X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

Cd56 normy

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • ASKania Nowa
    Postów: 5 1

    Wysłany: 24 października 2023, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam wyniki cd56 z macicy: ekspresja w 180 komórkach na mm kwadratowy (hot-spot)
    Nie mam żadnych norm podanych - czy ktoś może wie czy to dużo czy wyniki mieszczą się w normie.
    Wyczytałam na jakiś zagranicznych stronach ze przy mm2 norma jest do 300/1m2 ale może ktoś ma bardziej rzetelne informacje ? Będę dziewczyna za pomoc! 🙏🏻😌

  • Woczekiwaniu Ekspertka
    Postów: 199 92

    Wysłany: 26 lutego, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ASKania wrote:
    Dziewczyny mam wyniki cd56 z macicy: ekspresja w 180 komórkach na mm kwadratowy (hot-spot)
    Nie mam żadnych norm podanych - czy ktoś może wie czy to dużo czy wyniki mieszczą się w normie.
    Wyczytałam na jakiś zagranicznych stronach ze przy mm2 norma jest do 300/1m2 ale może ktoś ma bardziej rzetelne informacje ? Będę dziewczyna za pomoc! 🙏🏻😌

    Udało Ci się czegoś dowiedzieć? Czy Twój wynik jest prawidłowy?

    On 33: nieprawidłowy kariotyp męski translokacja 14/21

    Ona 30: MTHFR 1286A>C, PAI-1 4G/5G hetero, AMH:2.96

    11/2023
    IVF Reprofit Ostrava Czechy
    🥚10 pobranych, 7 dojrzałych, 6 zapłodnionych,
    ❄️1 zarodek przetrwał do 6 doby, po badaniu PGT mamy zdrowy zarodek

    02/2024
    ❌stan zapalny endometrium 6/1 HPF
    ❌podwyższone komórki NK w macicy 60/1HPF, około 210 komórek/ mm2- badanie w 10dc

    05/2024
    ✅stan zapalny wyleczony
    ❌podwyższone komórki NK w macicy 30-40 komórek/ mm2-badanie w 20dc
  • BladaMaria Znajoma
    Postów: 21 7

    Wysłany: 27 lutego, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć!
    U mnie NK:
    CD16(+) -27 kom
    CD56(+) -33 kom.

    Na wyniku badania miałam podane ilość komórek w polu widzenia obiektywu 40x.

    We wnioskach podano normę dla CD56 do 30 kom. w polu widzenia obiektywu 40x.
    Brak inf. o normach dla CD16. Wskazano, że powinno być niższe od CD56.
    Wynik mam skonsultować z immunologiem (termin 20.03.)

    Czy udało Ci się jakoś zinterpretować wyniki? Dostałaś jakieś leczenie?

    Starania od 2022 z monitorowaniem cyklu i Ovitrelle

    wiek - 34
    AMH - od 0,8 do 1,8 (zależy od lab.)
    FSH-6,85

    11.2023 - histeroskopia: CD138 12/10, CD16 OK, CD56 OK, jajowody drożne
    12.2023 - leczenie antybiotykowe metronizadol i tarivid
    02.2024 - kontrolna biopsja endometrium CD138 - 9/10, doksycyklina 2x14
    03.2024 - immunolog OK, zielone światło do IVF, KIR(BX), allo-MLR (0%), cross-match(OK, negatywny), ANA2 (OK), IgA(OK), przeciwciała antyplemnikowe(OK)
    05.2024 - biopsja kontrolna CD138, _PICSI: 🥚🥚🥚, ❄️❄️

    Nasienie: klasa I - 0%, klasa II - 9%
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ