X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną DHEA Eljot - czy ktoś stosował?
Odpowiedz

DHEA Eljot - czy ktoś stosował?

Oceń ten wątek:
  • Justine Autorytet
    Postów: 2587 3238

    Wysłany: 20 maja 2016, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wlewy z intralipidu są podawane gdy coś jest nie tak z immunologia (miałam przy górnej granicy komórki nk). Tracktocile na zmniejszenie skurczów macicy.

    Problem: endometrioza 1st, Hashimoto, słabe nasienie.
    3 procedury, leczenie immunologiczne, 6 transferów, 2 straty.
    Mała Królewna jest już z nami <3
    Droga do naszego szczęścia: https://szczesliwenieszczescia.blogspot.com/
  • gwiazdeczka88 Ekspertka
    Postów: 435 57

    Wysłany: 24 czerwca 2016, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy można brać dhea przy endometriozie ? napiszcie proszę

    Endometrioza IV stopnia, LUF, laparo 04-2015 i 07-2015,
    HSG w grudniu 2015 - oba drożne, histeroskopia - macica dwurożna, niedoczynność tarczycy, adenomioza.
    AMH 1,98
    06-2016 - I procedura in vitro nieudana bez mrozaków :-(
    13-09-2016 - II procedura, 29 trans. 2 zarodków :-(, brak mrozaków
  • Madzik_6 Ekspertka
    Postów: 273 74

    Wysłany: 24 czerwca 2016, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam endometriozę i brałam dhea

    2 IUI :-(
    Niskie AMH, MTHFR, Hiperprolaktynemia
    IVF - czerwiec :-(
    23.05.2017 moje szczęście przyszło na świat :*
  • gwiazdeczka88 Ekspertka
    Postów: 435 57

    Wysłany: 24 czerwca 2016, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madzik_6 wrote:
    Ja mam endometriozę i brałam dhea
    który stopień ? ja IV i teraz jeden cykl po nieudanym transferze nie będę brala ani anty ani visanne ani nic na wycoieszenie endo. Chcemy dać szanse po in vitro i zoladexie, może coś ruszy ? Czytałam ulotkę że nie można brać elojota przy hormonalnej terapii zastępczej

    Endometrioza IV stopnia, LUF, laparo 04-2015 i 07-2015,
    HSG w grudniu 2015 - oba drożne, histeroskopia - macica dwurożna, niedoczynność tarczycy, adenomioza.
    AMH 1,98
    06-2016 - I procedura in vitro nieudana bez mrozaków :-(
    13-09-2016 - II procedura, 29 trans. 2 zarodków :-(, brak mrozaków
  • Madzik_6 Ekspertka
    Postów: 273 74

    Wysłany: 25 czerwca 2016, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam I st. Może i masz rację ja brałam i in vitro się nie powiodło. miałam puste pęcherzyki :-( Dhea lekarz kazał mi brać do momentu stymulacji

    2 IUI :-(
    Niskie AMH, MTHFR, Hiperprolaktynemia
    IVF - czerwiec :-(
    23.05.2017 moje szczęście przyszło na świat :*
  • wombi Autorytet
    Postów: 4605 4206

    Wysłany: 26 czerwca 2016, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja po dhea nie miałam lepszej odpowiedzi na stymulację, komórek mniej niż poprzednio, czyli bez leków i do tego znowu tylko jeden zarodek,jak poprzednio, ale ciąża była, co prawda krótko trwała, ale była

    Hashimoto, MTHFR , NK 17%,teratozoospermia, rozjechane cytokiny, gruczolak przysadki, endometrioza, borelioza
    Starania od 2013
    HSG, laparoskopia, histero, IUI :( histero z resekcją
    01.2016 I ICSI :( 1 zarodek, 0 mrożaków
    05.2016 II ICSI 1 zarodek 8A1, 0 mrożaków, [*] 6tc 💔
    11.2019 IUI :(
    12.2019 IUI :(
    02.2020 IUI :(
    06.2020 III IMSI 9 komórek, 3 dojrzałe, 1 zapłodnienie - brak transferu :(
    09.2020 - leczenie immuno i 3 cykle starań naturalnych
    06.2021 IV ICSI transfer 8A1, 4 blaski zamrożone
    8dpt 26, 10dpt 91, 12dpt 256, 28dpt <3
    12+3 prenatalne - uogólniony obrzęk płodu :( czekamy na amnio
    16tc 💔 Robercik - zespół Edwardsa
    14.02.2022 FET 3aa
    6dpt ⏸
    7dpt beta 72,70
    9dpt beta 178
    14dpt 1709
    25dpt jest <3 6t2d
    12+5 usg prenatalne OK - chyba 👧
    22+2 połówkowe Ok - będzie 👧
    30+4 prenatalne 3 trymestru OK - dalej 👧
    39+4 Julia cc 3380 50 cm ❤️ 26.10.2022
  • Flowwer Autorytet
    Postów: 11460 12960

    Wysłany: 17 maja 2017, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widzę że tu cisza czy któreś pomógł? Widzŕ suwaczki ♡ co wam pomogło ??
    Ja od dziś zaczynam 2x 25

    kjmni09k3h9ob9x5.png
    112 cs o syna, 15 lat walki !!
    Provita-Paliga
    NK20%maj, 27% lipiec, Trombofilia,
    Maj 2017 zaczynam walkę z immunologią/Paśnik,zapalenie endo, IMSI 9.11.2017
    ⛄⛄⛄
  • gwiazdeczka88 Ekspertka
    Postów: 435 57

    Wysłany: 17 maja 2017, 23:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też czekam na info ...

    Endometrioza IV stopnia, LUF, laparo 04-2015 i 07-2015,
    HSG w grudniu 2015 - oba drożne, histeroskopia - macica dwurożna, niedoczynność tarczycy, adenomioza.
    AMH 1,98
    06-2016 - I procedura in vitro nieudana bez mrozaków :-(
    13-09-2016 - II procedura, 29 trans. 2 zarodków :-(, brak mrozaków
  • Flowwer Autorytet
    Postów: 11460 12960

    Wysłany: 21 maja 2017, 05:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikt nie stosuje?

    kjmni09k3h9ob9x5.png
    112 cs o syna, 15 lat walki !!
    Provita-Paliga
    NK20%maj, 27% lipiec, Trombofilia,
    Maj 2017 zaczynam walkę z immunologią/Paśnik,zapalenie endo, IMSI 9.11.2017
    ⛄⛄⛄
  • Kajka81 Autorytet
    Postów: 353 221

    Wysłany: 21 maja 2017, 23:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja stosowałam samozwańczo jedną tabletkę dziennie (dla lepszych komórek u progu 35 roku życia) i zaszłam, ale raczej dzięki temu, że się przestawiłam na metyle (mam MTHFR).

    Flowwer lubi tę wiadomość

    bl9cdf9hkw0u9qp5.png

    ug37zbmhqu79tb2c.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 października 2017, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wombi wrote:
    Ja po dhea nie miałam lepszej odpowiedzi na stymulację, komórek mniej niż poprzednio, czyli bez leków i do tego znowu tylko jeden zarodek,jak poprzednio, ale ciąża była, co prawda krótko trwała, ale była

    Ja brałam DHEA 75 mg dziennie i nie pomogło. Przy drugiej stymulacji wynik wręcz dużo gorszy niż przy pierwszej kiedy żadnych sumplementów nie brałam. Obie stymulacje miały miejsce w tym roku, z dwumiesięczną przerwą między nimi.

  • Małgosia2000 Debiutantka
    Postów: 13 4

    Wysłany: 6 listopada 2017, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny.
    Jestem tutaj zupełnie nowa choć nasze starania o dziecko trwają już prawie 1,5 roku. Generalnie mąż jest po badaniu Seminogramem komputerowym i jego wyniki są ok. Ja mam 27 lat i następujące bardzo złe wyniki:
    - bardzo niskie AMH 0,9
    - FSH 16,6 (w 3 dniu cyklu)
    - progesteron w normie
    - prolaktyna przekroczona norma x2 (lekarz powiedział że nie występuje efekt hiperprolaktyny bo ciałko żółte ok i widział zę była owulacja)
    Podłamana wynikami zakupiłam koenzym Q10 i DHEA Eljot 25mg. Na ulotce wyczytaliśmy, że DHEA Eljot 25mg nie należy stosować przed upływem 40 roku życia, bo jednym z efektów ubocznych które występują u 1-10 osób na 10000 jest utrata miesiączki.
    Mam następujące pytania:
    1) Czy stosowanie DHEA Eljot 25mg na własną rękę jest bezpieczne, skoro lekarz nam nic nie zalecił tylko natychmiast zarekomendował IVF?
    2) Czy możecie nam jeszcze udzielić rad co można zrobić, aby choć ciut polepszyć naszą sytuację w staraniach się o dzidziusia.
    Bardzo wszystkim dziękuję za pomoc :)

    Gosia
  • AniaT Autorytet
    Postów: 993 327

    Wysłany: 6 listopada 2017, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Małgosia2000 wrote:
    Mam następujące pytania:
    1) Czy stosowanie DHEA Eljot 25mg na własną rękę jest bezpieczne, skoro lekarz nam nic nie zalecił tylko natychmiast zarekomendował IVF?
    2) Czy możecie nam jeszcze udzielić rad co można zrobić, aby choć ciut polepszyć naszą sytuację w staraniach się o dzidziusia.
    Bardzo wszystkim dziękuję za pomoc :)

    Małgosia ja biorę teraz DHEA już drugi miesiąc, nie wiem jeszcze czy będą jakieś rezultaty czy nie, bo próba dopiero przede mną, mi zaleciła branie pani dr z kliniki Artvimed w Krakowie. Też mam endometriozę, ale nie biorę żadnych innych leków hormonalnych, tylko tabletki anty - z polecenia lekarza oczywiście. póki co to spadło mi FSh z 15 na 5, więc podobno dobrze, ale jaki będzie rezultat finalny czyli czy uda się pobrać jakąś komórkę to się okaże.

    Małgosia2000 lubi tę wiadomość

  • Małgosia2000 Debiutantka
    Postów: 13 4

    Wysłany: 6 listopada 2017, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AniaT wrote:
    Małgosia ja biorę teraz DHEA już drugi miesiąc, nie wiem jeszcze czy będą jakieś rezultaty czy nie, bo próba dopiero przede mną, mi zaleciła branie pani dr z kliniki Artvimed w Krakowie. Też mam endometriozę, ale nie biorę żadnych innych leków hormonalnych, tylko tabletki anty - z polecenia lekarza oczywiście. póki co to spadło mi FSh z 15 na 5, więc podobno dobrze, ale jaki będzie rezultat finalny czyli czy uda się pobrać jakąś komórkę to się okaże.

    My też korzystamy z usług kliniki Artvimed w Krakowie u dr Chrostowskiego.
    Niestety trochę nas podłamał skoro na drugiej wizycie rekomenduje in vitro.
    Fakt już trochę badań zrobiliśmy w tym kierunku.

    Gosia
  • AniaT Autorytet
    Postów: 993 327

    Wysłany: 7 listopada 2017, 07:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Małgosia2000 wrote:
    My też korzystamy z usług kliniki Artvimed w Krakowie u dr Chrostowskiego.
    Niestety trochę nas podłamał skoro na drugiej wizycie rekomenduje in vitro.
    Fakt już trochę badań zrobiliśmy w tym kierunku.

    Może to ze względu na to wysokie FSH i niskie amh zaleca in vitro, sama nie wiem. A jajowody masz drożne?
    Ja akurat chodzę do dr Kaczmarczyk.

  • Małgosia2000 Debiutantka
    Postów: 13 4

    Wysłany: 7 listopada 2017, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tego jeszcze nie sprawdzałam. Narazie muszę zrobić badania: Kariotyp i mutację genu. Jeszcze prosiłabym tylko o info na temat DHEA czy to jest bezpieczne bez konsultacji z lekarzem. Pozdrawiam

    Gosia
  • Izabelle Autorytet
    Postów: 1619 1278

    Wysłany: 7 listopada 2017, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Małgosia2000 wrote:
    Tego jeszcze nie sprawdzałam. Narazie muszę zrobić badania: Kariotyp i mutację genu. Jeszcze prosiłabym tylko o info na temat DHEA czy to jest bezpieczne bez konsultacji z lekarzem. Pozdrawiam

    DHEA można kupic bez recepty w aptece.... czy jest bezpieczne branie tego samozwańczo? Nie wiem.... Niebawem rozpocznę stymulację do IVF, już od pierwszej wizyty lekarz zalecił DHEA 3x dziennie na poprawę jakości komórek (AMH podobne do Twojego, 40 lat jeszcze nie skończyłam)).
    Zbadaj poziom witaminy D(25OH), jeśli będzie duży niedobór to być może wynik AMH jest zakłamany.

    l22ne6yd1cgn4wml.png
  • Małgosia2000 Debiutantka
    Postów: 13 4

    Wysłany: 7 listopada 2017, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izabelle wrote:
    DHEA można kupic bez recepty w aptece.... czy jest bezpieczne branie tego samozwańczo? Nie wiem.... Niebawem rozpocznę stymulację do IVF, już od pierwszej wizyty lekarz zalecił DHEA 3x dziennie na poprawę jakości komórek (AMH podobne do Twojego, 40 lat jeszcze nie skończyłam)).
    Zbadaj poziom witaminy D(25OH), jeśli będzie duży niedobór to być może wynik AMH jest zakłamany.

    Dzoękuję za info. Zapomniałam dodać, że badałam poziom witaminy D(25OH)i uzyskałam wynik 17,5 czyli poziom niewystarczający bo norma jest >30. Lekarz zalecił mi zażywanie Witamine D 4000 przez okres 2 tygodnie a następnie 2000. Niestety zdaje sobie sprawę z moich wyników, że są jak u 45 letniej kobiety mimo że mam 27 lat i nie mogę zrozumieć dlaczego tak jest. Nie pije, nie palę ...

    Gosia
  • AniaT Autorytet
    Postów: 993 327

    Wysłany: 7 listopada 2017, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Małgosia2000 wrote:
    Tego jeszcze nie sprawdzałam. Narazie muszę zrobić badania: Kariotyp i mutację genu. Jeszcze prosiłabym tylko o info na temat DHEA czy to jest bezpieczne bez konsultacji z lekarzem. Pozdrawiam

    Wydaje mi się, że w pierwszej kolejności powinnaś sprawdzić czy masz drożne jajowody bo jeżeli nie to zostaje tylko in vitro.
    Dr Chrostowski kazał zrobić Ci kariotypy? mi nigdy żaden lekarz nie kazał robić tych badań.
    Odnośnie DHEA to skoro ten lek jest bez recepty to raczej jakichś strasznych skutkow ubocznych nie ma. Możesz spróbować suplementować i zobaczysz czy będzie to miało jakiś wpływ na stymulację. Chociaz ja na Twoim miejscu zapytałabym dr czy warto brać czy nie.

  • Małgosia2000 Debiutantka
    Postów: 13 4

    Wysłany: 7 listopada 2017, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AniaT wrote:
    Wydaje mi się, że w pierwszej kolejności powinnaś sprawdzić czy masz drożne jajowody bo jeżeli nie to zostaje tylko in vitro.
    Dr Chrostowski kazał zrobić Ci kariotypy? mi nigdy żaden lekarz nie kazał robić tych badań.
    Odnośnie DHEA to skoro ten lek jest bez recepty to raczej jakichś strasznych skutkow ubocznych nie ma. Możesz spróbować suplementować i zobaczysz czy będzie to miało jakiś wpływ na stymulację. Chociaz ja na Twoim miejscu zapytałabym dr czy warto brać czy nie.
    Tak dokładnie Dr Chrostowski kazał zrobić badania kariotyp i mutacji w genie FMR1, który znajduje się na chromosomie X. Pewnie lekarz nie widział potrzeby u Ciebie takiego badania. Są to bardzo kosztowne badania za oba zapłaciłam 800zł a na wynik trzeba czekać 3-4 tygodni. U mnie po prostu szuka przyczyny tak złych wyników w moim wieku. Przecież moja mama rodziła najmłodszego brata gdy miała 40 lat. W naszej rodzinie jest to zupełnie nie do ogarnięcia, że my mamy problem z zajściem w ciąże. Napisz mi jeszcze jeśli możesz, czy uważasz, że uzupełnienie niedoborów wit D coś może tu pomóc?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 listopada 2017, 12:36

    Gosia
1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ