X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Dofinansowanie in vitro na mazowszu
Odpowiedz

Dofinansowanie in vitro na mazowszu

Oceń ten wątek:
  • happilyeverafter Autorytet
    Postów: 2255 1913

    Wysłany: 12 grudnia 2019, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a jak to jest z kosztem naszym po tym jak już dofinansowanie pójdzie? To jest jakaś stała kwota? Rozumiem, że mrożenie zarodków/komórek w zależności ile ich jest, i tu płacimy sami. A coś jeszcze jest po naszej stronie? Wszystkie ekstra dodatki oczywiście też. Czy kwota jest po prostu ustalona, że dopłacamy z własnej kieszeni np 2 tys do procedury?

    2020r. Nasz Cud 🤍 nasze Życie 💕🧚‍♂️🧸🩰
    01.2024: 9dpt beta 71 💗 bądź zdrów Maluszku ✨🙏🏻
    2❄️❄️
    The true miracle is having faith no matter what👣🍀

    preg.png
  • happilyeverafter Autorytet
    Postów: 2255 1913

    Wysłany: 12 grudnia 2019, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    e.wela wrote:
    Dominika musi być spełnione jedno z kryterium z tych które wymieniłas. Zalapiecie się ze względu na czynnik męski.
    U nas niestety zamrożony tylko 1 zarodek 3dniowy. Nie wiem dlaczego dwa pozostałe trzymali do 5 doby. Niestety nie przetrwaly 😔 mamy jedno podejście, pewnie już po nowym roku bo @dostalam już wczoraj więc z transferem do świąt się nie wyrobimy, a i klinika pewnie w tym czasie nie pracuje. Czekam na wizytę kontrolną i mam nadzieję że dowiem się czegoś więcej co z tymi zarodkami, po co czekali... jestem zalamana. Myślałam że trochę inaczej to wszystko będzie wyglądało😔

    Ewela a mogę zapytać ile komórek w ogóle pobrali? Ile pęcherzyków miałaś? I czym byłaś stymulowana i u kogo?

    Ja po pierwszej stymulacji (najpierw 3 dni orgalutran a później elonva u dr Kaczyńskiego) miałam 1 pęcherzyk..... słownie: jeden. Jestem w szoku, klinice chyba chodzi o to, żeby wyciągnąć jak najwięcej pieniędzy z programu, nie zważając zupełnie na efekt i zdrowie pacjentki. Po pierwsze pomylili 2 razy nazwisko lekarza na recepcji i zamiast do dr Rokickiego jak wcześniej umówili nas do dr Kaczyńskiego. To własnie dr Kaczyński przepisał mi orgalutran od 2 dc, powiedzcie mi jeśli znacie odpowiedź w jakim celu? Już od 2 dc zablokowali produkcję pęcherzyków i nie widzą winy w sobie. Chcieli poza tym pobrać całe dofinansowanie za punkcję transfer, pomimo że wszystko zakończyło się 11 dc. A dr jeszcze namawiał mnie żarliwie na pobieranie tej 1 komórki, faktycznie szanse 100% po spartaczonej stymulacji. Jestem naprawdę załamana. Co za ludzie tam pracują?

    2020r. Nasz Cud 🤍 nasze Życie 💕🧚‍♂️🧸🩰
    01.2024: 9dpt beta 71 💗 bądź zdrów Maluszku ✨🙏🏻
    2❄️❄️
    The true miracle is having faith no matter what👣🍀

    preg.png
  • magda1989 Koleżanka
    Postów: 53 7

    Wysłany: 12 grudnia 2019, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    happilyeverafter wrote:
    Ewela a mogę zapytać ile komórek w ogóle pobrali? Ile pęcherzyków miałaś? I czym byłaś stymulowana i u kogo?

    Ja po pierwszej stymulacji (najpierw 3 dni orgalutran a później elonva u dr Kaczyńskiego) miałam 1 pęcherzyk..... słownie: jeden. Jestem w szoku, klinice chyba chodzi o to, żeby wyciągnąć jak najwięcej pieniędzy z programu, nie zważając zupełnie na efekt i zdrowie pacjentki. Po pierwsze pomylili 2 razy nazwisko lekarza na recepcji i zamiast do dr Rokickiego jak wcześniej umówili nas do dr Kaczyńskiego. To własnie dr Kaczyński przepisał mi orgalutran od 2 dc, powiedzcie mi jeśli znacie odpowiedź w jakim celu? Już od 2 dc zablokowali produkcję pęcherzyków i nie widzą winy w sobie. Chcieli poza tym pobrać całe dofinansowanie za punkcję transfer, pomimo że wszystko zakończyło się 11 dc. A dr jeszcze namawiał mnie żarliwie na pobieranie tej 1 komórki, faktycznie szanse 100% po spartaczonej stymulacji. Jestem naprawdę załamana. Co za ludzie tam pracują?
    Bardzo mi przykro z powodu nieudanej stymulacji, jeśli chodzi o rodzaj leków kiedy i jakie być powinny podawane nie mam pojęcia jestem w trakcie pierwszej w życiu stymulacji i człowiek wlewa sobie wszystko co daja ja też mam orgalutran ale od 6 dnia stymulacji wcześniej gonal podobnie jak ewela. Jeśli chodzi o InviMed to wydaje mi się że bardziej by im zależało żeby było dużo komórek bo wtedy zgodnie z cennikiem płacimy sami i za mrozenie i wszystkie procesy związane z tymi komórkami podczas kolejnych prób. Nie ma dofinansowania dopóki nie wykorzystamy wszystkich swoich komorwk.

  • happilyeverafter Autorytet
    Postów: 2255 1913

    Wysłany: 12 grudnia 2019, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    magda1989 wrote:
    Bardzo mi przykro z powodu nieudanej stymulacji, jeśli chodzi o rodzaj leków kiedy i jakie być powinny podawane nie mam pojęcia jestem w trakcie pierwszej w życiu stymulacji i człowiek wlewa sobie wszystko co daja ja też mam orgalutran ale od 6 dnia stymulacji wcześniej gonal podobnie jak ewela. Jeśli chodzi o InviMed to wydaje mi się że bardziej by im zależało żeby było dużo komórek bo wtedy zgodnie z cennikiem płacimy sami i za mrozenie i wszystkie procesy związane z tymi komórkami podczas kolejnych prób. Nie ma dofinansowania dopóki nie wykorzystamy wszystkich swoich komorwk.

    Dziękuję Magda za dobre słowo i za informację. Trzymam kciuki za Twoje podejście.

    2020r. Nasz Cud 🤍 nasze Życie 💕🧚‍♂️🧸🩰
    01.2024: 9dpt beta 71 💗 bądź zdrów Maluszku ✨🙏🏻
    2❄️❄️
    The true miracle is having faith no matter what👣🍀

    preg.png
  • e.wela Autorytet
    Postów: 1091 604

    Wysłany: 12 grudnia 2019, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 listopada 2020, 16:08

    happilyeverafter, Regina lubią tę wiadomość

  • ABI90 Autorytet
    Postów: 4512 1455

    Wysłany: 13 grudnia 2019, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 maja 2020, 14:40

  • dominika405 Autorytet
    Postów: 722 824

    Wysłany: 13 grudnia 2019, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ABI90 wrote:
    Hej dziewczyny. Wracam do Was :) cieszę się że części z Was już się udało, a część działa :) Dominika, też zapisałam się w lutym do GAMETY na wizytę. Po tym jak odpuściłam wizytę w invimedzie zapisaliśmy się do Bociana, podchodzimy do inseminacji więc mam nadzieję że uda nam się jeśli nie przez inseminacje to zakwalifikujemy się do programu :)
    A jak długą macie historię choroby? My właśnie krótką, no ale bezwzględne wskazanie do invitro przez ilość nasienia, więc mam nadzieję, że nie będą się czepiać. Do kogo się zapisałaś?

    Córeczko, jesteś moim spełnieniem marzeń. 💕

    17.06- FET 3.1.1
    6dpt- 29.2; 8dpt- 80.8; 10dpt- 188.4 ; 12dpt- 557.2; 14dpt- 1497; 17dpt- 4795;
    19dpt- pęcherzyk z zarodkiem;
    28dpt- mamy ❤
    38+4tc- mamy nasz Cud 👶
  • ABI90 Autorytet
    Postów: 4512 1455

    Wysłany: 13 grudnia 2019, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 maja 2020, 14:40

  • dominika405 Autorytet
    Postów: 722 824

    Wysłany: 13 grudnia 2019, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozumiem. No my dość krótko "tak oficjalnie", ale może nas zakwalifikują. Też jestem umówiona do tego dr. :) Dasz znać jak było? A niestety wyników nasienia nie mogę otworzyć :(

    Córeczko, jesteś moim spełnieniem marzeń. 💕

    17.06- FET 3.1.1
    6dpt- 29.2; 8dpt- 80.8; 10dpt- 188.4 ; 12dpt- 557.2; 14dpt- 1497; 17dpt- 4795;
    19dpt- pęcherzyk z zarodkiem;
    28dpt- mamy ❤
    38+4tc- mamy nasz Cud 👶
  • ABI90 Autorytet
    Postów: 4512 1455

    Wysłany: 13 grudnia 2019, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 maja 2020, 14:40

  • dominika405 Autorytet
    Postów: 722 824

    Wysłany: 13 grudnia 2019, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ABI90 wrote:
    Właśnie coś nie tak poszło, postaram się poszukać i wstawić na nowo, tamte linki mogły "wygasnąć" a Wy na kiedy macie wizytę? Na pewno napisze :)
    24, bo potrzebowałam na popołudnie żeby się nie zwalniać z pracy ;)

    Córeczko, jesteś moim spełnieniem marzeń. 💕

    17.06- FET 3.1.1
    6dpt- 29.2; 8dpt- 80.8; 10dpt- 188.4 ; 12dpt- 557.2; 14dpt- 1497; 17dpt- 4795;
    19dpt- pęcherzyk z zarodkiem;
    28dpt- mamy ❤
    38+4tc- mamy nasz Cud 👶
  • ABI90 Autorytet
    Postów: 4512 1455

    Wysłany: 13 grudnia 2019, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 maja 2020, 14:40

  • Czarna1989 Ekspertka
    Postów: 247 97

    Wysłany: 13 grudnia 2019, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ide 23 do Ziolkowskiej. Bede w trakcie 2go opakowania tabletek anty. Powinnam sie idealnie do niej zglosic 3.01 ale bedzie na urlopie, wiec musze isc teraz. Ciekawa jestem co wymysli - teoretycznie skoro biore tabletki to zadna torbiel nie ma prawa sie pojawic podczas ich brania, prawda?
    Mam nadzieje, ze na tej wizycie da mi opis stymulacji - bo jaki sens zebym pryszla pozniej, skoro do 3.01 bede na tabsach, a potem 7dni na okres.

    A w ogole... jak ja mam liczyc okres, jak ja zadnego teraz nie dostalam. Od lat nie bralam tabletek i teraz jak wzielam jeanine to jakies plamki czarne co jaki czas.. man adzieje ze to ta torbiel krwotoczna schodzi.

    Czarna

    Endometrioza 4st, dysbioza jelitowa, IO, Pai-1 hetero
    Kariotypy ok, DNa plemnika ok, nasienie ok, oprocz morfo 0% (09.2019) , zylaki powrozka (12.2019).

    2016 - laparoskopia
    10.2017 - IUI :(
    03.2018 - cn, 6t, serduszko przestalo bic
    03.2019 - laparoskopia prywatna
    05.2019 - cn, puste jajo plodowe
    10.2019 - Invimed
    01.2020 - pierwsza stymulacja
    20.01.2020 - punkcja (5 komorek)
    23.01.2020 - transfer NIEUDANY
    03.2020 - ciaza naturalna <3
  • happilyeverafter Autorytet
    Postów: 2255 1913

    Wysłany: 13 grudnia 2019, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    e.wela wrote:
    Happillyever to co napisałaś w głowie się nie mieści. Jak lekarz pracujący w klinice może przepisać taki lek zaraz na początku cyklu. Faktycznie trochę to dziwne tym bardziej że namawiali Cię na punkcje z jednym pecherzykiem. Oczywiscie nigdy nie wiadomo co by było, ale szanse że jedna komórka przetrwałaby wszystkie etapy aż do transferu są raczej niewielkie.
    Przed przystąpieniem do programu właśnie tego się obawiałam o czym napisalas, że dla klinik będa się liczyły tylko pieniądze i że nie "dadzą" nam za wcześnie odejść dopóki nie wyciągną tyle kasy ile się da. Czy tak jest...? U nas w klinice jak na razie nie zauważyłam nic takiego. Mogę się tylko wypowiedziec jak jest w Płocku ale nie wiem czy to komuś pomoże bo z tego co widzę to wszystkie jesteście w Wawie.
    Odnośnie kosztów to na pierwszej wizycie lekarz powiedział że my płacimy ok 1300zl za procedurę resztę dopłaca wojewoda. Z dodatkowych rzeczy za ktore płaciliśmy do tej pory, poza lekami oczywiście, to USG piersi i konsultacja anestezjologiczna. Za nic więcej nie płaciliśmy, za wszystko mamy się rozliczyć z klinika po zakończeniu pełnej procedury.
    Co do organizacji w klinice też jest naprawdę ok. Panie w recepcji bardzo miłe, umawiaja jak nam pasuje. Nie zdarzyło się żeby cos pomylily. Z lekarza też jesteśmy jak do tej pory zadowoleni. Miły ale konkretny. Czujemy się "zaopiekowani" 😉 odnośnie stymulacji to w naszym przypadku była chyba ok. Na początku przez 6 dni od 3dc miałam gonal później mensinorm i orgalutran. Pobrali 10 komórek z czego 8 dojrzałych, 6 zaplodnili, tylko 3 zaczęły się dzielić. Tylko jedna od początku prawidłowo 2 trochę wolniej. Dlatego ta 1 zamrozili w 3 dobie a 2 zostawili do obserwacji bo mogły nadrobić. Niestety przestały wogole się dzielić. Embriolog powiedział ze pobrane komórki były slabej jakości. Kriotransfer przewidziany na styczeń bo teraz wypadłby jakoś w święta... Pozostaje nam tylko czekać i wierzyć że ten który nam został to właśnie TEN 🙂

    Dzięki wielkie Ewela za kompletne info. Trzymam kciuki za Was i aby ta komóreczka okazała się tą złotą, wybrana dla Was :*

    2020r. Nasz Cud 🤍 nasze Życie 💕🧚‍♂️🧸🩰
    01.2024: 9dpt beta 71 💗 bądź zdrów Maluszku ✨🙏🏻
    2❄️❄️
    The true miracle is having faith no matter what👣🍀

    preg.png
  • e.wela Autorytet
    Postów: 1091 604

    Wysłany: 13 grudnia 2019, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 listopada 2020, 16:08

    happilyeverafter lubi tę wiadomość

  • Czarna1989 Ekspertka
    Postów: 247 97

    Wysłany: 13 grudnia 2019, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam pytanie do was dziewczyny- czemu to taki problem że czekali do 5 doby? Ostatnio weszłam z ciekawości na czeską klinikę i oni dają tylko 5dobowe zarodki. Coś tam chyba było że takie się najlepiej mają? Zglebialyscie temat?

    Czarna

    Endometrioza 4st, dysbioza jelitowa, IO, Pai-1 hetero
    Kariotypy ok, DNa plemnika ok, nasienie ok, oprocz morfo 0% (09.2019) , zylaki powrozka (12.2019).

    2016 - laparoskopia
    10.2017 - IUI :(
    03.2018 - cn, 6t, serduszko przestalo bic
    03.2019 - laparoskopia prywatna
    05.2019 - cn, puste jajo plodowe
    10.2019 - Invimed
    01.2020 - pierwsza stymulacja
    20.01.2020 - punkcja (5 komorek)
    23.01.2020 - transfer NIEUDANY
    03.2020 - ciaza naturalna <3
  • Krąsi Autorytet
    Postów: 1438 1002

    Wysłany: 13 grudnia 2019, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zarodek 3-dniowy transferowany znajduje się w macicy odrobinę zbyt wcześnie i macica może nie być na jego przyjęcie, więc on musi czekać na to, aż w macicy pojawią się tzw. pinopodia i będą gotowe go przyjąć. On w tym czasie ma szansę przejść przez stadium moruli, blastki i zacząć wydostawać się z osłonki, żeby móc się zazębić o endometrium. Natomiast to częsta praktyka w przypadku niepowodzeń ivf, w przypadku azoospermii oraz w przypadku, gdy zarodki w trakcie procedury słabo się rozwijają lub szybko degenerują. Jest też jedna dziewczyna na forum w ciąży po podaniu 2-dniowego zarodka. Natomiast standardem jest transfer w 5.dobie, bo po 3.dobie dochodzi do głosu genom zarodka (do 3.doby odpowiada komórka jajowa głównie) i to taka pierwsza granica przeżywalności. Zapłodniona komórka dzieli się z automatu, a tego 3.dnia dowiadujemy się, czy to dzielenie się z automatu przechodzi w stadium dzielenia się, hm, świadomego, naturalnego, nie wiem, jak to określić. Zdania się podzielone. Ciąże są i z takich i z takich.

    Czarna1989, Regina lubią tę wiadomość

    ona: schorzenia reumatoidalne, p/c p-plemnikowe 1:10, hiperprolakt. czynnościowa, MTHFR A1298C - homo, PAI 4G/5G - hetero, KIR Bx, brak: 2DS2, 2DS3, HLA-C - C1, IL 10 poniżej normy, IL 4 w dolnych granicach normy, po szczepieniach limfocytami Męża
    musi mieć plan działania, inaczej wpada w depresję, póki ma plan - ma siłę walczyć dalej;

    on: p/c p-plemnikowe 1:100, obniżone parametry nasienia, hipogonadyzm hipogonadotropowy, CTFR: F508del - hetero, HLA-C - C1/C2;
    leniwiec, przyparty do muru - walczy;

    1. ICSI - nieudane;
    2. PICSI: 24.10.2020 Malineczka jest po drugiej stronie brzuszka :)
  • e.wela Autorytet
    Postów: 1091 604

    Wysłany: 18 grudnia 2019, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 listopada 2020, 16:08

  • e.wela Autorytet
    Postów: 1091 604

    Wysłany: 19 grudnia 2019, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 listopada 2020, 16:08

  • happilyeverafter Autorytet
    Postów: 2255 1913

    Wysłany: 19 grudnia 2019, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    e.wela wrote:
    Pozwól że nie będę dziękowała 😉
    Możesz napisać jak zakończyła się historia z Twoją stymulacja? Ktoś przeprosił? Zaproponował jakies rozsądne rozwiązanie? Z ich winy ponieśliscie przecież koszty i przez tydzień klulas się w sumie bez sensu.

    Kochana wybacz, że z opóźnieniem, przy świętach mam tyle roboty w pracy i w domu ze nie ma na nic czasu. Nasza sytuacja zakończyła się w ten sposób, że niemal siłą zmusiliśmy klinikę, że mają nam ten cykl pociągnąć dalej na kolejny miesiąc, a nie tak jak oni proponowali zakończyć całą procedurę pobierając 100% dofinansowania mazowieckiego na całą procedurę. Lekarz prowadzący zasugerował żeby pobierać tę 1 komórkę (choć już wtedy przebąkiwał, że jest poza jajnikiem) a jak zapytałam jakie mamy szanse z tą 1 komórka to przyznał że niewielkie. Więc ja postanowiłam wbrew klinice że nie pobieramy, a oni chcieli zakończyć cykl i pobrać dofinansowanie za punkcję i transfer (bo tak się u nich robi). Ja wiedziałam, że tak się wcale nie robi. Więc łaskawie przystali tylko na dokończenie punkcji i transferu w kolejnym miesiącu, ale za leki i wizyty już mam płacić 100%. Natomiast w tym właśnie wspomnianym cudownym kolejnym cyklu – dziś jadę na monitoring, 21 dc (a byłam 2 dni temu u swojego gina i wypatrzył torbiel endometrialna na prawym jajniku – czyli tam gdzie był ten feralny pęcherzyk poza jajnikiem) i dr ani słowa nie powiedział mi na dzisiejszej wizycie w klinice o tym, powiedział tylko, że w tym cyklu będziemy „wyciszać jajniki” i przepisał mi tabelki anty. I co powiecie? Powiem Wam tak, ja wcześniej byłam w Novum (2 x IUI) i takie rzeczy nie miały tam miejsca. Mam wrażenie że Invimed jedyne co sobie założył to ściągnięcie kasy z programu i naprawdę w ciążę to tu zajdzie tylko ktoś kto jest praktycznie zdrowy i do tego będzie miał spore szczęście. Ja dokończę tę procedurę i uciekam stąd gdzie pieprz rośnie. Nie chcę absolutnie nikogo zniechęcać, ale ja sama szukam często opinii w Internecie i na forum, wole wiedzieć jakie doświadczenia mają inne dziewczyny. Mnie pomimo naprawdę dużego kredytu zaufania klinika zawiodła, jestem tu bo nie mam teraz wyjścia.
    Przepraszam jeśli się za mocno rozpisałam, ale może akurat ktoś skorzysta z moich doświadczeń i jego los potoczy się nieco inaczej.

    2020r. Nasz Cud 🤍 nasze Życie 💕🧚‍♂️🧸🩰
    01.2024: 9dpt beta 71 💗 bądź zdrów Maluszku ✨🙏🏻
    2❄️❄️
    The true miracle is having faith no matter what👣🍀

    preg.png
‹‹ 10 11 12 13 14 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ