X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

Co robic??

Oceń ten wątek:
  • wombi Autorytet
    Postów: 4603 4206

    Wysłany: 15 marca 2017, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasiakelo wrote:
    Cytologię miałam robioną w listopadzie. Pierwsza grupa. ft3 i ft4 wyniki lekarz widziala i powiedziala, że są ok. W piątek pójdę zrobić marker i FSH (to będzie 21 dc.) w poniedziałek mam wizytę wieczorem wiec będę miala wyniki już to je zobaczy.
    Histeroskopię miałam razem z laparoskopią robioną w lipcu, gdzie usuwano mi wszystkie zmiany endo.
    A czy Twoja ginekolog jest też endokrynologiem???
    Tak jak mówi Lady FSH I LH zrób razem w 2-3 dc

    Hashimoto, MTHFR , NK 17%,teratozoospermia, rozjechane cytokiny, gruczolak przysadki, endometrioza, borelioza
    Starania od 2013
    HSG, laparoskopia, histero, IUI :( histero z resekcją
    01.2016 I ICSI :( 1 zarodek, 0 mrożaków
    05.2016 II ICSI 1 zarodek 8A1, 0 mrożaków, [*] 6tc 💔
    11.2019 IUI :(
    12.2019 IUI :(
    02.2020 IUI :(
    06.2020 III IMSI 9 komórek, 3 dojrzałe, 1 zapłodnienie - brak transferu :(
    09.2020 - leczenie immuno i 3 cykle starań naturalnych
    06.2021 IV ICSI transfer 8A1, 4 blaski zamrożone
    8dpt 26, 10dpt 91, 12dpt 256, 28dpt <3
    12+3 prenatalne - uogólniony obrzęk płodu :( czekamy na amnio
    16tc 💔 Robercik - zespół Edwardsa
    14.02.2022 FET 3aa
    6dpt ⏸
    7dpt beta 72,70
    9dpt beta 178
    14dpt 1709
    25dpt jest <3 6t2d
    12+5 usg prenatalne OK - chyba 👧
    22+2 połówkowe Ok - będzie 👧
    30+4 prenatalne 3 trymestru OK - dalej 👧
    39+4 Julia cc 3380 50 cm ❤️ 26.10.2022
  • kasiakelo Znajoma
    Postów: 17 1

    Wysłany: 15 marca 2017, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lady_pink wrote:
    Broń Boże robić FSH w 21 dc.

    FSH, LH i AMH robi się TYLKO w 2-3 dc.


    ok. dzieki. tak zrobię. w piatek w takim razie zrobię tylko marker.

  • Flowwer Autorytet
    Postów: 11460 12960

    Wysłany: 15 marca 2017, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja się zastanawiam czy przy hiperprolaktynemii jest coś zaburzone z przysadką bo zazwyczaj u takich dziewczyn Clo nie działa ( niby na receptory jajnikowe działa) a letrozol działa bo on na przysadke działa. W takim razie to tylko leczenie objawowe? Czy jest lek ktory pomaga regulować pracę przysadki?
    Ostatnio taka myśl mi chodzi po głowie.

    kjmni09k3h9ob9x5.png
    112 cs o syna, 15 lat walki !!
    Provita-Paliga
    NK20%maj, 27% lipiec, Trombofilia,
    Maj 2017 zaczynam walkę z immunologią/Paśnik,zapalenie endo, IMSI 9.11.2017
    ⛄⛄⛄
  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 15 marca 2017, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale większość lekarzy już nie bada prolaktyny po obciążeniu tylko na czczo.

    Pisząc o hiperprolaktynemii macie dziewczyny na myśli mega duża prolaktyne po obciążeniu czy ta na czczo ?
    Ja ta zwykła zawsze miałam w normie a po obciążeniu mega wysoka i ostatnio trzech lekarzy powiedziało, ze ta po obciążeniu nie ma w ogóle znaczenia.

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • kasiakelo Znajoma
    Postów: 17 1

    Wysłany: 15 marca 2017, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje wyniki prolaktyny były takie:
    bez obciazenia: 10,3 ng/ml
    po obciązeniu: 258,0 ng/ml
    kiedy lekarz zobaczyła ten wynik kazała brać dostinex az do zajcia w ciaze 1 tabl na tydzien... no i tak biore juz od 3 wrzesnia...
    pozniej prolaktyny badanej juz nie miałam

  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 15 marca 2017, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasiakelo wrote:
    Moje wyniki prolaktyny były takie:
    bez obciazenia: 10,3 ng/ml
    po obciązeniu: 258,0 ng/ml
    kiedy lekarz zobaczyła ten wynik kazała brać dostinex az do zajcia w ciaze 1 tabl na tydzien... no i tak biore juz od 3 wrzesnia...
    pozniej prolaktyny badanej juz nie miałam
    Wyniki badan nabieraja znaczenia przy normach, ktorych nie podalas do zadnego badania, tak to mozemy dalej wrozyc a nie powiedziec cos konkretnego.

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • kasiakelo Znajoma
    Postów: 17 1

    Wysłany: 15 marca 2017, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Prolaktyna (PRL) (N59) 10,3 ng/ml
    kobiety:
    nie w ciazy: 2,8 - 29,3
    w ciazy:9,7 - 208,5
    po menopauzie:1,8 - 20,3

    Prolaktyna (PRL) (N59) (po metoclopramidzie po 1h) 258,0 ng/ml


    to skopiowałam dokładnie z karty wyniku

  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 15 marca 2017, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasiakelo wrote:
    Prolaktyna (PRL) (N59) 10,3 ng/ml
    kobiety:
    nie w ciazy: 2,8 - 29,3
    w ciazy:9,7 - 208,5
    po menopauzie:1,8 - 20,3

    Prolaktyna (PRL) (N59) (po metoclopramidzie po 1h) 258,0 ng/ml


    to skopiowałam dokładnie z karty wyniku
    To na podstawie takich wynikow moj lekarz nie zalecalby lekow ;)

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • kasiakelo Znajoma
    Postów: 17 1

    Wysłany: 16 marca 2017, 06:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mi zleciło dwóch lekarzy...pierwszym byl ten, który pracuje w szpitalu w klinice leczenia endometriozy i robił mi operacje, a drugim jest moja pani doktor, która dostinex przepisala

  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 16 marca 2017, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasiakelo wrote:
    A mi zleciło dwóch lekarzy...pierwszym byl ten, który pracuje w szpitalu w klinice leczenia endometriozy i robił mi operacje, a drugim jest moja pani doktor, która dostinex przepisala
    http://forum.gazeta.pl/forum/w,19585,154372407,154372407,Prolaktyna_w_obciazeniu_wyjasniam.html
    Wombi juz zadala Ci pytanie, ale oczywiście nie odpowiedzialas: czy Twoja gin jest endokrynologiem i czy pan dr zajmujacy sie endometrioza jest endokrynologiem?
    To ze lekarz pracuje w klinice leczenia niepłodności nie oznacza ze posiada wiedze z kazdego zakresu mniej lub bardziej zwiazanego z rozrodem.

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • kasiakelo Znajoma
    Postów: 17 1

    Wysłany: 16 marca 2017, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja gin nie jest endokrynologiem, a lekarz który mi robił operacje jest endokrynologiem.

  • kasiakelo Znajoma
    Postów: 17 1

    Wysłany: 16 marca 2017, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a to odpowiedz na wpis w forum na gazecie którego link wysłałaś (odpowiedz skopiowana) więc jak widać zdania są podzielone. jesli nawet dostinex biore jak twierdzisz niepotrzebnie, to to chyba nie jest przyczyna braku ciązy, dostinex raczej może tylko pomóc a nie zaszkodzic
    mój lekarz (ten który jest tez endokrynologiem) wprost powiedział, że prawidłowy wynik prolaktyny po obciązeniu to taki który jest max 5 razy wyzszy od tego bez obciazenia. a jak widać mój jest ponad 20 razy większy.
    a poniżej ta odpowiedz z forum na link który mi wysłałas

    "Brenya bardzo sobie cenię taką konkretną argumentację jaką prezentujesz jednak zastanawiam się czy takie zero jedynkowe wypowiedzi osoby nie będącej lekarzem nie są trochę... niebezpieczne. Mój endo gin ma jednak całkiem odmienne zdanie niż Twoje a jest lekarze z bdługim stażem, ze świetnymi opiniami także wśród staraczek, jest ordynatorem ginekologi dużego szpitala. Napiszę szczerze - ja wcale nie jestem przekonana w 100% że branie przypisanych mi leków ma sens, ale co mam zrobić - leczyć się sama w oparciu o opinie (często skrajnie różne) na forum? Musze zaufać lekarzowi, inaczej oszaleję. I tak, boję się jak diabli tego Dostinexu, czytając ulotkę prawie spadła z krzesła - ale co mam zrobić?"

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 marca 2017, 12:38

  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 16 marca 2017, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiec jak przeczytalas juz ten komentarz, to przeczytaj tez odpowiedz na niego.

    Tabl. ktore maja wplyw na hormony nie sa dla nas obojetne, zwlaszcza gdy te hormony sa w normie. Zapewne dalej bedziesz bronic przekonan swojego lekarza, ktory jak widac zlecil Ci badanie, ktore nic nie wnosi.
    Przysadka mozgowa jest tez odpowiedzialna za hormony tarczycy, jak sztucznie bedziesz na nia wpływać to moze sie to odbic na innych wynikach.
    Nie masz wgladu we wlasne wyniki, tylko slepo wierzysz jednej pani dr, jak ciazy nie ma to warto by je bylo skonsultowac ze specjalistą. Albo zmien lekarza, na takiego ktory zacznie diagnozowac od zlecenia podstawowych badan.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 marca 2017, 14:06

    Flowwer lubi tę wiadomość

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • Asia87 Autorytet
    Postów: 1911 1260

    Wysłany: 17 marca 2017, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja tylko wtrące,że przy takich wynikach 1 tabl na tydzień to baaaardzo duża dawka. zbadaj teraz jaką masz prl bez obciążenia, założe się,że poniżej normy.

    Synuś, największe szczęście :*
    Córcie ur. 28.02.18r.
    04.2016 [*] 10tc 09,11.2016 cb

  • Koliber Przyjaciółka
    Postów: 128 46

    Wysłany: 17 marca 2017, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny :) mam pytanie co do wyników badań, ew. dodatkowych badań czy leczenia.

    Lekarz zlecił mi TSH i prolaktynę. TSH w normie, ale prolaktyna wyszła mi 1 111 mIU/l (przy normie 496 mIU/l) (około 55 ng/ml). Badania robiłam w 27dc (11dpo) (cykle mam 28-32 dniowe). Już się dowiedziałam, że prolaktyny nie robi się w II fazie cyklu, ale byłam z tymi wynikami u ginekologa, mówię, że prolaktynę to się chyba robi w I fazie cyklu, a lekarka mi na to odpowiedziała że to nieistotne, że żadnych dodatkowych badań mi nie zleci i przepisała mi Norprolac na obniżenie prolaktyny i rtg czaszki. I teraz nie wiem, brać w ciemno bez badań żeby mieć szansę w kolejnym cyklu na fasolkę czy czekać do 7-8 dc, zrobić prolaktynę i dopiero zobaczyć czy jest za wysoka...?

    14 tc <3
  • brenya77 Autorytet
    Postów: 981 505

    Wysłany: 17 marca 2017, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasiakelo wrote:
    Moje wyniki prolaktyny były takie:
    bez obciazenia: 10,3 ng/ml
    po obciązeniu: 258,0 ng/ml
    kiedy lekarz zobaczyła ten wynik kazała brać dostinex az do zajcia w ciaze 1 tabl na tydzien...

    Przepraszam, ze to pisze, ale Twoja lekarka to idiotka.

    5 x ICSI + 7 x FET = 19 zarodkow, 2 x poronienie @10tyg & @8tyg (T22), 1 x cb
    1 x naturalna cb
    Szczęśliwy finał - Emilia 19/7/2019
  • brenya77 Autorytet
    Postów: 981 505

    Wysłany: 17 marca 2017, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia87 wrote:
    ja tylko wtrące,że przy takich wynikach 1 tabl na tydzień to baaaardzo duża dawka. zbadaj teraz jaką masz prl bez obciążenia, założe się,że poniżej normy.


    Oczywiscie, ze za duza. Ja biore pol tabletki na tydzien, a mialam powazny problem z prolaktyna (mikrogruczolak) i prolaktyne 6x ponad gorna norme. Co wiecej, po tej pol tabletki po paru miesiacach musialam przerwac branie, bo mialam prolaktyne ponizej normy. Branie calej tabletki na tydzien, przy prawidlowej prolaktynie to jest szalenstwo, blad medyczny i kompletna ignorancja lekarza. Nie miesci mi sie to w glowie.

    5 x ICSI + 7 x FET = 19 zarodkow, 2 x poronienie @10tyg & @8tyg (T22), 1 x cb
    1 x naturalna cb
    Szczęśliwy finał - Emilia 19/7/2019
  • brenya77 Autorytet
    Postów: 981 505

    Wysłany: 17 marca 2017, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koliber wrote:
    prolaktyny nie robi się w II fazie cyklu, ale byłam z tymi wynikami u ginekologa, mówię, że prolaktynę to się chyba robi w I fazie cyklu, a lekarka mi na to odpowiedziała że to nieistotne, że żadnych dodatkowych badań mi nie zleci i przepisała mi Norprolac na obniżenie prolaktyny i rtg czaszki. I teraz nie wiem, brać w ciemno bez badań żeby mieć szansę w kolejnym cyklu na fasolkę czy czekać do 7-8 dc, zrobić prolaktynę i dopiero zobaczyć czy jest za wysoka...?


    Prolaktyna jest kaprysna. Moze wzrosnac przy byle stresie, wiec zeby badanie bylo miarodajne warto je zrobic rano, na spokojnie. I jesli wyjdzie podwyzszone to koniecznie powtorzyc zanim zacznie sie brac leki dzialajace na przysadke. I to bardzo silnie dzialajace!
    Masz podwyzszony poziom, ale dopoki nie zrobisz ponownego badania, ewentualnie badania MRI to nie wiesz czy to wynik rzeczywisty. RTG nic nie pokaze. Mikrogruczolaki, ktore najczesciej powoduja podwyzszona prolaktyne maja czasem mniej niz 1mm. Nawet MRI czasem ma klopoty aby wykryc je definitywnie.

    Koliber lubi tę wiadomość

    5 x ICSI + 7 x FET = 19 zarodkow, 2 x poronienie @10tyg & @8tyg (T22), 1 x cb
    1 x naturalna cb
    Szczęśliwy finał - Emilia 19/7/2019
  • Koliber Przyjaciółka
    Postów: 128 46

    Wysłany: 17 marca 2017, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak mi się wydawało że bez drugiego wyniku to ten nie ma sensu, rtg jest dość inwazyjne i wolałabym nie robić. MRI miałam jakieś 3 lata temu i było wszystko w normie. Przeraził mnie ten wynik, bo mam jakieś dolegliwości ale myślałam że wszystko będzie w normie.

    14 tc <3
  • brenya77 Autorytet
    Postów: 981 505

    Wysłany: 17 marca 2017, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie przerazaj sie. Ja mialam momentami wyniki powyzej 3000 i po przyjmowaniu Dostinexu wszystko sie ladnie uregulowalo i zaczelam miec po latach (!) owulacje. Bo oczywiscie zdiagnozowalam sie sama - klinika leczenia nieplodnosci, w ktorej sie wtedy leczylam, bylo to 6 lat temu, nawet sie nie pofatygowala, zeby ten hormon sprawdzic. Bralam 6 msc Clomid na "poprawe" owulacji i rzeczywiscie wtedy ja mialam. Dopiero jak prywatnie zrobilam badanie prolaktyny (bo mi wychodzily "zeby" na wykresie, i 4-5 dniowa faza lutealna, niech zyje NPR!!! :-)), to sie w klinice zlapali za glowe i od razu MRI, Bromergon, potem Dostinex itp. Po kilku tygodniach owulacja piekna wrocila :D

    Ale pamietaj, ze prolaktyna jest bardzo wrazliwa na stres, wiec moze w Twoim przypadku to byc najzwyczajniejszy przypadek, ze jest tak wysoka. Powtorz badanie koniecznie. Lekarz z Invicty kazal tez zbadac mi macro-prolaktyne, mowiac, ze stosunek zwyklej do macro ma jakies znaczenie - ale dokladnie nie wiem, zrobilam to badanie i bylo w normie, wiec w podstawy naukowe juz nie wnikalam dalej.

    W kazdym razie wysoka prolaktyna to nie wyrok ;-)

    5 x ICSI + 7 x FET = 19 zarodkow, 2 x poronienie @10tyg & @8tyg (T22), 1 x cb
    1 x naturalna cb
    Szczęśliwy finał - Emilia 19/7/2019
1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ