X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Czy to PCOS, niski progesteron
Odpowiedz

Czy to PCOS, niski progesteron

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • A.aleksandraW Debiutantka
    Postów: 8 1

    Wysłany: 31 grudnia 2022, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, od pół roku staramy się z mężem o dzisiusia. Niepokoiły mnie dość długie i nieregularne cykle po odstawieniu antykoncepcji.. ale przeczytalam że to ponoć normalne lekarz w Niemczech tez tak stwierdził. Ale przyjechałam do Polski na święta i stwierdziłam a pójdę jeszcze tutaj zaczerpnąć porady. Lekarz po badaniu podejrzewa PCOS... Masa badań - wyniki w normie . Jedynie progesteron mam za niski . Tak mi się zdaje. Mam 33 DC progesteron 0.41. wizytę mam dopiero 5 stycznia. Dzisiaj zrobiłam z ciekawości test ale wynik ujemy . lekarz mówi że nie miałam na pewno owulacji w tym miesiącu.. a dziwiły mnie moje testy owulacyjne praktycznie cały czas wyglądały jak pozytywne.. jak myślicie jest PCOS czy po prostu za niski progesteron i jakieś tabletki dadzą radę ..:(

  • Elza1234 Autorytet
    Postów: 1942 1806

    Wysłany: 31 grudnia 2022, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przy tak niskim progesteronie niestety nie miałaś owulacji.
    Progesteron w drugiej fazie cyklu powstaje z ciałka żółtego z oocytu. Masz niski przez brak owulacji.
    Progesteron w tabletkach w 2 fazie cyklu jedyne co robi to skraca tę fazę i po skończeniu brania dostaje się okres, taki z odstawienia. Badanie progesteronu w 2 fazie, żeby wykluczyć niedomogę lutealną ma sens jak się jest pewnym owulacji i wtedy progesteron w lekach pomaga to wyrównać i na przykład utrzymać ciąże.
    Testy owulacyjne niestety są mocno zakłamane :/ przy PCOS najlepiej monitorować cykl podczas usg.
    Też mam PCOS i dojście do naturalnej owulacji zajęło mi 1,5 roku :/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 grudnia 2022, 12:42

    3 lata starań
    2 straty
    2024 - in vitro
    I transfer - ❌
    II transfer - ?
  • Nadzieja28 Autorytet
    Postów: 1500 111

    Wysłany: 1 stycznia 2023, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja niby tez mam Pcos a jednak chyba go nie mam niby miałam robiona laparoskopię bo był torbiel i po tym dr stwierdziła ze to Pcos do tego obraz na usg tez o tym świadczył. Od samego początku miałam problem z 2 f c wiec uważam ze to bardziej w tym jest problem. Po urodzeniu dr nie widzi obrazu Pcos u mnie a z okresem mam problem …

    Start 2018

    Laparoskopia 2019 ✅
    Hashimoto ?, PCOS ?

    💊Metformax 1500, Omega3, Jod, Nac, Metylowane vit i kw foliowy, i wiele innych…

    🔺Mthfr * A1298C Mthfr_1298A>C homo ❌,
    🔺Pai-1 ** 4G/5G Pai-1 4G hetero
    🔺KIR : Bx
    ❌NIEWYKRYTE :
    2DL2, 2DL4norm, 2DL5[gr.1], 2DL5[gr.2], 2DS2, 2DS3, 2DS4norm, 2DS5, 3DS1, 3DP1var

    MĄŻ: Wszystkie badania niby Ok (plemniki szybkie tylko na starcie)

    Marzec 2020 -28dc beta 9 - CB🥺

    3 cykl - Puregon 75💉—>accofil💉—>encorton—>acard 150 —> neoparin ❌


    STARANIA ZAWIESZONE
    Od 04.2021


    09.21🍀🍀 UDAŁO SIĘ!! 🍀🍀 (Naturalnie bez wspomagaczy )
    13.06.22 Synek Marceli 58, 3570🥰
  • Elza1234 Autorytet
    Postów: 1942 1806

    Wysłany: 1 stycznia 2023, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja napisałam po prostu z mojego doświadczenia :)
    U mnie taki niski progesteron w 2 f c był zawsze jak nie miałam owulacji.
    Jak miałam stymulowana owulacje, to progesteron ładnie mi rósł i spadał już przed @, bo niestety się nie udawało.
    U mnie tez głównie PCOS widać w usg na jajnikach No i właśnie w braku owulacji, cykle tez mam różnie długie, czasem 19 dni, czasem 46, a niby w badaniach w 2-4 dniu wszystko jest ok.
    Teraz 1szy raz od 1.5 roku miałam naturalna owulacje w 15 dniu cyklu, ogromnie jestem ciekawa po jakim czasie dostanę @ (jak na złość w tym cyklu nie możemy się starać).

    3 lata starań
    2 straty
    2024 - in vitro
    I transfer - ❌
    II transfer - ?
  • OvuFriend

    Wysłany: 11 września 2023, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Masz zdiagnozowane PCOS? Otrzymaj abonament Premium do aplikacji OvuFriend lub darmowy voucher na wybrane badania! 🎁

    Jeśli masz medycznie stwierdzone PCOS potwierdzone jednym z poniższych:
    ➡️diagnozą / opinią lekarską na piśmie,
    ➡️wypisem ze szpitala,
    ➡️USG jajników z opisem,
    ➡️ badaniami laboratoryjnymi.

    … koniecznie odezwij się do nas na [email protected] w tytule wpisując „MAM PCOS”. Odpowiemy jeszcze tego samego dnia i przydzielimy Ci prezent. ❤️

    Ważne: jeśli na wcześniejszych etapach, udostępniłaś nam swoje wyniki badań - zignoruj ten komunikat.

    Czekamy na Wasze wiadomości! 🙂

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ