące czekania to wydaje się tak dluuuugo

    Co to jest embryo gen i blast gen?

  • frankapzn Przyjaciółka
    Postów: 104 86

    Wysłany: 19 stycznia, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    acia29 wrote:
    Oooo kurcze to my już teraz mieliśmy embryo gen i blast gen i aktywację oocytów i dodatkowo od samego początku mamy zapładnianie wszystkich uzyskanych komórek😱 Czyli chyba dodatkowe badania będą wskazane.. 2 miesiące czekania to wydaje się tak dluuuugo
    No ja bardzo żałuję że nie zdecydowalam się zapładniać wszytkich... No ale mądry człowiek po szkodzie
    O jakich badaniach piszesz?

    Ona :33 🧡Hashimoto,adenomioza, usunięty polip,biopsja endo CD 138 -(2 kom/1 d.p.w. według lekarza ok ) mthfr oraz pai
    On: 38 🧡wszystkie badania ok
    Kariotypy ok
    Badanie AZF/CFTR ok
    6 lat starań 1 poronienie
    Pocztą stymulacji 12.2023 krótki protokół (bemfola 225 oraz ganirelix)💉
    01.24 punkcja jajnikow,pobrano 14 🥚🥚🥚12 dobrej jakości 6 poszło do zaplodnienia,do 3 doby wszystko pięknie,do 5 doby nie przerwał żaden 😭😭😭
  • Calineczka90 Autorytet
    Postów: 1063 1054

    Wysłany: 19 stycznia, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    frankapzn wrote:
    Wyszło 13 %
    Właśnie dziś lekarza coś wspominał o zymot!

    Polecam zymot.
    No i naciskanie na lekarza na zapładnianie wszystkich komórek.

    acia29 lubi tę wiadomość

1 2 3 4 5
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ