X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Dofinansowanie do leczenia
Odpowiedz

Dofinansowanie do leczenia

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Moniatka Autorytet
    Postów: 1047 521

    Wysłany: 19 kwietnia 2022, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Mieszkam w mieście, w którym nie ma programu dofinansowania do in vitro. Znacie jakieś inne możliwości uzyskania środków na leczenie?

  • GorzkoGorzko Autorytet
    Postów: 2292 2351

    Wysłany: 19 kwietnia 2022, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Są programy samorządowe (miejskie) i wojewódzkie.
    Jeżeli nie łapiesz się na żaden z nich to ciężko o dofinansowanie.

    Moniatka lubi tę wiadomość

    cA3pp2.png

    👱‍♀️ '88, AMH 6,88 (10.2021)
    antytpo ⬆️ euthyrox 💊
    MTHFR hetero, PAI hetero, KIR Bx (brak 4 DS)

    OviKlinika od '02.2021:
    SonoHSG ✅
    2x cykl stymulowany ❌
    07.07.21 - 1IUI ❌
    05.08.21 - 2IUI ❌

    ICSI - protokół krótki - FET na cyklu sztucznym:
    02.11.21 - punkcja: 1x ❄ 3BB
    20.11.21 - histeroskopia ✅
    23.12.21 - usg: endo 11mm (11dc)
    30.12.21 - FET - embryoglue, AH (18dc)
    bhcg: 8dpt: 70, 11dpt: 252, 13dpt: 565, 18dpt: 3741

    25.01.22 (26dpt) - usg: CRL 6,8mm i ❤ (GA 6+4)
    03.03.22 - prenatalne + pappa - niskie ryzyka
    31.03.22 - usg: będzie chłopak ♂️ (GA 16+0)
    21.09.22 - 👶 4300g, 61cm
  • Moniatka Autorytet
    Postów: 1047 521

    Wysłany: 19 kwietnia 2022, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Programy wojewódzkie? O takich nie czytałam. Wiem, że są miejskie, ale jak wspomniałam we wcześniejszym poście niestety miasto w którym mieszkam takiego nie realizuje.

  • GorzkoGorzko Autorytet
    Postów: 2292 2351

    Wysłany: 19 kwietnia 2022, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://www.invimed.pl/dofinansowanie-do-in-vitro-dla-par-z-woj-mazowieckiego-2022-r

    Czy jakieś inne województwa realizują taka pomoc, tego nie wiem.

    mintle lubi tę wiadomość

    cA3pp2.png

    👱‍♀️ '88, AMH 6,88 (10.2021)
    antytpo ⬆️ euthyrox 💊
    MTHFR hetero, PAI hetero, KIR Bx (brak 4 DS)

    OviKlinika od '02.2021:
    SonoHSG ✅
    2x cykl stymulowany ❌
    07.07.21 - 1IUI ❌
    05.08.21 - 2IUI ❌

    ICSI - protokół krótki - FET na cyklu sztucznym:
    02.11.21 - punkcja: 1x ❄ 3BB
    20.11.21 - histeroskopia ✅
    23.12.21 - usg: endo 11mm (11dc)
    30.12.21 - FET - embryoglue, AH (18dc)
    bhcg: 8dpt: 70, 11dpt: 252, 13dpt: 565, 18dpt: 3741

    25.01.22 (26dpt) - usg: CRL 6,8mm i ❤ (GA 6+4)
    03.03.22 - prenatalne + pappa - niskie ryzyka
    31.03.22 - usg: będzie chłopak ♂️ (GA 16+0)
    21.09.22 - 👶 4300g, 61cm
  • Elka198321 Autorytet
    Postów: 1426 2066

    Wysłany: 19 kwietnia 2022, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    GorzkoGorzko wrote:
    https://www.invimed.pl/dofinansowanie-do-in-vitro-dla-par-z-woj-mazowieckiego-2022-r

    Czy jakieś inne województwa realizują taka pomoc, tego nie wiem.
    Na województwo mazowieckie w invimed W-wa i gameta w Płocku,
    A tak to tylko w W-wa miasto dopłaca dla mieszkańców Warszawy

    GorzkoGorzko lubi tę wiadomość

  • Moniatka Autorytet
    Postów: 1047 521

    Wysłany: 20 kwietnia 2022, 07:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli człowiek mieszkający w małej miejscowości w województwie śląskim zostawiony jest sam sobie 😉 No nic, trzeba sobie jakoś radzić samemu. Gdybyście jednak słyszały o jakiś możliwościach dofinansowania, dajcie znać.

  • Elka198321 Autorytet
    Postów: 1426 2066

    Wysłany: 20 kwietnia 2022, 07:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moniatka wrote:
    Czyli człowiek mieszkający w małej miejscowości w województwie śląskim zostawiony jest sam sobie 😉 No nic, trzeba sobie jakoś radzić samemu. Gdybyście jednak słyszały o jakiś możliwościach dofinansowania, dajcie znać.
    Wrzuc w Google dofinansowanie invitro województwo śląskie może cos wyskoczy ja tak na woj mazowieckie znalazłam info..

    Moniatka lubi tę wiadomość

  • Elka198321 Autorytet
    Postów: 1426 2066

    Wysłany: 20 kwietnia 2022, 07:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moniatka wrote:
    Czyli człowiek mieszkający w małej miejscowości w województwie śląskim zostawiony jest sam sobie 😉 No nic, trzeba sobie jakoś radzić samemu. Gdybyście jednak słyszały o jakiś możliwościach dofinansowania, dajcie znać.
    https://www.sosnowiec.pl/2022/03/bez-kategorii/dofinansowanie-do-in-vitro-od-18-marca-skladanie-wnioskow/

  • Elka198321 Autorytet
    Postów: 1426 2066

    Wysłany: 20 kwietnia 2022, 07:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moniatka wrote:
    Czyli człowiek mieszkający w małej miejscowości w województwie śląskim zostawiony jest sam sobie 😉 No nic, trzeba sobie jakoś radzić samemu. Gdybyście jednak słyszały o jakiś możliwościach dofinansowania, dajcie znać.
    https://www.sosnowiec.pl/2022/04/zdrowie-i-pomoc-spoleczna/dofinansowanie-do-in-vitro-sa-jeszcze-wolne-miejsca/

  • Moniatka Autorytet
    Postów: 1047 521

    Wysłany: 20 kwietnia 2022, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie dofinansowanie jest dla mieszkańców Sosnowca. Szukam czegoś, co nie zależy od miejsca zamieszkania, ponieważ w moim mieście niema dofinansowania. Wiem, że można się przemeldować, ale żeby otrzymać dofinansowanie, trzeba udokumentować przynajmniej rok mieszkania w danym mieście.

  • Elka198321 Autorytet
    Postów: 1426 2066

    Wysłany: 20 kwietnia 2022, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moniatka wrote:
    No właśnie dofinansowanie jest dla mieszkańców Sosnowca. Szukam czegoś, co nie zależy od miejsca zamieszkania, ponieważ w moim mieście niema dofinansowania. Wiem, że można się przemeldować, ale żeby otrzymać dofinansowanie, trzeba udokumentować przynajmniej rok mieszkania w danym mieście.
    Tak jest niestety nic na to nieporadzimy...Mi też szkoda ze niema dofinansowań dla ludzi co mieszkają w mniejszych miejscowościach...przykre...

    Moniatka lubi tę wiadomość

  • pineapple89 Autorytet
    Postów: 382 254

    Wysłany: 20 kwietnia 2022, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy jest tu ktoś z wielkopolski?
    Złożyłam wniosek o dofinansowanie dla mieszkańców woj. wielkopolskiego we wtorek 12 kwietnia (w dzień od którego można było się zgłaszać). Dostałam e-mail o potwierdzeniu przyjęcia zgłoszenia, ale do tej pory nikt nie zadzwonił, aby umówić się na wizytę kwalifikującą.

    Czy któraś z was dostała odpowiedź że nie zakwalifikowała się? (nie mam pojęcia czy w ogóle powiadamiają)
    Może dalej dzwonią i trzeba czekać.

    ♀️♂️ ur.'89
    Brak ciąży
    Starania naturalne od 2017r.
    Klinika in vitro od 2021r.
    Punkcja maj'21
    Transfer świeży maj'21 ❌
    Transfer ❄️ czerwiec'21❌
    Transfer ❄️ marzec'22❌
    Transfer ❄️ kwiecień'22 💔6tc💔

    Punkcja lipiec '22 ➡️❄️❄️❄️❄️❄️
    Badanie EMBRANCE ➡️❄️❄️❄️❄️(2x 4BA, 2x 4BB)
    Transfer❄️ wrzesień'22 ❌

    Szczepienia limfocytami mąż+pullowane

    Transfer ❄️ lipiec '23 ❌
    Transfer ❄️ sierpień '23
    9dpt 213; 13dpt 1601; 17dpt 6414; 22 dpt 21930; 23dpt💓


    Homozygota PAI-1 4G/4G
    KIR hamujący AA, brak KIRów implantacyjnych
    HLA-C mąż i ja grupa C2C2
    ♂️ Obniżone parametry nasienia

    preg.png
  • Elka198321 Autorytet
    Postów: 1426 2066

    Wysłany: 20 kwietnia 2022, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pineapple89 wrote:
    A czy jest tu ktoś z wielkopolski?
    Złożyłam wniosek o dofinansowanie dla mieszkańców woj. wielkopolskiego we wtorek 12 kwietnia (w dzień od którego można było się zgłaszać). Dostałam e-mail o potwierdzeniu przyjęcia zgłoszenia, ale do tej pory nikt nie zadzwonił, aby umówić się na wizytę kwalifikującą.

    Czy któraś z was dostała odpowiedź że nie zakwalifikowała się? (nie mam pojęcia czy w ogóle powiadamiają)
    Może dalej dzwonią i trzeba czekać.
    Poczekaj kilka dni i zadzwoń zapytaj się się o wniosek .nigdy tego samego niemiałam odpowiedzi a w woj. Mazowieckim mieliśmy program

  • Mmk Przyjaciółka
    Postów: 94 62

    Wysłany: 20 kwietnia 2022, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pineapple89 wrote:
    A czy jest tu ktoś z wielkopolski?
    Złożyłam wniosek o dofinansowanie dla mieszkańców woj. wielkopolskiego we wtorek 12 kwietnia (w dzień od którego można było się zgłaszać). Dostałam e-mail o potwierdzeniu przyjęcia zgłoszenia, ale do tej pory nikt nie zadzwonił, aby umówić się na wizytę kwalifikującą.

    Czy któraś z was dostała odpowiedź że nie zakwalifikowała się? (nie mam pojęcia czy w ogóle powiadamiają)
    Może dalej dzwonią i trzeba czekać.


    Musisz chwile zaczekać :) my co prawda mamy dofinansowanie miejskie bo z Poznania a wojewódzkie ma ruszyć później. Dostaliśmy informacje ze przez sytuacje z uchodźcami i zajęte urzędy to odpowiedz dostaniemy w przeciągu miesiąca. Finalnie czekaliśmy około 1,5 tygodnia

  • pineapple89 Autorytet
    Postów: 382 254

    Wysłany: 21 kwietnia 2022, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pineapple89 wrote:
    A czy jest tu ktoś z wielkopolski?
    Złożyłam wniosek o dofinansowanie dla mieszkańców woj. wielkopolskiego we wtorek 12 kwietnia (w dzień od którego można było się zgłaszać). Dostałam e-mail o potwierdzeniu przyjęcia zgłoszenia, ale do tej pory nikt nie zadzwonił, aby umówić się na wizytę kwalifikującą.

    Czy któraś z was dostała odpowiedź że nie zakwalifikowała się? (nie mam pojęcia czy w ogóle powiadamiają)
    Może dalej dzwonią i trzeba czekać.

    Mały updated
    Dzisiaj dzwonili w sprawie dofinansowania. Wizyta kwalifikacyjna umówiona.

    Moniatka lubi tę wiadomość

    ♀️♂️ ur.'89
    Brak ciąży
    Starania naturalne od 2017r.
    Klinika in vitro od 2021r.
    Punkcja maj'21
    Transfer świeży maj'21 ❌
    Transfer ❄️ czerwiec'21❌
    Transfer ❄️ marzec'22❌
    Transfer ❄️ kwiecień'22 💔6tc💔

    Punkcja lipiec '22 ➡️❄️❄️❄️❄️❄️
    Badanie EMBRANCE ➡️❄️❄️❄️❄️(2x 4BA, 2x 4BB)
    Transfer❄️ wrzesień'22 ❌

    Szczepienia limfocytami mąż+pullowane

    Transfer ❄️ lipiec '23 ❌
    Transfer ❄️ sierpień '23
    9dpt 213; 13dpt 1601; 17dpt 6414; 22 dpt 21930; 23dpt💓


    Homozygota PAI-1 4G/4G
    KIR hamujący AA, brak KIRów implantacyjnych
    HLA-C mąż i ja grupa C2C2
    ♂️ Obniżone parametry nasienia

    preg.png
  • Spidzia Debiutantka
    Postów: 14 3

    Wysłany: 23 kwietnia 2022, 23:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moniatka wrote:
    Cześć dziewczyny. Mieszkam w mieście, w którym nie ma programu dofinansowania do in vitro. Znacie jakieś inne możliwości uzyskania środków na leczenie?
    Pracuję w firmie gdzie jest ZFSS chyba tak się to nazywa, zakładowy funduszu świadczeń socjalnych. Przepisy tego funduszu zakładają tzw zapomogę czyli coś bezzwrotnego i w tym jest także invitro, ja u siebie mogłam wnioskować o 20 tys. Dodatkowo to mała pomoc ale zawszę coś, w luxmedzie jest opcja swobody leczenia, koszty miesięczny dla pracownika ( piszę o moim przypadku nie wiem czy koszt jest taki sam dla wszystkich firm) ok 7 zł. Wtedy możesz leczyć się u lekarzy poza ich placówką, przedstawiasz faktury a oni zwracają Tobie 70% faktury ale nie więcej niż 500 zl na kwartał. Problem jest w tym że nigdzie nie jest wyszczególnione jakie badania wchodzą w skład refundacji, trzeba do nich dzwonić lub składać wnioski w ciemno. Ostanio zwrócili mi za wizytę, posiew i biopsję Cd 138.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 kwietnia 2022, 00:05

  • Moniatka Autorytet
    Postów: 1047 521

    Wysłany: 24 kwietnia 2022, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spidzia wrote:
    Pracuję w firmie gdzie jest ZFSS chyba tak się to nazywa, zakładowy funduszu świadczeń socjalnych. Przepisy tego funduszu zakładają tzw zapomogę czyli coś bezzwrotnego i w tym jest także invitro, ja u siebie mogłam wnioskować o 20 tys. Dodatkowo to mała pomoc ale zawszę coś, w luxmedzie jest opcja swobody leczenia, koszty miesięczny dla pracownika ( piszę o moim przypadku nie wiem czy koszt jest taki sam dla wszystkich firm) ok 7 zł. Wtedy możesz leczyć się u lekarzy poza ich placówką, przedstawiasz faktury a oni zwracają Tobie 70% faktury ale nie więcej niż 500 zl na kwartał. Problem jest w tym że nigdzie nie jest wyszczególnione jakie badania wchodzą w skład refundacji, trzeba do nich dzwonić lub składać wnioski w ciemno. Ostanio zwrócili mi za wizytę, posiew i biopsję Cd 138.
    U mnie w zakładzie pracy też jest ZFSS. Z tym, że ja dostałam 1500... Za wszystkie paragony które przedstawiłam. Nie muszę Wam. Mówić na jaką kwotę opiewały, ponieważ macie pełną świadomość kosztów jakie ponosimy.

  • Kudłata Znajoma
    Postów: 16 6

    Wysłany: 25 kwietnia 2022, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie Dziewczyny, to mój pierwszy wpis na tym forum, ale mam ważny apel do przekazania. Jak to mówią, w kupie siła! Stowarzyszenie Invitro bez granic wystosowało petycję do władz Polski o przywrócenie refundacji na leczenie niepłodności metodą In vitro. Bardzo proszę Was o podpis, im więcej ich będzie, tym większa szansa na to, że się uda… że nam się uda! Wiem, że jest nas bardzo dużo… bo aż 1,5 mln, a podpisów raptem niecałe 7 tys. Zawalczmy o nasze prawo do bezpłatnego leczenia!

    Poniżej przesyłam link do petycji:

    https://www.petycjeonline.com/petycja_w_sprawie_przywrocenia_refundacji_przez_narodowy_fundusz_zdrowia_ogolnopolskiego_programu_leczenia_niepodnoci_metod_zapodnienia_pozaustrojowego_in_vitro?u=8144479&utm_source=gmail#share

    💚💚💚

  • calistas1 Koleżanka
    Postów: 264 5

    Wysłany: 26 kwietnia 2022, 23:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry Dziewczyny,
    przygotowuję pracę badawczą w dziedzinie Psychologii. W badaniach skupiam się na tym, co wpływa na kondycję emocjonalną kobiet przystępujących do procedury in vitro, aby ustalić jak najbardziej efektywnie wspierać emocjonalnie grupę kobiet leczących się z powodu niepłodności. Twój udział w badaniu jest bardzo cenny, zarówno z perspektywy badawczej, jak i tej praktycznej. Dzięki Twojemu zaangażowaniu dowiem się, jak lepiej pomagać innym ludziom.
    Twoją pomoc w tym badaniu będzie dla mnie bardzo cenna. Dziękuję.

    https://forms.gle/quP93Gt7csuce1HU6

  • anulla91 Autorytet
    Postów: 762 630

    Wysłany: 27 kwietnia 2022, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny:)
    Orientujecie się może jak działa dofinansowanie?
    Czy jak np bedąc już na stymulacji do punkcji można złożyć wniosek?
    Na jakiej podstawie wypłacane są pieniądze? hm na podstawie faktur z kliniki?

    Anulaa
    Wiek 31 lat
    05.2022 - początek stymulacji in vitro
    06.2022 - punkcja
    1 zarodek
    08.2022 - transfer
    beta 7dpo - 46,5
    beta 9dpo 125
    13.04.2023 Kaja 💕
    9d2ce3d20b.png[/ur
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ