X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

Co robic??

Oceń ten wątek:
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7266

    Wysłany: 17 marca 2017, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koliber wrote:
    Tak mi się wydawało że bez drugiego wyniku to ten nie ma sensu, rtg jest dość inwazyjne i wolałabym nie robić. MRI miałam jakieś 3 lata temu i było wszystko w normie. Przeraził mnie ten wynik, bo mam jakieś dolegliwości ale myślałam że wszystko będzie w normie.
    A bylas odpowiednio przygotowana do badania? Na czczo, 1-3h po obudzeniu, odpoczelas przed pobraniem krwi, nie wspolzylas dzien wczesniej itp itd?

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • Koliber Przyjaciółka
    Postów: 128 46

    Wysłany: 17 marca 2017, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam na czczo z 1h po obudzeniu. Ale dzień przed byłam na jodze! A zaraz po badaniach miałam trudną rozmowę w pracy. Poprawię wynik - zobaczymy. Wiem że to nie wyrok, ale wydawało mi się że jestem młoda i nic nie powinno się dziać ;) Moja mama miała hiperprolatynemię i mówiła że przez to miała prawdopodobnie mięśniaki (jest po operacji). Ja też mam mięśniaka, a poza tym wydaje mi się że coś z hormonami jest u mnie nie tak bo mam wciąż torbiele na jajnikach (jak miałam 18 lat to zauważono pierwsze, miałam wtedy też operację) no i mam jakieś zwłóknienia gruczołów w piersi (niegroźne, podobno od zmian hormonalnych). Ale póki co żaden lekarz nie dał mi skierowań na żadne badania, zastanawiam się czy prywatnie nie porobić. Wolę wcześniej, niż rok próbować zajść w ciążę i nie móc z jakiejś błahej przyczyny.

    14 tc <3
  • kasiakelo Znajoma
    Postów: 17 1

    Wysłany: 26 marca 2017, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    udało się! :D w piątek dwa testy pozytywne (28 dzień od pierwszego dnia ostatniej miesiączki), a wczoraj (29 dzień) zrobiona beta 552 U/l :D jutro do lekarza :)

    Bella93 lubi tę wiadomość

1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ