X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Dofinansowanie do leczenia
Odpowiedz

Dofinansowanie do leczenia

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Moniatka Autorytet
    Postów: 1046 518

    Wysłany: 19 kwietnia 2022, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Mieszkam w mieście, w którym nie ma programu dofinansowania do in vitro. Znacie jakieś inne możliwości uzyskania środków na leczenie?

  • GorzkoGorzko Autorytet
    Postów: 2292 2351

    Wysłany: 19 kwietnia 2022, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Są programy samorządowe (miejskie) i wojewódzkie.
    Jeżeli nie łapiesz się na żaden z nich to ciężko o dofinansowanie.

    Moniatka lubi tę wiadomość

    cA3pp2.png

    👱‍♀️ '88, AMH 6,88 (10.2021)
    antytpo ⬆️ euthyrox 💊
    MTHFR hetero, PAI hetero, KIR Bx (brak 4 DS)

    OviKlinika od '02.2021:
    SonoHSG ✅
    2x cykl stymulowany ❌
    07.07.21 - 1IUI ❌
    05.08.21 - 2IUI ❌

    ICSI - protokół krótki - FET na cyklu sztucznym:
    02.11.21 - punkcja: 1x ❄ 3BB
    20.11.21 - histeroskopia ✅
    23.12.21 - usg: endo 11mm (11dc)
    30.12.21 - FET - embryoglue, AH (18dc)
    bhcg: 8dpt: 70, 11dpt: 252, 13dpt: 565, 18dpt: 3741

    25.01.22 (26dpt) - usg: CRL 6,8mm i ❤ (GA 6+4)
    03.03.22 - prenatalne + pappa - niskie ryzyka
    31.03.22 - usg: będzie chłopak ♂️ (GA 16+0)
    21.09.22 - 👶 4300g, 61cm
  • Moniatka Autorytet
    Postów: 1046 518

    Wysłany: 19 kwietnia 2022, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Programy wojewódzkie? O takich nie czytałam. Wiem, że są miejskie, ale jak wspomniałam we wcześniejszym poście niestety miasto w którym mieszkam takiego nie realizuje.

  • GorzkoGorzko Autorytet
    Postów: 2292 2351

    Wysłany: 19 kwietnia 2022, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://www.invimed.pl/dofinansowanie-do-in-vitro-dla-par-z-woj-mazowieckiego-2022-r

    Czy jakieś inne województwa realizują taka pomoc, tego nie wiem.

    mintle lubi tę wiadomość

    cA3pp2.png

    👱‍♀️ '88, AMH 6,88 (10.2021)
    antytpo ⬆️ euthyrox 💊
    MTHFR hetero, PAI hetero, KIR Bx (brak 4 DS)

    OviKlinika od '02.2021:
    SonoHSG ✅
    2x cykl stymulowany ❌
    07.07.21 - 1IUI ❌
    05.08.21 - 2IUI ❌

    ICSI - protokół krótki - FET na cyklu sztucznym:
    02.11.21 - punkcja: 1x ❄ 3BB
    20.11.21 - histeroskopia ✅
    23.12.21 - usg: endo 11mm (11dc)
    30.12.21 - FET - embryoglue, AH (18dc)
    bhcg: 8dpt: 70, 11dpt: 252, 13dpt: 565, 18dpt: 3741

    25.01.22 (26dpt) - usg: CRL 6,8mm i ❤ (GA 6+4)
    03.03.22 - prenatalne + pappa - niskie ryzyka
    31.03.22 - usg: będzie chłopak ♂️ (GA 16+0)
    21.09.22 - 👶 4300g, 61cm
  • Elka198321 Autorytet
    Postów: 1374 1993

    Wysłany: 19 kwietnia 2022, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    GorzkoGorzko wrote:
    https://www.invimed.pl/dofinansowanie-do-in-vitro-dla-par-z-woj-mazowieckiego-2022-r

    Czy jakieś inne województwa realizują taka pomoc, tego nie wiem.
    Na województwo mazowieckie w invimed W-wa i gameta w Płocku,
    A tak to tylko w W-wa miasto dopłaca dla mieszkańców Warszawy

    GorzkoGorzko lubi tę wiadomość

  • Moniatka Autorytet
    Postów: 1046 518

    Wysłany: 20 kwietnia 2022, 07:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli człowiek mieszkający w małej miejscowości w województwie śląskim zostawiony jest sam sobie 😉 No nic, trzeba sobie jakoś radzić samemu. Gdybyście jednak słyszały o jakiś możliwościach dofinansowania, dajcie znać.

  • Elka198321 Autorytet
    Postów: 1374 1993

    Wysłany: 20 kwietnia 2022, 07:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moniatka wrote:
    Czyli człowiek mieszkający w małej miejscowości w województwie śląskim zostawiony jest sam sobie 😉 No nic, trzeba sobie jakoś radzić samemu. Gdybyście jednak słyszały o jakiś możliwościach dofinansowania, dajcie znać.
    Wrzuc w Google dofinansowanie invitro województwo śląskie może cos wyskoczy ja tak na woj mazowieckie znalazłam info..

    Moniatka lubi tę wiadomość

  • Elka198321 Autorytet
    Postów: 1374 1993

    Wysłany: 20 kwietnia 2022, 07:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moniatka wrote:
    Czyli człowiek mieszkający w małej miejscowości w województwie śląskim zostawiony jest sam sobie 😉 No nic, trzeba sobie jakoś radzić samemu. Gdybyście jednak słyszały o jakiś możliwościach dofinansowania, dajcie znać.
    https://www.sosnowiec.pl/2022/03/bez-kategorii/dofinansowanie-do-in-vitro-od-18-marca-skladanie-wnioskow/

  • Elka198321 Autorytet
    Postów: 1374 1993

    Wysłany: 20 kwietnia 2022, 07:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moniatka wrote:
    Czyli człowiek mieszkający w małej miejscowości w województwie śląskim zostawiony jest sam sobie 😉 No nic, trzeba sobie jakoś radzić samemu. Gdybyście jednak słyszały o jakiś możliwościach dofinansowania, dajcie znać.
    https://www.sosnowiec.pl/2022/04/zdrowie-i-pomoc-spoleczna/dofinansowanie-do-in-vitro-sa-jeszcze-wolne-miejsca/

  • Moniatka Autorytet
    Postów: 1046 518

    Wysłany: 20 kwietnia 2022, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie dofinansowanie jest dla mieszkańców Sosnowca. Szukam czegoś, co nie zależy od miejsca zamieszkania, ponieważ w moim mieście niema dofinansowania. Wiem, że można się przemeldować, ale żeby otrzymać dofinansowanie, trzeba udokumentować przynajmniej rok mieszkania w danym mieście.

  • Elka198321 Autorytet
    Postów: 1374 1993

    Wysłany: 20 kwietnia 2022, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moniatka wrote:
    No właśnie dofinansowanie jest dla mieszkańców Sosnowca. Szukam czegoś, co nie zależy od miejsca zamieszkania, ponieważ w moim mieście niema dofinansowania. Wiem, że można się przemeldować, ale żeby otrzymać dofinansowanie, trzeba udokumentować przynajmniej rok mieszkania w danym mieście.
    Tak jest niestety nic na to nieporadzimy...Mi też szkoda ze niema dofinansowań dla ludzi co mieszkają w mniejszych miejscowościach...przykre...

    Moniatka lubi tę wiadomość

  • pineapple89 Autorytet
    Postów: 351 201

    Wysłany: 20 kwietnia 2022, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy jest tu ktoś z wielkopolski?
    Złożyłam wniosek o dofinansowanie dla mieszkańców woj. wielkopolskiego we wtorek 12 kwietnia (w dzień od którego można było się zgłaszać). Dostałam e-mail o potwierdzeniu przyjęcia zgłoszenia, ale do tej pory nikt nie zadzwonił, aby umówić się na wizytę kwalifikującą.

    Czy któraś z was dostała odpowiedź że nie zakwalifikowała się? (nie mam pojęcia czy w ogóle powiadamiają)
    Może dalej dzwonią i trzeba czekać.

    ♀️♂️ ur.'89
    Brak ciąży
    Starania naturalne od 2017r.
    Klinika in vitro od 2021r.
    Punkcja maj'21
    Transfer świeży maj'21 ❌
    Transfer ❄️ czerwiec'21❌
    Transfer ❄️ marzec'22❌
    Transfer ❄️ kwiecień'22 💔6tc💔

    Punkcja lipiec '22 ➡️❄️❄️❄️❄️❄️
    Badanie EMBRANCE ➡️❄️❄️❄️❄️(2x 4BA, 2x 4BB)
    Transfer❄️ wrzesień'22 ❌

    Szczepienia limfocytami mąż+pullowane

    Transfer ❄️ lipiec '23 ❌
    Transfer ❄️ sierpień '23
    9dpt 213; 13dpt 1601; 17dpt 6414; 22 dpt 21930; 23dpt💓


    Homozygota PAI-1 4G/4G
    KIR hamujący AA, brak KIRów implantacyjnych
    HLA-C mąż i ja grupa C2C2
    ♂️ Obniżone parametry nasienia

    preg.png
  • Elka198321 Autorytet
    Postów: 1374 1993

    Wysłany: 20 kwietnia 2022, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pineapple89 wrote:
    A czy jest tu ktoś z wielkopolski?
    Złożyłam wniosek o dofinansowanie dla mieszkańców woj. wielkopolskiego we wtorek 12 kwietnia (w dzień od którego można było się zgłaszać). Dostałam e-mail o potwierdzeniu przyjęcia zgłoszenia, ale do tej pory nikt nie zadzwonił, aby umówić się na wizytę kwalifikującą.

    Czy któraś z was dostała odpowiedź że nie zakwalifikowała się? (nie mam pojęcia czy w ogóle powiadamiają)
    Może dalej dzwonią i trzeba czekać.
    Poczekaj kilka dni i zadzwoń zapytaj się się o wniosek .nigdy tego samego niemiałam odpowiedzi a w woj. Mazowieckim mieliśmy program

  • Mmk Przyjaciółka
    Postów: 93 62

    Wysłany: 20 kwietnia 2022, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pineapple89 wrote:
    A czy jest tu ktoś z wielkopolski?
    Złożyłam wniosek o dofinansowanie dla mieszkańców woj. wielkopolskiego we wtorek 12 kwietnia (w dzień od którego można było się zgłaszać). Dostałam e-mail o potwierdzeniu przyjęcia zgłoszenia, ale do tej pory nikt nie zadzwonił, aby umówić się na wizytę kwalifikującą.

    Czy któraś z was dostała odpowiedź że nie zakwalifikowała się? (nie mam pojęcia czy w ogóle powiadamiają)
    Może dalej dzwonią i trzeba czekać.


    Musisz chwile zaczekać :) my co prawda mamy dofinansowanie miejskie bo z Poznania a wojewódzkie ma ruszyć później. Dostaliśmy informacje ze przez sytuacje z uchodźcami i zajęte urzędy to odpowiedz dostaniemy w przeciągu miesiąca. Finalnie czekaliśmy około 1,5 tygodnia

  • pineapple89 Autorytet
    Postów: 351 201

    Wysłany: 21 kwietnia 2022, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pineapple89 wrote:
    A czy jest tu ktoś z wielkopolski?
    Złożyłam wniosek o dofinansowanie dla mieszkańców woj. wielkopolskiego we wtorek 12 kwietnia (w dzień od którego można było się zgłaszać). Dostałam e-mail o potwierdzeniu przyjęcia zgłoszenia, ale do tej pory nikt nie zadzwonił, aby umówić się na wizytę kwalifikującą.

    Czy któraś z was dostała odpowiedź że nie zakwalifikowała się? (nie mam pojęcia czy w ogóle powiadamiają)
    Może dalej dzwonią i trzeba czekać.

    Mały updated
    Dzisiaj dzwonili w sprawie dofinansowania. Wizyta kwalifikacyjna umówiona.

    Moniatka lubi tę wiadomość

    ♀️♂️ ur.'89
    Brak ciąży
    Starania naturalne od 2017r.
    Klinika in vitro od 2021r.
    Punkcja maj'21
    Transfer świeży maj'21 ❌
    Transfer ❄️ czerwiec'21❌
    Transfer ❄️ marzec'22❌
    Transfer ❄️ kwiecień'22 💔6tc💔

    Punkcja lipiec '22 ➡️❄️❄️❄️❄️❄️
    Badanie EMBRANCE ➡️❄️❄️❄️❄️(2x 4BA, 2x 4BB)
    Transfer❄️ wrzesień'22 ❌

    Szczepienia limfocytami mąż+pullowane

    Transfer ❄️ lipiec '23 ❌
    Transfer ❄️ sierpień '23
    9dpt 213; 13dpt 1601; 17dpt 6414; 22 dpt 21930; 23dpt💓


    Homozygota PAI-1 4G/4G
    KIR hamujący AA, brak KIRów implantacyjnych
    HLA-C mąż i ja grupa C2C2
    ♂️ Obniżone parametry nasienia

    preg.png
  • Spidzia Debiutantka
    Postów: 14 3

    Wysłany: 23 kwietnia 2022, 23:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moniatka wrote:
    Cześć dziewczyny. Mieszkam w mieście, w którym nie ma programu dofinansowania do in vitro. Znacie jakieś inne możliwości uzyskania środków na leczenie?
    Pracuję w firmie gdzie jest ZFSS chyba tak się to nazywa, zakładowy funduszu świadczeń socjalnych. Przepisy tego funduszu zakładają tzw zapomogę czyli coś bezzwrotnego i w tym jest także invitro, ja u siebie mogłam wnioskować o 20 tys. Dodatkowo to mała pomoc ale zawszę coś, w luxmedzie jest opcja swobody leczenia, koszty miesięczny dla pracownika ( piszę o moim przypadku nie wiem czy koszt jest taki sam dla wszystkich firm) ok 7 zł. Wtedy możesz leczyć się u lekarzy poza ich placówką, przedstawiasz faktury a oni zwracają Tobie 70% faktury ale nie więcej niż 500 zl na kwartał. Problem jest w tym że nigdzie nie jest wyszczególnione jakie badania wchodzą w skład refundacji, trzeba do nich dzwonić lub składać wnioski w ciemno. Ostanio zwrócili mi za wizytę, posiew i biopsję Cd 138.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 kwietnia 2022, 00:05

  • Moniatka Autorytet
    Postów: 1046 518

    Wysłany: 24 kwietnia 2022, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spidzia wrote:
    Pracuję w firmie gdzie jest ZFSS chyba tak się to nazywa, zakładowy funduszu świadczeń socjalnych. Przepisy tego funduszu zakładają tzw zapomogę czyli coś bezzwrotnego i w tym jest także invitro, ja u siebie mogłam wnioskować o 20 tys. Dodatkowo to mała pomoc ale zawszę coś, w luxmedzie jest opcja swobody leczenia, koszty miesięczny dla pracownika ( piszę o moim przypadku nie wiem czy koszt jest taki sam dla wszystkich firm) ok 7 zł. Wtedy możesz leczyć się u lekarzy poza ich placówką, przedstawiasz faktury a oni zwracają Tobie 70% faktury ale nie więcej niż 500 zl na kwartał. Problem jest w tym że nigdzie nie jest wyszczególnione jakie badania wchodzą w skład refundacji, trzeba do nich dzwonić lub składać wnioski w ciemno. Ostanio zwrócili mi za wizytę, posiew i biopsję Cd 138.
    U mnie w zakładzie pracy też jest ZFSS. Z tym, że ja dostałam 1500... Za wszystkie paragony które przedstawiłam. Nie muszę Wam. Mówić na jaką kwotę opiewały, ponieważ macie pełną świadomość kosztów jakie ponosimy.

  • Kudłata Znajoma
    Postów: 16 6

    Wysłany: 25 kwietnia 2022, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie Dziewczyny, to mój pierwszy wpis na tym forum, ale mam ważny apel do przekazania. Jak to mówią, w kupie siła! Stowarzyszenie Invitro bez granic wystosowało petycję do władz Polski o przywrócenie refundacji na leczenie niepłodności metodą In vitro. Bardzo proszę Was o podpis, im więcej ich będzie, tym większa szansa na to, że się uda… że nam się uda! Wiem, że jest nas bardzo dużo… bo aż 1,5 mln, a podpisów raptem niecałe 7 tys. Zawalczmy o nasze prawo do bezpłatnego leczenia!

    Poniżej przesyłam link do petycji:

    https://www.petycjeonline.com/petycja_w_sprawie_przywrocenia_refundacji_przez_narodowy_fundusz_zdrowia_ogolnopolskiego_programu_leczenia_niepodnoci_metod_zapodnienia_pozaustrojowego_in_vitro?u=8144479&utm_source=gmail#share

    💚💚💚

  • calistas1 Koleżanka
    Postów: 264 5

    Wysłany: 26 kwietnia 2022, 23:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry Dziewczyny,
    przygotowuję pracę badawczą w dziedzinie Psychologii. W badaniach skupiam się na tym, co wpływa na kondycję emocjonalną kobiet przystępujących do procedury in vitro, aby ustalić jak najbardziej efektywnie wspierać emocjonalnie grupę kobiet leczących się z powodu niepłodności. Twój udział w badaniu jest bardzo cenny, zarówno z perspektywy badawczej, jak i tej praktycznej. Dzięki Twojemu zaangażowaniu dowiem się, jak lepiej pomagać innym ludziom.
    Twoją pomoc w tym badaniu będzie dla mnie bardzo cenna. Dziękuję.

    https://forms.gle/quP93Gt7csuce1HU6

  • anulla91 Autorytet
    Postów: 758 598

    Wysłany: 27 kwietnia 2022, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny:)
    Orientujecie się może jak działa dofinansowanie?
    Czy jak np bedąc już na stymulacji do punkcji można złożyć wniosek?
    Na jakiej podstawie wypłacane są pieniądze? hm na podstawie faktur z kliniki?

    Anulaa
    Wiek 31 lat
    05.2022 - początek stymulacji in vitro
    06.2022 - punkcja
    1 zarodek
    08.2022 - transfer
    beta 7dpo - 46,5
    beta 9dpo 125
    13.04.2023 Kaja 💕
    9d2ce3d20b.png[/ur
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ