X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną BROMERGON - kiedy odstawić jeśli zajdzie się w ciążę?
Odpowiedz

BROMERGON - kiedy odstawić jeśli zajdzie się w ciążę?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 października 2013, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Postanowiłam założyć ten wątek, ponieważ zażywam Bromergon (0,5 tabletki 1x wieczorem do kolacji). Szukając informacji na temat tego leku natknęłam się na rozbieżne opinie jeśli chodzi o jego odstawienie w momencie gdy okaże się że zaszło się w ciążę. Jedni ginekolodzy uważają, że nie należy go drastycznie odstawiać bo może to spowodować obumarcie ciąży, inni zaś - w tym gronie jest mój ginekolog - uważają, że należy od razu po potwierdzeniu ciąży odstawić lek...
    I bądź tu mądry... :/
    Mój gin uważa, że 0,5 tabletki jest na tyle małą dawką, że jej odstawienie nie będzie miało wpływu.. co innego gdy ktoś ma dużą dawkę. hmm no niby ma to sens...
    Ciekawa jestem z jakimi opiniami - tudzież :) doświadczeniami się spotkałyście dziewczęta.
    :)

  • Konwalia Autorytet
    Postów: 1813 2472

    Wysłany: 9 października 2013, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana, ja brałam 1/4 tabletki Bromocornu i moja ginka również była zdania, że jak tylko się dowiem, że jestem w ciąży, to od razu mam odstawiać.

    l22nroeq1zznmx65.png
    l22ntv73nfpjjdx8.png
  • Madzia82 Autorytet
    Postów: 979 1298

    Wysłany: 9 października 2013, 23:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja brałam 1 tabl. Też miałam powiedziane, że jeśli dowiem się, że jestem w ciąży, to mam natychmiast odstawić.

  • Agusia2312 Autorytet
    Postów: 977 1338

    Wysłany: 21 października 2013, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja brałam 0,5 tabletki wieczorem i tez jak sie dowiedziałam ze jestem w ciazy odrazu odłożyć ;)

    w4sqsg18dydmngv7.png[/url]

    w4sqskjo7ajwjkso.png[/url]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 października 2013, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :) to dobrze dziewczyny.

    Agusia2312 - jak dlugo brałaś bromergon i duphaston zanim pojawił się ten szczęśliwy cykl ? - którego oczywiscie gratuluję :))

  • Agusia2312 Autorytet
    Postów: 977 1338

    Wysłany: 22 października 2013, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bromergo brałam od maja ale zaznaczam ze juz po miesiacu moja prolaktyna była na super poziomie;) A duphaston 2 cykle razem z Clo ;)

    w4sqsg18dydmngv7.png[/url]

    w4sqskjo7ajwjkso.png[/url]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 października 2013, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biore Bromergon dopochwowo :) Kiedyś łykałam ale miałam typowe skutki uboczne :/ potem przestałam się starać (to bylo ok 3 lata temu). Od tego cyklu znowu biore, ale nie wiem czy metoda dopochwowa jest rownie skuteczna co łykanie bo nie robiłam badań na poziom prolaktyny. Moja pani gin podczas wizyty nacisnela na sutka i wycieklo mleko wiec w ciemno stwierdzila ze jest podwyższona i przepisala Bromka :) Plus jest taki że zero skutków ubocznych :) Zapobiegawczo chodze do dwoch roznych pań gin i ta druga kazala mi w nast cyklu robic badanie na prolaktyne bo jest ciekawa jaki mam poziom. Coś wspominała o groczulakach przysadki czy coś takiego, nawet nie chce czytać co to za diabeł :(

  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 11 listopada 2013, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hm ja bralam Bromergon aby wywołać okres, jak się pojawił odstawiłam ale sama nie wiem czy powinnam. jeden lekarz zasugerował branie...a drugi go wykluczyl i komu wierzyc. Fakt faktem odstawilam, ale nie wiem czy nie powróce, bo nagle @ mi zanikł.

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • kasia m Koleżanka
    Postów: 75 6

    Wysłany: 14 grudnia 2013, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    po jakim czasie brania bromergonu powinien pojawic sie okres??mam 39 d.c i nadal nic.ktoras miala podobnie???

    kasia :)
  • oliwia85 Autorytet
    Postów: 728 426

    Wysłany: 15 grudnia 2013, 01:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja brałam bromergon miesiąc przed ciaze i do 8 tyg mi ginekolog kazała brac

    w4sq3e3ky3ds3xdy.png
  • Olena Autorytet
    Postów: 694 2656

    Wysłany: 19 grudnia 2013, 08:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szukam osoby chętnej do sprzedania Bromgeronu.

    590040cb82960119f78e126c9419cb34.png
  • iwmar Koleżanka
    Postów: 53 10

    Wysłany: 27 grudnia 2013, 07:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi lekarka powiedziala ze bromek nie zaszkodzi ale jak przepisala mi duphaston mowila ze juz nie mam brac, bromka brałam do 7 tyg

  • akuszerka89 Autorytet
    Postów: 1325 2157

    Wysłany: 2 stycznia 2014, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi lekarze zalecili, że jak tylko zobaczę pozytywny test to od razu mam odstawaić bromergon. i tak właśnie zrobiłam, jestem w 5 tygodni ciąży i nic mi nie dolega po odstawieniu :)

    AnBe lubi tę wiadomość

    preg.png
    28.08.2014 - mój CUD - Filip❤️
    01.04.2015 - 5tc [*]
    18.08.2017 - Amelka [*]
    14.08.2018 - 6tc [*]
    04.10.2021 ciąża biochemiczna
    26.07.2022 ciąża biochemiczna
    29.10.2022⏸️😍
    22.12.2022 będzie Natalka 😍💗
  • Nelka Znajoma
    Postów: 27 8

    Wysłany: 5 stycznia 2014, 23:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia,
    Ja w pierwszym cyklu brania bromergonu też bardzo późno dostałam okres (38 d.c.). Generalnie mój gin powiedział, że w następnym cyklu okres powinien się wyregulować i tak się też stało. Teraz jest książkowo co 28 dni. Niestety z powodu skutków ubocznych musiałam zmienić lek na norprolac.

    Nelka
  • kasia m Koleżanka
    Postów: 75 6

    Wysłany: 7 stycznia 2014, 08:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nelka wrote:
    Kasia,
    Ja w pierwszym cyklu brania bromergonu też bardzo późno dostałam okres (38 d.c.). Generalnie mój gin powiedział, że w następnym cyklu okres powinien się wyregulować i tak się też stało. Teraz jest książkowo co 28 dni. Niestety z powodu skutków ubocznych musiałam zmienić lek na norprolac.

    dziekuje za odpowiedz :) pozdrawiam i wspieram :)

    kasia :)
  • Nelka Znajoma
    Postów: 27 8

    Wysłany: 7 stycznia 2014, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia,
    Trzymam kciuki, żeby się prolaktyna jak najszybciej u Ciebie unormowała. Walczymy! :-)
    Ja w przyszłym tygodniu idę na badania po 3 miesiącach brania leków.
    Zobaczymy, czy widać jakieś efekty..
    Pozdrawiam serdecznie:)

    Nelka
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 stycznia 2014, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny moja prolaktyna unormowala się po 2 miesiącach brania bromergonu. 0,5 tabletki raz dziennie. Biorę do dziś... póki się nie uda ..
    Powodzenia wszystkim :-)

  • Nelka Znajoma
    Postów: 27 8

    Wysłany: 7 stycznia 2014, 23:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnBe,
    Dzięki za wsparcie, z pewnością się przyda!
    Trzymam kciuki za szybkie dobre nowiny:)
    Powodzenia!

    AnBe lubi tę wiadomość

    Nelka
  • kolbusia Koleżanka
    Postów: 43 16

    Wysłany: 23 stycznia 2014, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi też lekarz przepisał 0,5 tabletni przy kolacji na poprawe prolaktyny.Czytałam właśnie,że dziewczyny miały skutki uboczne i przestały zażywać lub zmieniły tabletki.Ja dopiero biore bromergon od kilku dni i naszczeście nie zauważyłam żadnych skutków ubocznych.Może to przez to że to dopiero początek.Moja pani dr także mówiła że jak bedzie ciąża trzeba odstawić tabletki. Nelka a przez ile dni już nie brałaś bromergonu zanim zrobilaś badania? I napisz czy się coś poprawilo.

    _Natka_ lubi tę wiadomość

    suwaczek_N18yMDEzLTA4LTMxXzIwMTQtMTEtMTg=.jpg
  • Emilyyyyyyyy Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 11 marca 2014, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam.
    Dziewczyny mam pytanie, lekarz przepisał mi ten lek bromergon na zbicie prolaktyny, czy w trakcie normalnie można starać się o potomstwo? Czy on nie zaszkodzi dziecku? Lekarz mi powiedział, że nawet gdybym zaszła w ciąże to od razu nie odstawiać. Mam brać przez pierwsze 4 dni po pół tabletki rano i wieczorem a potem już po całej rano i wieczorem. Czy macie jakieś doświadczenia? Czy jak już zaszłyście w ciąże dziecku nic nie dolegało? Pozdrawiam

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ