X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

CLO

Oceń ten wątek:
  • Pastylka Ekspertka
    Postów: 128 72

    Wysłany: 10 maja 2019, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A widzisz, to u ciebie jeszcze inaczej, że tak długo utrzymują ci się przeciwciała a tarczyca nadal powiedzmy normalnie działa. Normalnie magia. Temat tego Hashimoto mnie nie przestaje zadziwiać. :D Sama jestem ciekawa, co on ci powie. Nie martw się tym hsg, wszystko będzie ok. ;)

    Starania od 01.2018
    CLO od 02.2019
    Letrox 100
    29 lat
  • Niusia3045 Autorytet
    Postów: 766 693

    Wysłany: 10 maja 2019, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, ogarniam teraz na spokojnie wyniki męża i porównuje z tymi, które robił w styczniu. I jestem przerażona. Spójrzcie na te różnice.
    Liczba plemników w 1ml: było: 18,60 mln/ml, jest: 6,00 mln/ml (norma powyżej 15)
    Liczba plemników w ejakulacie: było 55,80 mln/ml, jest 21 mln/ml (norma powyżej 39)
    Plemniki o szybkim ruchu postępowym: było 1% (0,19 mln/ml), jest 13% (0,78 mln/ml)
    Suma plemników o ruchu postępowym: było 4%, jest 21%.
    Reszta parametrów dot. prędkości, odchyleń główki plemnika, liniowość, prostoliniowość zostały poprawione.
    Plemniki żywe: było 78%, jest 35%.

    Więc z jednej strony udało nam się poprawić ruchliwość plemników, ale z drugiej strony nie wiem, dlaczego tak zmalała nam ilość plemników w nasieniu? I dlaczego tak drastycznie spadł procent plemników żywych?
    Nie rozumiem tego kompletnie.
    Macie jakieś pomysły? :(

    🧑'90
    🧔'87
    Czynnik męski: fragmentacja 34%.

    Start in vitro: 2019 r. (długi protokół)
    - punkcja wraz z biopsją jądra 28.09.19
    - zapłodniono 11 komórek - uzyskano dwa zarodki (3.2.2 i 4.2.2)
    - 03.10.2019 - świeży transfer zarodka 3.2.2
    Ciąża! ❤️❤️ 10.06.2020 dziewczynka ❤️❤️

    -13.07.2021 criotransfer zarodka 4.2.2 - beta <0.1 💔

    Podejście nr 2(długi protokół):
    - punkcja 10.10.23
    - zapłodniono 20 komórek - uzyskano 2 zarodki (morula top quality, blastka 4.2.3)
    - transfer 14.10.23 moruli - beta <0.1 💔

    Marzec 2024 przygotowania do criotransferu ❤️
    - 04.04.24 - transfer blastki z 6 doby klasa 4.2.3
    - 10.04.24 - beta 6dpt <0.1 💔
    - 15.04.24 - beta 11dpt <0.1 💔
  • ABI90 Autorytet
    Postów: 4512 1455

    Wysłany: 10 maja 2019, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 maja 2020, 15:58

    Niusia3045, Pastylka, Pani Ciasio, Zozo lubią tę wiadomość

  • Pani Ciasio Autorytet
    Postów: 1210 872

    Wysłany: 10 maja 2019, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ABI, gratuluję! <3

    Niusia, a czy badanie było wykonywane po takim samym czasie abstynencji?
    -czy laboratorium było to samo?
    - czy obie próbki były oddawane w labie, czy może dowożone z domu?
    - jak aglutynacja?
    - czy wykluczyliście stan zapalny układu moczowo-płciowego oraz choroby przebiegające z wysoką gorączką w ciągu trzech miesięcy przed badaniem?



    Przyczyną dużego odsetka martwych (ale też nieruchomych) plemników może być stan zapalny układu moczowo-płciowego, podwyższona temperatura, nadmierne spożycie alkoholu czy palenie dużych ilości tytoniu w ciągu trzech miesięcy przed badaniem.

    Z kolei przyczyną zmniejszonej liczebności plemników w nasieniu może być również stan zapalny w układzie płciowym, żylaki powrózków nasiennych, obniżenie stężenia testosteronu, stres, podwyższona temperatura, siedzący tryb życia, niedożywienie/otyłość, niedobór witamin i mikroelementów, czynniki toksyczne np. ksenoestrogeny, nadmierne spożycie alkoholu, palenie papierosów.
    Jak coś, to pisz :)

    Leki: Luteina, Glucophage, Acard, foliany, Euthyrox, Bromergon

    MTHFR 1298C hetero

    4 lata starań o córkę, 3 ciąże biochemiczne po drodze


    1.10.2020r. Jesteś, córeczko!
    Cudzie trwaj! <3

    09.2021: wracamy po rodzeństwo <3

    Czekamy na Ciebie ;*
  • Pastylka Ekspertka
    Postów: 128 72

    Wysłany: 10 maja 2019, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też składam meldunek, że w ciąży nie jestem - beta poniżej 1,2. No cóż, trudno no.

    Oprócz tego wszystko ładnie w normie, a TSH 0,75! Teraz to będę musiała uważać, żeby nie spadło za bardzo. Jeszcze nigdy odkąd mierzę takiego nie miałam. :) I antyTG wcale nie takie wysokie, bo 7,96 przy normie do 4,11 (a było po 20 i więcej wcześniej). Czekam jeszcze tylko na witaminę D, bo z nią im się zawsze dłużej schodzi. Wyszło mi jeszcze w morfologii leciutko podwyższone PDW, MPV i P-LCR. Ale ostatnio też miałam ledwo ponad normę dwa z tych trzech wskaźników i moja gin mówiła, że to nic i mam się nie przejmować. Dziewczyny, a prolaktyna 374 przy normie do 557 jest ok?

    Pani Ciasio lubi tę wiadomość

    Starania od 01.2018
    CLO od 02.2019
    Letrox 100
    29 lat
  • Niusia3045 Autorytet
    Postów: 766 693

    Wysłany: 10 maja 2019, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pani Ciasio, oba badania robiliśmy w tej samej klinice leczenia niepłodności. Tylko tym razem mąż oddawał próbkę w laboratorium.
    W tych pierwszych wynikach w styczniu, doktor zwróciła uwagę na bardzo niski procent plemników o szybkim ruchu postępowym. Dlatego też zaleciła nam całą garść różnego rodzaju witamin w celu poprawy tego elementu. Mąż wszystko grzecznie łykał (w obecnych wynikach widać poprawę). Przez te trzy miesiące nic szczególnego się nie działo, co mogłoby wpłynąć aż tak drastycznie na wyniki. Stanów zapalnych czy żylaków nie mogę niestety wykluczyć. Czekamy na resztę badań i wizytę w klinice. Zobaczymy, co doktor dalej postanowi. Czy gdzieś za miesiąc powtarzamy wyniki, czy idziemy w stronę inseminacji. Chociaż nie wiem, czy te wyniki kwalifikują nas do tego zabiegu.

    Abi, świetna wiadomość :) :*

    Pastylka, mnie się wydaje, że przy tym wyniku nie ma sensu zajmować się zbijaniem prolaktyny.

    🧑'90
    🧔'87
    Czynnik męski: fragmentacja 34%.

    Start in vitro: 2019 r. (długi protokół)
    - punkcja wraz z biopsją jądra 28.09.19
    - zapłodniono 11 komórek - uzyskano dwa zarodki (3.2.2 i 4.2.2)
    - 03.10.2019 - świeży transfer zarodka 3.2.2
    Ciąża! ❤️❤️ 10.06.2020 dziewczynka ❤️❤️

    -13.07.2021 criotransfer zarodka 4.2.2 - beta <0.1 💔

    Podejście nr 2(długi protokół):
    - punkcja 10.10.23
    - zapłodniono 20 komórek - uzyskano 2 zarodki (morula top quality, blastka 4.2.3)
    - transfer 14.10.23 moruli - beta <0.1 💔

    Marzec 2024 przygotowania do criotransferu ❤️
    - 04.04.24 - transfer blastki z 6 doby klasa 4.2.3
    - 10.04.24 - beta 6dpt <0.1 💔
    - 15.04.24 - beta 11dpt <0.1 💔
  • Pastylka Ekspertka
    Postów: 128 72

    Wysłany: 10 maja 2019, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jeszcze progesteron dopiero teraz dopisali, zapomniałam o nim. No i ogólnie wynosi 1,7 przy normie 1,2-15,9 ... W 25 dc przy łykaniu 1 tabletki Duphastonu dziennie.

    Starania od 01.2018
    CLO od 02.2019
    Letrox 100
    29 lat
  • Pani Ciasio Autorytet
    Postów: 1210 872

    Wysłany: 10 maja 2019, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pastylka, z tego, co czytałam, to Duphaston nie wpływa na badanie progesteronu. Twój osobisty progesteron jest dość niziutki, więc dobrze, że się suplementujesz :) Przypomnij, ile to dni po owu i ile przed planowaną @? Bo powiedziałabym, że gdyby nie dupek, to @ powinna być tuż za rogiem :/

    Co do prolaktyny, to wynik jest w normie, ale troszkę za wysoki jak dla staraczek. Wg przelicznika 1 ng/ml = 20 mIU/l, to Twój wynik wynosi ok. 18,7 ng/ml. Idealny wynik to 11-12, tak przynajmniej utrzymuje mój endokrynolog. Bierzesz coś na zbicie?

    Pastylka lubi tę wiadomość

    Leki: Luteina, Glucophage, Acard, foliany, Euthyrox, Bromergon

    MTHFR 1298C hetero

    4 lata starań o córkę, 3 ciąże biochemiczne po drodze


    1.10.2020r. Jesteś, córeczko!
    Cudzie trwaj! <3

    09.2021: wracamy po rodzeństwo <3

    Czekamy na Ciebie ;*
  • Paulisha Znajoma
    Postów: 18 0

    Wysłany: 10 maja 2019, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, widzę, że jest tu was trochę którym się udało, bo właściwie do was mam pytanie.
    Jestem 2 cykl na CLO.. tydzień po owulacji, a ja mam bóle podbrzusza jak te na @ :( Miała któraś z was tak?

  • Pastylka Ekspertka
    Postów: 128 72

    Wysłany: 10 maja 2019, 22:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A to kurczę myślałam, że wpływa. To chociaż tyle dobrze. To jest 25 dc, jakieś 11-12 dpo. Ile do @ to ciężko powiedzieć, ja bez brania progesteronu miałam cykle 24-27 dni najczęściej, jak brałam luteinę to miałam po 29 dni cykle. Także to by się zgadzało, że normalnie to może miałabym już @.

    Nie biorę nic na zbicie prolaktyny. Zrobiłam jej oznaczenie sama z siebie, bo moja gin widziała jakiś mój stary wynik na pierwszej wizycie i powiedziała, że może być niby. Ale coś mnie tknęło żeby powtórzyć, czy się nic nie zmieniło itp. A teraz patrzę, że tamten wynik był jeszcze gorszy, bo 446 przy tej samej normie do 557. :/

    Starania od 01.2018
    CLO od 02.2019
    Letrox 100
    29 lat
  • sylwiaa Koleżanka
    Postów: 45 6

    Wysłany: 10 maja 2019, 23:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W który dc cyklu powinno się zrobić badanie poziomu prolaktyny?

  • AneTkaa87 Autorytet
    Postów: 548 211

    Wysłany: 11 maja 2019, 00:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny u mnie niestety bez zmian, ale Was podczytuję i za wszystkie trzymam kciuki.
    Chcę zrobić hsg prywatnie, ale nie wiem jak się do tego zabrać, tzn jak znaleźć lekarza, który mi to wykona? Nie leczę się w klinice, a mój lekarz tego nie robi... Jak Wy się za to zabieracie? Bo chyba nie pierwszy lepszy? Czy tak, bo to nie ma znaczenia i tego badania nie można wykonać źle? 🤔 Jestem z okolic Trójmiasta.

  • Pani Ciasio Autorytet
    Postów: 1210 872

    Wysłany: 11 maja 2019, 07:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwiaa niektórzy mówią, ze dc nie ma znaczenia, inni, że powinno się wykonywać w drugiej połowie cyklu, w fazie lutealnej, tak jak oznaczasz progesteron. Ja osobiście się tego nie trzymam, robię kiedy mi pasuje. Pilnuje za to, żeby możliwie jak najmniej wpłynęło na wynik: zero seksu dzień przed, badania piersi i żadnych rzeczy, których normalnie nie robię (nie przezeram się, nie glodze, nie ćwiczę za dużo, staram się wyspać, nie robię badań jeśli jestem mocno podenerwowana). Niestety prolaktyna to mocno "chybotliwy" parametr, reaguje niemal na wszystko ;)

    Anetkaa, ja po prostu zapisałam się do kliniki na samo HSG. Najpierw wizyta kontrolna, na której Cię kwalifikują i mówią, jakie badania masz zrobić, a na następnej zabieg. Mój lekarz okazał się na tyle fajny, że po zabiegu zostałam pacjentka kliniki :)

    AneTkaa87 lubi tę wiadomość

    Leki: Luteina, Glucophage, Acard, foliany, Euthyrox, Bromergon

    MTHFR 1298C hetero

    4 lata starań o córkę, 3 ciąże biochemiczne po drodze


    1.10.2020r. Jesteś, córeczko!
    Cudzie trwaj! <3

    09.2021: wracamy po rodzeństwo <3

    Czekamy na Ciebie ;*
  • Pani Ciasio Autorytet
    Postów: 1210 872

    Wysłany: 11 maja 2019, 07:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pastylka,moze warto docisnąć gina o coś na zbicie prolaktyny? Jeśli nie chce dawać Ci Bromergonu (na początku ma niefajne skutki uboczne), to może chociaż np Castagnus? Jest bez recepty, ale jeśli masz problemy z tarczyca, to nie polecam brać na własną rękę niczego, co może wpływać na hormony ;)


    A co do badania nasienia, to ja mogę teoretyzować, ale to lekarz powinien się wypowiedzieć. Bo wiadomo, że patrzy się na wszystkie parametry razem, ale lekarz będzie wiedział, czy tak jest ok, czy też trzeba męża zbadać i np podleczyć :) W kazdym razie trzymam kciuki, fajnie że ruchliwość poszła w górę, to naprawdę ważne :) W końcu trzeba tylko jednego sprawnego pływaka, ważne żeby w dobra stronę płynął ;)

    Pastylka lubi tę wiadomość

    Leki: Luteina, Glucophage, Acard, foliany, Euthyrox, Bromergon

    MTHFR 1298C hetero

    4 lata starań o córkę, 3 ciąże biochemiczne po drodze


    1.10.2020r. Jesteś, córeczko!
    Cudzie trwaj! <3

    09.2021: wracamy po rodzeństwo <3

    Czekamy na Ciebie ;*
  • Niusia3045 Autorytet
    Postów: 766 693

    Wysłany: 11 maja 2019, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pani Ciasio, też w końcu doszłam do takiego wniosku :) na początku oczywiście załamka, ale lekarzem nie jestem, żeby umieć kompleksowo spojrzeć na te wyniki (poza tym czekamy jeszcze na wyniki fragmentacji DNA). Pomogła też rozmowa z mężem, który jak typowy facet nie uruchamia aż tylu emocji :) Taka oaza spokoju, która mnie się udziela :)
    Czekam spokojnie na czwartkową wizytę w klinice :)

    Pani Ciasio lubi tę wiadomość

    🧑'90
    🧔'87
    Czynnik męski: fragmentacja 34%.

    Start in vitro: 2019 r. (długi protokół)
    - punkcja wraz z biopsją jądra 28.09.19
    - zapłodniono 11 komórek - uzyskano dwa zarodki (3.2.2 i 4.2.2)
    - 03.10.2019 - świeży transfer zarodka 3.2.2
    Ciąża! ❤️❤️ 10.06.2020 dziewczynka ❤️❤️

    -13.07.2021 criotransfer zarodka 4.2.2 - beta <0.1 💔

    Podejście nr 2(długi protokół):
    - punkcja 10.10.23
    - zapłodniono 20 komórek - uzyskano 2 zarodki (morula top quality, blastka 4.2.3)
    - transfer 14.10.23 moruli - beta <0.1 💔

    Marzec 2024 przygotowania do criotransferu ❤️
    - 04.04.24 - transfer blastki z 6 doby klasa 4.2.3
    - 10.04.24 - beta 6dpt <0.1 💔
    - 15.04.24 - beta 11dpt <0.1 💔
  • Nobis Autorytet
    Postów: 1261 497

    Wysłany: 11 maja 2019, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć jestem po pierwszej wizycie w klinice z racji tego że jestem tuż przed @ to od 3 dc zaczynam przygodę z clo do tego biorę bromergon i euthyrix a zaczynam jeszcze metformax. Po przeczytaniu obu ulotek nowych leków jestem pełna obaw ale mam nadziej że będzie skuteczne

    Synek 2020 r
    Córcia 2022 r
  • Pastylka Ekspertka
    Postów: 128 72

    Wysłany: 11 maja 2019, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pani Ciasio dzięki za podpowiedź, zobaczę co powie ta moja gin na tą prolaktynę.

    Ja też chcę zrobić to hsg w końcu, może nie w tym cyklu, ale chyba zrobię przerwę w następnym i zrobię, bo wolałabym wiedzieć jednak.

    Nobis trzymam kciuki, żeby clo było dla ciebie szczęśliwe.

    A ja dziewczyny mam problem, bo wczoraj wieczorem i dzisiaj rano miałam już sporo różowego śluzu i myślałam że to okres, ale jak na razie jest parę godzin ciszy. I teraz pytanie - zostało mi dzisiaj i jutro branie Duphastonu, jeśli rozkręci mi się to plamienie to brać ten progesteron czy nie? Bo oczywiście moja ginekolog zapomniałam mi powiedzieć o takich rzeczach...

    Starania od 01.2018
    CLO od 02.2019
    Letrox 100
    29 lat
  • Pani Ciasio Autorytet
    Postów: 1210 872

    Wysłany: 11 maja 2019, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana, w plamieniach zdarzają się przerwy- kilkugodzinne nawet do całego dnia. Jeśli dostaniesz @, to odstaw dupka :)

    Leki: Luteina, Glucophage, Acard, foliany, Euthyrox, Bromergon

    MTHFR 1298C hetero

    4 lata starań o córkę, 3 ciąże biochemiczne po drodze


    1.10.2020r. Jesteś, córeczko!
    Cudzie trwaj! <3

    09.2021: wracamy po rodzeństwo <3

    Czekamy na Ciebie ;*
  • Nobis Autorytet
    Postów: 1261 497

    Wysłany: 11 maja 2019, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny pierwszy raz mi się zdążą że plamię\brudzę cały dzień ale chyba pierwszy dzień cyklu powinna liczyć od normalnego @ prawda? Dzisiajszy dzień nie powinien być brany pod uwagę

    Synek 2020 r
    Córcia 2022 r
  • Pani Ciasio Autorytet
    Postów: 1210 872

    Wysłany: 11 maja 2019, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pierwszy dzień cyklu zaczyna się, kiedy musisz użyć podpaski :) Ja dodatkowo patrzę, kiedy brzuch zaczyna boleć, bo pierwszy dzień jest masakryczny ;)

    Leki: Luteina, Glucophage, Acard, foliany, Euthyrox, Bromergon

    MTHFR 1298C hetero

    4 lata starań o córkę, 3 ciąże biochemiczne po drodze


    1.10.2020r. Jesteś, córeczko!
    Cudzie trwaj! <3

    09.2021: wracamy po rodzeństwo <3

    Czekamy na Ciebie ;*
‹‹ 3226 3227 3228 3229 3230 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ