X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

bromergon

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 października 2014, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam dziewczyny! mam pytanie do tych ktore,tak jak ja braly bromergon... mialam bardzo dlugie cykle i za wysoka prolaktyne.Bromek ja zbil niestety cykle jak byly dlugie takie zostaly.Czy Wam taakze nie unormowal cykli? pozdrawiam Agnieszka

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 października 2014, 23:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    prosze o pomoc.

  • juwelka Autorytet
    Postów: 1439 1023

    Wysłany: 15 października 2014, 23:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agika a jaką miałas prl i jak szybko się zbiła?
    jakie masz teraz cykle?:)

    atdce6ydcmj5jyyx.png

    oar843r8a3hzoi3d.png
  • Eweli1984 Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 16 października 2014, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja biorę bromergon od miesiąca więc nie mogę odpowiedzieć na Twoje pytanie, ale koleżanka brała 4 miesiące i cykl jej pozostał taki jaki był czyli bez zmian. Jest w ciąży teraz :)
    Co to znaczy że masz bardzo długie cykle?
    Ja badania będę miała dopiero we wtorek więc jeszcze nie wiem jak bardzo zbił mi prolaktynę, co do cykli to ja miałam zawsze 26 dni. Jak zaczęłam brać bromka to najpierw dostałam okres w 13 dc a teraz w nowym cyklu jeszcze nie wiem kiedy dostanę ale miałam plamienia w 13 dc...

    Czekamy na Ciebie kruszynko...
  • juwelka Autorytet
    Postów: 1439 1023

    Wysłany: 16 października 2014, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eweli daj znać jak będziesz miała wyniki;) A jaką miałas prl przed lekami ? pozdr.

    atdce6ydcmj5jyyx.png

    oar843r8a3hzoi3d.png
  • Eweli1984 Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 17 października 2014, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wstępnie prolaktynę miałam 244,5 mU/le po obciązeniu 5558 mU/l. Przyjmowałam diostineks 2 tabletki w sumie ( po pół raz w tygodniu) prolaktyna spadła do 237 mU/l a po obciążeniu 2465 mU/l więc prawie mieszczę się w normie z tą po obciązeniu bo ma być do 10 razy wyższa.
    Teraz ciekawa jestem jaka po bromku będzie. Odezwę się jak dostanę wyniki.
    Zbijam też tsh bo miałam 3,220 mU/l po przyjmowaniu około miesiąca euthyroxu 25 mg spadła do 2,250 mU/l i lekarka zwiększyła mi dawkę do 50mg zeby wynik spadł nżej do około 1.
    Dziś idę do internisty i poproszę też o badania wątroby bo mam wciąż zgagę po tym bromergonie i ciekawa jestem czy mi to nie rozwala wątroby? i na progesteron. Do tej pory był w normie: 9,77 ng/ml.

    Czekamy na Ciebie kruszynko...
  • Eweli1984 Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 26 października 2014, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ja juz po wynikach. Wszystkie ladnie spadly. Prolaktyna 206 mU/l a tarczyca co cieszy mnie niezmiernie 1,3 więc już wynik taki akurat na ciążę :) dzis powinnam dostac @. Jesli nie przyjdzie to jutro robie test ciążowy.

    Czekamy na Ciebie kruszynko...
  • juwelka Autorytet
    Postów: 1439 1023

    Wysłany: 26 października 2014, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eweli1984 wrote:
    Hej ja juz po wynikach. Wszystkie ladnie spadly. Prolaktyna 206 mU/l a tarczyca co cieszy mnie niezmiernie 1,3 więc już wynik taki akurat na ciążę :) dzis powinnam dostac @. Jesli nie przyjdzie to jutro robie test ciążowy.
    to trzymam kciuki;*
    ja dziś dopiero mam owu;)) (w końcu)

    Eweli1984 lubi tę wiadomość

    atdce6ydcmj5jyyx.png

    oar843r8a3hzoi3d.png
  • juwelka Autorytet
    Postów: 1439 1023

    Wysłany: 26 października 2014, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a progesteron 9,77 to troszkę niski, mogą być problemy z utrzymaniem zarodka ja bym zapytała o luteinę pod język w razie czego;*

    atdce6ydcmj5jyyx.png

    oar843r8a3hzoi3d.png
  • Ro Przyjaciółka
    Postów: 145 26

    Wysłany: 30 listopada 2017, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem już załamana :(
    Mam dziwne cykle. Od roku cykl mi się skrócił z 29-30 dni do 25-27 i zaczęły się pojawiać plamienia przed okresem. Najpierw brałam duphaston ale to nic nie zmieniło. Teraz wyszło że mam podwyższoną prolaktynę i dostałam bromergon. Zaczęłam brać w połowie poprzedniego cyklu i okres pojawił się po 30 dc bez żadnych plamień. Ucieszyłam się i stwierdziłam, że super bo jest tak jak kiedyś więc wszystko wróciło do normy. Tylko, że teraz jest drugi cykl brania bromergonu, jestem w 23 dc i zaczyna mi się okres :( Już nie wiem o co chodzi i co mam zrobić :(

  • merkura123 Koleżanka
    Postów: 39 14

    Wysłany: 27 kwietnia 2018, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ro wrote:
    Jestem już załamana :(
    Mam dziwne cykle. Od roku cykl mi się skrócił z 29-30 dni do 25-27 i zaczęły się pojawiać plamienia przed okresem. Najpierw brałam duphaston ale to nic nie zmieniło. Teraz wyszło że mam podwyższoną prolaktynę i dostałam bromergon. Zaczęłam brać w połowie poprzedniego cyklu i okres pojawił się po 30 dc bez żadnych plamień. Ucieszyłam się i stwierdziłam, że super bo jest tak jak kiedyś więc wszystko wróciło do normy. Tylko, że teraz jest drugi cykl brania bromergonu, jestem w 23 dc i zaczyna mi się okres :( Już nie wiem o co chodzi i co mam zrobić :(

    Ro - czy nadal jesteś na forum - ja mam tak samo, tylko miałam 28 dni, a przez Bromegron w połączeniu z Duphastonem - 23 dni cyklu i okres jeszcze pod koniec brania Duphastonu.

  • paulinag92 Debiutantka
    Postów: 14 4

    Wysłany: 7 maja 2018, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam :)
    Mam takie pytanie, czy któraś z was biorąc Bromergon zauważyła wzrost temperatury?

    Jola79 lubi tę wiadomość

    starania od stycznia 2018r.

    Prolaktyna po MTC - 410 ng/ml po 2 msc z Bromergon 41 ng/ml
    kwas foliowy - Femibion Natal 1 , conceive plus
    Bromergon - 3 msc
    Clostilbegyt - 1 cykl


  • maj2018 Koleżanka
    Postów: 37 12

    Wysłany: 8 maja 2018, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zaczęłam brać Bromergon w tym cyklu dopiero od tygodnia ale właśnie też zauważyłam że moja temperatura podstawowa wzrosła z 36.4 na 36.7.
    Moja prolaktyna jest tylko trochę ponad normę więc biorę po pół tabl.na dzień i się zastanawiam czy któraś z was zaciążyła w pierwszym cyklu jak brała Bromka?

    Jola79 lubi tę wiadomość

    maj
  • madzikow Autorytet
    Postów: 818 287

    Wysłany: 10 czerwca 2018, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cześć dziewczyny, odswiezam temat, jak się u Was rozwinęła sprawa?
    ja zaczęłam brać bromergon w 8 dniu po owulacji 2 x po 1 tabletce i temperatura wzrosła o 0,1 stopnia.

    Starania od połowy 2017, czynnik męski.
    AD Clinic/Angelius dr Cholewa
    PICSI krótki protokół
    Mamy ❄ na zimowisku
    Patryk 15.04.2020 3980 g 60 cm <3
  • AnkaStaranka Autorytet
    Postów: 281 407

    Wysłany: 12 czerwca 2018, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi bromek nie pomógł, pomimo, że w drugiej fazie cyklu brałam luteinę.

    Bromka brałam w I fazie cyklu po okresie po pół tabletki na noc.
    Rano po obudzeniu zawsze miałam zawroty głowy, ale po kilku minutach przechodziło.

    Bromka dostałam z tego powodu, że PRL była przy górnej granicy normy. Okazało się, że to ma związek z pracą moich nadnerczy i podwyższonym stężeniem innych hormonów, tj. 17 OH Progesteronu i DHEAS, niewykluczone, że to typowe dla PCOS...

  • gacka89 Autorytet
    Postów: 1046 345

    Wysłany: 23 czerwca 2018, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, mam pytanie czy po bromergonie może wzrosnąć temperatura w pochwie? Wczoraj wzięłam co prawda pierwszą tabletkę. Dzisiaj rano jest dużo wyższa niż dwa dni temu ( wczoraj nie mierzyłam). Było 36.22 a dziś 36.72. owu nie mogłam mieć bo wczoraj miałam usg.

    Laparoskopia- torbiel okołojajnikowa, jajowody drożne
    HSG - oba drożne :-)2018
    PCOS - długie cykle, problem z owłosieniem, owulacja jest!
    wczesne dojrzewanie
    Moje wyniki -ok
    Wyniki nasienia -ok 2018, 2020
    ovarin,
    Stymulacja clo trzecie podejście, metformina
    IVF start styczeń 2022 ❄️
    21.03 - transfer ❄️😭
    2 czerwca - histeroskopia-biopsja+cd138 ok
    24.08- transfer ❄️😭
    został nam ostatni ❄️
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ