Forum Starając się z pomocą medyczną Diagnostyka jajnika / usg przepływowe
Odpowiedz

Diagnostyka jajnika / usg przepływowe

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
 • Seli Autorytet
  Postów: 12180 2027

  Wysłany: 22 stycznia 2018, 16:26

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Hej :) Mam pytanie, czy któraś z Was robiła :

  a )ROZSZERZONY PAKIET DIAGNOSTYCZNY BŁONY ŚLUZOWEJ (ENDOMETRIUM) MACICY
  obejmuje: biopsję aspiracyjną endometrium z oceną histopatologiczną materiału oraz ginekologiczną tomografię ultrasonograficzną z zastosowaniem USG 3D i badaniem przepływów naczyniowych

  b) ROZSZERZONY PAKIET DIAGNOSTYCZNY JAJNIKA 1 (<40 roku życia)
  obejmuje: badanie poziomu markerów nowotworowych AFP, HCG i LDH oraz ginekologiczną tomografię ultrasonograficzną z zastosowaniem USG 3D i badaniem przepływów naczyniowych ze standaryzowaną oceną ryzyka złośliwości zmiany - MODEL IOTA

  Staramy się o dziecko, miałam w tym miesiącu pierwszą owulację ale coś nie pykło ;) zatrzymujemy się na chwilę bo mam brać distreptazę przez przynajmniej dwa cykle (zrosty po operacji). Zastanawiam się czy warto zrobić te powyższe (jedno z dwóch) albo samo usg przepływowe (TUI)? Co o tym sądzicie? To lepsze niż HSG? Czy mylę to i HSG jest czymś zupełnie innym i przepływowe badanie nie sprawdzi drożności? Dopytam jeszcze mojej ginki ale tak się zastanawiam... (planuje wydatki :P ) Mam ednometrioze II stopnia i zastanawiam się nad badaniem endometrium... A jajnik mam jeden i też wyglądał licho...

  dZhdp1.png

  Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

  Więcej cudów nie będzie 😔
 • Bella93 Autorytet
  Postów: 10171 6221

  Wysłany: 22 stycznia 2018, 16:51

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Badanie przeplywowe, sprawdza przeplyw krwi na naczyciach macicy, a hsg to badanie droznosci jajowodow.

  Seli lubi tę wiadomość

  Moja historia leczenia
  Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
 • Seli Autorytet
  Postów: 12180 2027

  Wysłany: 22 stycznia 2018, 17:00

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Tak nie byłam tego pewna czy tak to rozumiem :)

  dZhdp1.png

  Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

  Więcej cudów nie będzie 😔
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ