Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

CLO

Oceń ten wątek:
  • Marlena88 Autorytet
    Postów: 1311 328

    Wysłany: 14 kwietnia 2017, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak, my mamy ten sam conceive plus, w niektórych aptekach jest, trzeba szukać. drogi ale na długo starcza. w te dni staramy się codziennie lub co dwa dni, zależy jak tam się chce :) w każdym razie polecam również.


    Dziewczynki, w święta raczej nie będę miała jak pisać więc życzę wszystkim wesołych Świąt, żeby Wam wszystkim zajączek przyniósł upragnione prezenty :) dużo radości i rodzinnego ciepła :)

    Mamma-mia lubi tę wiadomość

    początek starań sierpień 2014
    początek leczenia sierpień 2015- bromergon, cyclo-progynova, clo, ovarin, suplementy. Jajowody drożne.
    Lipiec 2017 ruszamy z duphastonem
    Październik 2017 aromek-duphaston
    Co dalej???
  • Mamma-mia Autorytet
    Postów: 3407 2349

    Wysłany: 14 kwietnia 2017, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lonia,dokladnie... dla mnie to zwykła głupota i brak rozsądku, niestety.

    Marlena, wiesz, po takim czasie starań na pewno jest Ci trudno wierzyć... nie dziwię się. Ale ja wierzę,ze nareszcie Wam się uda,szczęście przyjdzie i do Was zaslugujecie na to :*

    Eska, a Ty jak tam?

    Co u Seliny? :)


    U nas niestety jelitowka :/ w żłobku plaga, młody sie zarazil i do tego na nas przeszło. Jakby tego było mało, to nie wiem czy to się szpitalem nie skończy, bo młody w 1.5 h wymiotowal 8 razy...

    age.png
  • Nathi2468 Autorytet
    Postów: 884 534

    Wysłany: 14 kwietnia 2017, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marlena88 wrote:
    ja też dziś wstałam z takim typowo @-powym bólem brzucha :/ coraz bardziej uświadamiam sobie że w tym cyklu też nic :/

    Hej dziewczyny :) Dołączam do was :/ Też już czuję że @ jest blisko :/ ehhh

    Starania od czerwca 2015r.
    - 1 IUI XII 2017r. - ciąża heterotopowa
    - 2 IUI III 2018r. - c.b.
    - VIII 2018r. usunięty lewy jajowód i 2 mięśniaki.
    - 3 IUI - X 2019 :(
    - 2020 r. 2 x IVF w Czechach nieudane
    - X 2021r. IVF ICSI - 8dpt beta HCG 88,6; 11 dpt 327,5; 13 dpt 961,8 ❤️❤️
    09.06.2022r. Milenka 1600g, 39cm; Martynka 1850g, 43cm
  • Mamma-mia Autorytet
    Postów: 3407 2349

    Wysłany: 14 kwietnia 2017, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mmarzycielkaa wrote:
    Jak się nazywa ten żel?
    I od razu jeszcze pytanko- codzienne współżycie w trakcie owulacji szkodzi? Dobrze rozumiem z poprzednich postów, że wtedy jest za mała zawartość?
    nie, to mit niestety powielany przez niektorych ginekologow :/ Badania pokazują, że jesli partner ma nasienie w normie, to czeste wspolzycie, wrecz pomaga jego plemnikom, a nie szkodzi. Owszem, zmniejsza sie nieco ich ilosc (nadal w normie), ale - i to jest najwazniejsze - zwieksza sie ich ruchliwosc i znacznie poprawia jakość tj. poprawnosc budowy. Aby sie udalo wystarczy tak naprawde JEDEN plemnik ale ma byc szybki (ma kawal drogi do przeplyniecia, a czasami tez musi czekac na komorke jajowa) i prawidlowej budowy. Duzo plemnikow a wolne czy uszkodzone = klapa w temacie, dlatego "wstrzymywanie" nasienia na owulacje mija sie z celem, a niektórzy to praktykuja i np. nie uprawiaja seksu przez 5 dni, po to zeby sie bznac w dzien owu...
    Mozna sie kochac codziennie.

    Rucola, nick nieaktualny lubią tę wiadomość

    age.png
  • Eska Autorytet
    Postów: 1125 311

    Wysłany: 14 kwietnia 2017, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasienka161625 wrote:
    We wtorek sie odezwe i powiem co i jak ;-) podrzymujesz mnie na duchu mowiac ze nie wszystkie pekaja :-) tak jak ja myslalam ;-)
    Dziewczyny też mają rację. Nie muszą ale mogą. Będę pamiętać o tobie we wtorek bo też mam monitoring. Lekarz powinien doradzić.

    35l, Starania o rodzeństwo dla synka od 4.2016
    wid D.,Letrox 50, dostinex, glucophage, selen

    Problemy z prolaktyna, TSH ciut za wysokie, insulinoodporność
  • Eska Autorytet
    Postów: 1125 311

    Wysłany: 14 kwietnia 2017, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamma-mia wrote:
    Lonia,dokladnie... dla mnie to zwykła głupota i brak rozsądku, niestety.

    Marlena, wiesz, po takim czasie starań na pewno jest Ci trudno wierzyć... nie dziwię się. Ale ja wierzę,ze nareszcie Wam się uda,szczęście przyjdzie i do Was zaslugujecie na to :*

    Eska, a Ty jak tam?

    Co u Seliny? :)


    U nas niestety jelitowka :/ w żłobku plaga, młody sie zarazil i do tego na nas przeszło. Jakby tego było mało, to nie wiem czy to się szpitalem nie skończy, bo młody w 1.5 h wymiotowal 8 razy...
    U mnie kochana nic nowego. Czekam spokojnie do wtorku. Mąż dziś się śmiał kiedy mam płodne żeby wiedział kiedy mnie unikać. To ze złością odpowiedziałam że może wcale nie będę mieć a jak spytał dlaczego. To powiedziałam że proszków nie biorę
    A dalej to już wie czemu itp.
    Czekam więc cierpliwie na monitoring czy coś urosło. A że czas świąteczny to nie mam kiedy myśleć. Temperatury nie mierze to i nie zastanawiam się w kółko czemu się waha. Bo może przez to że wstawalam do małego albo że wcześniej zmierzyłam itp itd.
    Więc ogólnie luzik. Tylko chcice mam i męczę męża i się zastanawiam jak ma słabe nasienie to go wyeksploatuje przed owulacja. :-D
    I będzie dupa.
    Nic mnie nie boli nie kłuje. Żadnych bóli jajników. Nic.
    Teściowa moja dzwoniła że mojego męża siostra urodziła wczoraj czy przedwczoraj i wszystko było dobrze. A dziś mały pojechał na operację bo cos z jelitami. Nie mógł kupki zrobić. Mam nadzieję że dzidzi nic nie będzie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 kwietnia 2017, 14:08

    35l, Starania o rodzeństwo dla synka od 4.2016
    wid D.,Letrox 50, dostinex, glucophage, selen

    Problemy z prolaktyna, TSH ciut za wysokie, insulinoodporność
  • Lonia1990 Autorytet
    Postów: 690 264

    Wysłany: 14 kwietnia 2017, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem po usg.
    Dzis 9dc pecherzyk 14mm na lewym, na prawym sa jakies ale mniejsze, endo 5,6 mm. Poczatkowo lekarz mówił ze w niedzielę pregnyl a w końcu dal mi i dziś i w niedzielę. Nie wiem czemu to ma sluzyc...
    Tak czy inaczej w niedzielę ustalimy termin laparoskopi i mam nadzieję ze uda się na maj, chociaż może być ciężko bo ta majowka... W niedzielę wszystko ustalimy.

    Co najwazniejsze moje jajniki juz nie wygladaja na policystyczne :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 kwietnia 2017, 15:52

    Starania od X 2015 - PCOS, IO, Niedoczynność tarczycy
    16.01 - sonohsg 16.05 - laparoskopia - jajowody udrożnione
    5djypc0zkgziy9mr.png
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 14 kwietnia 2017, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem po wizycie ...clo nie zadziałało od poniedziałku pęcherzyk nie ruszył do przodu w ogóle nawet pól mm nic :(:( tak bardzo liczyłam na ten cykl :( dostałam dupka na wywołanie @ i w następnym cyklu mam zacząć brać clo od 3dc. Bardzo teraz cieszę się ze święta pracuje bo juz żadnej nadziei nie ma:(

    age.png
  • summer86 Autorytet
    Postów: 8570 7936

    Wysłany: 14 kwietnia 2017, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny, przede wszystkim życzę Wam zdrowych i spokojnych Świąt. Niech zajączek szybko przyniesie nam upragnione maleństwa.

    Ja kończę swoją krótką przygodę z CLO. Zdaniem lekarza zbyt negatywnie działa na moje endo i przechodzimy na letrozol.

    3i49mg7yu2aqel15.png
    starania od 03.2016, 2IUI, CP, 18 cs szczęśliwy <3
    IO, stan przedcukrzycowy, MTHFR 677C-T,PAI-1(hetero), AMH 3,6, HSG 11.2016-jajowody drożne, długie i kręte
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 kwietnia 2017, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lonia1990 wrote:
    żel conceive plus, ja kupiłam dużą tubkę za 75zł i mam ją już chyba z 4 miesiąc, nie dajemy go dużo.
    My w trakcie owulacji kochamy się co 2 dni, kiedyś było codziennie ale przeszliśmy na co dwa dni :) Plemniki żyją od 2-5 dni więc uważam, że codziennie współżycie obniża ich jakość.
    Obie ciąże mieliśmy z codziennego <3, jakieś 3 dni przed owu i dzień po owu...ale to zależy dużo od wyników nasienia partnera....

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 kwietnia 2017, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    summer86 wrote:
    Hej Dziewczyny, przede wszystkim życzę Wam zdrowych i spokojnych Świąt. Niech zajączek szybko przyniesie nam upragnione maleństwa.

    Ja kończę swoją krótką przygodę z CLO. Zdaniem lekarza zbyt negatywnie działa na moje endo i przechodzimy na letrozol.
    I fajnie, teraz się uda !

    Jak z twoją insulinoopornością? Stosujesz dietę?
    Ja nie mam zdiagnozowanego nic takiego (jeszcze) ale juz za parę dni będe miała dietę od dietetyczki... muszę schudnąć ok 20 kg

  • Eska Autorytet
    Postów: 1125 311

    Wysłany: 14 kwietnia 2017, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też nie wiem czy zajrzę więc już dziś życzę wam wesołych świąt i mokrego smingusa dyngusa. Oby nieprzyjemności omijały nas z daleka.

    Nathi2468 lubi tę wiadomość

    35l, Starania o rodzeństwo dla synka od 4.2016
    wid D.,Letrox 50, dostinex, glucophage, selen

    Problemy z prolaktyna, TSH ciut za wysokie, insulinoodporność
  • Kinga11 Koleżanka
    Postów: 60 41

    Wysłany: 14 kwietnia 2017, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marlena88 wrote:
    ja też dziś wstałam z takim typowo @-powym bólem brzucha :/ coraz bardziej uświadamiam sobie że w tym cyklu też nic :/

    Mamma mia dzięki, ale jakoś ciężko mi uwierzyć, że może się udać.

    Nosz mówię Ci, cyce mi eksplodują tak mnie bolą. Mam jakieś zatwardzenie i wszystkiego po trochu. Czekam cierpliwie co to będzię.

    Rucola lubi tę wiadomość

    Klęskę przekuj w sukces
    Policystyczny prawy jajnik, lewy normalny
    2 cs z CLO
    Hipoglikemia
    11.2016 poronienie
    Leki: pregna plus, inofolic, glucophage 500, clo, duphaston
  • Kinga40 Autorytet
    Postów: 938 472

    Wysłany: 14 kwietnia 2017, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny wszystkim życzę zdrowych i wesołych Świąt Wielkanocnych, mokrego dyngusa i spełnienia tego największego marzenia na które każda z nas czeka ❤❤❤

    Kinga11, ania1985, Nathi2468 lubią tę wiadomość

    Adrian 19lat, Tomek 13lat, Aniołek [*] 9tc. 18.09.2015

    hsg- podejrzenie obustronnej niedroznosci :( . 4.05. Laparoskopia - prawy jajowód udrożniony.
    3.11 beta 178. 6.11 beta 786. 29.11 ❤
    Moja Lenka ur.27.06.2018r. ❤
  • Kinga11 Koleżanka
    Postów: 60 41

    Wysłany: 14 kwietnia 2017, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wzajemnie Kinga40 niech się spełnią nasze marzenia

    Kinga40 lubi tę wiadomość

    Klęskę przekuj w sukces
    Policystyczny prawy jajnik, lewy normalny
    2 cs z CLO
    Hipoglikemia
    11.2016 poronienie
    Leki: pregna plus, inofolic, glucophage 500, clo, duphaston
  • Mamma-mia Autorytet
    Postów: 3407 2349

    Wysłany: 14 kwietnia 2017, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    summer86 wrote:
    Hej Dziewczyny, przede wszystkim życzę Wam zdrowych i spokojnych Świąt. Niech zajączek szybko przyniesie nam upragnione maleństwa.

    Ja kończę swoją krótką przygodę z CLO. Zdaniem lekarza zbyt negatywnie działa na moje endo i przechodzimy na letrozol.
    kochana, zcze Ci powodzenia na nowm leku :) Mnie letrozol bardzo pomogl z owulka. Bralam go najpierw 1x1 przez 10 dni, a pozniej 2-2,5 x1 przez 10 dni.

    co do diet - u mnie aktualnie -4kg

    Wesołych, spokojnych Świąt dziewczyny :* i żeby na naszym wątku w końcu tez zawiała radosna wiosna :)

    Kinga40, nick nieaktualny lubią tę wiadomość

    age.png
  • ania1985 Autorytet
    Postów: 474 163

    Wysłany: 14 kwietnia 2017, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny życze Wam spokojnych, radosnych i rodzinnych świat. I aby zajączek przyniusł Wam upragnionego bobaska. Wszystkiego Najlepszego.

    Kinga40, nick nieaktualny, Nathi2468 lubią tę wiadomość

    34 cykl starań, 7 z CLO
    czerwiec 2016 - Aniołek 5tc, listopad 2016 - histeroskopia usunięcie polipa
    Bromergon 2x0,5 tab, luty - ciąża w naturalnym cyklu
    Syn 12.11.17 Krystian


  • summer86 Autorytet
    Postów: 8570 7936

    Wysłany: 14 kwietnia 2017, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SusannaDean wrote:
    I fajnie, teraz się uda !

    Jak z twoją insulinoopornością? Stosujesz dietę?
    Ja nie mam zdiagnozowanego nic takiego (jeszcze) ale juz za parę dni będe miała dietę od dietetyczki... muszę schudnąć ok 20 kg

    Ja mam wagę w normie, ale powinnam zrzucić 4-5 kg. Na insulinoodorponość i początki cukrzycy mam przepisany Glucophage oraz zaleconą dietę o niskim IG. Już ponad 1,5 miesiąca na lekach i diecie i spadlo raptem 1,5 kg. Po świętach wezmę się konkretniej za dietę i za ćwiczenia. A na święta trochę odpuszczam, zjem ze 2-3 kawałki ciasta, a później znów 0 cukru.

    3i49mg7yu2aqel15.png
    starania od 03.2016, 2IUI, CP, 18 cs szczęśliwy <3
    IO, stan przedcukrzycowy, MTHFR 677C-T,PAI-1(hetero), AMH 3,6, HSG 11.2016-jajowody drożne, długie i kręte
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 kwietnia 2017, 23:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    summer86 wrote:
    Ja mam wagę w normie, ale powinnam zrzucić 4-5 kg. Na insulinoodorponość i początki cukrzycy mam przepisany Glucophage oraz zaleconą dietę o niskim IG. Już ponad 1,5 miesiąca na lekach i diecie i spadlo raptem 1,5 kg. Po świętach wezmę się konkretniej za dietę i za ćwiczenia. A na święta trochę odpuszczam, zjem ze 2-3 kawałki ciasta, a później znów 0 cukru.
    Waga w normie to jedno ale przh tych zaburzeniach trzeba miec wlasnie na uwadze zero slodkiego... Ja mam spora nadwage wiec zrzucac powoli bede i moze lepiej mi sie powiedzie po tym..

    Piekne zyczenia,dolaczam sie:*

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 kwietnia 2017, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś zrobiłam test ponownie - 15dc.ale to była tylko formalność.
    Teraz wieczorem spróbuję wywołać jakoś delikatnie @.

    Życzę Wam spokojnych, rodzinnych i pogodnych Świat Wielkanocnych.
    I każdej z Was życzę upragnionego dzidziusia w 2018roku. <3

    Nathi2468 lubi tę wiadomość

‹‹ 2480 2481 2482 2483 2484 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Dieta w ciąży - 10 najważniejszych zasad dla ciężarnej

O zdrowym odżywaniu i diecie w ciąży zostało napisane i powiedziane wiele. Zbyt duża ilość informacji potrafi przytłoczyć każdego. Przestrzeganie wszystkich tych zasad wydaje się wręcz niemożliwe. Jak zatem odróżnić rzeczy ważne od tych mniej istotnych? Zapytaliśmy znaną dietetyczkę Sylwię Leszczyńską co jest naprawdę ważne w diecie kobiet w ciąży. Przeczytaj co robić, aby zapewnić zdrowie sobie i swojemu dziecku! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ