X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Dofinansowanie in vitro na mazowszu
Odpowiedz

Dofinansowanie in vitro na mazowszu

Oceń ten wątek:
  • happilyeverafter Autorytet
    Postów: 2255 1913

    Wysłany: 15 listopada 2019, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Babeczki i ja wczoraj otrzymałam telefon zwrotny z Invimedu Wawa. Umówieni jesteśmy na wizytę startową do dr Rokickiego pod koniec listopada. Pytałam o to czy jest jakieś przesunięcie z rozpoczęciem stymulacji z programem i Pani powiedziała że nie ma i że wszystko zaczynamy zgodnie z terminem. Bardzo to dziwne, że części osób mówią co innego. A u Was jak to wygląda??

    2020r. Nasz Cud 🤍 nasze Życie 💕🧚‍♂️🧸🩰
    01.2024: 9dpt beta 71 💗 bądź zdrów Maluszku ✨🙏🏻
    2❄️❄️
    The true miracle is having faith no matter what👣🍀

    preg.png
  • e.wela Autorytet
    Postów: 1091 604

    Wysłany: 15 listopada 2019, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 listopada 2020, 16:04

  • magda1989 Koleżanka
    Postów: 53 7

    Wysłany: 15 listopada 2019, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    happilyeverafter wrote:
    Babeczki i ja wczoraj otrzymałam telefon zwrotny z Invimedu Wawa. Umówieni jesteśmy na wizytę startową do dr Rokickiego pod koniec listopada. Pytałam o to czy jest jakieś przesunięcie z rozpoczęciem stymulacji z programem i Pani powiedziała że nie ma i że wszystko zaczynamy zgodnie z terminem. Bardzo to dziwne, że części osób mówią co innego. A u Was jak to wygląda??
    Cześć Dziewczyny melduję się i ja, z tego co piszecie w InviMed najwolniej to wszystko idzie nie wiem z czego to wynika czy z największego zainteresowania tym realizatorem pewnie się nie dowiemy. Fakty są takie, ze budżet na 2019 to tylko 660tyś co daje około 132 procedury zostawiając 3 na parę daje 44 pary dzielac na 3 kliniki max 15 na jedną (nie wiem jak wygląda podział między klinikami ale raczej nie kto pierwszy ten lepszy). Wiem że w naszym przypadku kiedy długo się staramy każdy miesiąc jest ważny, ale jak się nie jest szczęśliwcem trzeba cierpliwie czekać do nowego roku.

  • magda1989 Koleżanka
    Postów: 53 7

    Wysłany: 15 listopada 2019, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Happilyeverafter dogrzebalam się do Twoich starszych postów i widzę że Ty miałaś wizytę kwalifikacyjną w pierwszej połowie października to teraz jak już idziesz to startowa.... Więc jesteś w gronie tych szczęśliwców więc Ty nie masz czym się stresować tylko działać. Ja miałam wizytę 24 października i już muszę czekać do stycznia😔 chociaż na listę zapisywalam się już 18 września dzień po ogłoszeniu realizatorow

  • Poziomka6 Autorytet
    Postów: 738 354

    Wysłany: 15 listopada 2019, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś miałam wizytę kwalifikacyjną. Dostaliśmy się z niepłodnością idiopatyczną. Obawiałam się, że nie przyjmą nas do programu, bo mam tylko wyniki do tego wszystkie dobre i przez te 4 lata nie było żadnego leczenia, bo nie było co leczyć. Ale lekarz powiedziała, że mamy pełną diagnostykę i bez problemu wpisała nas na liste. Ruszamy w styczniu, bo na razie pieniądze są zablokowane.
    Z tego co zrozumiałam to nie będzie blokowania kasy na 3 procedury na każdą parę, dzięki czemu więcej par skorzysta. Ale ja to tak zrozumiałam, nie wiem czy dobrze.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 listopada 2019, 21:09

    Starania od 2015.
    Morfologia 07.2017 - 0,9%
    Morfologia 03.2018 - 4%
    Morfologia 04.2019 - 5%
    Laparaskopowe usunięcie mięśniaka 07.2018
    Hsg -ok
    IUI 24.04.2019
    Histeroskopia 11.2019
    Kariotypy - ok
    IVF start 03.2020
    ICSI - beta w 7 dpt 34
  • Krąsi Autorytet
    Postów: 1438 1002

    Wysłany: 15 listopada 2019, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Happily, to jest zarąbiście dziwne. Jeśli tak byłoby, to wtedy ta nasza wizyta to byłoby takie "losowe" wybranie pary do rozpoczęcia stymulacji w styczniu. A przecież byliśmy w normalnym terminie, też mogliśmy zacząć. W poniedziałek zamierzam tam zadzwonić, niech sobie nie robią jaj.

    ona: schorzenia reumatoidalne, p/c p-plemnikowe 1:10, hiperprolakt. czynnościowa, MTHFR A1298C - homo, PAI 4G/5G - hetero, KIR Bx, brak: 2DS2, 2DS3, HLA-C - C1, IL 10 poniżej normy, IL 4 w dolnych granicach normy, po szczepieniach limfocytami Męża
    musi mieć plan działania, inaczej wpada w depresję, póki ma plan - ma siłę walczyć dalej;

    on: p/c p-plemnikowe 1:100, obniżone parametry nasienia, hipogonadyzm hipogonadotropowy, CTFR: F508del - hetero, HLA-C - C1/C2;
    leniwiec, przyparty do muru - walczy;

    1. ICSI - nieudane;
    2. PICSI: 24.10.2020 Malineczka jest po drugiej stronie brzuszka :)
  • e.wela Autorytet
    Postów: 1091 604

    Wysłany: 16 listopada 2019, 00:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 listopada 2020, 16:04

    Regina lubi tę wiadomość

  • happilyeverafter Autorytet
    Postów: 2255 1913

    Wysłany: 16 listopada 2019, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja sądzę że w między czasie się dużo może pozmieniać. U nas już 3 miesiąc mamy pauze bo to torbiel, to gruczoł Bartholina i tak wciąż coś 😔 Także ja nie wiem kiedy na serio będziemy mogli zacząć. Oni nie mogą bukowac sobie kolejki na 3 podejścia dla 1 pary bo to byłoby bez sensu. Tak jak u nas to co chwila jakieś sytuacje i non stop przesunięcia 😔 Poza tym Trzaskowski właśnie ogłosił że rusza znów program dla Wawy więc myślę że wiele par ucieknie po nowym roku do innych klinik. Dzwońcie i dopytujcie się, sądzę że kolejka będzie się zmniejszać. Trzymam kciuki za nas wszystkie, w końcu musi się udać 😘

    Regina lubi tę wiadomość

    2020r. Nasz Cud 🤍 nasze Życie 💕🧚‍♂️🧸🩰
    01.2024: 9dpt beta 71 💗 bądź zdrów Maluszku ✨🙏🏻
    2❄️❄️
    The true miracle is having faith no matter what👣🍀

    preg.png
  • e.wela Autorytet
    Postów: 1091 604

    Wysłany: 19 listopada 2019, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 listopada 2020, 16:05

  • Krąsi Autorytet
    Postów: 1438 1002

    Wysłany: 21 listopada 2019, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja dziś zadzwoniłam do InviMedu. I okazało się, że lekarz nas okłamał twierdząc, że urząd wstrzymał wypłatę środków. Z nieznanych nam przyczyn nie zaczęliśmy stymulacji w listopadzie, gdyż lekarz przerzucił nas na pulę środków z 2020 roku!!! Jestem ku.ewsko wku.wiona i załamana. Bo w czym ona miała interes, żeby nas okłamać. Pi.da pier.olona. Oczywiście InviMed powiedział, że być może lekarz niefortunnie się wyraził, ale powiedzenie "Puściliśmy 5 par, poszedł raport do urzędu, urząd weryfikuje raport i wstrzymał wypłatę środków" raczej nie jest niefortunnym sformułowaniem, a kłamstwem prosto w twarz.

    ona: schorzenia reumatoidalne, p/c p-plemnikowe 1:10, hiperprolakt. czynnościowa, MTHFR A1298C - homo, PAI 4G/5G - hetero, KIR Bx, brak: 2DS2, 2DS3, HLA-C - C1, IL 10 poniżej normy, IL 4 w dolnych granicach normy, po szczepieniach limfocytami Męża
    musi mieć plan działania, inaczej wpada w depresję, póki ma plan - ma siłę walczyć dalej;

    on: p/c p-plemnikowe 1:100, obniżone parametry nasienia, hipogonadyzm hipogonadotropowy, CTFR: F508del - hetero, HLA-C - C1/C2;
    leniwiec, przyparty do muru - walczy;

    1. ICSI - nieudane;
    2. PICSI: 24.10.2020 Malineczka jest po drugiej stronie brzuszka :)
  • Poziomka6 Autorytet
    Postów: 738 354

    Wysłany: 21 listopada 2019, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krąsi wrote:
    A ja dziś zadzwoniłam do InviMedu. I okazało się, że lekarz nas okłamał twierdząc, że urząd wstrzymał wypłatę środków. Z nieznanych nam przyczyn nie zaczęliśmy stymulacji w listopadzie, gdyż lekarz przerzucił nas na pulę środków z 2020 roku!!! Jestem ku.ewsko wku.wiona i załamana. Bo w czym ona miała interes, żeby nas okłamać. Pi.da pier.olona. Oczywiście InviMed powiedział, że być może lekarz niefortunnie się wyraził, ale powiedzenie "Puściliśmy 5 par, poszedł raport do urzędu, urząd weryfikuje raport i wstrzymał wypłatę środków" raczej nie jest niefortunnym sformułowaniem, a kłamstwem prosto w twarz.
    Nam powiedziano, że środki do końca roku zostały wstrzymane.

    Starania od 2015.
    Morfologia 07.2017 - 0,9%
    Morfologia 03.2018 - 4%
    Morfologia 04.2019 - 5%
    Laparaskopowe usunięcie mięśniaka 07.2018
    Hsg -ok
    IUI 24.04.2019
    Histeroskopia 11.2019
    Kariotypy - ok
    IVF start 03.2020
    ICSI - beta w 7 dpt 34
  • Krąsi Autorytet
    Postów: 1438 1002

    Wysłany: 21 listopada 2019, 23:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, ale ja byłam na początku listopada, żeby zacząć stymulację od 12 listopada. I mi wcisnęli taki kit. A były pary, które były po nas na wizycie startowej i normalnie zaczęły stymulację, więc tak sobie losami rzucali? Jestem rozczarowana.

    ona: schorzenia reumatoidalne, p/c p-plemnikowe 1:10, hiperprolakt. czynnościowa, MTHFR A1298C - homo, PAI 4G/5G - hetero, KIR Bx, brak: 2DS2, 2DS3, HLA-C - C1, IL 10 poniżej normy, IL 4 w dolnych granicach normy, po szczepieniach limfocytami Męża
    musi mieć plan działania, inaczej wpada w depresję, póki ma plan - ma siłę walczyć dalej;

    on: p/c p-plemnikowe 1:100, obniżone parametry nasienia, hipogonadyzm hipogonadotropowy, CTFR: F508del - hetero, HLA-C - C1/C2;
    leniwiec, przyparty do muru - walczy;

    1. ICSI - nieudane;
    2. PICSI: 24.10.2020 Malineczka jest po drugiej stronie brzuszka :)
  • Poziomka6 Autorytet
    Postów: 738 354

    Wysłany: 22 listopada 2019, 07:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem szczęśliwa, że wogóle mnie zakwalifikowali. Tylko boję się tłoków w klinice, więc trzeba pewnie będzie mieć dużo cierpliwości.
    Teraz mam zrobić kariotypy. Czy któraś z Was robiła to badanie, pobierają jedną probówkę krwi czy kilka?

    Regina lubi tę wiadomość

    Starania od 2015.
    Morfologia 07.2017 - 0,9%
    Morfologia 03.2018 - 4%
    Morfologia 04.2019 - 5%
    Laparaskopowe usunięcie mięśniaka 07.2018
    Hsg -ok
    IUI 24.04.2019
    Histeroskopia 11.2019
    Kariotypy - ok
    IVF start 03.2020
    ICSI - beta w 7 dpt 34
  • Krąsi Autorytet
    Postów: 1438 1002

    Wysłany: 22 listopada 2019, 08:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    1 probówka krwi.

    ona: schorzenia reumatoidalne, p/c p-plemnikowe 1:10, hiperprolakt. czynnościowa, MTHFR A1298C - homo, PAI 4G/5G - hetero, KIR Bx, brak: 2DS2, 2DS3, HLA-C - C1, IL 10 poniżej normy, IL 4 w dolnych granicach normy, po szczepieniach limfocytami Męża
    musi mieć plan działania, inaczej wpada w depresję, póki ma plan - ma siłę walczyć dalej;

    on: p/c p-plemnikowe 1:100, obniżone parametry nasienia, hipogonadyzm hipogonadotropowy, CTFR: F508del - hetero, HLA-C - C1/C2;
    leniwiec, przyparty do muru - walczy;

    1. ICSI - nieudane;
    2. PICSI: 24.10.2020 Malineczka jest po drugiej stronie brzuszka :)
  • moonlight Koleżanka
    Postów: 97 11

    Wysłany: 22 listopada 2019, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krąsi wrote:
    A ja dziś zadzwoniłam do InviMedu. I okazało się, że lekarz nas okłamał twierdząc, że urząd wstrzymał wypłatę środków. Z nieznanych nam przyczyn nie zaczęliśmy stymulacji w listopadzie, gdyż lekarz przerzucił nas na pulę środków z 2020 roku!!! Jestem ku.ewsko wku.wiona i załamana. Bo w czym ona miała interes, żeby nas okłamać. Pi.da pier.olona. Oczywiście InviMed powiedział, że być może lekarz niefortunnie się wyraził, ale powiedzenie "Puściliśmy 5 par, poszedł raport do urzędu, urząd weryfikuje raport i wstrzymał wypłatę środków" raczej nie jest niefortunnym sformułowaniem, a kłamstwem prosto w twarz.

    A do którego programu sie zakwalifikowalas? Tego Warszawskiego czy Mazowieckiego? Bo nam koordynatorka jak bylismy na rozmowie mówiła, że na warszawski właśnie dopiero będą kwalifikować na przyszły rok

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 listopada 2019, 10:17

    Invimed Warszawa/dr K.

    Oligospermia, marzec 2021 start stymulacji - 5 zarodków
    Maj 2021 - kriotransfer - ciąża biochemiczna
    Lipiec 2021 - kriotransfer - ciąża biochemiczna
    Wrzesień 2021 - kriotransfer udany❤️

    uwo93e3kwp8g3jx1.png
  • Krąsi Autorytet
    Postów: 1438 1002

    Wysłany: 22 listopada 2019, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mazowiecki.

    ona: schorzenia reumatoidalne, p/c p-plemnikowe 1:10, hiperprolakt. czynnościowa, MTHFR A1298C - homo, PAI 4G/5G - hetero, KIR Bx, brak: 2DS2, 2DS3, HLA-C - C1, IL 10 poniżej normy, IL 4 w dolnych granicach normy, po szczepieniach limfocytami Męża
    musi mieć plan działania, inaczej wpada w depresję, póki ma plan - ma siłę walczyć dalej;

    on: p/c p-plemnikowe 1:100, obniżone parametry nasienia, hipogonadyzm hipogonadotropowy, CTFR: F508del - hetero, HLA-C - C1/C2;
    leniwiec, przyparty do muru - walczy;

    1. ICSI - nieudane;
    2. PICSI: 24.10.2020 Malineczka jest po drugiej stronie brzuszka :)
  • e.wela Autorytet
    Postów: 1091 604

    Wysłany: 22 listopada 2019, 23:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 listopada 2020, 16:05

    happilyeverafter lubi tę wiadomość

  • magda1989 Koleżanka
    Postów: 53 7

    Wysłany: 25 listopada 2019, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    E.wela daj znać jak tam stymulacja byłaś już na kolejnej wizycie oceniajacej efekty? Jakie badania musiałaś mieć przed rozpoczęciem cyklu? Za jakie musiałaś sama płacić a jakie z refundacja. Jak możesz podziel się informacjami.

  • happilyeverafter Autorytet
    Postów: 2255 1913

    Wysłany: 26 listopada 2019, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    e.wela wrote:
    W sumie nie wiadomo kto mówi prawdę, koordynatorki czy lekarze, bo przecież kilku z Was powiedziano że kasa zostala zblokowana... Więc to nie był przypadek.
    Koniec roku już lada moment, po drodze święta, zobaczycie szybko minie. Chociaż nie dziwię się że jesteście wkurzone, tez bym była...
    My zaczynamy stymulację. Jutro pierwszy zastrzyk. Denerwuje się a jednocześnie cieszę że w końcu coś się dzieje.
    Lekarz i połozna super. Podejście i pozytywna energia naprawdę się udziela 🙂

    e.wela w takim razie trzymamy kciuki mocno za stymulacje :-) U jakiego lekarza jesteście? My u Rokickiego. Miałam takie mieszane uczucia ale chyba tu nie ma za bardzo co wybierać. Nie wiem czy przy tym programie mazowieckim to jest tak że tylko Rokicki kwalifikował pary? Tak mi mówił ktoś z recepcji pamiętam. A ja wolałam do dr Dworniaka chyba iść. No zobaczymy jak to będzie :-)

    2020r. Nasz Cud 🤍 nasze Życie 💕🧚‍♂️🧸🩰
    01.2024: 9dpt beta 71 💗 bądź zdrów Maluszku ✨🙏🏻
    2❄️❄️
    The true miracle is having faith no matter what👣🍀

    preg.png
  • magda1989 Koleżanka
    Postów: 53 7

    Wysłany: 26 listopada 2019, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja byłam na kwalifikacyjnej u dr Dworniaka więc nie tylko Rokicki, Rokicki to chyba szef kliniki i może ma najwięcej par. My zostaliśmy zapisani do Dworniaka ponieważ już kiedyś jakieś rok temu byliśmy już u niego na wizycie i potraktowali że jestem już jego pacjentka. Ktoś wogole zaczął symulacje już w InviMed czy wszystkie czekają na 2020?

‹‹ 6 7 8 9 10 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ