X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Dofinansowanie in vitro na mazowszu
Odpowiedz

Dofinansowanie in vitro na mazowszu

Oceń ten wątek:
  • KasiaKasia Ekspertka
    Postów: 132 64

    Wysłany: 22 lutego 2020, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ten antybiotyk właśnie jest po to, aby nie zakazić się żadną bakterią. Nie stresuj się, to wcale nie takie straszne. Śpisz smacznie i nic nie czujesz. Mi się śniło, że smażyłam schabowe 😉 Od kolejnego dnia bolały mnie tylko jajniki przy sikaniu.

    PCO, 1% prawidłowych plemników

    2018- ciąża pozamaciczna
    02.2020 - 1 ICSI nieudane
    07.2020 - IMSI
    31.08.2020 - transfer ❄️
    9dpt beta 364, 11dpt beta 878, 14dpt 1709, 16 dpt 3353 🍀
    Mamy ❤️ 🍀
    ❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️
  • mika 13 Koleżanka
    Postów: 49 17

    Wysłany: 22 lutego 2020, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KasiaKasia wrote:
    Ten antybiotyk właśnie jest po to, aby nie zakazić się żadną bakterią. Nie stresuj się, to wcale nie takie straszne. Śpisz smacznie i nic nie czujesz. Mi się śniło, że smażyłam schabowe 😉 Od kolejnego dnia bolały mnie tylko jajniki przy sikaniu.
    Dzięki za wsparcie.

  • Magki Debiutantka
    Postów: 6 1

    Wysłany: 23 lutego 2020, 23:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :)
    właśnie trafiłam na to forum i bardzo się cieszę, ponieważ od pewnego czasu nurtuje mnie jedna kwestia.
    Nie czytałam waszej dyskusji, ale podejrzewam, że podobnie jak ja zapisywałyście się na listę par oczekujących do dofinansowanego planu in vitro.
    Niektóre z Was pewnie są już po pierwszych, mam nadzieję udanych próbach :)
    My zapisaliśmy się do kliniki Invicta w Warszawie.
    Czy mogłybyście napisać mi kiedy dzwoniłyście do kliniki i wpisywałyście się na listę?
    Ja dzwoniłam tam 30.09.2019 i usłyszałam ostatnio, że na 2020 raczej się nie załapiemy:( Czy jest to możliwe? Jak u Was jest z tymi terminami?

    Obustronna niedrożność jajowodów
    Stwierdzone PCOS

    A jednak "kontrolowane" cuda się zdarzają :)
    3jvzx1hp9xlh7oaj.png
    W duchu liczymy na drugi....
  • Krąsi Autorytet
    Postów: 1436 1000

    Wysłany: 24 lutego 2020, 06:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Możliwe, że mylisz wątki lub kliniki.

    Invicta nie wygrała konkursu na dofinansowanie z mazowieckiego. Invimed - tak.

    Czym innym jest dofinansowanie z województwa a czym innym z miasta Wawa.

    Invimed przyjmował wszystkich, jak leci, tworząc niejako listę rezerwową.

    ona: schorzenia reumatoidalne, p/c p-plemnikowe 1:10, hiperprolakt. czynnościowa, MTHFR A1298C - homo, PAI 4G/5G - hetero, KIR Bx, brak: 2DS2, 2DS3, HLA-C - C1, IL 10 poniżej normy, IL 4 w dolnych granicach normy, po szczepieniach limfocytami Męża
    musi mieć plan działania, inaczej wpada w depresję, póki ma plan - ma siłę walczyć dalej;

    on: p/c p-plemnikowe 1:100, obniżone parametry nasienia, hipogonadyzm hipogonadotropowy, CTFR: F508del - hetero, HLA-C - C1/C2;
    leniwiec, przyparty do muru - walczy;

    1. ICSI - nieudane;
    2. PICSI: 24.10.2020 Malineczka jest po drugiej stronie brzuszka :)
  • Magki Debiutantka
    Postów: 6 1

    Wysłany: 24 lutego 2020, 06:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Masz rację, pomyliłam się. Chodziło mi oczywiście o Invimed :)
    Piszesz, że to niejako lista rezerwowa, ale ja dzwoniąc dowiedziałam się, że na wizyty kwalifikacyjne zapisują wedlug kolejności na liście.
    Trochę zastanawia mnie jak to się dzieje, że zapisując się 30.09. mogę nie załapać się nawet na końcówkę 2020 roku.
    Wiem, że zainteresowanie tematem jest ogromne,ale mimo wszystko....

    Obustronna niedrożność jajowodów
    Stwierdzone PCOS

    A jednak "kontrolowane" cuda się zdarzają :)
    3jvzx1hp9xlh7oaj.png
    W duchu liczymy na drugi....
  • Magki Debiutantka
    Postów: 6 1

    Wysłany: 24 lutego 2020, 06:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ach, nie dopisałam, że interesuje mnie dofinansowanie dla mazowieckiego:)

    Obustronna niedrożność jajowodów
    Stwierdzone PCOS

    A jednak "kontrolowane" cuda się zdarzają :)
    3jvzx1hp9xlh7oaj.png
    W duchu liczymy na drugi....
  • Krąsi Autorytet
    Postów: 1436 1000

    Wysłany: 24 lutego 2020, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magki, przejrzyj wątek od początku, niestety Invimed nie zbiera tu pochlebnych opinii.

    ona: schorzenia reumatoidalne, p/c p-plemnikowe 1:10, hiperprolakt. czynnościowa, MTHFR A1298C - homo, PAI 4G/5G - hetero, KIR Bx, brak: 2DS2, 2DS3, HLA-C - C1, IL 10 poniżej normy, IL 4 w dolnych granicach normy, po szczepieniach limfocytami Męża
    musi mieć plan działania, inaczej wpada w depresję, póki ma plan - ma siłę walczyć dalej;

    on: p/c p-plemnikowe 1:100, obniżone parametry nasienia, hipogonadyzm hipogonadotropowy, CTFR: F508del - hetero, HLA-C - C1/C2;
    leniwiec, przyparty do muru - walczy;

    1. ICSI - nieudane;
    2. PICSI: 24.10.2020 Malineczka jest po drugiej stronie brzuszka :)
  • Patiii Ekspertka
    Postów: 199 438

    Wysłany: 24 lutego 2020, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magki wrote:
    Ach, nie dopisałam, że interesuje mnie dofinansowanie dla mazowieckiego:)

    Polecam Gametę w Warszawie, jestem po udanej pierwszej procedurze u nich, obecnie 16 tc.
    Wszystko tam szlo duzo sprawniej, teraz juz duzo par zrezygnowalo z Invimedu i przenioslo sie do nich wiec nie idzie juz wszystko tak szybko jak we wrzesniu czy pazdzierniku ale mysle ze spokojnie mozna sie jeszcze załapać na ten rok 😉

    Regina lubi tę wiadomość

    p19u3e3kpvd9lwig.png
    iv09gu1rc269y74a.png
  • Magki Debiutantka
    Postów: 6 1

    Wysłany: 24 lutego 2020, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patiii, gratuluję fasoleczki♥ i dziękuję za informację o Gamecie. Rzeczywiście tam wygląda to zupełnie inaczej. Połączyłam się bezpośrednio z kliniką, a Pani fachowo mnie poinstruowała. W invimedzie jest infolinia z której kompletnie nic nie wiedzą.
    Pewnie w tej sytuacji my również przeniesiemy się do Gamety. Tym bardziej, ze tak jak napisałaś i co potwierdzili w klinice, szansa na załapanie się w tym roku jest całkiem spora :)
    Dziewczyny, a czy któraś z Was podchodzi lub podchodziła do in vitro z dofinansowaniem z powodu całkowitej, obustronnej niedrożności jajowodów? Jaka dokumentację dostarczałyście?
    Czy badania AMH i nasienia wykonuje się już przed pierwszą wizytą?

    Obustronna niedrożność jajowodów
    Stwierdzone PCOS

    A jednak "kontrolowane" cuda się zdarzają :)
    3jvzx1hp9xlh7oaj.png
    W duchu liczymy na drugi....
  • Patiii Ekspertka
    Postów: 199 438

    Wysłany: 24 lutego 2020, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magki wrote:
    Patiii, gratuluję fasoleczki♥ i dziękuję za informację o Gamecie. Rzeczywiście tam wygląda to zupełnie inaczej. Połączyłam się bezpośrednio z kliniką, a Pani fachowo mnie poinstruowała. W invimedzie jest infolinia z której kompletnie nic nie wiedzą.
    Pewnie w tej sytuacji my również przeniesiemy się do Gamety. Tym bardziej, ze tak jak napisałaś i co potwierdzili w klinice, szansa na załapanie się w tym roku jest całkiem spora :)
    Dziewczyny, a czy któraś z Was podchodzi lub podchodziła do in vitro z dofinansowaniem z powodu całkowitej, obustronnej niedrożności jajowodów? Jaka dokumentację dostarczałyście?
    Czy badania AMH i nasienia wykonuje się już przed pierwszą wizytą?

    Ciesze sie ze moglam pomóc 😉
    Ja zrezygnowałam juz po pierwszym kontakcie z Invimedem jak tylko oglosili, ktore kliniki beda realizowaly program. Zaryzykowalam i postanowiłam podejsc w Gamecie mimo ze wszyscy uderzali do Invimedu... Nawet nie wiesz jak sie teraz ciesze ze swojej decyzji po tych wszystkich opiniach ktore tu przeczytalam o Invimedzie, do tego stopnia ze nadal jezdze do Gamety i chyba bede tam do konca prowadzic ciaze 😊

    p19u3e3kpvd9lwig.png
    iv09gu1rc269y74a.png
  • Krąsi Autorytet
    Postów: 1436 1000

    Wysłany: 24 lutego 2020, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patii, no nie wszyscy uderzali do InviMedu. Tylko jak pierwszego dnia po ogłoszeniu wyników przetargu zadzwoniłam do Gamety, to tam nie było już miejsc.

    ona: schorzenia reumatoidalne, p/c p-plemnikowe 1:10, hiperprolakt. czynnościowa, MTHFR A1298C - homo, PAI 4G/5G - hetero, KIR Bx, brak: 2DS2, 2DS3, HLA-C - C1, IL 10 poniżej normy, IL 4 w dolnych granicach normy, po szczepieniach limfocytami Męża
    musi mieć plan działania, inaczej wpada w depresję, póki ma plan - ma siłę walczyć dalej;

    on: p/c p-plemnikowe 1:100, obniżone parametry nasienia, hipogonadyzm hipogonadotropowy, CTFR: F508del - hetero, HLA-C - C1/C2;
    leniwiec, przyparty do muru - walczy;

    1. ICSI - nieudane;
    2. PICSI: 24.10.2020 Malineczka jest po drugiej stronie brzuszka :)
  • Patiii Ekspertka
    Postów: 199 438

    Wysłany: 24 lutego 2020, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krąsi wrote:
    Patii, no nie wszyscy uderzali do InviMedu. Tylko jak pierwszego dnia po ogłoszeniu wyników przetargu zadzwoniłam do Gamety, to tam nie było już miejsc.

    Zdecydowana wiekszosc, na tym wątku np nie bylo nawet jednej osoby ktora zdecydowalaby sie na Gametę, stąd tez miałam obawy bo ciężko mi bylo znaleźć opinie o nich.
    Nie wiem z kim rozmawialas w takim razie ale ja nie słyszałam zeby tam nie było miejsc, do tej pory są, wynika to chocby z tego co napisala Magki.

    p19u3e3kpvd9lwig.png
    iv09gu1rc269y74a.png
  • KasiaKasia Ekspertka
    Postów: 132 64

    Wysłany: 25 lutego 2020, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Są, są. Ja mam wizytę pod koniec kwietnia. W InviMedzie nie ma już nic. Ja tak czy inaczej, wybieram się jeszcze do raz do InviMedu na początku marca, chociaż na jedną wizytę. Chcę się dowiedzieć, co nam proponują. Jeżeli to samo co ostatnim razem, to podziękujemy.

    PCO, 1% prawidłowych plemników

    2018- ciąża pozamaciczna
    02.2020 - 1 ICSI nieudane
    07.2020 - IMSI
    31.08.2020 - transfer ❄️
    9dpt beta 364, 11dpt beta 878, 14dpt 1709, 16 dpt 3353 🍀
    Mamy ❤️ 🍀
    ❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️
  • Krąsi Autorytet
    Postów: 1436 1000

    Wysłany: 25 lutego 2020, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na szczęście ja już nie potrzebuję. I mam nadzieję, że wszystko będzie ok i nie będę potrzebowała. A rozmawiałam telefonicznie z panią rejestratorką, czy kimś takim, kto odbiera telefony w Gamecie.

    magda1989 lubi tę wiadomość

    ona: schorzenia reumatoidalne, p/c p-plemnikowe 1:10, hiperprolakt. czynnościowa, MTHFR A1298C - homo, PAI 4G/5G - hetero, KIR Bx, brak: 2DS2, 2DS3, HLA-C - C1, IL 10 poniżej normy, IL 4 w dolnych granicach normy, po szczepieniach limfocytami Męża
    musi mieć plan działania, inaczej wpada w depresję, póki ma plan - ma siłę walczyć dalej;

    on: p/c p-plemnikowe 1:100, obniżone parametry nasienia, hipogonadyzm hipogonadotropowy, CTFR: F508del - hetero, HLA-C - C1/C2;
    leniwiec, przyparty do muru - walczy;

    1. ICSI - nieudane;
    2. PICSI: 24.10.2020 Malineczka jest po drugiej stronie brzuszka :)
  • Magki Debiutantka
    Postów: 6 1

    Wysłany: 25 lutego 2020, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak dzwonilam do Gamety to Pani zaproponowała mi wizytę na konkretny dzień marca do Pana doktora (niestety nie zapamiętałam nazwiska) lub do Pani docent (nazwisko znów nn-chyba przez ten stres;) na maj, z tym że tu trzeba dzwonić i pytać czy ustaliła już grafik.
    W związku z tym, że muszę pozbierać wszystkie dokumenty szykuję się wstępnie ma maj.
    Żałuję, że od razu nie uderzyłam do Gamety :(
    Już dawno wiedzielibyśmy na czym stoimy.

    Obustronna niedrożność jajowodów
    Stwierdzone PCOS

    A jednak "kontrolowane" cuda się zdarzają :)
    3jvzx1hp9xlh7oaj.png
    W duchu liczymy na drugi....
  • mika 13 Koleżanka
    Postów: 49 17

    Wysłany: 26 lutego 2020, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak długo czekałyście na telefon z InviMedu po punkcji ad ilości zapłodnionych komórek?

  • Stefffcia88 Ekspertka
    Postów: 132 299

    Wysłany: 26 lutego 2020, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :)
    My za kilkanaście dni zaczynamy stymulację. Wczoraj w Gamecie nasza ukochana Pani Docent rozpisała nam cały plan działania, wykonaliśmy na spokojnie badania krwi i wykupiliśmy receptę.
    Do Gamety przeniosłam się w styczniu 2019 r., słysząc kilka bardzo dobrych opinii o docent Szymusik. Już po kilku miesiącach cieszyłam się z podjętej decyzji, gdyż co prawda nie zaszłam w ciąże, ale zdiagnozowano u mnie endometriozę. W między czasie miałam wykonane badanie sono HSG a następnie laparoskopie i histeroskopie. W Gamecie spotkałam się z działaniem a nie obietnicami ze strony lekarzy ze wszystko będzie dobrze. Wiem ze jestem w dobrych rękach i co najważniejsze wkoncu komuś zaufałam. Dzięki nim już teraz moja jakosc życia uległa poprawie, dzięki uwolnieniu od zrostów w otrzewnej. Kiedy dowiedziałam się ze Gameta wygrała konkurs byłam przeszczęśliwa, ze nie będę musiała jeździć, szukać.. próbować.
    Bardzo Wam polecam tę klinikę.

    Endometrioza II st
    05.2020 I Procedura ICSI, krotki protokół
    29.06 - transfer ❄️
    7dpt beta 103; 9dpt beta 249; 11dpt beta 612, beta 21 dpt 26403✊🍀
    22 dpt pęcherzyk 16mm zarodek 2,2 mm, jest tętno ❤️🤰🏼
    Zostań z nami 😘
    ❄️❄️
  • KasiaKasia Ekspertka
    Postów: 132 64

    Wysłany: 28 lutego 2020, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mika 13 wrote:
    Jak długo czekałyście na telefon z InviMedu po punkcji ad ilości zapłodnionych komórek?

    Lekarz w dniu punkcji powiedział tylko, że transfer będzie za 2 dni. Umówiliśmy godzinę.
    Przed samym transferem powiedział ile komórek się zapłodniło.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 lutego 2020, 09:15

    PCO, 1% prawidłowych plemników

    2018- ciąża pozamaciczna
    02.2020 - 1 ICSI nieudane
    07.2020 - IMSI
    31.08.2020 - transfer ❄️
    9dpt beta 364, 11dpt beta 878, 14dpt 1709, 16 dpt 3353 🍀
    Mamy ❤️ 🍀
    ❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️
  • Stefffcia88 Ekspertka
    Postów: 132 299

    Wysłany: 1 marca 2020, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy któraś z Was zaczynała brać estrofem od 23 dc?

    Endometrioza II st
    05.2020 I Procedura ICSI, krotki protokół
    29.06 - transfer ❄️
    7dpt beta 103; 9dpt beta 249; 11dpt beta 612, beta 21 dpt 26403✊🍀
    22 dpt pęcherzyk 16mm zarodek 2,2 mm, jest tętno ❤️🤰🏼
    Zostań z nami 😘
    ❄️❄️
  • Mad lena Ekspertka
    Postów: 140 66

    Wysłany: 2 marca 2020, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nat87 wrote:
    W Ultramedice tak naprawdę tylko monitoringi robię, bo mam bliżej, no i 1 IUI była w tej klinice, ale nie byłam zachwycona, bo nie dostałam żadnej informacji o przygotowanym nasieniu itd. 2 IUI miałam w Fertimedica, bo tam pracuje mój lekarz, który w Ultramedice jest dwa razy w tygodniu.

    Nat87 mowa pewnie o dr Dziadeckim? Czyli w Legionowie to nie on wykonywał IUI?
    Czy Fertimedice byłaś bardziej zadowolona z opieki i podejścia?

    2015 - początek starań
    2019 - cykle z Duphaston
    2019 - HSG (jajowody drożne)
    2020 - cykle z Clo
    AMH - 3,35
    2021 marzec - I inseminacja nieudana :/
    2021 maj - II inseminacja :(

    MTHFR 1298A>C układ homozygotyczny
‹‹ 26 27 28 29 30 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ