Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Ciałko żółte PCO USG
Odpowiedz

Ciałko żółte PCO USG

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Kasia79 Ekspertka
    Postów: 230 122

    Wysłany: 10 lutego 2014, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny
    Może będziecie wiedziały jak to wytłumaczyć. Ostatnio dostałam lerozol na wzrost pęcherzyków, bo się okazało, że mam zespół policystycznych jajników. Pęcherzyk ładnie urósł i w 13 dniu cyklu miał 21 mm, dostałam na wszelki wypadek lek na pęknięcie (nie pamiętam nazwy) i to było o godz 11 właśnie 13 dnia cylku. Lekarz mi powiedział, że owulacja będzie prawdopodobnie 14 dnia cyklu po południu lub wieczorem. Faktycznie coś tam mnie bolało ciągnęło, temperatura mi lekko skoczyła i postanowiłam sprawdzić 17 dnia cyklu czy owulacja się odbyła, no i okazało się, że faktycznie na jajniku nie ma pęcherzyka, ale nie ma również płynu w zatoce douglasa, ani nic lekarz nie wspomniał o ciałku żołtym, więc teraz nic z tego nie rozumiem, dlaczego nie mam ciałka żółtego?

  • julianna Autorytet
    Postów: 1572 531

    Wysłany: 27 marca 2014, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia79 wrote:
    Hej dziewczyny
    Może będziecie wiedziały jak to wytłumaczyć. Ostatnio dostałam lerozol na wzrost pęcherzyków, bo się okazało, że mam zespół policystycznych jajników. Pęcherzyk ładnie urósł i w 13 dniu cyklu miał 21 mm, dostałam na wszelki wypadek lek na pęknięcie (nie pamiętam nazwy) i to było o godz 11 właśnie 13 dnia cylku. Lekarz mi powiedział, że owulacja będzie prawdopodobnie 14 dnia cyklu po południu lub wieczorem. Faktycznie coś tam mnie bolało ciągnęło, temperatura mi lekko skoczyła i postanowiłam sprawdzić 17 dnia cyklu czy owulacja się odbyła, no i okazało się, że faktycznie na jajniku nie ma pęcherzyka, ale nie ma również płynu w zatoce douglasa, ani nic lekarz nie wspomniał o ciałku żołtym, więc teraz nic z tego nie rozumiem, dlaczego nie mam ciałka żółtego?
    a może jest na tyle małe ciałko żółte, że on tego nie widzi,
    mam podobnie mam jajniki o charakterze policystycznym, moje pęcherzyki rosły ale małe, teraz jestem w trakcie pierwszej kuracji z clo, zobaczymy jak duże urosną


    f2w3tqywlcgkfgv6.png
  • julianna Autorytet
    Postów: 1572 531

    Wysłany: 27 marca 2014, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aaa w sumie post był z lutego, i jak Kasia79 udało się zajść?


    f2w3tqywlcgkfgv6.png
  • eliza Koleżanka
    Postów: 47 39

    Wysłany: 5 sierpnia 2014, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny
    My z mężem staramy się juz od dwóch lat. Póki co byłam 5 cykli na clo ale jajniki nie ragowały mimo duzej dawki bo az 4 tabletek dziennie. Lekarz skierował mnie na laparoskopię i teraz mam pierwszy cykl monitorowany po laparo brała przez 10 dni CLO metformax i pabidexametazon i w 12 dc byłam na usg i okazało się ze na lewym jajniku jest pecherzyk 15mm i lekarz 13dc rano kazał mi zrobic sobie zastrzyk ovitrelle i pozniej sie juz starać. W 16 dc bylam na usg ale juz u innego ginekologa (bo ten u ktorego sie lecze jest właśnie na urlopie) i ten ginekolog powiedzial mi ze tego pecherzyka juz nie mam, a jak zapytalam sie czy to oznacza ze była owulacji to usłyszałam ze nie było owulacji bo nie ma ani ciałka żóltego ani płynu w zatoce douglasa. Prosze napiszcie mi zawsze ciałko żólte i płyn w zatoce douglasa musi być widoczny jesli doszło do owulacji. Nie wiem juz co mam mysleć o tym.

    nadzieja
  • Sysiaaaaa Autorytet
    Postów: 3551 2129

    Wysłany: 5 sierpnia 2014, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    eliza wrote:
    Cześć dziewczyny
    My z mężem staramy się juz od dwóch lat. Póki co byłam 5 cykli na clo ale jajniki nie ragowały mimo duzej dawki bo az 4 tabletek dziennie. Lekarz skierował mnie na laparoskopię i teraz mam pierwszy cykl monitorowany po laparo brała przez 10 dni CLO metformax i pabidexametazon i w 12 dc byłam na usg i okazało się ze na lewym jajniku jest pecherzyk 15mm i lekarz 13dc rano kazał mi zrobic sobie zastrzyk ovitrelle i pozniej sie juz starać. W 16 dc bylam na usg ale juz u innego ginekologa (bo ten u ktorego sie lecze jest właśnie na urlopie) i ten ginekolog powiedzial mi ze tego pecherzyka juz nie mam, a jak zapytalam sie czy to oznacza ze była owulacji to usłyszałam ze nie było owulacji bo nie ma ani ciałka żóltego ani płynu w zatoce douglasa. Prosze napiszcie mi zawsze ciałko żólte i płyn w zatoce douglasa musi być widoczny jesli doszło do owulacji. Nie wiem juz co mam mysleć o tym.
    A ile po ovulacji byłaś na USG? Możesz zrobić progesteron w 21 dc i wtedy bedzie sto% pewności ze ovu była czy nie

    Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !!!!

    10.02.2019 1 wizyta w OA
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Naturalne sposoby łagodzenia bólu porodowego

Poród nierozerwalnie łączy się z bólem. Ten fakt wiele przyszłych mam napawa lękiem. Bez względu na to, czy rodzą po raz pierwszy czy po raz kolejny, wizja skurczy powoduje pytanie: czy dam radę? Co, jeśli nie wytrzymam? Na szczęście jest wiele łagodnych, niefarmakologicznych metod, które mogą pomóc oswoić porodowe bóle.

CZYTAJ WIĘCEJ