X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną dofinansowanie dla slaska
Odpowiedz

dofinansowanie dla slaska

Oceń ten wątek:
  • spelniajac_marzenia Koleżanka
    Postów: 45 8

    Wysłany: 17 grudnia 2023, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    izaz123 wrote:
    Dziewczyny kojarzycie zy refundacja na leki na 3 podejścia jest od zawsze czy to tez zostalo zmienione jak pis zaczelo rządy?



    Dofinansowanie na leki jest cały czas :)
    Ale też trzeba spełnić warunki aby móc z niego skorzystać

  • izaz123 Autorytet
    Postów: 1142 985

    Wysłany: 17 grudnia 2023, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    spelniajac_marzenia wrote:
    Dofinansowanie na leki jest cały czas :)
    Ale też trzeba spełnić warunki aby móc z niego skorzystać
    A od zawsze na 3 ? Czy mnie wcześniej była na więcej procedur ?

  • #Aleksandra Autorytet
    Postów: 710 363

    Wysłany: 18 grudnia 2023, 07:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    izaz123 wrote:
    A od zawsze na 3 ? Czy mnie wcześniej była na więcej procedur ?

    Wydaje mi się, że zawsze było na 3.

  • Lola93 Autorytet
    Postów: 895 1179

    Wysłany: 18 grudnia 2023, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiecie gdzie mogę znaleźć takie główne punkty czy spełnia się wymogi na refundację krajową?
    @Spelniajac Marzenia a ta refundacja na leki, jakie tam są wymagania?
    Jeszcze mam drugie pytanie - jak wygląda porównanie klinik w Czechach? Akurat mam niedaleko ale zupełnie nie słyszałam o tym :(

  • izaz123 Autorytet
    Postów: 1142 985

    Wysłany: 18 grudnia 2023, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lola93 wrote:
    Wiecie gdzie mogę znaleźć takie główne punkty czy spełnia się wymogi na refundację krajową?
    @Spelniajac Marzenia a ta refundacja na leki, jakie tam są wymagania?
    Jeszcze mam drugie pytanie - jak wygląda porównanie klinik w Czechach? Akurat mam niedaleko ale zupełnie nie słyszałam o tym :(
    Jeszcze nie ma żadnych punktów. Dopiero ministerstwo zdrowia ma to ustalać. Jak dobrze pamiętam na dofinansowanie na leki to amh powyzej 0,7 i wiek poniżej 40 lat

    Lola93 lubi tę wiadomość

  • #Aleksandra Autorytet
    Postów: 710 363

    Wysłany: 18 grudnia 2023, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lola93 wrote:
    Wiecie gdzie mogę znaleźć takie główne punkty czy spełnia się wymogi na refundację krajową?
    @Spelniajac Marzenia a ta refundacja na leki, jakie tam są wymagania?
    Jeszcze mam drugie pytanie - jak wygląda porównanie klinik w Czechach? Akurat mam niedaleko ale zupełnie nie słyszałam o tym :(


    Gdyby wymagania na refundację krajową istniały to z pewnością wszystkie media by o nich trąbiły także raczej nie przeoczysz tego momentu, póki co trzeba czekać. Dopiero powstanie cały projekt.

    Co do leków: wiek poniżej 40 roku życia, wynik badania FSH poniżej 15 mlU/ml w 2-3 dniu cyklu lub hormonu AMH powyżej 0,7 ng/ml.

    Ciężko odpowiedzieć na pytanie co do klinik w Czechach skoro ich nie rozważałyśmy, sama musisz przeczytać wątek dotyczący In vitro w Czechach i zgromadzić sobie wszystkie plusy i minusy, bo każdy będzie brał coś innego pod uwagę. Na pewno taki wątek na forum istnieje także tam zajrzyj ;)

  • #Aleksandra Autorytet
    Postów: 710 363

    Wysłany: 18 grudnia 2023, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    spelniajac_marzenia wrote:
    .

    a orientujecie sie czy jak zostały mi komórki jajowe z poprzedniej procedury to tez będę mogla skorzystać z tego dofinansowania na wykonanie zapłodnienia metoda in vitro

    Wydaje mi się, że na sam transfer nie będzie dofinansowania. Obejmować będzie procedurę.

  • spelniajac_marzenia Koleżanka
    Postów: 45 8

    Wysłany: 18 grudnia 2023, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    #Aleksandra wrote:
    Wydaje mi się, że na sam transfer nie będzie dofinansowania. Obejmować będzie procedurę.


    Nie do końca mnie zrozumiałaś :) wiem ze sam transfer nie będzie refundowany.
    Ja akurat jestem przypadkiem w którym mam zamrożone same komórki po ostatniej stymulacji, komórki czekają na zapłodnienie i hodowle i jestem ciekaw czy objęłoby mnie dofinansowanie po teoretycznie procedura zapłodnienia in vitro jest przede mną :)

  • #Aleksandra Autorytet
    Postów: 710 363

    Wysłany: 18 grudnia 2023, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    spelniajac_marzenia wrote:
    Nie do końca mnie zrozumiałaś :) wiem ze sam transfer nie będzie refundowany.
    Ja akurat jestem przypadkiem w którym mam zamrożone same komórki po ostatniej stymulacji, komórki czekają na zapłodnienie i hodowle i jestem ciekaw czy objęłoby mnie dofinansowanie po teoretycznie procedura zapłodnienia in vitro jest przede mną :)

    No właśnie dobrze Cię zrozumiałam ale skrótowo napisałam może dlatego tak wyszło. Wydaje mi się, że są dwie opcje. Dofinansowanie będzie obejmować całą procedurę, rozpoczynając od stymulacji i punkcji, po zapłodnienie, hodowlę i transfer lub będzie zezwalało na dofinansowanie też danej części tylko. Ty już masz swoje komórki jajowe zamrożone, więc zostało Ci tylko zapłodnienie komórek, hodowla i transfer, także by musieli zezwolić na dofinansowanie poszczególnych elementów procedury żebyś się załapała.

    W tych innych programach dofinansowań jest wzmianka, że obejmuje ona pełną procedurę lub zindywidualizowaną, czyli to rozumiem jako poszczególne elementy ale jak tu u Nas będzie z tym - nie wiadomo. Także wszystko znowu sprowadza się do czasu ruszenia programu i jak pójdziesz na kwalifikacyjną konsultację to pewnie się dowiesz :)

  • spelniajac_marzenia Koleżanka
    Postów: 45 8

    Wysłany: 19 grudnia 2023, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    #Aleksandra wrote:
    No właśnie dobrze Cię zrozumiałam ale skrótowo napisałam może dlatego tak wyszło. Wydaje mi się, że są dwie opcje. Dofinansowanie będzie obejmować całą procedurę, rozpoczynając od stymulacji i punkcji, po zapłodnienie, hodowlę i transfer lub będzie zezwalało na dofinansowanie też danej części tylko. Ty już masz swoje komórki jajowe zamrożone, więc zostało Ci tylko zapłodnienie komórek, hodowla i transfer, także by musieli zezwolić na dofinansowanie poszczególnych elementów procedury żebyś się załapała.

    W tych innych programach dofinansowań jest wzmianka, że obejmuje ona pełną procedurę lub zindywidualizowaną, czyli to rozumiem jako poszczególne elementy ale jak tu u Nas będzie z tym - nie wiadomo. Także wszystko znowu sprowadza się do czasu ruszenia programu i jak pójdziesz na kwalifikacyjną konsultację to pewnie się dowiesz :)


    teraz jest wszystko jasne :)
    mój transfer odbędzie sie prawdopodobnie najwcześniej w marcu także mam trochę czasu na czekanie :)

    #Aleksandra lubi tę wiadomość

  • #Aleksandra Autorytet
    Postów: 710 363

    Wysłany: 19 grudnia 2023, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    spelniajac_marzenia wrote:
    teraz jest wszystko jasne :)
    mój transfer odbędzie sie prawdopodobnie najwcześniej w marcu także mam trochę czasu na czekanie :)

    No ja mam wizytę w nowej klinice pod koniec lutego także też jeszcze trochę czasu mam. W sumie na początku chciałam złapać termin wcześniej ale jak widać chyba na dobre to wyszło ;)

    A można wiedzieć z jakiego powodu czekacie z transferem, to tylko kwestia dofinansowania? Mając już swoje komórki w sumie te największe koszty chyba macie z głowy, nie opłaca Wam się dokończyć tej procedury?

  • spelniajac_marzenia Koleżanka
    Postów: 45 8

    Wysłany: 19 grudnia 2023, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    #Aleksandra wrote:
    No ja mam wizytę w nowej klinice pod koniec lutego także też jeszcze trochę czasu mam. W sumie na początku chciałam złapać termin wcześniej ale jak widać chyba na dobre to wyszło ;)

    A można wiedzieć z jakiego powodu czekacie z transferem, to tylko kwestia dofinansowania? Mając już swoje komórki w sumie te największe koszty chyba macie z głowy, nie opłaca Wam się dokończyć tej procedury?


    musimy zbadać immunologie, niestety nie załapałam sie na badania w grudniu z powodu przerwy świątecznej i laboratoria w tym czasie nie wykonują wszystkich badan, badania mam wykonać po owulacji wiec będzie to w połowie stycznia na wyniki czeka sie do 4 tygodni wiec w połowie lutego mam już umówioną wizytę u immunologa. Zobaczymy co wyjdzie w badaniach :) jezeli nic strasznego to dopiero wtedy będziemy zapładniać komórki i podchodzić do transferu

  • #Aleksandra Autorytet
    Postów: 710 363

    Wysłany: 19 grudnia 2023, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    spelniajac_marzenia wrote:
    musimy zbadać immunologie, niestety nie załapałam sie na badania w grudniu z powodu przerwy świątecznej i laboratoria w tym czasie nie wykonują wszystkich badan, badania mam wykonać po owulacji wiec będzie to w połowie stycznia na wyniki czeka sie do 4 tygodni wiec w połowie lutego mam już umówioną wizytę u immunologa. Zobaczymy co wyjdzie w badaniach :) jezeli nic strasznego to dopiero wtedy będziemy zapładniać komórki i podchodzić do transferu

    Rozumiem, jaka jest ogólnie Wasza historia, długo się staracie? Macie za sobą jakieś poronienia, nieudane transfery? Czy oprócz immunologii mieliście robione wszystkie inne badania? Badania do immunologa miałaś zlecone przez lekarza, czy sama wyszukałaś które zrobić? Idziecie do dr Sydora?

  • spelniajac_marzenia Koleżanka
    Postów: 45 8

    Wysłany: 19 grudnia 2023, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    #Aleksandra wrote:
    Rozumiem, jaka jest ogólnie Wasza historia, długo się staracie? Macie za sobą jakieś poronienia, nieudane transfery? Czy oprócz immunologii mieliście robione wszystkie inne badania? Badania do immunologa miałaś zlecone przez lekarza, czy sama wyszukałaś które zrobić? Idziecie do dr Sydora?


    staramy sie 3 lata, jesteśmy po 4 nieudanych iui i 2 nie udanych transferach,
    lekarz zaproponował nam zbadanie immunologi albo kolejny transfer zdecydowaliśmy sie pierw na badania a potem na transfer. Tak naszym immunologiem bedzie doktor Sydor. Robiliśmy dużo badan, ogólnie wynika ze borykamy sie z słabszymi parametrami nasienia. Niestety mam problem z utrzymaniem zarodków do 5 doby. Pierwsza stymulacja wypadła źle i pobrano mi komórek z których finalnie 3 nadawały sie do zapłodnienia 2 zarodki odpadły do drugiej doby a 1 zarodek transferowaliśmy w 3 dobie. Druga stymulacja wyszła pięknie uzyskałam 26 komórek z czego 16 nadawało sie do zapłodnienia, zapłodniliśmy 6 niestety 5 zarodków przestało sie rozwijać w 4 dobie i 1 zarodek transferowaliśmy w 5 dobie. Beta ani razu nie drgnęła. Takze mamy jeszcze 10 komorek i wszystkie mamy zamiar wykorzystac przy nastepnej hodowli

  • #Aleksandra Autorytet
    Postów: 710 363

    Wysłany: 19 grudnia 2023, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    spelniajac_marzenia wrote:
    staramy sie 3 lata, jesteśmy po 4 nieudanych iui i 2 nie udanych transferach,
    lekarz zaproponował nam zbadanie immunologi albo kolejny transfer zdecydowaliśmy sie pierw na badania a potem na transfer. Tak naszym immunologiem bedzie doktor Sydor. Robiliśmy dużo badan, ogólnie wynika ze borykamy sie z słabszymi parametrami nasienia. Niestety mam problem z utrzymaniem zarodków do 5 doby. Pierwsza stymulacja wypadła źle i pobrano mi komórek z których finalnie 3 nadawały sie do zapłodnienia 2 zarodki odpadły do drugiej doby a 1 zarodek transferowaliśmy w 3 dobie. Druga stymulacja wyszła pięknie uzyskałam 26 komórek z czego 16 nadawało sie do zapłodnienia, zapłodniliśmy 6 niestety 5 zarodków przestało sie rozwijać w 4 dobie i 1 zarodek transferowaliśmy w 5 dobie. Beta ani razu nie drgnęła. Takze mamy jeszcze 10 komorek i wszystkie mamy zamiar wykorzystac przy nastepnej hodowli


    Rozumiem, to też trochę drogi za Wami już. A bierze Twój mąż/partner jakieś suplementy na poprawę parametrów nasienia, w zależności od tego co konkretnie jest problemem?

  • spelniajac_marzenia Koleżanka
    Postów: 45 8

    Wysłany: 22 grudnia 2023, 07:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    #Aleksandra wrote:
    Rozumiem, to też trochę drogi za Wami już. A bierze Twój mąż/partner jakieś suplementy na poprawę parametrów nasienia, w zależności od tego co konkretnie jest problemem?


    Bierze fertill man + ale jakieś wielkiej poprawny nie ma, od września wdrożyliśmy dietę i regularną aktywność może to da nam lepszy efekt :)

    #Aleksandra lubi tę wiadomość

  • Atopikowa Autorytet
    Postów: 1221 635

    Wysłany: 16 stycznia, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciekawe kiedy cos wiecej sie dowiemy :)

    Ona 38
    Prolaktyna 20,22
    AMH 2022-4,14 2024-1,31
    TSH 1,8751 / 1,2
    E2 48,00
    FSH 2dc 5,93
    Progesteron 7dpo 17,3
    Mam P/C p. plemnikowe przeciwko wici plemnika ❌
    HSG - ok
    Monitoring owulacji -ok
    Aromek, encorton
    Niche po cc( plamienia od @ do owulacji)
    Histeroskopia:
    -wykonano resekcję elektrodą bipolarną bieguna niszy,usunięcie skrzepów zalegających w niszy.
    -koagulacja miejsc stanu zapalnego naprzeciwko niszy
    - wycięto polipa prawego ujscia jajowodowego
    On
    Morfologia 2% ❌ 1,67❌1,80❌0❌️
    Objętość 1,5✔ 1,5✔ 3,30✔ 2✔️
    Koncentracja
    45mln/ml✔ 33,41✔
    67mln/ejakulat ✔110,25✔ 104,80✔️
    Ruch P+NP 49%✔ 30,77%❌28,73❌️
    Ruch P 32% ✔ 14%❌
    HBA 81%✔
    1 IUI czerwiec 👎
    Start 💉
    9.05- menopur 450
    15.05 - pierwszy podgląd
  • #Aleksandra Autorytet
    Postów: 710 363

    Wysłany: 16 stycznia, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Atopikowa wrote:
    Ciekawe kiedy cos wiecej sie dowiemy :)

    Może jak dokonają zmian w tym budżecie jak wspomnieli? Później myślę, że to kwestia podpisania umowy i klinika będzie mogła zrobić nabór ;)

  • Atopikowa Autorytet
    Postów: 1221 635

    Wysłany: 16 stycznia, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    #Aleksandra wrote:
    Może jak dokonają zmian w tym budżecie jak wspomnieli? Później myślę, że to kwestia podpisania umowy i klinika będzie mogła zrobić nabór ;)
    Tak,to napewno:)
    Mam nadzieję ze zmiana w budżecie pojdzie im.juz sprawniej niz wybór kliniki 😉😁

    Ona 38
    Prolaktyna 20,22
    AMH 2022-4,14 2024-1,31
    TSH 1,8751 / 1,2
    E2 48,00
    FSH 2dc 5,93
    Progesteron 7dpo 17,3
    Mam P/C p. plemnikowe przeciwko wici plemnika ❌
    HSG - ok
    Monitoring owulacji -ok
    Aromek, encorton
    Niche po cc( plamienia od @ do owulacji)
    Histeroskopia:
    -wykonano resekcję elektrodą bipolarną bieguna niszy,usunięcie skrzepów zalegających w niszy.
    -koagulacja miejsc stanu zapalnego naprzeciwko niszy
    - wycięto polipa prawego ujscia jajowodowego
    On
    Morfologia 2% ❌ 1,67❌1,80❌0❌️
    Objętość 1,5✔ 1,5✔ 3,30✔ 2✔️
    Koncentracja
    45mln/ml✔ 33,41✔
    67mln/ejakulat ✔110,25✔ 104,80✔️
    Ruch P+NP 49%✔ 30,77%❌28,73❌️
    Ruch P 32% ✔ 14%❌
    HBA 81%✔
    1 IUI czerwiec 👎
    Start 💉
    9.05- menopur 450
    15.05 - pierwszy podgląd
  • izaz123 Autorytet
    Postów: 1142 985

    Wysłany: 16 stycznia, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mogli to podzielić na kilka klinik

‹‹ 3 4 5 6 7 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ