X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną BROMERGON - kiedy odstawić jeśli zajdzie się w ciążę?
Odpowiedz

BROMERGON - kiedy odstawić jeśli zajdzie się w ciążę?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 marca 2014, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emily Bromergon ma pomóc a nie zaszkodzić
    ja biore od sierpnia po całej tabletce na noc

    myśle że zdania czy brac dalej czy odstawic jak się zajdzie beda podzielone
    moze sie to róznic w zalezności od tego jaki wynik miałyście przed zastosowaniem leku
    ja miałam ponad 100
    myśle że odstawienie u mnie miało by w konsekwencji ponowny wysoki poziom prolaktyny i mozliwosc poronienia
    czytałam na forach że kobiety brały do 4 miesiaca i dzieci zdrowe, a któraś pisała że odstawiła i poroniła

  • Agusia2312 Autorytet
    Postów: 977 1338

    Wysłany: 12 marca 2014, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja odstawiłam jak tylko test wyszedł pozytywny tak kazał lekarz

    w4sqsg18dydmngv7.png[/url]

    w4sqskjo7ajwjkso.png[/url]
  • alka89 Autorytet
    Postów: 2499 1128

    Wysłany: 12 marca 2014, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agusia2312 wrote:
    ja odstawiłam jak tylko test wyszedł pozytywny tak kazał lekarz


    mi tez kazal odstawic ,choc nie zna mojego wyniku oprl,a jestem dopiero w 5 tyg ciazy...boje sie

    Tobiaszek- nasz cud ur.27.10.2014 r . Cc
    Zośka /28.06.2015 **Aniołek **10 tydz.
  • Emilyyyyyyyy Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 13 marca 2014, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za odpowiedź :)
    Ja miałam ok 55 wynik prolaktyny, gdzie norma była ok 24. Tak z głowy pisze bo nie mam tych wyników przy sobie.
    Ja nawet z mężem nie próbowałam czy się uda czy nie bo planujemy dopiero gdzieś od kwietnia zacząć starania. Do lekarza poszłam bo ogólnie okres był bardzo skąpy, co cykl coraz gorzej i barwienia przed.A on już powiedział że można się starać przy tych lekarstwie. Jakby nie patrząc to jest lek więc wolałam zapytać. Ja do tego lekarza chodzę od niedawna i na jego temat opinie są też podzielone więc dodatkowo zapytać kogoś z podobnej sytuacji nie zaszkodzi.:) Widziałam już na forach, że opinie są podzielone. Teraz biorę pól tabletki rano i wieczorem i strasznie głowa mnie boli a w dodatku nos mi się zatyka. Po weekendzie mam przejść na całą rano i wieczorem więc się obawiam co to będzie bo ten lek trochę mocny jest, przynajmniej mi się tak wydaje. Jakby się udało zajść za pierwszym razem to rzeczywiście nie będę odstawiać, skonsultuje się z lekarzem i on poradzi. Dzięki jeszcze raz. Pozdrawiam :)

  • Ewcia30s Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 31 marca 2014, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesz ja tez miałam 55 na początku teraz czekam na okres, powiedział tez mi ze mam odrazu odstawić jak test będzie pozytywny, ja biorę pol tabletki tez sie trochę boje ;) no ale zobaczymy

    Ewcia
  • julianna Autorytet
    Postów: 1572 531

    Wysłany: 1 kwietnia 2014, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mój gin mówił, że bromergon bierze się codziennie do zajścia w ciążę,
    ale czytam, że zdania są podzielone więc pewnie na płód nie jest szkodliwy, ja jeszcze przyjemności zajścia nie miałam, więc w którym dniu lek się odstawia nie mam pojęcia, z chęcią bym się tego dowiedziała :D


    f2w3tqywlcgkfgv6.png
  • Emilyyyyyyyy Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I bądź tu mądry:)
    Ja przeszłam na całą tabletkę już od 3 tygodni, pierwszy tydzień wycięty z życia a potem już się przyzwyczaił organizm. Pozdrawiam :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 00:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,
    mnie Bromergon przepisała endokrynolog (wcześniej po złych badaniach krwi - ginekolog mnie uprzedził, że będę go musiała brać ze względu na 20 x powiększoną prolaktynę). Endokrynolog kazała brać 4 dni po 0,5 tabletki, a później 0,5 rano i 0,5 wieczorem. Ginekolog powiedział natomiast, że będę się źle czuła (i faktycznie to był koszmar) więc poradził, żebym brała tydzień - dwa po pół tabletki, a ewentualnie później zwiększyła. Efekty uboczne przeszły, więc tak też zrobiłam. Zarówno ginekolog jak i endokrynolog powiedzieli, że od razu mam odstawić Bromergon jak zobaczę 2 kreski na teście ciążowym. Według mnie trzeba słuchać tego, co oni mówią. Jak któraś ma bardzo wysoką prolaktynę, to może i na początku ciąży musi brać, jak nie aż tak bardzo, to pewnie wtedy trzeba odstawić. Poza tym zawsze można odstawić zmniejszając stopniowo dawkę, żeby nie robić szoku dla organizmu. Poza tym proponuję, że jak się pojawią te 2 kreski, to od razu zadzwonić do lekarza i się upewnić. Jak każe brać dalej, to zapytać dlaczego (skoro w ulotce jest napisane, żeby nie brać). Każdy ma prawo znać i rozumieć, to co lekarz robi aby nas wyleczyć - lekarz ma obowiązek wytłumaczyć powody swojego postępowania aby pacjentka wiedziała co i jak.

  • Milcia Autorytet
    Postów: 6798 5797

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mialam na poczatku marca prolaktyne 30,89, po dwóch tygodniach stosowania spadla do 15. Ciąża się pojawila, ale gin utrzymała pół tabletki.

    ltCGp1.png HZoWp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 maja 2014, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam pytanie moze nie do konca w temacie, ale nie chce moze nowego zakladac - czy wystepuja jakies objawy ciazy przy stosowaniu bromka ? Ja na bromka reaguje bardzo dobrze - niby mial napiecie przedmiesiaczkowe niwelowac a mnie bola piersi a raczej pachwiny, czuje czasem pobolwewanie w dole brzucha jak na @ a cZasem klocie, lekkie bole glowy sie zdarzaja i bardzo leciutkie mdlosci - pewnie normalna osoba nie starajaca sie by ich nawet nie wylapala :) mam powiekszone piersi ale nie wrazliwe - czyli moze bromek dziala jednak :) dzis 24dc przed rozpoczeciem leczenie mialam cykle regularne najczescien 26-27 dniowe. Owulacja u mnie wystepuje przynajmnien teoretycznie bo progestefon w 23 dc(poprzedni cykl) sugerowal faze lutealna. Pyganie jest takie - czy okresu moge spodziewac sie normalnie jak zwykle czy po tych lekach moze sie przesunac ? Drugie pytanie : jakby sie udalo zajsc w co watpie ( prolaktyne leczy sie miesiacami - moja wyniosla na czczo 34 przy normie do 23 ) czy bede miala jakies objawy typowo ciazowe czy przy bromku objawow nie ma ? Biore 2 tyg.

  • aga.just Autorytet
    Postów: 3047 1300

    Wysłany: 13 maja 2014, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    przy bromku też miałam mdłości na początku, ale to kilka dni.

    @ powinnaś dostać normalnie.

    Objawy ciążowe jeśli będziesz w ciąży mągą być, a nie muszą. I tu bromek nie ma nic do tego.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 maja 2014, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekije za odp. Jednak mimo ze z bromkiem zaczelam trzeci tydzien nie mialam zadnych sensacji wczesnien a mdlosci lekkie mam od gora dwoch dni wiec nie wiem skad one - jak sie bierze leki to chyba te njedogodnosci pojawiaja sie od razu a nie po kilkunastu dawkach ( dawki nie zmienialam mam ciagle pol tab. )

  • Ksiu Koleżanka
    Postów: 33 22

    Wysłany: 28 maja 2014, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, czy bromergon brany od 2 dni (1/2 tabletki) może mieć wpływ na przesunięcie okresu ? Mam dosyć długie cykle. Dziś powinnam dostać okres, może trochę bez sensu wzięłam go mogłam poczekać na @. No ale wzięłam i teraz nie wiem czy to może być fasolinka czy raczej bromek mi poprzesuwa :( Właściwie wczoraj przeszły mi objawy nadchodzącej miesiączki. Juz się cieszyłam, że to dzidzia a teraz pomyslałam, że to może właśnie przez Bromergon dziś małpa nie przyszła :(

  • Adzia27 Nowa
    Postów: 1 1

    Wysłany: 28 kwietnia 2015, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mialam zawsze prolaktyne w normie( gorna granica). W pierwsza ciaze zaszlam przy bromku, potem odstawilam- ciaza zakonczona szczesliwie - zdrowa 5 latka. Dwie kolejne ciaze tez zaszlam na bromku, potem odstawilam i niestety dwa razy poronilam. Po raz czwarty zaszlam w ciaze na bromku - juz nie odstawialam , bralam 1 tabletke dziennie, potem po 12 tygdniu pol tabletki jeszcze chyba przez 2 tygodnie coraz bardziej zmniejszajac dawke. Dodatkowo z obciazenia poronieniami bralam Clexane przez cala ciaze. Dziecko urodzone zdrowe -1,5 roku. Prolaktyna rosnie fizjologicznie w ciazy jednak czesto hamuje wydzielanie progesteronu- niedomoga lutealna i nawet branie dodatkowo luteiny w tym czasie nie pomaga!!!! U mnie za te 2 poronienia byla odpowiedzialna wlasnie niedomoga fazy lutealnej. Bromergon nie szkodzi a czesto moze doprowadzic do szczesliwego zakonczenia. Dzieki niemu jestem teraz matka dwojki cudownych dziewczynek!

    klara_bella lubi tę wiadomość

    Adzia
  • niezapominajka2017 Autorytet
    Postów: 4486 2372

    Wysłany: 9 marca 2017, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny wyciagam temat. Jak to bylo u Was z bromkiem?
    Lekarz kazal odstawic od razu w razie ciazy czy brac dalej?
    Jesli biore tylko 0,5 tabletki to moge odstawic od razu czy lepiej stopniowo?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 marca 2017, 15:42

    Starania od 08.2015, endometrioza 3/4 st, 2 laparo, 3 hsg, 3 histero
    8.03.2017 IVF :( :( ❄️❄️❄️nie przetrwaly rozmrozenia...
    5.05.2017 ICSI :( 2.06.2017 crio :( 26.06.2017 crio :( :(
    28.07.2017 ICSI :( 26.09.2017 crio [*] 8tc :( :( 14.02.2018 crio [*] 6tc :( :(
    20.04.2018 ICSI :( brak mrozakow
    22.03.2019 IMSI :( 13.07.2019 :(
  • Flara Autorytet
    Postów: 1073 843

    Wysłany: 10 marca 2017, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój obecny kazał brać nadal (cały czas mam dawkę 0,5 tabletki na noc). Jestem dopiero na samym początku ciąży. Poprzedni gin (gdy 2 lata temu zaczynałam leczenie) był zdania żeby odstawić zaraz po pozytywnym teście. Także zdania są podzielone.
    W rodzinie miałam dziewczyny które brały w ciąży i wszystko było ok jak i takie które przerywały branie po teście i też było ok.
    Mam zamiar słuchać obecnego lekarza w sumie dzięki niemu jestem w ciąży, wiec biorę Bronka jak kazał. Wizytę mam za tydzień pewnie wtedy ustalimy co z tym dalej.

    2017 - listopad - córka :)
    2020 - sierpień - córka :)
  • agi25 Koleżanka
    Postów: 37 5

    Wysłany: 25 sierpnia 2017, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja walczyłam z prolaktyną od września, w czerwcu okazało się że jestem w ciąży. Brałam bromergon 1 tabletke dziennie. Mój lekarz nie pozwolił mi odstawić, gdyż mówił że skok prolaktyny może doprowadzić do poronienia. Zalecił branie duphastonu, bo podejrzewał zbyt wolne bicie serduszka.
    Początki ciąży były dla mnie koszmarem - straszne wymioty, przez co wylądowałam w szpitalu w sumie zaczęły się po duphastonie i zmieniono mi go na luteinę.
    Po jakimś czasie zaczęłam obserwować oragnizm, że jak biore bromergon wymiotuję, skonsultowałam to z lekarzem, powiedział że powoli będziemy odstawiać już wtedy byłam w 12 tygodniu.
    WIęc tydzień brałam co dwa dni 1 tabletkę, po tygodniu co trzy dni. Wizytę mam dopiero 6 września. Niestety co 3 dni wymiotuję i strasznie się męczę żeby jakoś normalnie funkcjonować.
    CZy któraś z Was miała podobne przeżycia z bromergonem? Chciałabym już to cholerstwo odstawić żeby tak się nie męczyć ale nie wiem czy już mogę całkowicie z niego zrezygnować...


    12.06 wymarzone dwie kreski :)
  • Maugo Przyjaciółka
    Postów: 341 48

    Wysłany: 26 sierpnia 2017, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biorę Bromergon od 2 miesięcy. U mnie prolaktyna unormowała się już po 1 miesiącu brania i była bliżej dolnej granicy. Biorę dawkę 0,5 tabletki na noc. Teraz wynosi ok. 9, czyli po środku normy, więc biorę nadal. Ginekologa jeszcze nie pytałam, ale endo kazała odstawić jak tylko zajdę lub nawet będę podejrzewać, że jestem w ciąży.

    Mam pytanie do Was. Czy biorąc Bromergon, pijecie alkohol?
    Ja, odkąd biorę, to nie tknęłam ani kropelki. Do tej pory i tak piłam rzadko i okazyjnie, w małych ilościach. Teraz jadę na wakacje i zastanawiam się, czy mogę sobie czasem wypić drinka lub winko.

    Endometrioza
    02.2018 - laparoskopia, usunięcie ognisk endometriozy, jajowody drożne,
    Cykl z laparoskopią szczęśliwy - 2 kreski
    Mam synka :)
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ