Zarejestruj się - śledzenie płodności zwiększa szanse na ciążę
Oceń ten wątek:
AUTOR
WIADOMOŚĆ

Berbeć
Autorytet
466

Wysłany: 5 stycznia, 21:39
Cytuj | (0) | Zgłoś
Może jest ktoś kto się z tym boryka i chcialby podzielić się doświadczeniami.. ? Może znacie jakieś sposoby na przyrost endometrium. Wiem o winie, migdalach póki co niewystarczajaco skuteczne. A moze znajdzie sie ktoś z pokrzepiajaca historia dla mnie ?

-MedArt Poznań dr K
-endometrioza, niedrożne jajowody, MTHFR_1298 A-C-heterozygota
-teratozoospermia I st.
-I IVF wrzesień 2018 ❄❄❄❄
-"poluje na crio"

NeverLoseHope
Autorytet
125

Wysłany: 5 stycznia, 22:10
Cytuj | (1) | Zgłoś
Ja wlasnie szykuje sie do IUI i
pije wino, jem orzechy brazylijskie, do tego kompleks omega 3-6-9 i witamina d3 oraz Folian400

Wiadomość wyedytowana przez autora 5 stycznia, 22:11

Berbeć lubi tę wiadomość

34 l.
1 IUI :(
3x IVF :(
XI 2018 - 1 IUI AID :(
SonoHSG OK :)
sgnoe6yd4jr3ljc1.png

Berbeć
Autorytet
466

Wysłany: 6 stycznia, 10:00
Cytuj | (0) | Zgłoś
Podbijam temat jakie mialysciy dawki leków i z jakim skutkiem?

-MedArt Poznań dr K
-teratozoospermia I st.
-"poluje na crio"

reset
Autorytet
9288

Wysłany: 7 stycznia, 15:23
Cytuj | (2) | Zgłoś
Ja brałam estrofem w dawce rosnącej (od 2 do 5 dc - 1 x 1, od 5 do 8 dc - 2 x 1, potem do owulacji 3 x 1) i największe endometrium miałam 8 mm. Nigdy, na innych lekach czy na innym dawkowaniu, nie było większe :(

Berbeć, Poziomka25 lubią tę wiadomość

*listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
* HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
* PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.

WIK
Autorytet
155

Wysłany: 7 stycznia, 18:15
Cytuj | (1) | Zgłoś
Berbeć, ja brałam estrofen 3x1 od dnia drugiego. Dnia 10 miałam endo 6mm. Podwyższyli estrofem do 2 rano, 1 popołudniu, 2 wieczorem i endo urosło do 8.5 dnia 15.
Generalnie, duzo estro u mnie z powodowało polipa wiec nie wygrasz...

Ale z naturalnych słyszałam wino, orzechy, szczególnie brazylijskie, duzo białka, ananas, szczególnie środek, witaminy, ciepłe zupy, w następnym cyklu zamierzam dorzucić cq-10. Nie wiem czy coś pomogło, raczej nie patrząc na przyrost.

Berbeć lubi tę wiadomość

IUI 2017 :( :( :(
IVF 8/18 - stymulacja, 11/18- transfer (6ab, girl, ngs) :( 12/18 - wykryty polip, 1/19 - histeroskopia, 2/19 - drugi transfer?
❄️❄️❄️❄️❄️❄️ ngs mrozaczkow

Berbeć
Autorytet
466

Wysłany: 7 stycznia, 19:08
Cytuj | (0) | Zgłoś
WIK napisała:
Berbeć, ja brałam estrofen 3x1 od dnia drugiego. Dnia 10 miałam endo 6mm. Podwyższyli estrofem do 2 rano, 1 popołudniu, 2 wieczorem i endo urosło do 8.5 dnia 15.
Generalnie, duzo estro u mnie z powodowało polipa wiec nie wygrasz...

Ale z naturalnych słyszałam wino, orzechy, szczególnie brazylijskie, duzo białka, ananas, szczególnie środek, witaminy, ciepłe zupy, w następnym cyklu zamierzam dorzucić cq-10. Nie wiem czy coś pomogło, raczej nie patrząc na przyrost.

Dzięki za odpowiedź. U mnie w cyklu, gdzie miałam większa dawkę estrofemu było mniejsze niż w tym co miałam mniejszą dawkę. Juz się nawet zastanawiałam czy to nie przez to, że zjadłam lody przed wizytą (sic!) , bo też słyszałam o tym, że endo lubi ciepło.
No z tymi polipami to mnie nie załamuj, jeszcze mi tego by było trzeba. No zresztą u mnie estrofem idzie na razie w odstawkę, ale będę miałam gonadtropiny, więc uj wie czy sie endomenda nie odezwie.
Piłam wina tyle, ze co drugi dzień nawalona chodziłam i dupa. Ananasa też jadłam choc nie az tak dużo. Orzechy, migdały non stop. Na pewno jadłam dużo awokado w tym cyklu co miałam względne to endo.

Wiadomość wyedytowana przez autora 7 stycznia, 19:20

-MedArt Poznań dr K
-teratozoospermia I st.
-"poluje na crio"

Berbeć
Autorytet
466

Wysłany: 7 stycznia, 19:19
Cytuj | (0) | Zgłoś
Orientuje się może ktoś czy to endo to jest takie kiepskie ze względu na wiek czy jak?

-MedArt Poznań dr K
-teratozoospermia I st.
-"poluje na crio"

elfi
Autorytet
110

Wysłany: 8 stycznia, 14:52
Cytuj | (0) | Zgłoś
Berbeć, a Tobie chodzi o endo na cyklu sztucznym czy ogólnie? Ja teraz jestem na sztucznym przed crio, w zeszłym tyg endo miałam 6,5-7mm, przy Estrofemie 2x1. Dr chciał 8mm i zwiększył dawkę do 3x1. Po tygodniu dobiło do 8, choć tak ledwo. Ponoć na cyklu sztucznym ciężko czasem to endo wyciągnąć :-/ pytałam, czy jest coś jeszcze co może pomóc mu przyrosnaąć, ale powiedział, że nie.

Wiadomość wyedytowana przez autora 8 stycznia, 14:53

31 lat
AMH 1,8
hormony, NK, drożność jajowodów, PCT OK, nasienie OK
starania od 5.2016
8-10.2018 - 3 nieudane IUI
11.2018 - 1 IVF ICSI; 8.12 blastocysta 5.1.2 :-(, 17.01 blastocysta 4.2.2 - test 26.01
Więcej zarodków nie mamy

Berbeć
Autorytet
466

Wysłany: 9 stycznia, 22:32
Cytuj | (0) | Zgłoś
elfi napisała:
Berbeć, a Tobie chodzi o endo na cyklu sztucznym czy ogólnie? Ja teraz jestem na sztucznym przed crio, w zeszłym tyg endo miałam 6,5-7mm, przy Estrofemie 2x1. Dr chciał 8mm i zwiększył dawkę do 3x1. Po tygodniu dobiło do 8, choć tak ledwo. Ponoć na cyklu sztucznym ciężko czasem to endo wyciągnąć :-/ pytałam, czy jest coś jeszcze co może pomóc mu przyrosnaąć, ale powiedział, że nie.
Na sztucznym bylam poki co.
Ja mialam.6.9 mm.i.uwazam.ze dr.zrobiła błąd bo powinna mi.wtedy.zwiekszyc dawke ale.tego nie zrobiła x a ja nie wiedzialam ze można zwiększać, a teraz.mam.tylko.gorzej takze nie.wiem, zastanawiam.sie.czy.to wszystko w ogóle ma sens.

Edit. Zobacz to Tobie tydzien kazal dluzej a mi kazala.po.dwoch dniach przyjechsc, tak.naprawde to nie minelo wtedy nawet 48h. Uwazam ze cykl stracilam niepotrzebnie, bo 6.9 to byl wynik.z ktorym można było jeszcze cos zrobic eh :(

Wiadomość wyedytowana przez autora 9 stycznia, 22:35

-MedArt Poznań dr K
-teratozoospermia I st.
-"poluje na crio"

elfi
Autorytet
110

Wysłany: 11 stycznia, 11:50
Cytuj | (0) | Zgłoś
Berbeć napisała:
Na sztucznym bylam poki co.
Ja mialam.6.9 mm.i.uwazam.ze dr.zrobiła błąd bo powinna mi.wtedy.zwiekszyc dawke ale.tego nie zrobiła x a ja nie wiedzialam ze można zwiększać, a teraz.mam.tylko.gorzej takze nie.wiem, zastanawiam.sie.czy.to wszystko w ogóle ma sens.

Edit. Zobacz to Tobie tydzien kazal dluzej a mi kazala.po.dwoch dniach przyjechsc, tak.naprawde to nie minelo wtedy nawet 48h. Uwazam ze cykl stracilam niepotrzebnie, bo 6.9 to byl wynik.z ktorym można było jeszcze cos zrobic eh :(
A Ty na crio polujesz, tak? Widzę, że niektóre dziewczyny mają transfer na naturalnym cyklu, u Ciebie nie ma takiej opcji? Ja na naturalnym mam koło 9mm i to zaraz przed owu, więc potem pewnie jeszcze rośnie, a na sztucznym nędznie dość

31 lat
AMH 1,8
starania od 5.2016
11.2018 - 1 IVF ICSI; 8.12 blastocysta 5.1.2 :-(, 17.01 blastocysta 4.2.2 - test 26.01
Więcej zarodków nie mamy

Berbeć
Autorytet
466

Wysłany: 11 stycznia, 14:56
Cytuj | (0) | Zgłoś
elfi napisała:
A Ty na crio polujesz, tak? Widzę, że niektóre dziewczyny mają transfer na naturalnym cyklu, u Ciebie nie ma takiej opcji? Ja na naturalnym mam koło 9mm i to zaraz przed owu, więc potem pewnie jeszcze rośnie, a na sztucznym nędznie dość
Dobre określenie x poluje na crio.
Ja przez edomende mialam ciagle anty x więc endo nie roslo, wiec niewiadomo jakie bylo. Teraz bede miala pierwsZy naturalny cykl od niepamiętnych czasów.

-MedArt Poznań dr K
-teratozoospermia I st.
-"poluje na crio"

elfi
Autorytet
110

Wysłany: 11 stycznia, 15:36
Cytuj | (1) | Zgłoś
Berbeć napisała:
Dobre określenie x poluje na crio.
Ja przez edomende mialam ciagle anty x więc endo nie roslo, wiec niewiadomo jakie bylo. Teraz bede miala pierwsZy naturalny cykl od niepamiętnych czasów.
No to oby teraz urosło grubiutkie i mięciutkie! :-P

Berbeć lubi tę wiadomość

31 lat
AMH 1,8
starania od 5.2016
Więcej zarodków nie mamy

Sinner0
Debiutantka
0

Wysłany: 15 stycznia, 17:02
Cytuj | (0) | Zgłoś
Dziewczyny u mnie endo 3mm przy stymulacji na CLO, wcześniej 3 cykle z CLO było 7-8mm. Proszę o odpowiedź czy któraś z Was miała endo 3-4 mm i jak wtedy wyglądał u Was okres ? U mnie praktycznie go nie było, nie wiem nawet od kiedy liczyć nowy cykl, przez 2-3 dni było bardzo delikatne plamienie, kilka brązowych kropli. Ciąża nie możliwa, nie było pęcherzyka :(

Starania od marca 2017
AMH - 3,820 -> 23 lata
Niedoczynność tarczycy - euthyrox 75
Problem z nasieniem - morfologia 3%, ruchliwość a+b = 18% Poprawa wyników po suplementacji : morfologia 7%, ruchliwość 24%

Wrzesień - Grudzień = CLO 1x1+ ovitrelle + duphaston
21.12.2018r. - HSG jajowody drożne
Styczeń - CLO 2x1

Zajdź w ciążę dwa razy szybciej

Sprawdź OvuFriend Premium

• wyznaczanie dni płodnych
  • dieta płodności
  • innowacyjny algorytm

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do OvuFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)