X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną DHEA Eljot - czy ktoś stosował?
Odpowiedz

DHEA Eljot - czy ktoś stosował?

Oceń ten wątek:
  • ania8306 Autorytet
    Postów: 2010 1050

    Wysłany: 8 listopada 2017, 06:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Małgosia tak jak pisano niedobór witaminy D może zaniżać poziom AMH. Mój pierwszy wynik to 0,39 a po suplementacji m.in. witaminą D i po wielu stymulacjach w tym do ivf wynik AMH to 0,90 coś...
    Poza tym na twoim miejscu sprawdziłabym drożność, dla mnie dziwne to jest że lekarz zaleca ivf bez tak podstawowego badania...
    Ja brałam dhea jedną tabletkę dziennie, nie wiem czy pomogło. Można zbadać poziom dhea-s. Ja później miałam w górnej granicy, miałam stosować co drugi dzień i poziom ten szybko zaczął spadać więc zaczęłam znowu brać codziennie. Dhea na pewno mi nie pomógł na ilość komórek, bo tu była tragedia, ale jakość bardzo dobra :-)
    Przy okazji mam do sprzedania dwa opakowania za łączną kwotę 50 zł.

    Małgosia2000, GosiaX lubią tę wiadomość

    7 lat starań: 2xIVF, 2xIUI, HSG, 3xHSC, niskie AMH, MTHFR 1298A-C układ homo, operacja -endometrioza głębokonaciekająca.
  • AniaT Autorytet
    Postów: 993 327

    Wysłany: 8 listopada 2017, 08:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ania8306 wrote:
    Przy okazji mam do sprzedania dwa opakowania za łączną kwotę 50 zł.

    Aniu masz do sprzedania DHEA eljot? jaka dawka, ile tabletek? Może bym była zainteresowana :)

  • AniaT Autorytet
    Postów: 993 327

    Wysłany: 8 listopada 2017, 08:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Małgosia2000 wrote:
    Tak dokładnie Dr Chrostowski kazał zrobić badania kariotyp i mutacji w genie FMR1, który znajduje się na chromosomie X. Pewnie lekarz nie widział potrzeby u Ciebie takiego badania. Są to bardzo kosztowne badania za oba zapłaciłam 800zł a na wynik trzeba czekać 3-4 tygodni. U mnie po prostu szuka przyczyny tak złych wyników w moim wieku. Przecież mam 8 rodzeństwa a moja mama rodziła najmłodszego brata gdy miała 40 lat. W naszej rodzinie jest to zupełnie nie do ogarnięcia, że my mamy problem z zajściem w ciąże. Napisz mi jeszcze jeśli możesz, czy uważasz, że uzupełnienie niedoborów wit D coś może tu pomóc?

    Małgosiu myślę, że koniecznie u Ciebie będzie suplementowanie witaminy D jeżeli masz tak zaniżony wynik.

    Dziewczynki a słyszałyście może o suplementowaniu melatoniny przed in vitro? Gdzieś kiedyś czytałam, że to też bardzo pomaga na jakość komórek...coś wiecie na ten temat??

    ania8306 lubi tę wiadomość

  • ania8306 Autorytet
    Postów: 2010 1050

    Wysłany: 8 listopada 2017, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AniaT wrote:
    Aniu masz do sprzedania DHEA eljot? jaka dawka, ile tabletek? Może bym była zainteresowana :)

    Dhea Eljot 25 mg 30 sztuk - 2 opakowania

    O melatoninie nie słyszałam żeby pomagała przed in vitro. Zapytaj może na wątku ivf :) Coś mi się kojarzy że nie można jej brać jak ktoś ma kłopoty z tarczycą.

    7 lat starań: 2xIVF, 2xIUI, HSG, 3xHSC, niskie AMH, MTHFR 1298A-C układ homo, operacja -endometrioza głębokonaciekająca.
  • Małgosia2000 Debiutantka
    Postów: 13 4

    Wysłany: 8 listopada 2017, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AniaT wrote:
    Małgosiu myślę, że koniecznie u Ciebie będzie suplementowanie witaminy D jeżeli masz tak zaniżony wynik.

    Dziewczynki a słyszałyście może o suplementowaniu melatoniny przed in vitro? Gdzieś kiedyś czytałam, że to też bardzo pomaga na jakość komórek...coś wiecie na ten temat??

    Hej! Dziękuję bardzo wszystkim aktywnym na tym forum za wspólną pomoc.
    Tak się składa, że przeszukaliśmy cały internet w tej materii i również znaleźliśmy wpis na jednej ze stron która w haśle leczenie zwiera:
    "- suplementacja melatoniną, która może przywrócić płodność."
    aby nie być gołosłownym zachęcam do przeczytania, podaje link (opis leczenia na samym dole strony)
    http://www.towsrodku.pl/obnizona-rezerwa-jajnikowa-czyli-o-tym-dlaczego-jajniki-przestaja-dzialac-sie-starzeja/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 listopada 2017, 14:13

    AniaT lubi tę wiadomość

    Gosia
  • AniaT Autorytet
    Postów: 993 327

    Wysłany: 8 listopada 2017, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ania8306 wrote:
    Dhea Eljot 25 mg 30 sztuk - 2 opakowania

    O melatoninie nie słyszałam żeby pomagała przed in vitro. Zapytaj może na wątku ivf :) Coś mi się kojarzy że nie można jej brać jak ktoś ma kłopoty z tarczycą.

    Aniu a skąd Ty jesteś? Zastanawiam się nas tymi tabletkami bo jedno opakowanie by mi się jeszcze przydało bo właśnie mi się skończyło a wizytę w klinice mam dopiero 30 listopada.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 listopada 2017, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cześć, dziewczyny czy możecie mi powiedzieć jaką dawkę dhea brać? Mój lekarz nic o tym nie mówił a ja bym chciała spróbować :-) Czy ktoś z Was brał koenzym Q10, jeśli tak to też proszę dajcie znać jaką dawkę brać. Dziękuję :-)

  • Izabelle Autorytet
    Postów: 1619 1278

    Wysłany: 22 listopada 2017, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosiaa wrote:
    cześć, dziewczyny czy możecie mi powiedzieć jaką dawkę dhea brać? Mój lekarz nic o tym nie mówił a ja bym chciała spróbować :-) Czy ktoś z Was brał koenzym Q10, jeśli tak to też proszę dajcie znać jaką dawkę brać. Dziękuję :-)
    Powinnaś skontaktować się z lekarzem co do dawki Dhea. Ja zaczęłam od trzech tabletek, ale byłam zbyt pobudzona i lekarz zmniejszył mi na 2 tabletki. Koenzym biorę 1 kapsułke dziennie, ale taka dawka jest na moim suplemencie.

    l22ne6yd1cgn4wml.png
  • GosiaX Debiutantka
    Postów: 7 4

    Wysłany: 31 marca 2018, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam wszystkich :)
    Justine wrote:
    Za mną dwie nieudane procedury
    1: pobrano 6 komórek, 4 się zdegradowały, 2 zapłodniły, jeden zarodek podany w 3 dobie, zero mrozaków
    2: pobrano 6 komórek, 6 się zapłodniło, 2 podane w 3 dobie, zero mrozaków

    Po kuracji:
    3x dhea 25mg
    1x q10
    3x wit C 500mg
    3x wit E 400mg
    1x kompleks witamin B
    2x omega 3,6,9

    Efekt:
    3: pobrano 7 komórek, 7 się zapłodniło, 1 blastka podana, 2 mrozaki :)

    Nie jestem pewna czy jest to efekt "kuracji" która trwała ponad 3msc czy zbieg okoliczności, ale pierwszy raz udało się zamrozić blastki. Dodatkowo miałam piękne endometrium- w 11dc 12mm :)

    Justine to jest świetny wynik, powiedz mi czy ilość branych suplementów lekarz dostosowywał do wieku, wagi, jakości komórek? I czy nie bałaś się efektów ubocznych takiej ilości DHEA (mnie przeraża utrata miesiączki lub nadmierne owłosienie)

    Chyba zacznę też je stosować ponieważ nasz lekarz zupełnie olewa tę kwestię :( po pobraniu (7) moje komórki się zapłodniły ale na dzień dobry były C i niestety nie udało się nawet zrobić transferu nie mówiąc o mrożeniu, żadna nie podzieliła się prawidłowo.

    Lekarz też jest taki sobie, raz, że wizyty u niego trwają 15 min. więc zwykle nie ma czasu nic powiedzieć, albo mu się nie chce; dwa że zachowuje się jakby chciał tylko wyciągnąć kasę.Ale niestety nie damy rady jeździć gdzie indziej, czytaj dalej, do innego miasta ze względu na pracę.

    Stwierdził, że jakości komórek jajowych nie da się poprawić (ja się załamałam), może próbować inne leki do stymulacji następnym razem bo on nie wierzy, że DHEA działa, a dla mnie to ostatnia szansa, nie damy rady finansowo na kolejny zabieg i próbowanie leków bo nie ma refundacji, więc tonący brzytwy się chwyta. Moje endometrium zawsze jest dość niskie 8,2-8,5 wiec może ta kuracja mi też by pomogła bo jakoś nie wierzę, że inne leki (starsze) do stymulacji coś tu zmienią.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 marca 2018, 16:35

    Ka890 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 sierpnia 2018, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy jest ktoś aktualnie kto ma coś do powiedzenia na temat DHEA?
    Mam to brać przed 3cią stymulacją.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 grudnia 2018, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pytam ponownie. Biorę to paskudzctwo trzeci miesiąc i mam chyba wszystkie skutki uboczne. Ktoś? Coś?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 grudnia 2018, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uwaga ! Gif wycofuje serię tego leku:
    https://finanse.wp.pl/gif-wycofuje-serie-leku-stosowanego-w-czasie-menopauzy-6330397764925057a

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 grudnia 2018, 06:01

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 grudnia 2018, 23:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy te tabletki można dostać bez recepty?
    Jestem po1 IUI
    3 IVF
    I dupa wielka dupa...
    Właśnie przeczytałam artykuł że Dhea wspomaga zagniezdzanie może warto spróbować?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 grudnia 2018, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciasteczko dzięki! Wczoraj skończyłam ostatnie opakowanie, które wyrzuciłam więc nie dowiem się czy to była ta seria...

    Never - tylko pod kontrolą lekarza. Owszem są bez recepty.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 grudnia 2018, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A właśnie mi się przypomniało, lekarz mi powiedział na ostatniej wizycie, że przed stymulacją się to odstawia bo ma niekorzystny wpływ na endometrium więc nie sądzę aby to pomagało w zagnieżdżeniu. W moim przypadku to ma uwrażliwić jajniki na leki do stymulacji bo jestem poor responder.

  • Aszha Ekspertka
    Postów: 237 184

    Wysłany: 7 marca 2022, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Małgosia2000 wrote:
    Tego jeszcze nie sprawdzałam. Narazie muszę zrobić badania: Kariotyp i mutację genu. Jeszcze prosiłabym tylko o info na temat DHEA czy to jest bezpieczne bez konsultacji z lekarzem. Pozdrawiam
    Hej :) Wiem, że stary wątek ale właśnie się zastanawiałam jak Ci wyszły wyniki mutacji tego genu? Również szukam u siebie przyczyn wygasania jajnikow i zastanawiam się nad tym badaniem. Dodałam Cię do przyjaciółek.

    Starania od 12.2020
    ♀️ 31
    Suplementacja podczas starań:
    Koenzym Q10 (ubichinol 400mg), witamina E, witamina D, witamina C, Inofolic Combi, pregna start, DHEA 50mg

    Dotychczasowe leczenie:
    -Ureaplasma - wyleczona
    -Niskie AMH/Wysokie FSH
    -6 cykli Lametty - bez efektu
    -Histeroskopia - macica prawidłowa, jajowody niedrożne
    -Laparoskopia - udrożniony prawy jajowód
    -KIR AA
    -Brak KIRów implantacyjnych
    - IMSI 02.2023 AP 💉 Krótki protokół + MACS
    8🥚-> 4 zaplodnione->3 blastki 3AA, 3AA, 3BB
    02.23 - świeży transfer 3AA z Accofilem
    BetaHCG: 7dpt - 82, 9dpt - 189, 12 dpt - 452, 14dpt - 1289
    27.03 - 35 dpt jest ❤️ i 1,30 cm dzieciątka
    ♂️ 34
    Suplementacja podczas starań: Fertilman, korzeń maca, tran, palma sabałowa
    - słaba morfologia
    - słabe HBA i fragmentacja
    preg.png
  • Estrella Autorytet
    Postów: 1805 1800

    Wysłany: 7 marca 2022, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aszha wrote:
    Hej :) Wiem, że stary wątek ale właśnie się zastanawiałam jak Ci wyszły wyniki mutacji tego genu? Również szukam u siebie przyczyn wygasania jajnikow i zastanawiam się nad tym badaniem. Dodałam Cię do przyjaciółek.

    Ja stosowalam i tutaj były sprzeczne opinie. Ginekolog-endokrynolog mówiła max 50 mg. Mój ginek zeby zwiększać aż do 75 mg a z kolei inny lekarz mówił że skuteczność dhea nie jest potwierdzona.

    AMH - 02.21 - 0.72, 10.21 - 0.49; 03.24 - 0.62
    nasienie - ok
    Ona: 36 lat, On: 36 lat
    12.05.2021 start 1 IVF ICSI
    08.08.2021 poronienie 9tc (puste jajo) 💔😥

    23.10.2021(NATURALS) - 30,79 mIU/ml
    25.10.2021 - 90,38 mIU/ml, prog 23,7 ng/ml 🙏✊
    25.06.2022 - 2650 g i 50 cm (38+3) witaj Gwiazdeczko 😍😍
  • calistas Koleżanka
    Postów: 263 5

    Wysłany: 31 marca 2022, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry :),
    przygotowuję pracę badawczą w dziedzinie Psychologii. W badaniach skupiam się na tym, co wpływa na kondycję emocjonalną kobiet przystępujących do procedury in vitro, aby ustalić jak najbardziej efektywnie wspierać emocjonalnie grupę kobiet leczących się z powodu niepłodności. Twój udział w badaniu jest bardzo cenny, zarówno z perspektywy badawczej, jak i tej praktycznej. Dzięki Twojemu zaangażowaniu dowiem się, jak lepiej pomagać innym ludziom.
    Twoją pomoc w tym badaniu będzie dla mnie bardzo cenna. Dziękuję.

    https://forms.gle/quP93Gt7csuce1HU6

1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ