X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną dofinansowanie dla slaska
Odpowiedz

dofinansowanie dla slaska

Oceń ten wątek:
  • Atopikowa Autorytet
    Postów: 1230 651

    Wysłany: 1 grudnia 2023, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez uważam ze będą to przeciągać az ruszy państwowe. Ale jest to bardzo nie fajne z ich strony. Zagrali Nam wszystkim na nosie...
    Tu liczy sie czas,kazda z nas ma swoje plany,nadzieje,odswieża tą ich strone i czeka jak na szpilkach a tu takie cos .....
    Przecież nie ktote z nas mają juz swoje lata i kazdy mc zwłoki działa na naszą nie kożysć....
    Ale obiecanki cacanki....

    Miphuhiz, Yahu lubią tę wiadomość

    Ona 38
    Prolaktyna 20,22
    AMH 2022-4,14 2024-1,31
    TSH 1,8751 / 1,2
    E2 48,00
    FSH 2dc 5,93
    Progesteron 7dpo 17,3
    Mam P/C p. plemnikowe przeciwko wici plemnika ❌
    HSG - ok
    Monitoring owulacji -ok
    Aromek, encorton
    Niche po cc( plamienia od @ do owulacji)
    Histeroskopia:
    -wykonano resekcję elektrodą bipolarną bieguna niszy,usunięcie skrzepów zalegających w niszy.
    -koagulacja miejsc stanu zapalnego naprzeciwko niszy
    - wycięto polipa prawego ujscia jajowodowego
    On
    Morfologia 2% ❌ 1,67❌1,80❌0❌️
    Objętość 1,5✔ 1,5✔ 3,30✔ 2✔️
    Koncentracja
    45mln/ml✔ 33,41✔
    67mln/ejakulat ✔110,25✔ 104,80✔️
    Ruch P+NP 49%✔ 30,77%❌28,73❌️
    Ruch P 32% ✔ 14%❌
    HBA 81%✔
    1 IUI czerwiec 👎
    Start 💉
    9.05- menopur 450
    15.05 - pierwszy podgląd ( 13 🥚)
    17.05 - drugi podgląd
  • Miphuhiz Autorytet
    Postów: 1482 1974

    Wysłany: 2 grudnia 2023, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yahu wrote:
    To niestety prawda. Ja też bardzo długo zwlekałam, bo ciągle liczyliśmy na to dofinansowanie, a na dwa inne się nie załapaliśmy… czekaliśmy na jesień jak to najpierw obiecywali, jesień przyszła, a informacji o tym dofinansowaniu wciąż brakowało… w końcu podeszliśmy do ivf z oszczędności, ale to mieliśmy na styk, jakby się coś wykrzaczyło po drodze to bylibyśmy w dupiu.
    Moim zdaniem teraz specjalnie będą zwlekać aż państwowe dofinansowanie uruchomią, ale to też jeszcze kilka miesięcy potrwa, masakra 😢😫
    my musieliśmy wziąć kredyt :(

    Po prostu koszty były dla nas za duże. rodziców nie chciałam obciazac, bo tata jest ciężko chory.
    Jestem zła że tyle zwlekaliśmy :/

    👩‍🦱84 - niewydolnosc przysadki (wtórna niewydolność tarczycy, nadnerczy, gonad)
    👨‍🦱85 wyniki siusiakowe OK. HLAC ❌

    AMH -1,01 ->1,59
    Mutacja MTHFR 677C-T i PAI-1 4G ❌
    Kir AA ❌, białko S - 58% ❌
    Kariotypy OK, brak stanu zapalnego endometrium.

    12.2021 cb 😭
    08.2023 start ivf
    30.08 transfer 3BB 💔😭

    11.2023 II podejście do ivf
    ❄️❄️❄️ na zimowisku

    05.02 transfer 4AA (accofil, intralipid, encorton, prograf, bryophyllum, acard, heparyna)
    5dpt - beta 24; 7dpt - beta 93; 9dpt - beta 214; 11 dpt - beta 600 22dpt mamy ♥️
    8tc - 1,72 cm 🐣
    preg.png
  • spelniajac_marzenia Koleżanka
    Postów: 45 8

    Wysłany: 3 grudnia 2023, 06:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My też będziemy się zapożyczać :(
    Doszliśmy z mężem do wniosku że jak poraz kolejny przesuną wyniki to już nie będziemy czekać bo tak sobie już czekamy od września... Więc pewnie nasza procedura nie załapie się ani na to dofinansowania ani na przywrócone dofinansowania od państwa bo to ma wejść w życie 1 czerwca

  • Magdzior Koleżanka
    Postów: 72 19

    Wysłany: 4 grudnia 2023, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    spelniajac_marzenia wrote:
    My też będziemy się zapożyczać :(
    Doszliśmy z mężem do wniosku że jak poraz kolejny przesuną wyniki to już nie będziemy czekać bo tak sobie już czekamy od września... Więc pewnie nasza procedura nie załapie się ani na to dofinansowania ani na przywrócone dofinansowania od państwa bo to ma wejść w życie 1 czerwca

    U nas to samo cieszyłam się niemiłosiernie czekałam od sierpnia jak na szpilkach non stop to samo jak w sierpniu były badania ok to teraz mi spadło amh i jestem załamana że czekaliśmy...zdecydowaliśmy się że kończy nam się czas jedziemy szukać szczęścia w czeskich klinikach zobaczymy 🥺jesteśmy przed wyborem kliniki w Czechach 🥺

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 grudnia 2023, 22:48

    Miphuhiz lubi tę wiadomość

  • Miphuhiz Autorytet
    Postów: 1482 1974

    Wysłany: 5 grudnia 2023, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdzior wrote:
    U nas to samo cieszyłam się niemiłosiernie czekałam od sierpnia jak na szpilkach non stop to samo jak w sierpniu były badania ok to teraz mi spadło amh i jestem załamana że czekaliśmy...zdecydowaliśmy się że kończy nam się czas jedziemy szukać szczęścia w czeskich klinikach zobaczymy 🥺jesteśmy przed wyborem kliniki w Czechach 🥺
    masakra z tym wszystkim. naprawdę. my też czekaliśmy, a tu każdy miesiąc się liczy.
    ja w styczniu kończę 40 lat i zaraz nie będzie dofinansowania do leków ani niczego. im się fajnie przedłuża, bo kasy mają jak lodu. my biedne żuczki musi my kombinować

    👩‍🦱84 - niewydolnosc przysadki (wtórna niewydolność tarczycy, nadnerczy, gonad)
    👨‍🦱85 wyniki siusiakowe OK. HLAC ❌

    AMH -1,01 ->1,59
    Mutacja MTHFR 677C-T i PAI-1 4G ❌
    Kir AA ❌, białko S - 58% ❌
    Kariotypy OK, brak stanu zapalnego endometrium.

    12.2021 cb 😭
    08.2023 start ivf
    30.08 transfer 3BB 💔😭

    11.2023 II podejście do ivf
    ❄️❄️❄️ na zimowisku

    05.02 transfer 4AA (accofil, intralipid, encorton, prograf, bryophyllum, acard, heparyna)
    5dpt - beta 24; 7dpt - beta 93; 9dpt - beta 214; 11 dpt - beta 600 22dpt mamy ♥️
    8tc - 1,72 cm 🐣
    preg.png
  • Magdzior Koleżanka
    Postów: 72 19

    Wysłany: 5 grudnia 2023, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miphuhiz wrote:
    masakra z tym wszystkim. naprawdę. my też czekaliśmy, a tu każdy miesiąc się liczy.
    ja w styczniu kończę 40 lat i zaraz nie będzie dofinansowania do leków ani niczego. im się fajnie przedłuża, bo kasy mają jak lodu. my biedne żuczki musi my kombinować

    Tak oni maja w nosie że dla nas te kilka miesięcy to czasem naprawdę dużo i dla nas to już brak szansy na refundacje leków...ale i tak coś czuję że to przeciągną do czerwca żeby weszło darmowe na co wiele z nas też się już pewnie nie załapie...
    My będziemy próbować w Czechach... zobaczymy 🥺

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 grudnia 2023, 19:52

  • Galena Przyjaciółka
    Postów: 62 112

    Wysłany: 7 grudnia 2023, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://www.slazag.pl/program-in-vitro-w-woj-slaskim-zamrozony-mam-swiadomosc-ze-to-trwa-bardzo-dlugo

    #Aleksandra, Miphuhiz lubią tę wiadomość

    preg.png
  • spelniajac_marzenia Koleżanka
    Postów: 45 8

    Wysłany: 7 grudnia 2023, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Galena wrote:
    https://www.slazag.pl/program-in-vitro-w-woj-slaskim-zamrozony-mam-swiadomosc-ze-to-trwa-bardzo-dlugo


    wow, w końcu jakiś postęp w tej sprawie...

    a orientujecie sie czy jak zostały mi komórki jajowe z poprzedniej procedury to tez będę mogla skorzystać z tego dofinansowania na wykonanie zapłodnienia metoda in vitro

  • #Aleksandra Autorytet
    Postów: 713 368

    Wysłany: 14 grudnia 2023, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://nasz-bocian.pl/nasze-dzialania/interwencja-w-sprawie-opoznienia-programu-leczenia-nieplodnosci-na-slasku?fbclid=PAAabUEjADN0A3JYiQX8AFMyHj9kvqIxG6BOgs1D2t6aT-M6Fj1DIKILjvBtw

    :) 👏👍

    Agula, spelniajac_marzenia, Miphuhiz lubią tę wiadomość

  • spelniajac_marzenia Koleżanka
    Postów: 45 8

    Wysłany: 15 grudnia 2023, 07:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    #Aleksandra wrote:
    https://nasz-bocian.pl/nasze-dzialania/interwencja-w-sprawie-opoznienia-programu-leczenia-nieplodnosci-na-slasku?fbclid=PAAabUEjADN0A3JYiQX8AFMyHj9kvqIxG6BOgs1D2t6aT-M6Fj1DIKILjvBtw

    :) 👏👍


    super ze ktoś w końcu ruszył w sprawie odwoływania konkursu <3

    Miphuhiz lubi tę wiadomość

  • Atopikowa Autorytet
    Postów: 1230 651

    Wysłany: 15 grudnia 2023, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak myślicie ruszy to w styczniu ? Jakie macie przeczucia,przemyślenia....

    Miphuhiz lubi tę wiadomość

    Ona 38
    Prolaktyna 20,22
    AMH 2022-4,14 2024-1,31
    TSH 1,8751 / 1,2
    E2 48,00
    FSH 2dc 5,93
    Progesteron 7dpo 17,3
    Mam P/C p. plemnikowe przeciwko wici plemnika ❌
    HSG - ok
    Monitoring owulacji -ok
    Aromek, encorton
    Niche po cc( plamienia od @ do owulacji)
    Histeroskopia:
    -wykonano resekcję elektrodą bipolarną bieguna niszy,usunięcie skrzepów zalegających w niszy.
    -koagulacja miejsc stanu zapalnego naprzeciwko niszy
    - wycięto polipa prawego ujscia jajowodowego
    On
    Morfologia 2% ❌ 1,67❌1,80❌0❌️
    Objętość 1,5✔ 1,5✔ 3,30✔ 2✔️
    Koncentracja
    45mln/ml✔ 33,41✔
    67mln/ejakulat ✔110,25✔ 104,80✔️
    Ruch P+NP 49%✔ 30,77%❌28,73❌️
    Ruch P 32% ✔ 14%❌
    HBA 81%✔
    1 IUI czerwiec 👎
    Start 💉
    9.05- menopur 450
    15.05 - pierwszy podgląd ( 13 🥚)
    17.05 - drugi podgląd
  • #Aleksandra Autorytet
    Postów: 713 368

    Wysłany: 15 grudnia 2023, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Atopikowa wrote:
    Jak myślicie ruszy to w styczniu ? Jakie macie przeczucia,przemyślenia....

    Ciężko stwierdzić.. moje przemyślenia i przeczucia pozostają nadal neutralne. Trzeba czekać i się okaże. Plus jest taki, że Nasz Bocian zainterweniował w tej sprawie :)

  • spelniajac_marzenia Koleżanka
    Postów: 45 8

    Wysłany: 15 grudnia 2023, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    #Aleksandra wrote:
    Ciężko stwierdzić.. moje przemyślenia i przeczucia pozostają nadal neutralne. Trzeba czekać i się okaże. Plus jest taki, że Nasz Bocian zainterweniował w tej sprawie :)


    myślę dokładnie tak samo :) już dwa razy nastawiałam sie na ogłoszenie wyników i nic z tego nie wyszło wiec tym razem nie nastawiam sie na nic

  • Atopikowa Autorytet
    Postów: 1230 651

    Wysłany: 15 grudnia 2023, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    #Aleksandra wrote:
    Ciężko stwierdzić.. moje przemyślenia i przeczucia pozostają nadal neutralne. Trzeba czekać i się okaże. Plus jest taki, że Nasz Bocian zainterweniował w tej sprawie :)
    Ja mam takie same odczucia. Ja tez pisalam do Nasz Bocian zaraz jak zas przesunęli termin konkursu i mi.wlasnie odpisali ze zajmą sie tą sprawą i bedą interweniować. A Tobie cos pisali ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 grudnia 2023, 10:32

    Ona 38
    Prolaktyna 20,22
    AMH 2022-4,14 2024-1,31
    TSH 1,8751 / 1,2
    E2 48,00
    FSH 2dc 5,93
    Progesteron 7dpo 17,3
    Mam P/C p. plemnikowe przeciwko wici plemnika ❌
    HSG - ok
    Monitoring owulacji -ok
    Aromek, encorton
    Niche po cc( plamienia od @ do owulacji)
    Histeroskopia:
    -wykonano resekcję elektrodą bipolarną bieguna niszy,usunięcie skrzepów zalegających w niszy.
    -koagulacja miejsc stanu zapalnego naprzeciwko niszy
    - wycięto polipa prawego ujscia jajowodowego
    On
    Morfologia 2% ❌ 1,67❌1,80❌0❌️
    Objętość 1,5✔ 1,5✔ 3,30✔ 2✔️
    Koncentracja
    45mln/ml✔ 33,41✔
    67mln/ejakulat ✔110,25✔ 104,80✔️
    Ruch P+NP 49%✔ 30,77%❌28,73❌️
    Ruch P 32% ✔ 14%❌
    HBA 81%✔
    1 IUI czerwiec 👎
    Start 💉
    9.05- menopur 450
    15.05 - pierwszy podgląd ( 13 🥚)
    17.05 - drugi podgląd
  • #Aleksandra Autorytet
    Postów: 713 368

    Wysłany: 15 grudnia 2023, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Atopikowa wrote:
    Ja mam takie same odczucia. Ja tez pisalam do Nasz Bocian zaraz jak zas przesunęli termin konkursu i mi.wlasnie odpisali ze zajmą sie tą sprawą i bedą interweniować. A Tobie cos pisali ?

    Nie, ja do nich nic nie pisałam ;-)

    Trafne pytania im zadali w tym piśmie, ciekawa jestem odpowiedzi z ich strony.

  • Nielubiekawy Autorytet
    Postów: 812 405

    Wysłany: 15 grudnia 2023, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Prezydent dziś podpisał ustawę o rządowym dofinansowaniu. Jak pytałam mojego lekarza to stwierdził że pewnie ten wojewódzki nie ruszy bo będą czekać na krajowy. Więc trzymajmy kciuki, że ten krajowy ruszy czym prędzej.

    👩🏼31
    09.2018 Początek starań
    02.2019 ciąża-> poronienie samoitne 7tc.
    02.2021 sonoHSG - niedrożny prawy jajowód
    04-07.2021 4 cykle stymulacji -bez efektu, słaby lewy jajnik

    AMH 2.02 -> 1.5 ->0,9 🫣
    mthfr homo, pai-1 hetero
    IVF 03.2022 -Krótki protokół, brak ❄️, transfer 3-dniowca->bHCG - 0
    Psychoterapia ✅

    03.2023 laparohisteroskopia -> udrożniony prawy jajowód 🥳🤩, endometrioza I st.
    Immunologia ✅
    🧔‍♂️31
    Morfologia 9%-> zapalenie jądra ⬇️ 1% -> jest poprawa

    9.2023 IVF długi protokół (Antrotop, AH, Gonapeptyl, Mensinorm, Omnitrope)
    2.11 transfer 8A brak ❄️
    11 dpt bHCG 1,89 ⬇️13 dpt -bHCG 1,28 biochem
  • #Aleksandra Autorytet
    Postów: 713 368

    Wysłany: 15 grudnia 2023, 23:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nielubiekawy wrote:
    Prezydent dziś podpisał ustawę o rządowym dofinansowaniu. Jak pytałam mojego lekarza to stwierdził że pewnie ten wojewódzki nie ruszy bo będą czekać na krajowy. Więc trzymajmy kciuki, że ten krajowy ruszy czym prędzej.

    Lekarz przypuszcza to co my wszyscy od miesiąca albo i dłużej ale jak będzie finalnie wciąż nie wiadomo ;) Pozostaje czekać na informacje.

  • Miphuhiz Autorytet
    Postów: 1482 1974

    Wysłany: 16 grudnia 2023, 08:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    #Aleksandra wrote:
    Lekarz przypuszcza to co my wszyscy od miesiąca albo i dłużej ale jak będzie finalnie wciąż nie wiadomo ;) Pozostaje czekać na informacje.
    ja kończę w styczniu 40 lat więc mnie dofinansowanie z NFZ nie dotyczy.
    Dlatego czekam na to ze Śląska. Mam 3 zarodki, jeśli się nie uda, to chciałabym spróbować jeszcze raz

    👩‍🦱84 - niewydolnosc przysadki (wtórna niewydolność tarczycy, nadnerczy, gonad)
    👨‍🦱85 wyniki siusiakowe OK. HLAC ❌

    AMH -1,01 ->1,59
    Mutacja MTHFR 677C-T i PAI-1 4G ❌
    Kir AA ❌, białko S - 58% ❌
    Kariotypy OK, brak stanu zapalnego endometrium.

    12.2021 cb 😭
    08.2023 start ivf
    30.08 transfer 3BB 💔😭

    11.2023 II podejście do ivf
    ❄️❄️❄️ na zimowisku

    05.02 transfer 4AA (accofil, intralipid, encorton, prograf, bryophyllum, acard, heparyna)
    5dpt - beta 24; 7dpt - beta 93; 9dpt - beta 214; 11 dpt - beta 600 22dpt mamy ♥️
    8tc - 1,72 cm 🐣
    preg.png
  • #Aleksandra Autorytet
    Postów: 713 368

    Wysłany: 16 grudnia 2023, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miphuhiz wrote:
    ja kończę w styczniu 40 lat więc mnie dofinansowanie z NFZ nie dotyczy.
    Dlatego czekam na to ze Śląska. Mam 3 zarodki, jeśli się nie uda, to chciałabym spróbować jeszcze raz

    Fajnie, że ogólnie ma wejść refundacja na NFZ ale zanim to ruszy to też trochę minie czasu ale wiem, że nie każdy tyle ma. Dlatego fajnie gdyby śląskie i krajowe ruszyło, na pewno skorzystało by na tym wiele par.

    Powodzenia i trzymam kciuki za Twoje 3 zarodki, niechże któryś się przyjmie i da Ci upragnione szczęście <3

  • izaz123 Autorytet
    Postów: 1145 985

    Wysłany: 16 grudnia 2023, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny kojarzycie zy refundacja na leki na 3 podejścia jest od zawsze czy to tez zostalo zmienione jak pis zaczelo rządy?

‹‹ 2 3 4 5 6 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ