X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Diagnostyka jajnika / usg przepływowe
Odpowiedz

Diagnostyka jajnika / usg przepływowe

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 22 stycznia 2018, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :) Mam pytanie, czy któraś z Was robiła :

    a )ROZSZERZONY PAKIET DIAGNOSTYCZNY BŁONY ŚLUZOWEJ (ENDOMETRIUM) MACICY
    obejmuje: biopsję aspiracyjną endometrium z oceną histopatologiczną materiału oraz ginekologiczną tomografię ultrasonograficzną z zastosowaniem USG 3D i badaniem przepływów naczyniowych

    b) ROZSZERZONY PAKIET DIAGNOSTYCZNY JAJNIKA 1 (<40 roku życia)
    obejmuje: badanie poziomu markerów nowotworowych AFP, HCG i LDH oraz ginekologiczną tomografię ultrasonograficzną z zastosowaniem USG 3D i badaniem przepływów naczyniowych ze standaryzowaną oceną ryzyka złośliwości zmiany - MODEL IOTA

    Staramy się o dziecko, miałam w tym miesiącu pierwszą owulację ale coś nie pykło ;) zatrzymujemy się na chwilę bo mam brać distreptazę przez przynajmniej dwa cykle (zrosty po operacji). Zastanawiam się czy warto zrobić te powyższe (jedno z dwóch) albo samo usg przepływowe (TUI)? Co o tym sądzicie? To lepsze niż HSG? Czy mylę to i HSG jest czymś zupełnie innym i przepływowe badanie nie sprawdzi drożności? Dopytam jeszcze mojej ginki ale tak się zastanawiam... (planuje wydatki :P ) Mam ednometrioze II stopnia i zastanawiam się nad badaniem endometrium... A jajnik mam jeden i też wyglądał licho...

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 22 stycznia 2018, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Badanie przeplywowe, sprawdza przeplyw krwi na naczyciach macicy, a hsg to badanie droznosci jajowodow.

    Seli lubi tę wiadomość

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 22 stycznia 2018, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak nie byłam tego pewna czy tak to rozumiem :)

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ